Reklama

Reklama

Dexter - Série 6

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2011, 10 h 16 min (Minutáž: 48–54 min)

Tvůrci:

James Manos Jr.

Hudba:

Daniel Licht

Hrají:

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Colin Hanks, Edward James Olmos, Geoff Pierson, (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

V Miami se začínají objevovat podivně zohavené oběti. Muži, který je za ně odpovědný, se přezdívá The Doomsday Killer – Vrah Soudného dne. Je to podle toho, že místa činu jsou ve skutečnosti náboženskými výjevy, záměrně vytvořenými tak, aby údajně přinesly konec světa. (CinemaRanger)

Recenze (21)

vurhor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestá série se může chlubit dlouhou řadou zajímavých nápadů. Jak v hlavní dějové linii, tak i v těch vedlejších. Bohužel Travis Marshall je asi úplně nejhorším velkým padouchem celého seriálu. Absence charismatu je především doplněná jeho nudnou osobností a naprosto nesmyslným chováním. Zejména v posledních dílech, kdy najednou z čista jasna přepne, přičemž rázem se z něho stane hrozně zlý a nemilosrdný lotr. Šestá série hezky pracuje s náboženskými motivy, ukazuje jejich stinnou stránku (Geller a Travis), ale zároveň i tu světlou v podobě Otce Sama, který je nejlepší novou postavou série. Ovšem něco si tvůrci mohli odpustit, například celý ten nápad s Debrou, která si uvědomí, že je do Dextera vlastně romanticky zamilovaná, mi přijde naprosto mimo mísu a bortí to onen fungující bratro-sesterský vztah, který mezi sebou měli. Finále je velkolepé, ovšem nemá už takové grády jako série předešlé. Celkově šestá série není špatnou, ale už na ní jsou viditelné určité praskliny v příběhu a postavách, které se pak bohužel v nadcházejících sezónách ještě rozšíří. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestá sezóna byla pro mě tak trochu nevyrovnaná. Já mám osobně rád vrahy, kteří si myslí, že jejich ruku vede vyšší moc, protože to nahrává mému názoru na náboženství, problémy se dostavily až s postavou bratra Sama a jeho cestou ke Světlu. Ty náboženské žvásty s překroucením čehokoli tak, aby to odpovídalo té které pasáži z Bible, to bylo opravdu otravné. Ani taťka Dexter mě nenaplnil nadšením, ale vždycky, když se na chvíli zbavil potomka, začal jsem se bavit. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebudem tvrdiť ako naposledy, že Dexter je každou sériou lepší a lepší, ale nedá mi opäť neohodnotiť plným počtom. Na seriál, jeho postavy a atmosféru som si už tak navykol, že aj mierne zaváhania som schopný prehliadnuť. Dexter sa má zase s kým porovnávať, hľadať paralely medzi sebou a zločincami, ale je dobre, že vidí aj rozdiely. Prvá polovica nebola až tak presvedčivá, ale tá druhá sa už naplno rozbehla a smerom k záveru nás čakal najlepšie pripravený zvrat v celom seriáli. No a občas potešila aj vizuálna metafora, tentokrát sme sa hrali na svetlo a temnotu a kameraman si s týmto motívom sem tam pekne pohral. ()

Makky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujúci vysoký štandard predchádzajúcich sérií. Vrahovia súdneho dňa nie sú tým najdesivejším, rozhodne však ich vraždy nepostrádajú kreativitu. Jennifer Carpenter len potvrdzuje totálnu suverenitu a jej hlášky sú doslova ozdobou. Koniec série navyše konečne prináša nevyhnutné ...z dlhodobého hľadiska celého seriálu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A na 6. sérii se pro změnu zase nedá dívat. Tolik pseudonáboženských pindů aby jeden pohledal. K tomu už se všechny vedlejší postavy stihly prostřídat v posteli, takže nezůstalo vůbec nic. Dexter nemůže mít kamaráda, přítelkyni, manželku ani děti, tak mu necháme na krku labilní sestru a mrně. Výborně. ()

Galerie (143)

Reklama

Reklama