Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Radiq

O trochu lepši než první díl, ale taky docela nic moc. Snad mě teď už ani nenapadá, co tam bylo nejvtipnější. Ale vim, co tam bylo nejtrapnější - návrat kung-fu babičky z prvního dílu, která tady vystupuje jako skoro jako hlavní záporák celýho filmu. Bohužel mi to dělalo odřeniny na mozku. ()

Triple H

Prvý diel ma veľmi nebavil (až na tučniakov). Dvojka bola super zábava. Film sa na nič nehral a bol len sledom až absurdne vtipných scénok plných krásne infantilného humoru. Tučniaci boli ešte vtipnejší ako v jednotke (žiarovka v lietadle, zinscenovanie zranenia autom- to boli LOL momenty). Takisto ten kráľ lemur aj s parťákom boli tak ujetí, že sa človek vážne musí smiať. Madagskar 2 bol skrátka spravený len a len na zabavenie a tvorcom sa to skutočne vydarilo. Pre mňa najzábavnejší animák za posledných pár rôčkov. Príde mi, že dohadovať sa pri takomto filme o kvalite príbehu, scenára alebo tak je mimo. Toto je trhlá kreslená groteska. BTW, kino bolo plné a bolo v ňom len cca 5 malých detí. :-)) ()

AntonG.

Jedničku Madagaskaru považuji za jeden z těch slabších animáků poslední doby. Ta jeho infantilnost a uřvanost byla na mnoha místech k nevydržení. Prostě slabota. Nicméně mé přítelkyni se jednička líbila, takže byla návštěva dvojky nevyhnutelná:). A světe div se, od první do poslední minuty jsem se výborně bavil. Jakoby ty dva filmy vůbec nepatřili k sobě. Vše je nejméně o třídu lepší, funkčnější a dotaženější do konce. Výhrady bych měl snad jen k do očí bijícím vykrádáním Lvího krále a pak k té nepochopitelně (a rádoby směšně) agresivní, brutální babičce. Ta mi vadila už v jedničce a tady má ještě o mnoho více prostoru. Jinak ale velmi příjemné překvapení. ()

Kjůkíí

Mohutná propagace, oslavné sonáty, plná multikina a výsledek? Podprůměrný animák, který se ani nezmohl na to, soutěžit o tu čest, o nominaci na Oscara. A důvod je prostý, jednoduchý: příběh nemá co nabídnout. Madagaskar 1 měl nápad, určitý rámcový příběh a hlavně tučňáci byli dokonalí velitelé toho všeho humbuku kolem. Ne tak v Madagaskaru číslo 2. Kdo zde bude hledat hýčkání oka, technickou dokonalost a lahůdku na nudné odpoledne, bude zklamán. Snad jen armáda opičáků pod vedením tučňáka generála a létající hybrid z hvězdných válek stojí za zmínku. Pro děti ujde, pro dospělé (již se za velikého považuji) ztráta času. ()

chelseaman22

Povedenější pokračování úspěšné jedničky. Film má už "konečně" motiv a jasný cíl. Bohužel, uskutečnění cíle samotného není dvakrát vyvedené. Během filmu Vám připadá, že jedete po cestě zanedbávané či dokonce hrbolaté. Motiv filmu je "okopírovaný" ze Lvího krále. Naneštěstí, Lví král je o dvě třídy výše. 50% ()

filmmovier

Jedna velká rychlá akce a neskutečná zábava od začátku do konce. O hodně lepší než dvojka. Prvnímu dílu jsem ze začátku moc na chuť nepřišel, ale dvojka mě nadchla hned... ()

PeterNet

Jo, Madagaskar 2 je opravdu super. Zvlášť první půle. Postavy jsou znova skvělé - Tučňáci lovící lidi, "Mototo" lovící Glorii a jedna zamilovaná žirafa, tančící "král New Yorku", jedna stará babka alá postrach všech koček, nebo třeba zebra lišící se jen internovanými barvami. Na rozdíl od jedničky prožívá každá z postav svůj příběh. A taky se najde dosti sentimentálních scének, což filmu trošku škodí. Ale to vůbec nevadí. Už jenom skvělá animace dokáže člověka rozesmát k slzám. ()

