Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

pepino

Z počátku docela nevýrazná story se postupem času stává zamilovanou fantasy pohádkou. Se vším všudy. Máme tu "honzu", který se vydává do světa ( přesněji do světa za zdí, která obklopuje jeho rodnou vesnici), čarodějky, piráty ( v čele s přihřátým De Nirem), umírajícího krále a jeho syny, toužící po královské moci...a mnohem mnohem víc. Vaughnovi se podařilo vytvořit příběh, který osloví jak dítě tak dospělého, příběh, který dokáže vykouzlit příjemný usměv a zahřát u srdce, tak jak to prostě bývá. Teď tu ale vyvstává otázka, čím je tato pohádka jiná než ty ostatní? Vždyť Zlo bylo poraženo Dobrem, "Honza" se stal králem a všichni žijí šťastně až dodnes...Přišel tedy tvůrce s něčím inovativním? Řekl bych že ne... A ty rádoby vtípky, kterými se Vaughn snažil "okořenit" příběh mi přišli spíše trapné. Tento názor se mnou ale bohužel nesdílel zbytek kinosálu, protože byl film doprovázen obrovskými a vskutku odpornými záchvaty smíchu. ()

garfieldcz

Pro mě jeden z nejlepších letošních filmů, celou dobu jsem se výborně bavil. Nasmál jsem se jako málokdy a zároveň jsem bez dechu sledoval děj. ()

Lukisjama

Super film. J v něm opravdu všechno včetně extrémně vtipné scény s Robertem de Nirem když si zkouší dámské šaty, hrubý a sexu chtívý námořníci. Jednorožec, čarodějnice, krásky, sedmero bratrů duchů a hlavně HUMOR! Při tomhle filmu se i zasmějete i vám na konci ukápne slza. Naprosto skvěle je udělaná záře Yvanie(spadlá hvězda). Efekty sice nejsou bůh ví jaké ale naprosto to stačí neboť vás naprosto pohltí příběh. Závěrečné slovo: GENIÁLNÍ! ()

Amadeo

Kde bolo, tam bolo bol raz jeden múr ... a za múrom fantastický svet Neila Gaimana, ktorý sa podarilo preniesť na filmové plátno. Skvelá predloha, skvelý prepis, skvelé obsadenie a skvelá hudba. Viac sa opísať nedá, treba vidieť a možno aj Vám zostane v očiach hviezdny prach. ()

jojoping

Hviezdny prach mi pripomína klasické české dobré rozpravky. Má nápad, dej, symptatických kladných aj zápornych hrdinov, humor, akciu, napätie a navyše ešte zopár technických trikov. Je to roprávka, pri ktorej sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Za posledné obdobie je rozhodne jedničkou vo svojom žánre. ()

LukeSharp

Slušná pohádka nejen pro děti. I když vlastně ani ne moc pro děti,protože z některých scén (zabíjení nebohých zvířátek,lámání končetin a hodně dalších věcí) by se malí haranti mohli taky posrat. No nicméně já jsem byl spokojen,Claire to jako ''hvězdě'' filmu seklo,v absolutně úžasné roli se představil můj oblíbený De Niro,bylo to celé zábavné a takové krásně dojemné. Ale taky to bylo možná až moc dlouhé a trochu to přiškrtit by neškodilo. 75% ()

Mes-siah

Krásny rozprávkový príbeh, ktorý stojí za povšimnutie. Milý a nie moc strašidelný (ako daktoré rozprávky dokážu byť). Pribeh je o hviezde menom Yvaine, ktorá padla a Tristana, ktorý ju chráni. Zlo tu reprezentujú čarodejnice, ktoré chcú Yvaine vyrezať srdce aby boli večne mladé. Film plný kúziel a hrdinstva. A navyše Robert De Niro ako "houmouš" to sa len tak nevidí. Vždy hrajuci drsného a chladného chlapa, je vo vnutri jemný, mäkký a citlivý s posadkov lodi, ktorá to ale už dávno vie. ()

kometka15

Nemůžu jinak, než říct úžasný, úžasný a ještě jednou úžasný:) Líbilo se mi úplně vše, i ten už od začátku předvídatelný konec, který by se mohl zdát trochu naivní (vládli spolu 80 let a když jejich vnoučata vyrostla, použili babylónskou svíci a vrátili se na nebe, kde září do dnes....), ale je to pohádkový příběh a k němu takový konec patří. Přiznejme si, že zahřeje na duši. Film byl napínavý, dokonce i vtipný a měl fakt suprově udělané efekty. Pro mě není dál co řešit:) ()

Kreins

Mám rád Claire Danes. A ako sladká, krásna hviezdička z neba v tejto rozkošnej romanticko-dobrodružnej fantrasy rozprávke úplne žiari. Kto si chce naozaj oddýchnuť a pokochať sa skvelým príbehom zasadeným do rozprávkového sveta - nech sa páči, film ako stvorený pre neho. Mám rád filmy, ktoré nemusím pozerať len sám. ()

dreamflyer

Pro mě příjemné překvapení, že pohádkový pohádky nevymřeli ani v 21.století. Princ,Vecernice,Carodejnice,Pirat(teplyho piráta snad jeste nikde DeNiro nehral:D) a přiběh plnej kliše,ktery k tomuhle žánru patří. Mno reknete...komu by srdce nezaplesalo:D. ()

AnnaMae

Nečekaně milé překvapení. Trochu pohádka, ale ne moc dětinská, různě se proplétající děj, trochu překvapení, trochu lásky, ale ne moc slaďák, zkrátka celkově velmi příjemný film. ()

imarvin

V poslední době se doslova roztrhnul pytel s fantasy filmy, které se točí podle známých i neznámých knižních předloh. Až na Pána prstenů, který tuhle mánii dle mého rozpoutal, mě zatím žádný příliš neoslovil. A i když je Hvězdný prach vlastně o tom, že láska je ta nejsilnější zbraň proti zlu, což je poměrně otřelý fakt spousty filmů, zařazuji ho mezi své oblíbené podívané. Snad proto, že v něm Michelle Pfeiffer hraje bezkonkurenční čarodějnici, že v něm Robert De Niro září na nebi coby kapitán oblačné lodi, ale hlavně proto, že je film odlehčen spoustou nádherného humoru. A to, že se nebere až tak moc vážně, je podle mě jeho největší předností. Ale samozřejmě i vše ostatní, včetně hudby, hereckých výkonů a triků do sebe perfektně zapadá. Prostě to funguje tak, jak by to u fantasy fungovat mělo. Děkuji za úžasnou podívanou... ()

Steiny

Tento film ma veľmi milo prekvapil. Nie som fanúšikom fantasy, ale príbeh o hľadaní lásky a o rozprávkovom svete, v ktorom aj padnúta hviezda môže žiť ďalej ak nájde tu pravú lásku vo mne zanechal príjemný dojem. ()

MrMir

Velké překvapení. Od LOTRa jsem neviděl lepší fantasy, přitom okořeněnou o notnou dávku humoru. Výborné herecké výkony - zejména M. Pfeiffer, jejíž přeměna ze staré babizny na krásnou čarodějku a zpět je neskutečně přirozená a uvěřitelná. Trošku mi vadilo přehrávání a pitvoření C. Danes. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora