Black Lagoon

• Japonsko Black Lagoon (více)
Japonsko, (2006–2011), 12 h 21 min (Minutáž: 24–33 min)

Předloha:

Rei Hiroe (komiks)

Scénář:

Sunao Katabuči

Hudba:

Edison

Daisuke Namikawa, Cutomu Isobe, Hiroaki Hirata, Megumi Tojoguči, Mami Kojama, Ken Narita, Tecuja Kakihara, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Ikuja Sawaki (více)

Série(3) / Epizody(29)

Jak to vypadá, když se konformní mladý japonský zaměstnanec mocné firmy Asahi Industries vlivem pletich dostane mezi svéráznou tříčlennou osádku soukromého torpédového člunu, která se živí všelijak, jen ne přílišným respektováním zákona? V Jihočínském moři se odehrává všelicos a obstát mezi zájmy Asahi Industries, jednotkou jihoamerických neofašistů, hlavou hongkongských triád Changem, velitelkou polovojenské ruské mafie Hotel Moskva přezdívanou Balalajka, zástupcem kolumbijského drogového kartelu Manisarera Abregou, revolucionáři v džungli, totálně zkorumpovanou policií a množstvím dalších svérázných postav, není nic jednoduchého. Zhýralé město bez morálky Roanapura vás vítá. S majitelem torpédovky, vzrostlým černochem Dutchem, impulzivní a sexy pistolnicí čínského původu Revy, IT specialistou Bennym a konečně po hlavě do dobrodružství spadlým Rokurem Okajimou, přezdívaným "Rock", si užijete kus místy dost bláznivé zábavy se spoustou stylové akce, zatímco moralizování zůstane kdesi hodně daleko za obzorem Jihočínského moře. (oficiální text distributora)

javaznenevim

HODNOCENÍ PRVNÍ ŘADY - Zapomeňte na všechny morální poučky, jaké jste kdy v anime slyšeli! Je tu Black Lagoon a s ním i spousta krve, brutálního násilí, zbraní, drog, mafie a hromady mrtvol. Špína podsvětí se na vás hrne ze všech stran, šílené postavy umírají po desítkách a v tom všem zmatku se pohybuje banda šílenců, kterým prostě nejde nefandit. Drzá psychopatka Revy, pohodář Benny, retard Rock (který tu nemá co dělat a tak nějak jsem doufal že ho co nejdříve zabijí) a nakonec černý bratr Dutch. Celý seriál je pak vyšperkovaný takovými úžasnými postavičkami jako je mafiánka Balalaika (má nejoblíbenější), Roberta - Marry Popins na cestě pomsty nebo majitel vždy rozstříleného baru. Rozhodně nehledejte realistické drama, Black Lagoon si na nic takového nehraje a co dostanete je dávka úchylné zábavy, daleko přesahující krváky Quentina Tarantina. ()

gumbo

Chtělo by to ještě pár dílů. Problémem je že přes hodně postav a soubojů, už nezbývá čas na psychologii hlavních hrdinů. Ikdyž se to na konci trochu vylepší, pořád to vychází na trochu moc akce a málo příběhu. Příběh *** , Animace ***** , Hudba *****, Postavy *** , Celkem 75% P.S. Některé postavy byly na můj vkus až moc zvrácené (viz Rumunská dvojčata a podobně) ()

Radek.SCH

Celkem mě to bavilo, ale po první "sezóně" jsem to na popud zdejších komentářů zabalil, protože jsem měl pocit, že o nic moc nepřijdu. ()

Kharsh

Libilo se mi v podstatě vše. Od výborné hudby v openingu, přes zajímavou partičku všech možných charakterů, až po zběsilou akci. Za mne jasná pětka hvězdiček. - A Revy se fakt s nikým a s ničím moc nepáře. Mít ji na své straně, bylo by vše ok, ale stát bych proti ní fakt nechtěl. ()

John8

Ve světě Black Lagoon, se v každém případě vyhýbejte ženám, jelikož naprosto všechny jsou tu absolutně šílené a každá z nich vám už těd chce oddělit libovolnou část těla různým způsobem nebo vás prostě zabít. Tak trochu jiné anime, jakoby ho režíroval Quentin Tarantino, kde se chvíli lámete smíchy a chvíli na to zemře tragicky dítě.... nebo jiné dítě pro radost zatlouká hřebík do něčí lebky... Je to místy drsná podívaná, ale rozhodně stojí za to a určitě se u ní nebudete nudit. Jednu hvězdu ubírám za absenci jakéhokoliv dlouhodobějšího příběhu, možná až na Rockův vývoj, ale i tak... konec jako vždy nemastný neslaný ale přepokládám že manga pokračuje takže to nic. A Seccond Barrage je více toho samého a možná trochu svižněji :) zde 4* ()

