Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

EXwoody

Náhodou to byl nářez !!! Ta babka má styl ! Tučňáci jsou opravdu sehraní, verbování opic bylo super :D Příjemná podívaná do pohody, naprostá spokojenost :) ()

Methos-SK

Ale no bolo to dobre. To co som cakal som aj dostal nesmial som sa tolko ako u jednotky. Hlavne kvoli tomu ze sa to rozbehlo poriadne az na konci a uz hned bol konec. Oproti jednotke slabsie ale dobre pokial sa vam pacila jednotka isto pozrite aj dvojku EDIT: po zhladnuti loveckej sezony 2 davam s troch na 4 preto ze toto bolo o moc lepsie ()

Usir

Tak mě madagskar 2 mile překvapil, musím říct, že se mi líbil více než jednička. Největší záslahu na tom mají tučňáci, Glorie a Melman. ()

pursuer

Nejen grafika a prostředí doznalo mnohých změn k lepšímu, ale u druhého dílu jsem se bavil daleko, daleko více, přímo královsky. Lepší humor, dynamičtější děj a spousta perfektních keců, jedničku v mnohém trumfují. Velde prequelu (který rozhodně neshazuji, ale rovněž miluji) je to daleko královštější zábava, která delších 89 minut vyplní vrchovatě. ()

Mufi315

Ještě více infantilnější, bláznivější a naivnější než byl první díl - to je Madagaskar 2. Začátek filmu začal působit docela záživně a po vskutku lepší jedničce, jsem byl napjatý co přijde. V průběhu filmu se mě na tvářit velice často střdal stav opravdového smíchu a jakýsi úšklebek trapnosti. Chvílema jsem si říkal "zábava" a to jak scéna v letadle, nebo tučňáci, kteří zachraňovali celý film před ještě větším úpadkem. Např. před babičkou, které jsem se bohužel nezbavili v prvním díle. Po každém výstupu jsem se musel modlit, aby už tam nebyla, nakonec jsem musel přetrpět celkem troje muka (včetně jednoho na závěr). Podobně jako infantilní scéna setkání s Alexovými rodiči nebo Mortem, kterého pronásledoval žralok. Celý děj, je dost poslepovaný a je vidět, že scenáristi museli hodně dlouho přemýšlet, aby zplodili, alespoň trochu logický děj. Mimo to, grafika Madagaskaru 2 je velice podprůměrná. Na jinou stranu mě bavily postavy (nadsazeného) intrikujícího lva, který tomu dodával lepší šťávu a hrocha Mota Mota. Alex, Melmen i Marty zůstali dále nevýrazní - pouze Glorie trochu zaperlila. Stupidní podívaná, u které jsem se místy zasmál i bavil, a alespoň docenil výpravu a hudba H. Zimmera. Přemýšlel jsem o třech, ale při srovnání s něčím jiným čemu jsem dal tři to opravdu nejde takže **(42 %) ()

ERiki

Tak na tento film jsem se dlouho těšila a bohužel jsem se k němu dostala až teď. Ovšem musím říct, že ti lidé co mi říkali, že 1. díl byl stokrát lepší a tohle byl propadák, neměli rozhodně pravdu! I tady se to hemží vtipnýma scénama a musím říct, že tento film se opět moc povedl. A když jsem vyděla toho hrošího samce, válela jsem se ještě 10 minut smíchy :-D ()

bonovox

Určite lepšie ako jednotka, má to spád, úžasný hudobný motív, množstvo fórikov...Vrámci animákov z posledných rokov určite jeden z najlepších, ale na Pixar to jednoznačne nemá. ()

Pár vtipných momentů, ucházející animace, velmi jednoduchý příběh a těžce tomu dochází dech. ()

Martiiiiinka

Pokud srovnám Madagaskar 2 s jedničkou: tučňáci lepší, lemuři lepší, zbytek pak o fousek (možná o fous) horší. Takže hodnocení tím pádem taktéž... ()

JP84

Mnohem slabší než první díl,jehož zákony jsou zde navíc popírány.Zatímco jednička byla dějově postavena na tom jak se naše skupinka hrdinů vyrovnává s opravdovými strastmi v divočině,dvojka tohle vůbec neřeší.Takže už žádné problémy s potraviním řetězcem.Namísto toho se tady řeší otřepaná témata,která už byla někde viděna.Navíc vše zabaleno do mnohem dětinštějšího hávu,takže slovo nuda je tady na místě.Jednu * si zaslouží tučňáci,kteří opět nezklamali. ()

kishi_SO

tazko povedat nieco na margo kvalit. Podla vkusu. Ja som sa srdecne narehotal na klipikoch s tucniakmi a co sa tyka hlavneho pribehu, obstal celkom dobre. " Pomaly blikajuce cervene svetlo, ktore upozornuje pravdepodobne na nejaku poruchu, pane. Vojak, manual! :D ()

BlueNeon81

Jedničku som nevidel (chválabohu), toto som musel doslova pretrpieť s mojou polovičkou, ktorá to chcela vidieť. Vyšumelo z hlavy, nepamätám si z toho filmu ani mená postavičiek. Proste zlé. ()

Deidy

Přijde mi to mnohem lepší než jednička. Ta byla v podstatě o ničem, kdežto tady byl už trochu lepší příběh, který zaujme. A také v neposlední řadě lepší vtipy, kterým se dokáže člověk smát i po stém shlédnutí. Myslím, že jako celovečerák na nudu je to bezvadné, člověk nemusí přemýšlet, hledat v tom bůhví co, prostě se baví a přitom to má úroveň. :) ()