JimmyII

Je tam sice trošku moc sladkobolných scén a ponaučování pro děti - mnohem víc než v jedničce -, ale pořád je to "bezva jízda, Morisi!" Tentokrát je animace dotažená k dokonalosti, víc prostoru dostaly osvědčené postavy (militantní tučňáci, Jelimán s Morisem) a taky postavy osvědčené méně (výborní šimpanzi Mason a Phil). Přibylo několik bezvadných nápadů, které film spojily dohromady - ač má delší stopáž než jednička, utekl mi neuvěřitelně rychle, snad nejvíc ze všech filmů! Prostě postavy dvojky si zamilujete a budete je chtít sledovat dokolečka dokola. Už teď se teším, až E2A vyjde na DVD:-) ()

Mrkvič

Boooože. Já si v kině připadal táááákhle trapně. Když byl nějakej inteligentní vtípek, odkazující na něco dospělejšího, tak jsems e skoro jako jediný v kině začal smát. Když ale stará babka házela se lvem, mlátilo se to tam hlava nehlava napříč živočišnými druhy, tak se kolem mě řechtali nejen malý děti. Madagaskar mi přišel jako splácanec toho nejúspěšnějšího ze současných úspěšných animáků. Pro malé děti (a ty, kteří se chvoají jako malé děti) určitě hvězdičku, nebo spíše dvě, nahoru, jinak je to ale hodně slabý. ()

Lachtaan

Jednička nejslavnější propagace východoafrického ostrovního státu Madagaskar zůstane provždy jednou z nejvlivnějších prvotin animovaného filmu první dekády jednadvacátého století. Zastávka našich hrdinů při návratu do NY v pevninské Africe a důležité rodinné shledání si kdysi naprosto získaly mou pozornost, a přestože si to většina světa nemyslí, touhle částí jejich dobrodružství pro mě končí ono kouzlo, jež pro mě pohřbil takřka nezáživný cirkus z roku 2012. ()

Thommie

Tohleto je zábava pro fanšmejkry, co se nebojí života, co nesedí zalezlý a ušlápnutý v koutě, co dokážou chápat a vidět ve všem srandu! Ať je nás co nejvíc... Podle toho, co tady ve většině píšou ostatní, se mi zdá, že 90% vtipů vůbec nepochopili... Ostatní animáče si na něco hrajou, madagaskar je sám sebou, pro mě jeden z nejlepších ()

Jazzzz

No tučňáci nemají chybu... Jinak celý film je jen dalším pokusem o nastavování jakžtakž úspěšného dílu prvního. Některé scény vyloženě nudné, které jsem toužil po tom přeskočit. Babča je drsná, ale nějak mě nedstala... Prostě zasmějete se u toho - to určitě, ale zoufale málo na těch 90 minut - a jde o animáč, který rozhodně znovu vyhledávat nebudu... :-( ()

Triny

pro mě trochu zklamání.. co trochu, vlastně trochu víc..:/ Slabý odvar z jedničky, změť spousty obrazů.. Prostě, nijak moc mě to nezaujalo, vlastně si ajni teď nedokážu vybavit nějakou mega giga vtipnou scénu.. ajni tučňáci nejsou to co bývali... Ee, snad nebude trojka ještě horší:( ()

Beky

Jenička byla určitě horší, hlavně měla nic moc animaci, s dvojkou je to výrazně lepší co se technický stránky týče v četně zajímavější výplně 90ti minut střeštěností!! Od filmu jsem vůbec nic nečekal...po dlouhé době, pobavil mě, zasmál jsem se, možná jsou čtyři hvězdičky na bez duchou zábavu moc, ale pořád je raději dám Madagaskaru 2, než rádoby dramáčům o ničem!! Jednou větou: Chytneš rýmu nebo kašel...šup do díry, kde si našel...svoje poslední dny života...nebo se nedáš a půjdeš říct, že je to nesmysl...tak zemřít!! ()

Cushing

Výborná zábava, ale zpočátku jsem nedovedl rozeznat, co je minulost a co přítomnost. Což může být dáno mou natvrdlostí a malou zkušeností s animáky. Scény s tučňáky jsou podle mě nejlepší. Původní film mi přišel pro děti téměř nevhodný, tady už to bylo o něco lepší. ()