Hapretor

Přišlo mi, že se to i po deseti dílech nijak výrazně neposouvá ... chybí - a to zoufale - nějaká propracovaná dějová linie, která by se linula celou sérií ... pak to začlo nudit ... a vtipné to taky nebylo ... až na pár hlášek ... zmar času ... ()

Drom

I když už to hezky sesumíroval Subjektiv, ač přetéká nad rámec téhle (první) série, co bych to byl za internetovýho mudrlanta, abych se nepokusil vyplodit blábol vlastní výroby. Asi to první, co fakt potřebujete vědět o téhle pěkně kreslené poudačce, je to o té nadsázce. Totální. Bouchačky, nadávky, cigára, chlast. Po inťoušský stránce se jedná o naprosto lehkotonážní blud vznášející se metr nad zemí. Někdy i trochu vejš. Nenechte se ale zmást rychlou akční zábavou s příjemnou vůní humoru, protože i přes to vyplouvá, především nepřímo, na hladinu hloubka charakterů. Ne fylozofická, osobní. Především prostořeká Revy nechtě odhaluje rozpolcenost, touhy a náznaky skrývaných bolestí. Divák si může zapřemýšlet o tom, kterak je vězněm života, který zná. A že by chtěla víc. Ale to je receptář tak neděli, po zákusku, protože i nejlínější odpoledne našich hrdinů se zvrhne v přestřelku, honičku nebo alespoň rvačku a na tohle při sledování není čas. Za mě pět hvězdiček, ale pokud vás anime, navíc akční, míjí, budou to tak tři a ještě vám to přijde ujetý. Bang! Bang! ()

Brady

Stylová akční anime, která jako většina gangsterek, lahodí spíše oku než mysli. Pro ty, jež se chtějí dobře pobavit a odreagovat, je tento seriál ideální. Přiznávám ovšem, že ty, co preferují anime typu Hrob světlušek, toto dílko asi příliš neosloví. :-) ()

DeathRock

Pomerne dynamicky serial, bez zbytecneho klise a s velkou davkou humoru. Ono taky co cekat od serialu, do kterho stupuje mafie, obchod se zbranemi a plneho ruznych najemnych zabijaku. ()

JohnyTrava

No nejak moc ma to neoslnilo. Akčné, síce pekné, ale ničím prekvapivé. Chýbala tomu poetika ala Noir, či šialenosť Baccana. Vidieť to ako jedno z prvých anime určite by som žasol, takto mi to prišlo ako priemerné anime s peknou animáciou. Jedine posledné rozprávanie z prostredia jakuzy bolo o trochu zaujímavejšie a držalo trochu "v napätí", ale tým to končí a to do slova. Hoci niekedy sa snažia(najmä z úvodu) naznačiť niečo akože fúha veľké, ale akosi nato zabudnú.Niekedy som dokonca začínal upodozrievať autorov z nábehu na nekonečnosť a schématickosť - to by vysvetľovalo spomínanú zábudlivosť. Zrejme sa nebudem radiť medzi milovníkov akčniakov s lietajúcimi nesmrteľnými hrdin(k)ami. ()

Petus

Je to drsné, cynické, zkažené, nabité zbraněmi, skvělou akcí, sexy babama a pocitem, že byť je to šílené, chcete k té bláznivé partě patřit taky. Ostatně, když může Rock, proč bych to nezvládla taky že jo. ()

DaweForeman

Anime ve stylu starých dobrých akčňáku se Schwarzíkem, Van Dammem apod. Sice tu nemáme jednu význačnou osobu, ale divokej western to je. Je to z oblasti všech možných mafií, takže o pestrost je tu postaráno, přestřelky tu rozhodně nechybí, krev jakbysmet a spousta morbidního i klasického humoru, s narážkami na různé jiné filmy. Člověk ale zde nemůže očkekávat nějaký návazný příběh, ale spíše se jedná o sérii plnou jednotlivých případů (prací). Animace je sice trochu ve starším stylu, ale pořád celkem ucházející a pořádná tvrdá hudba pro danou situaci hezky dokresluje atmosféru. ()

kirmakX6on

mám rád anime o zabijácích a tak jsem nutně došel i k tomuto.. ale třetí sérii jsem nedokoukal. Nějak mě přestávala bavit ta gradace, která spočívala v tom, že se hlavní hrdinové dostávali do konfrontace se stále silnějšími skupinami, resp. čelními představiteli nějakých mafiánských skupin, aniž by k tomu měli patřičné zdroje či schopnosti. Malé zapomenuté městečko na kraji světa se tak trochu začlo stávat pupkem světa ..to by ještě nevadilo, ale ten nepoměr sil už vadil. Rock víceméně nebojuje, jen sem tam něco zanalyzuje (zas až takovej genius to ale není) a Revy má dvě pistolky. Jak chtějí tito dva čelit celé mafii? Až vyřeší problém s jednou mafií, hned je problém s druhou mafií. A pak ještě CIA? Má nelibost netkví v tom, že by děj byl moc komplikovaný ...seriál asi nemůže být dostatečně komplikovaný na to, abych si stěžoval na jeho překomplikovanost ..mám rád komplikované věci. Problém je v pocitu, že ti dva hlavní hrdinové tam v pozdějších sériích ve skutečnosti lítaj jak pápěrky a spíše se stávají kapkami v moři silných, nicméně nevýznamných postav či organizací. Nemám rád, když se s postupujícími díly hrdinové stávají stále méně významnými. Na principu "později přijde horší problém / větší nepřítel" není nic špatného, ale pokud nemohou gradovat schopnosti hrdinů (nejde o fantasy ap.) ani nemají stále větší zdroje (např. stroje, postavení), tak alespoň je třeba, aby postupovali sofistikovaněji (aspoň musí mít lepší informace, aby byli "o krok v před", mohli manipulovat, hackovat ap. - nic z toho v tomto seriálu ale není). Poskakování s pistolkama...prostě nestačí. Pokud se hrdina nevyvíjí, nakonec na problémy nestačí a začne to působit blbě ..hrdina se stává méně a méně významným a pokud uspěje, pak spíše vlivem náhody nebo nějaké absurdity a iracionality děje. Člověk se dívá dál, ale pak přijde nedostatek času ...a až pomine, už jsem se k anime nevrátil, abych ho dokoukal. Ale první série je určitě dobrá, k té moc námitek nemám. ()

3KAVKY

I když bylo všechno v Black Lagoon po formální stránce v pořádku, tak mé hodnocení nebude tak vysoké. Hudba, byla dobrá, animace jedna z lepších, téma velmi zajímavé, přesto mě seriál nedokázal nalákat ke sledování následujících epizod (během sledování jsem shlédl ještě dva další seriály). Zřejmě jsem si k postavám nevytvořil žádný vztah a bylo mi jedno, do jakého pr***ru se zase dostanou. Dílčí příběhy ale měly skvělou brutálně temnou atmosféru a jako takové mě nakonec bavily. Kvůli důvodům, které jak vidno nedokáži přesně popsat, takže tedy spíše pocitově, dávám 3 pecky. ()

Raskoslav

Velice chytlavá a více dospělácká zábava. Akce je všude plno, hlavní protagonisté jsou sympatičtí a krve a kulek je tam ba až požehnaně. Líbí se mi ta starší animace, je fakt super. Nicméně kvalita některých dílů lehce kolísá a celkově tomu chybí pointa. Celou dobu to totiž vypadá, že z hlediska např. vztahů nebo vývoje některých postav bychom se skrz malé náznaky mohli něčeho zajímavého dočkat, ale vlastně nikdy na nic pořádného nedojde. Celkově tak z celé této dobrodružné jízdy mám určitou pachuť menšího zklamání ala "škoda, mohlo to být o tolik moc lepší" ale asi už jsem holt zbytečně zhovadilej a nejlepší je u toho asi jen vypnout a užít si to.  PS. trojdíly s Jeníčkem a Mařenkou byly docela fest brutální, v tomhle ohledu luxus. Na druhou stranou už mě sere jak se všude cpe ten debilní maid kostým, to už ani jako trolling se nedá brát kladně. ()

BartYs

Moje první , doporučené anime. Nikdy jsem žádné neviděl , hledal jsem vyspělé a to jsem dostal. Žádné přehnané sexy scény jako nám stereotyp o anime všude cpe, kvalitní humor a hlavně akce,spousta krve a další akce. Nevím jestli si troufnu na další anime ale todle odemě má každopádně plný počet ! ()

Harroc

Seriál sám o sobě je na 5*, ale důvod proč dávám "jen" 4 je ten, že mi tam chybí nějaký příběh. Celý příběh je spojen jednotlivýma postavama a to je celé. Anime je jinak úžasné, ale pro mě je značná nevýhoda absence pořádného příběhu. ()