Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

villon17

Jsem asi moc skeptická, ale přišlo mi to dost jako ujetá blbina, která je alespoň místy vtipná. Hudba se mi sice líbila, ale Black měl už lepší počiny. Zkrátka, je nutné brát tento pokus s rezervou. ()

Zeebonk

Tenacious D jsou nejlepší rocková kapela současnosti a vezmeme-li v potaz, že ROCK je nejlepší hudební žánr, tak jsou "D" logicky nejlepší současná kapela. Nerad bych přeháněl. Jejich první celovečerní film je nehorázný nářez, dělá si prdel ze všeho a ze všech, pyšní se nevídanou náloží cameí, hudebních a filmových odkazů a po každém jeho zhlédnutí mě vlna entuziasmu nakopne do koulí a já nově nabytým sopránem spustím: Long ass fuckin' time ago in a town called Kickapoo.... Vy, nevinní sektaři, pohoršení ptákokliky a slovíčkem "fuck" v každé větě, popadněte důtky a vymrskejte ze sebe toho zasranýho antikrista, který na vás parazituje od závěrečného zúčtování se Satanem a jestli opravdu nedokážete ocenit smršť nadsázky, politicky nekorektního humoru a nejnadupanějšího soundtracku vůbec, tak je to s vámi nezdravě v pořádku a od rolexek a šesticiferné měsíční mzdy vás nezachrání ani zamordování Arabáče. PS.: Jejich nejnovější album, Rize of the Fenix, je snad ještě lepší než to předešlé, ()

Ajinka126

Je to spíš bokem záležitost, ale zajímalo by mě jedno. Když u jednoho filmu s Jackem Blackem (Prosíme přetočte) CSFD dala do popisu filmu "sci-fi" jen za to, že tam byl zmagnetizovaný člověk, což se stejně pak dál nerozvíjelo. A tady v Králech rocku je úplně v pohodě démonické trsátko a ďábel a v popisu filmu je to jen komedie/hudební. Jo vlastně, hlavní aktéři hodně hulili, tak možná by se měl zavést žánr i na toto, hm.. Příběh je docela fajn, je tady pár dobrých vtípků a poutavé muziky, ale mě to v půlce filmu začalo dost nudit a vyvrcholení filmu, kdy to trsátko ani nevyzkoušeli pro mě bylo jako ledová sprcha. ()

liquido26

Obtloustlí zhulení rockeři hrající na akustický kytary na cestě za trsátkem osudu :-) A je to pořád po všech těch letech suprová jízda plná odkazů na mojí oblíbenou muziku. ()

F.man

Hodně dobrých několik songů a několik scén. Jen škoda, že v prostřední části se snímek poměrně výrazně vleče a místy doslova nudí. Přesto Jack Black a Kyle Gass alias Tenacious D jsou skvělou kapelou, které se více méně jejich snímek podařil. Holy Fuckalukadingdong ()

Kryton

Tenacious D rocks! JB a KG se u mě stali postupně hrdiny a idoly . Diky tomuto filmu sem objevil jejich kapelu. Film plný byt predvidatelnych zapletech , ale Jack Black je do role tak vžitý (hraje sám sebe) , že mu odpustíte i ten škleb navíc. Bezvadná camea Bena Stillera a Tima Robbinse ("Chyttě si mě :-D)". Film je plny skvěle hudby a dokazuje , že kapela Tenacious D je zručná kapela. Škoda, že film rychle uběhne. O to více se člověk těší na další shlédnutí. Dávám 5 hvězdiček i za toho Belzebosse :) . "Tits or Destiny?" ()

FFilipCZ

Jako film to celkově za moc nestojí, ale některé jednotlivé scény jsou fakt perfekt! - jako třeba úvodní seznamovačka, společné setkání na Venice beach a nebo závěrečný battle se Satanem. ()

zdepapepa

Bonbónek pro všechny rockery. Jack Black popustil uzdu své fantazii, geniální vyhrávky, nádherná fantasmagorie a nijak zbytečně dlouhá stopáž - navíc jeden z mála hudebních filmů, u kterých jsem poslouchal OST furt dokolečka. Luxus. ()

nirvana91

Pecka tento film! :D JB a KG tvoria skvelý tím, soundtrack je sakramentsky dobrý a človek sa fajne zasmeje. Kreslené animácie tiež nemajú chybičky. Záverečnou scénou s BOD to zabili chlapci :D ()

Paxxx.cz

Docela rozporuplný film. Skvěly Jack Black a povedené minirole Bena Stillera a Tima Robbinse. Příběh je slabší a chvílema se naskytnou i trapné scénky takže docela dobrý průměr- 60 %. ()

Z0oMb3E

Šuster drž sa svojho kopyta. Jack Black je roker telom aj dušou, preto mu hudobné fimy tak sedia. A či už učí, alebo sa učí dá sa mu to uveriť o humore jemu vlastnom netreba ani hovoriť. Keď mu rola sadne tak svojou charizmou potiahne celú kvalitu filmu a tak sa dá celkom sledovať aj taký gumový herec ako Kyle Gass. Filmom sa tiahnu bravúrne texty piesní, ktoré vylepšujú nie veľmi vydarený scenár. Je škoda že sa film neubral viac tímto muzikálnejším smerom. U mňa ŠKOLU RO(c)KU tento film neprekonal ale dosť sa knej priblížil. ()

ArsenalEagle

Je škoda, že "kluci" hrajou rock s akustikama, ale i tak produkují slušný nářez, ze kterýho by se i Satan posral. Ujeté, místy geniální, místy trochu hluché, ale v momentě, kdy zazní struny, tak bezchybné. Tim Robbins tu je boží. ()

Ridick

uplny vyplach...magorizmus, ale esteze usmevny s vyhulenymi textami...nemohol som skratka z blacka. je to kreten v dobrom zmysle... ()

GodComplex

Kvalitni rockova komedie v cele s Jackem Blackem a jeho Tenacious D. Krome povedene a vtipne rock music bych vyzdvihl finalniho rocking satana v podani Davea Grohla. Zacatek a konec jsou skvele, stred je ale ponekud vlazny, utahany a postradajici vtipnost. 6/10 ()

Laxik

Miluju Rock. Nesnáším Jacka Blacka, tedy konkrétně jeho komediální "talent". V King Kongovy byl dobrý, ale jeho humor mi přijde hodně ubohý. Rozhodně mi nevadí, když si někdo dělá srandu z toho, co se mi líbí, ale musí to být vtipný. A tohle teda vtipný není. Začátek je super a zápletka obyčejný standart okořeněný oním trsátkem osudu. Tohle všechno beru, ale jak přijde čas na fóry, válím se leda tak nudou, a ne smíchy. Plus za stylovýho Bena Stilera. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf