• lennyd
  **

  Nina, Kira, Anya, tři moskevské prostitutky, si sice v posledních dnech nežijí úplně nejhůř, ale každá z nich má za sebou nehezké zkušenosti, které je svedly dohromady. A to jediné, přátelství, jim zbývá... Rozhodně oceňuji záměr tohoto filmu a celkovou originalitu, rozhodně filmů, které nahlíží pod pokličku nejstaršího řemesla není tolik. Ale jelikož podobným kratochvílím neholduji, a navíc východní nářečí a vzhled těchto dívek, by mne od podobných choutek odradil stoprocentně. A ani film mne nikterak nezaujal - koukal jsem koukal, a při závěrečných titulcích si říkal - proč asi tento film vznikl? Aby těm holkám pomohl? To asi těžko. Aby šokoval? Na to byl až málo kontroverzní. Škoda, nápad i potenciál tu byl...(17.5.2012)

 • Marek1991
  *

  Ak by niekedy vaša dcéra, kamarátka alebo nejaká blízka osoba vymýšľala bláznovstvá a chcela sa dať na prostitúciu, tak jej pusťte toto, nech vidí ako si to schytávajú také osoby, nielen od pasákov, ale najmä zákazníkov, bohatých, či úchylných, no predpokladám, že väčšina ľudí takto blázniť nebude. Celý film je vlastne o tom, o poníženiach a neschopnosti uniknúť, čo nakoniec nekončí veľmi dobre. Takto jednoducho postavený film, kde to mohli rozviť na rôzne spôsoby, no jediným, čím sa to stupňovalo bola len brutalita a špina, je pre mňa skôr strata času.(20.3.2014)

 • tahit
  ****

  Ruský naturalistický film volně vyprávěný o úpadku a zoufalství prostitutek v drsném prostředí bídy, zvrhlosti, alkoholu a duševní prázdnoty, se může odehrávat všude tam, kde je láska podmíněná placeným sexem. Představuje obraz bezútěšného života a smutný osud prostitutek, kterým je mnohdy upírán návrat do normálního života. Závěrem bych rád dodal, že v žádném případě neodsuzuji tyto ženy. Pozitivní na tomto příběhu je, že ukázal nitro duše lehké holky, že má srdce otevřené….(8.10.2007)

 • Sfinkter
  ****

  Z průřezů životů hlavních hrdinek je jasně vidět, že žádná si prostituci ani zdaleka neplánovala. Ale stejně jak se mluví ve filmu, paralely se jednou mohou protnout, stejně jako se jejich vzdálené životní cesty protly v žumpě prostituce, která pro ně velmi brzy značí "circulus vitiosus". Navíc bych řekl, že není kruh jako kruh, ten moskevský bude velmi poctivý.(15.1.2008)

 • seba
  *****

  Začnu pár přídavnými jmény - syrové, surové, kruté a reálné (v Rusku jsem nikdy nebyl, ale působilo to tak na mě). Forma se pohybuje někde mezi filmem a hraným dokumentem a výkony hereček a i vyznění celého filmu je velice působivé. Každodenní přežívání i vetšinou brutální flashbacky do minulosti pouze doplňovaly bezútěšnost existence tří hlavních hrdinek (i když se tam se objeví i jiskřička humoru a něčeho dobrého). Musím říct, že film tísnivě zapůsobil nejen na mě, ale i na celebrity okolo (seděl jsem vedle Vaška Postráneckého, a kousek od Petra Zelenky, Radka Johna, Zlaty Adamovské). Každopádně nejlepší kulturní zážitek letošního (2006) karlovarského festivalu.(8.9.2006)