Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

helrohir

Dvojka Madagascar je podstatne slabšia než jednotka. Ani neviem, či som sa počas filmu schuti zasmial. Jediné, čo bolo ako tak zábavné, je sprievodca nadabovaný Ibim Maigom (samozrejme, že len v sk dabingu). ()

maoc

Rozjetější a ulítlejší než jednička, ale je tam cítit ten kalkul a sázka na politicky korektní rodinnou jistotu. Nicméně dokoukal jsem to bez újmy. ()

dalibor.durcak

Oproti prvnímu dílu slabší podívaná s pár výbornými momenty. Celek bohužel zabíjí nesympatická lidská seniorka, při které raději přetáčím dopředu. Díky za Maurice, Morta a Jelimána :)) A tučňáky, samozřejmě. ()

VojtaMarek00

Achjo, to jsou ty dvojky no. Par vtipnych hlasek, ale jinak nikde nic. Duvod proc nedavam jen dve je, ze je to prece jen druhe pokracovani, a ty byvaji nejhorsi. ()

Brano

Ani prvým dielom som nebol zrovná uchvátený a druhé pokračovanie mi príde približne na úrovni jednotky. Ďalšie dobrodružstvo štyroch kamarátov, ktorí tentoraz stroskotajú v Afrike, kde Akex nájde svoju rodinu. Príbeh pozerateľný, ale opäť po nejakom čase začne mierne nudiť. Väčšina vtípkov je určená pre deti a zvuková stránka od Zimmera znova bezchybná. A animáciu v dnešnej dobe nemá zmysel hodnotiť. /55%/ ()

PlayEasy

Nedostalo se nám překvapení, ale ani zklamání, protože ta babka nás fakt závratně rozchechtala :-) ! Dokonce o něco lepší než jednička! 65% ()

Tominni

Zatímco jednička mě příliš neoslovila, dvojka je o něco lepší. I když i zde se hodí poznamenat, že film příliš nedrží hlavní čtyři hrdinové, ale postavičky okolo a tučňáci jsou ještě o třídu lepší, než v jedničce. Ať už pilotování, vyjednávání s odbory nebo hlášky typu Nechci výmluvy, chci výsledky. K tomu akční babička z New Yorku - tak do dokonce vydá na 4*. ()

OJan

Animace a děj je solidní, ale opět se opakuje to stejné jako u jedničky, je to občas otravné, přesto se pár vydařených vtipů najde. |65%| ()

Mr.Shock

I've been around the world in the pourin' rain, Feelin' out a' place, I'm feelin' strange, Take me to a place where they know my name, where everyone knows my name. ()

Saljack

Je vidět, že se tvůrci snažili nechat to nejlepší z jedničky. Nakonec to dopadlo jako naprostá komedie, která nesahá prvnímu dílu ani po kotníky. Vtip byl velmi křečovitý a děj naprosto o ničem. ()

pOne

Přestože ve své podstatě jako celek Madagascar 2 moc pohromadě nedrží, tak jednotlivé skeče jsou tak dobré, že dávám čtyři hvězdičky. Mj. také s ohledem na to, že se jedná o druhé pokračování. Některé postavičky jsou opravdu zábavné a několikrát jsem se od srdce zasmál. ()

Honzus

Druhý Madagaskar je nabytý dějem a "jede" ve zběsilém tempu, bohužel je ale zoufale neoriginální a to ve všech příběhových liniích (vykradený Lví král). A když se čas od času (především prostřednictvím tučňáků a šimpanzů) zjeví povedený vtip, ihned se tvůrci přiženou s pravidelnou dávkou infantilnosti a kýčovitých moralitek. Těžko říct, zda to dělají ze zvyku, či to považují za nezbytnou součást každého animáku, kažpopádně Madagaskaru to ubližuje. ()

Blazis34

Madagascar 2 je rodinná komedie která pojednává především o návratu ztraceného lva k rodince a ostatních zvířat do přírody. Vyzdvihnul bych skoro až mafiánské tučňáky, kteří skoro v každý scéně něco vymyslí a také zastupce lidské civilizace starou babičku, která si se zvířaty nebere moc servítky. Ve filmu bylo docela dost momentů pro zasmání, ale přijde mi že film skáče ze strany na stranu aby se urodil právě nějaký ten vtípek, což na úkor děje mi nepřijde úplně nejlepší. Ovšem film očekáváni splnil, tak že dávám zhruba 60%. ()