Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Okara

Originalita nelze snímku upřít, jen jsem možná čekal jiné rozuzlení. Jestli někdy existoval Dexterův táta, tak v tomto filmu si ho můžete vychutnat v plné kráse. Jinak počáteční nudu až melancholiku posledních 15 minut plně vynahrazuje, až to vypadá na slušný hororek. 80% ()

predators

Půlka filmu...a říkám si "ono se tam zatím nic podstatného nestalo, co to má být?!" ...a ejhle, na konci filmu mi to ani zase tak moc nevadilo:-) Druhá půlka filmu je totiž o něčem jiném a staví na celkem zajímavém a napínavém příběhu, který se až do této chvíle vyvíjel jen velmi pozvolna. Mně se Shia jako herec líbí a myslím si, že ho čeká ještě velká budoucnost a nás mnoho dalších skvělých filmů. Toto na těch 70% bylo:-) ()

nascendi

Na rozdiel od predošlých včera pozretých filmov bola Disturbia nepodarenou zmeskou viacerých žánrov, ktoré medzi sebou neladili. Tvorcovia sa inšpirovali Hitchcockovým Oknom do dvora, pokúsili sa aj o vývoj postavy, keď zo zdiveného a odpudivého spratka, ktorého po smrti otca nemal kto mlátiť, aby z neho vytĺkol niečo použiteľné, spravili ku koncu filmu klaďasa na pohľadanie. Potešila ma účasť Carrie Ann-Moss, ale márne hľadám aj niečo ďalšie, čo ma mohlo potešiť (samozrejme s výnimkou záverečných titulkov, ktoré v takýchto prípadoch tešia spoľahlivo). ()

Němi

Vcelku povedený "běžný" film a vynikající "teenage" film. Má atmosféru, má velmi dobře hrajícího a sympatického LaBeoufa, má sexy Sarah Roemer... Mrzí mě ovšem přehnaná zkratkovitost celého filmu - než abyste se chvilku napínali a hádali, po otázce okamžitě přijde odpověď. Samozřejmá lovestory linie děje pak dostává více prostoru než ta hororová, kterou až zbytečně moc osekali. Recyklovaný příběh je dostatečně sympaticky natočen, takže jeho podobnost s "čímsi" nevadí. Nebýt toho přehnaného tempa, které se po podobný snímek nehodí, mohlo to být něco. Takhle je to alespoň jeden z mála (možná jediný) pořádný teenage horor. ()

nash.

Další z řady klasických témat přepracovaných pro adolescentní svět. Možná má trošku přetažený rozjezd a čekání na to, co všichni ví, že přijde, ale pak naštěstí naskočí vydařená a napětím vibrující gradace, která diváka dotlačí ke spokojenému pocitu i když podívaná v závěrečné čtvrthodince zase tak trochu ztratí šmrnc, poté co podlehne nutkání a lehce uvízne mezi tradičními žánrovými klišé. ()

Arsenal83

Film, kde som spoznal dnes už trochu kontroverzného Lebeoufa, Transformerov som si pozrel neskôr. Z teenagersky ladenej pohodovky sa vykľuje nakoniec vynikajúci thriller. Musí byť trochu frustrujúce byť nedobrovoľne uväznený vo svojom dome, tak čo robiť? Poďme sledovať susedov a určite atraktívnu susedku. Kto videl Okno do dvora od majstra Hitchcocka, môže si spomenúť na isté paralely, ja to ale nedávam snímku vôbec za zlé. Je to ladené inak, modernejšie a príbeh je trochu akčnejší. ()

Vitason

,,Sousedy ani rodiče si člověk nevybírá." Se sousedy je to vždycky těžké. Můžou být fajn, nebo vám budou krást noviny ze schránky a jejich pejsek vás nenechá ani chvíli v klidu spát, protože musí bez přestávky na všechno štěkat (Já bych sousedovic Timíka už snad nejradši zaškrtil, ale to už se dostávám, kam nechci, ale když ten pes není prostě normální:-) Disturbia je příjemný teen horor, který vychází z Hitchova Rear Window, ale právě díky tomu teen balení mi to spíše připomínalo Fright Night akorát bez upírů. Disturbia sice nemá tak chytrý scénář, ale má vtip, spád a sympatické postavy. LaBeouf je sice fajn, ale přišel mi úplně stejný jako v Transformerech. Za pochvalu ještě rozhodně stojí hudba a povedená kamera, která občas vykouzlí eye-candy záběr. Takže je docela škoda, že ve finále se film mění na mlátičku bez nápadu. ,,Vy jste ale malí nadrženci." ()

eLeR

Pred koncom to síce nabralo grády, ale celý čas to bolo také ... no asi by ma to bavilo o kus viac, keby som vo veku hlavného hrdinu. Asi. ()

Happens

Parodie na Rear Window od Hitchcocka? Trochu to kulhá na všech rovinách, neuvidíme nic překvapivého, ale poměrně klasickou hororovo thrillerovou linku, kde hlavní hrdina má "tucha", ale okolí ne, nevěří mu, až se nakonec (finally) ukáže pravda... ()

Chrustyn

Zábavná a napínavá teenegerovská variace na Hitchcockovo "Okno do dvora" se skvělým Shia LaBeoufem. Film není nijak originální ale divák se u něj nenudí a nejednou překvapí. Výsledný dojem trochu kazí jen David Morse, který zbytečně moc přehrává. ()

iamek

Musím prostě dát 5*. Jinak to nejde. Na film jsem se díval v naproste tmě a na uších jsem měl dost kvalitní sluchátka. Kdo dal málo hvězdiček, tak těm doporučuji tuhle metodu. Shia táhne celý film a roste z něj obrovská hvězda. Posledních 15-20 minut filmu jsem skoro nedýchal. Obrovské překvapení. ()

Tommy987

Disturbia je neobjavná a ničím nevýnimočná, no má sympatického Shiu LaBeoufa, znepokojivého Davida Morse-a, "ozdobnú" Sarah Roemer, dobré tempo a na nič sa nehrá. Proste sa na to super pozerá, len nečakajte Hitchcocka. 7 / 10 ()

Ghoulman

Mnoho lidí kritizuje Disturbii pro její atmosférou "teen filmů". Svým způsobem to chápu, nicméně ne všechno související s podobným námětem musí být nutně hloupé (jak dokazuje například Donnie Darko). Vezměte v potaz třeba shodu věku sledovaného muže a Kaleova otce - není náhodou, že Kale se zaměřil zrovna na něj. Nebo milostnou linii filmu, která si pohrává s tenkou hranicí nechtěného voyerství/chtěné pozornosti. A upřímně - i kdyby nebyla výplň kolem hlavní zápletky zrovna chytrá, jsem přesvědčen, že by se stále jednalo o brilantní thriller. ()

heyda

Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Davida Morse, který má obrovský charisma. Jenže ani on nezachraní slabý příběh a scénář. Ke všemu disturbia není ani moc mysteriózní a ani není zrovna thriller. Je to spíš taková směska všeho možnýho, která mě osobně příliš nenadchla, ale za určité napětí si dovolím dát 3 slabší hvězdičky. ()

Natascha

Děj je jednoduchý a mile hloupý, ale zpracování výborné - napínavé, svižné, se super sympatickým duem kamarádů. Sice je to spíš jednorázová zábava pro teenagery, ale nestydím se za to, že jsem téhle nenáročné odpočinkovce podlehla i já. ()

honajz

Dal jsem tomu dva roky, abych to zkouknul s klidnou hlavou podruhé, a ne, je to pořád stejná nuda, bez napětí, bez zvratů. Nefunguje ani dilema, jestli soused je, nebo není vrah. Remaky pro teenagery skutečně hodně ztrácejí tím, jak se musí podřídit inteligenci cílovky. Dobrá kamera a dva herecké výkony. ----- Jinak závěr opajcnutý z mnoha béčkových thrillerů. A proč v tom byla ta linie s otcem, je mi záhadou dodnes. Kdyby se vynechal celý úvod, naopak by to mělo větší napětí, kdy by člověk pátral, proč ten kluk je takový, jaký je. ()

rikitiki

Napínavá lekačka s místy obstojně hustou atmosférou, kdyby ji nekazily logické chyby (teenageři chovající se jako vyškolení tajní agenti a s vybavením, které by jim česká policie mohla jen závidět) a totální přepísknutosti (pád do jámy plné slizu a koster - to je jak z parodie na Mlčení jehňátek). /25. 10. 12./ ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007