Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

saolin

Když jsem viděl obal, čekal jsem hvězdný války a dlouho se mi na to koukat nechtělo. Ale jak píše KevSpa, opravdu velmi milé překvapení, včetně malé role De Nira. ()

Dragonflyfly

Nádherně natočený film. Od prvních záběrů je vidět s jakou precizností (od scénáře až po hudbu, kostýmy, výběr scenérií a dalšího) ho Matthew Vaughn natáčel. Samotný výběr herců do hlavních postav je pro takovouto kultovní literaturu podle mě naprosto zásadní a v tomto filmu se více než povedl (Claire Danes, Charlie Cox,úžasný kapitán Shakespeare Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Mark Strong a další). Příběh je vyprávěn zpočátku pozvolna, ale v několika příštích minutách nabírá neskutečné grády, až po neuvěřitelnou závěrečnou scénu (u čarodějnic doma). Souboj Tristana a Septima je pak napínavý, dynamický a nápaditý (s úžasnými vstupy mrtvých bratrů). Sama jsem film viděla několikrát a pokaždé se bavím a objevuju/i nové a nové detaily a fórky. Je to film, který chci mít ve své filmotéce. Matthew Vaughn se od této chvíle stává mým oblíbeným režisérem. Což filmem Kick-ass jen potvrdil. ()

Sidarius

Takhle nějak si představuji ideální pohádku. Tedy vyrovnaný mix pohádkových a fantasy prvků (byť je definice hranice mezi těmito dvěma žánry dost složitá). Celkem sympatický hlavní hrdina, naprosto kouzelná hvězda, několik ne tak úplně dobrých, ale rozhodně ne záporných postav (princ Septimus je prostě skvělý), démonická čarodějnice, a aby toho nebylo málo, tak jako zlatý hřeb brilantní pirát v podání Roberta De Nira ;). Příběh letí jako o závod (od pádu hvězdy skvěle graduje, až do nevyhnutelného finále) a kromě krásné přírody je umocněn i skvělou hudbou. Jako bonus je navíc skvělá i romantická rovina příběhu. Pro milovníky humoru je ho zde více než dost - i když hodně často je poměrně černý a morbidní, což ovšem není divu, když ho produkují (ne)mrtví princové :D. Nestává se příliš často, abych pohádce neměl co vytknout, ale Hvězdný prach mi prostě sedl ve všech ohledech. ()

PAVLIS

90% Kurevsky osvěžující podívaná! Škoda, že takovýchto černohumorných pohádek pro dospělé není víc. ()

gicous

Moc příjemná podívaná, která má dobře napsaný příběh. Film má dobré tempo, a především není roztříštěný na příliš témat, tak jak se to stalo např. Zlatému kompasu. Přiběh se soustředí hlavně na boj o hvězdu a to na 128 minut stopáže bohatě stačí. Ústřední dvojice je sympatická a všichni herci jsou typově přesně obsazeni. Vyniká mezi nimi především Michelle Pfeiffer, která se po dlouhé době objevila v jedné z hlavních rolí. Čarodějnici si pěkně užívá. Triky jsou na dobré úrovni, nicméně je vidět, že tvůrci pracovali s menším rozpočtem. To ale filmu nijak neškodí. Co dodat? Mame tady velmi dobré fantasy, které potěší zpracováním a celistvostí příběhů. Rozhodně by vás nemělo minout! ()

driftm

Nevěděl jsem co s toho vyleze,ale byl jsem velmi a mile překvapen,hudba,která byla pompézní a tak krásně servírovaná,že jsem byl opravdu napnutý a v některých momentech jsem měl i husí kůži.Herci parádně uměli zahrát to co jim bylo naservírováno,vše bylo přirozené.No bylo to v celku překvapení. ()

Sagisia

Už po pěti minutách od skončení filmu se mi po světě za zdí začalo stýskat. A to už je co říct :) Celou dobu mě dojímala ňoumovitost hlavního hrdiny, byl k sežrání. Navíc mám evidentně slabost pro zářící hvězdy, jednorožce a vzducholodě. Sice se tam zabíjelo jak na běžícím pásu, ale kvůli tomu glosujícímu afterlife bratrstvu (ten s těma vlasama na bok mě fakt dostával) jsem ochotná nad tím přimhouřit oko. ()

Mabfred

Líbila se mi hlavně druhá půlka, na několika místech jsem byl docela překvapený - děj mě táhl, nepřistihl jsem se, že by mi někdy přišlo strašně zjevné, k čemu se schyluje - fajn! Pořád je to hodně načančané, ale to k tomuhle žánru asi patří :-) ()

korect

Ze začátku vypadá jako průměrná česká pohádka, ale příběh se pomalu rozvíjí, až dosáhne přímo hvězdné kvality :-). Romantické, milé, fantastické, nechybí ani plavba lodí, což je zpravidla to, co očekávám ode všech dobrodružných filmů. Snad jenom je trochu obtížné se vyznat v charakterech některých postav, i to ale poutavý příběh lehce překryje. ()

Veniss

Miluju Gaimana, autora předlohy. Jeho knihy jsou jedinečné, a proto jsem moc ráda, že se předloha podařila víc než skvěle přenést do filmu a přidat tam i něco navíc. Shakespeare v podání R. De Nira je úžasný, zlovolnější čarodějnici než je M. Pheiffer jsem taky dlouho neviděla. Třešničkou na dortu je úchvatný hudební doprovod. ()

Hulkee

Pokud hledáte romantický film, s klasickou zápletkou, vším, co se má čekat a opravdu krásným prostředím, trefili jste do černého. Skvělá hudba, krásná hvězda, trocha toho humoru a spousta romantiky, která (pokud ji hledáte) příjemně funguje. K tomuhle filmu se vždycky jednou za čas vrátím a zkouknu ho znovu, i když nevím proč. Stejně vždycky funguje stejně. :) Zajimave komentare: Cival ()

pekas

Nádherná fantasy romantická dobrodružná komedie. To všechno tam opravdu bylo, namícháno mistrovsky. De Niro v roli opravdu netradičního drsňáka. Hodně známých tváří i v malých roličkách. Překrásné.95%. ()

gidzitka

V originále z toho úvodu příjemně mrazí. Vidět hvězdy a do toho hlas Gandalfa, ehm Iana McKellena, mně stačí k dokonalému pohádkovému rozpoložení. Příběh o mladíkovi Tristanovi a jeho padlé hvězdě prošpikovaný skrz naskrz anglickým humorem: naprosto skvělí princovští duchové komentující dění jak na fotbalovém zápase, pirát libující si v Shakespearovi, klasické hudbě a ehm šatech; čarodějnice rochňající se v trávicích traktech nebohých živočichů a strážce Zdi poctivě trénující i přes svůj pokročilý věk. Jenom cynikům s hypertenzí hrozí z toho konce infarkt, což je asi tak jediná má výhrada k -pro mě- dnes už klasice pohádkového fantasy žánru. ()

Mugs

Krásná pohádka za málo peněz, kterou si mě Matthew Vaughn získal. Kvalitní příběh je základ úspěchu. Není to žádná tuctovka o tom jak dostaneš princeznu za ženu a půl království k tomu. Baví mě ta romantika, Claire Danes, sice není moc krásná královna, ale já se do ní zamiloval (do postavy) v momentě kdy promlouvá k "myši" . De Niro jako bukanýrskej pirát to je třešnička na dortu. A druhá je soundtrack! ()

Horxus

Nemám ráda pohádky o rytířích, princeznách, králech, kočárech, hradech a čarodějnicích. A k tomu navrch když je ješte v hlavní roli nesympatický hrdina, pak to nezachrání ani režie Matthewa Vaughna, ani perfektní záporáci v podání Marka Stronga a Michelle Pfeiffer. Avšak není ničí chyba, že mi žánr nesedl do noty, takže když připomenu skvělou hudbu a časté pousmání (poslední souboj Marka Stronga alias panenky a Charlieho Coxe), dělá nám to 3.5*. A další happy-end, který už mi leze krkem, se Stardustu snad ani nedá vyčítat, když je to pohádka. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora