Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

k212

Nebýt nadměrné kadence fekálních a přisprostlých vtípků (úchylnosti, kterými KR taky hýří, mě kupodivu nepřekvapily), bylo by mé hodnocení možná vyšší. Jinak je tato rocková skoro-komedie a ždibíček rocková-opera dobře odehraná, odzpívaná a má celkem ujetý až nápaditý děj. Lehce naučná oddychovka pro hudebního laika, povinnost pro rock freaks a pro mě i zábava. 60% ()

DJ Obelix

Bylo to na hraně, ale nakonec se přikláním k plnému hodnocení. Některé pecky a smrtící gagy mě naprosto uzemnili. Nejgeniálnější po hudební stránce je rozhodně "Final Showdown" se Satanem. Jeho "Fuck! ... Fuck! ... Fuuuuuuuuck, the demon code ..." mám v hlavě pořád... ()

Legas

Pánové by potřebovali trochu promazat vazelínou, občas jedou poněkud na sucho. Tato málo vtipná self-prezentace je dobrá jen díky skvělé muzice ústřední dvojice. Ani se mi nechce věřit, že Jack Black existuje v kapele Tenacious D, která je dle mého názoru zatraceně dobrá, ale "nikdo" ji nezná. Jakmile se ve filmu rozjede rock, tak to frčí, ale běda, jakmile na chvíli zmlkne!! ()

Frajer42

Moc se mi líbily naprosto všechny zpívané pasáže a moc se mi nelíbil zbytek. Ústřední duo je docela fajn, ale přesto jsem očekával, že se alespoň jednou zasměju. Ničeho takového se mi nedostalo. Takže doufám, že se fanklub neurazí, ale já více než 1* dát prostě nemohu, jako komedie film naprosto selhal. ()

Kothy

Fiktivní film o kapele Jacka Blacka. Některé části jsou hodně dobré. Třeba jak jsou zhoubovaní v řece. A závěrečný duel je super: "I'm devil I love metal!" :D ()

swamp

JB & KG .. Tenac & ious D! :D Salva neskutečně řízných textů od této existující dvojice je jako rána na solar. Ani nestačíte mrknout a hoši valí další šílený kousek.. Fuckin' rollin' and fuckin' rockin'.. ()

Campbell

Jo tak jako bylo to dobrý, ale že bych z toho byl nějak na větvi? To se říct nedá. Začátek je parádní a fakt vtipný, ale tak někde v půlce se to změní v klišé které občas rozesměje, ale nic převratného . Hudbení ikony v cameo rolích překvapí a potěší ale i tak je to celkem málo. Bavil jsem se ale čekal jsem víc. ()

predators

Tak po Škole rocku, příchází Jack Black s další dávkou rocku, ale v tomto případě se nás snaží pořádně opít. Po Škole jsem se na další rock těšil, ale nyní po jeho shlédnutí jsem na rozpacích. Jo hudba je dobrá, ale jenom to, zde není tak melodická jako u svého staršího brášky a Jacku, ten příběh, no hrůza. Ještě, že umíš tak dobře zpívat. škoda přeškoda, není to víc jak na 55% ()

Bachy

Hlavně díky skvělé muzice patří filmu vysoké hodnocení. U mě, jakožto rockového fandy bylo asi předem jasné, že film chytí. O českém dabingu jsem neslyšel nijak lichotivé věci, proto jsem velmi rád, že jsem mohl toto dílo shlédnout v originále. Perfetkní úvod a finále + scéna s Yettim. Škola Ro(c)ku byl fajn rodiný film, ale tohle je neuvěřtelná jízda. Soundtrack je klenotem. ()

SeBig

Výborná komedie hudební, akční a hodně jsem se zasmál nemluvě o písničkách od Tenacius D který jsou geniální ()

Chrustyn

Pro mě trochu nepochopitelná a tudíž i nudná komedie. Jack Black byl super stejně jako miniroličky Bena Stillera a Tima Robinse ale jinak mě tohle půtování dvou rockerů za speciálním trsátkem nebavilo. ()

heyda

Po stránce filmové za 2 hvězdičky, po stránce hudební za 5 hvězdiček. Výsledek je krkolomný, ale na ty 4 hvězdičky to přece jen nevidím, ačkoli Jack Black je fakt borec! Pro mě je přece jenom Škola Ro(c)ku o třídu výš - ne po hudební stránce, ale po stránce humoru a příběhu. ()

mat.ilda

No, největší film všech dob to tedy rozhodně nebyl, dokonce mnohem horší než Škola ro(c)ku, přesto jsem vydržela a nelituji - už kvůli scéně se Satanem, loupeži trsátka a dalším chuťovkám mně stojí za to, dát si ho někdy ještě jednou, i když, přiznávám - bez J. Blacka by tento druh komedie klesl až na dno žabomyších sraček močálu v New Jersey, nicméně, Jack byl přítomen a mě tak může těšit, že opět nepodcenil sílu svého obočí :-) ()

jojinecko

"Tenacious D fuckin´ rocks"!!! Absolútne skvelá pecka, pri ktorej som sa pobavil ako už dlho nie..Jack Black a Kyle Gass sú duo na pohľadanie,skvelá muzika a "ujeté" texty v kombinácii s krásne naivným príbehom o hľadaní zázračného "trsátka" tvoria priam neodolateľnú kombináciu..Dave Grohl ako Satan a ďalšie zaujímavé persóny sú už len ako čerešnička na torte.Vynikajúce...4,5/5* ()

anais

Je to geniální. Napoprvé jsem byl zklamaný, protože to jsou v podstatě jen poslepované epizodky, ale ke všem se rád vracím častěji než k čemukoliv jinému. ()

Ivoshek

Jacka Blacka jsem až do tohohle filmu považoval za idiota. Neprávem. Tohle je hodně povedená hudební komedie. Ne, že bych se pořád tlemil, ale tak nějak jsem se celou dobu usmíval a bavilo mě to. A třeba laskavý dialog o tom, že ďábel je v každém z nás, v srdci, mě odrovnal. Když se k tomu přidají ještě camea Bena Stillera (luxusní převlek!), Meatloafa a hlavně Tima Robbinse, je z toho asi nejpovedenější hudební komedie, co jsem viděl. ()

Roman.Ticka

Zpočátku jsem myslela, že brzy přijde na řadu vypínač, jak trapné fekální představení to bylo, navíc uřvané (JB) jako posledně v podobné slátanině, ale nějak asi z nudy jsem zůstala a fuckt nelituju. Scéna zhmotnění lysohlávkových iluzí mě dostala téměř do podobného tranzu, takže pak už byli chlapci moji a já jejich i přes další a větší kaskádu ftipů dalece za hranou únosnosti. Protože jsem pro každou prdel a když je udělaná z debility směrem k pobavení, musím uznat, že v tomto případě bylo učiněno antihumoru zadost, respektive bylo to tak debilně ujeté, až místy smíchem k nezastavení. ()

jonyyy

Začátek parádní, kluk, co hrál Jacka Blacka jako dítě, mu byl dokonalé podobný. Někdě v půlce filmu se našly pasáže, co mi připadaly spíše trapné, ale vše napravil zase konec. Hlavně rockový souboj se satanem. Hudba byla na filmu povedená. A jestli to zpíval opravdu sám Black, klobouk dolů. 70% ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf