Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

eraserhead666

Jack Black je opravdu hroznej a nesnesitelnej herec, kterej hraje furt to samý dokola, v podstatě nic jiného, než pitvořivě nesnesitelného idiota neumí (jako přes kopírák to samé co tady předvádí např. ve Škole Ro(c)ku - klidně to mohli označit za pokračování). Kvůli němu musím dvě hvězdičky ubrat. Naproti tomu Kyle Gass je fakt zábavnej, komedie jako taková vůbec špatná není, spousta dobrých fórků (použij ptáka, rockový battle Tenacious D versus Satan je úchvatný /u mně na celé čáře vyhrál Satan/, trenažer rockového vystoupení, Stiller, Robbins a jeho pokus uloupit hlavním hrdinům trsátko), dobrá hudba skvěle svými texty doplňující děj, výborný začátek a i ty animované sekvence jsou dobrý.... A samozřejmě Satan samotný, vynikající role a maska (někteří hororoví tvůrci by se mohli poučit). ()

Ištván87

Naprosto geniální songy, několik skvělých fórků, odkazů a dvě skvělá camea, ovšem bylo to takový dost divný... Dám tomu 3*, protože mi na tom celou dobu něco nesedělo. Ale jak říkám, písničky byly naprosto geniální... Hlavně Satan byl naprosto skvostnej... ()

Bauer

Opět mi kámoš přinesl film o kterém jsem neměl téměř ani potuchy a nejspíš budu muset kámošovi zítra poděkovat, protože jsem ztravil zhruba 90 minut velmi příiejmnou zábavou. Jack Black mně začíná čím dál tím více bavit a po King Kongovi mi dokázal, že je i zábavný. Dobře mu sekunduje Kyle Gass. Ovšem nejzábavnější byl Tim Robbins, ten když se tam objevil tak jsem se přistihl, že jsem se smál i nahlas. Docela mně zaujal konec, který je samozřejmně velmi debilní ale i tak mně pobavil, protože takový rockový battle je docela dobrá záležitost. Zajímavé je, že se mi líbila hudba ( přeci jen prosazuji jen Hip Hop ) ale to bylo asi především díky zdařilým textům. Také bych měl zmínit povedený soundtrack. Komedie, která určitě stojí za vidění!! ()

becki_tu

Vedle výborné Školy rocku vypadá tahle bláznivina o poznání slaběji, ale pořád má ten správný rockový náboj, kvůli kterému jsem na film koukal. Jack Black znovu podává výborný výkon, a tím tak zachraňuje kredit celému filmu. Humor byl fajn, ikdyž občas si tvůrci vybrali slabší chvilku a pár scének vyznělo trochu trapně. Ke konci už znatelně docházely dobré nápady, a tak to nakonec zachraňoval parádní hudební souboj se samotným satanem. Škola rocku zůstává nepřekonána. ()

mm13

...dobrá heavymetalová prča na jedno pozretie (a jedno vypočutie) ... apríl 2021: Tak za mňa nakoniec určite na minimálne dve pozretia (a vypočutia). Dal som to po vyše 10 rokoch znova a celkom rád. Ale už asi fakt naposledy, nič extra pamätné sa tu nestane. Heavy metal comedy, you know?! 🤘 ()

Earl_23

Ke konci filmu jsem si říkal, že Králům nemůžu dát stejně jako Škole ro(c)ku. Ale jako by to závěrečná bitva se satanem změnila. Ode mě 4*, i když s lehce odřenýma ušima. ()

Will_X

Ze začátku to vypadalo velice slibně, ale bohužel s časem upadá i kvalita filmu. Každopádně když film je průměr, tak písničky a alba Tenacious D jsou boží a nebýt tohoto filmu, tak se o nich nejspíše nedovím... 55% ()

Handle

Pokud chcete natočit ''rockovou komedii'', pak je Jack Black ta správná volba, která Vám tak půlku úspěchu zaručuje.. Avšak musím říct, že srovnám-li jeho podobnou roli ve Škole ro(c)ku, tak tohle se mi líbilo asi o něco míň.. ()

Listeroman

Tento film jsem shlédl díky dlouhému naléhání kamaráda... Moc se mi nechtělo Jack Black není zrovna můj favorit. Jako film to bylo docela průměrné ale jako hudební film to už bylo něco jiného, je vidět že Black má talent, písničky které zde hráli byli opravdu dobré, sice jsem si musel přetrpět pár trapnějších scén ale song to většinou zachránil. ()

HateBreeder

I need a tight compadre who will teach me how to rock, my father thinks you're evil but man he can suck a cock. Co dodat? Fenomenální záležitost a i když nejsem Hard Core fanda Rocku, tak to pro mě byl naprosto úžasný zážitek. Dokonalé texty, dokonalá hudba, dokonalý Jack Black, dokonalý Kyle Gass... Tenacious D rulez a nikdo na ně nemá, ani zkurvenej Satan. ()

Silence

Stylová rocková hudební komedie, která předvede pár perfektních scének, vystřihne několik nezapomenutelných hlášek, ale slabší části a dvě tři opravdu trapné situace ho stahují do vod průměru. The Pick of Destiny je ale neotřepané a toho si cenním, navíc hudební části jsou textově geniální a hudebně chytlavé - sám si nedokážu vysvětlit, proč dávám nakonec jen mírně nadprůměrné 3* (6/10). Možná právě proto, že kdyby film byl spíš rockovým muzíkálem, než průměrnou komedií se záblesky geniality v několika málo hudebních číslech - byl by to nářez! Škoda... ()

Hwaelos

Wots d' madafaka? Nebezpečně vtipná komedie s nezapomenutelnou ro(c)kovou hudbou (taky vám ten překlad názvu přijde příšerný?), bezpečně nejlepší role Bena Stillera, šokující účast Tima Robbinse. Zabalit, servírovat za ozvučena. Je fakt, že střed je trochu zbytečně natahovaný bez špetky vtipu (snad krom letu na Sněžném muži), ale první půlhodina a souboj se Satanem na konci to vynahradí bezvadně. ()

adamo_znk

Skvělá hudba a skvělý humor. Po dlouhé době komedie, která mě překvapila a velmi pobavila. Jack Black si svoje vtipný kreace v tomhle snímku vysloveně užívá na sto procent. Už jenom ten začátek s rodinou idylkou náboženskejch fanatiků a jeho nečekaný finále mě přivrtal na obrazovku. Jo a ta clockwork scéna .... paráda ()

Johny_fork

A long ass fuckin' time ago, In a town called Kickapoo, There lived a humble family Religious through and through. But yeah there was a black sheep, And he knew just what to do. His name was young J.B. And he refused to step in-line. A vision he did see of Fuckin' rockin' all the time. ()

Dale

Kým nezačali titulky, tak to vyzeralo veľmi sľubne, ale potom sa z toho stala nezábavná (nezasmial som sa ani raz) komédia bez deja, ktorú držali pokope len rockové pecky Jacka Blacka, čo je na film dosť málo. Zvlášť, keď tento žáner je mi blízky ako Georgeovi Bushovi svetový mier. Avšak ten, pre koho je takáto hudba jeho šálkom kávy, si určite príde na svoje a zrejme mu nebude vadiť ani absencia príbehu. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf