Maminčin mazánek

Jeffrey Manus žije ve svých 29 letech stále se svou matkou a toto soužití mu naprosto vyhovuje. Jednoho dne však jeho pohodlnou existenci nabourá nový maminčin nápadník, který si začíná přisvojovat více, než by se Jeffreymu líbilo. Jejich spor se vyostřuje a u Jeffreyho se začínají nečekaně objevovat známky dospělosti... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ryuuhei odpad!

Tolik procent takové krávovině? No, že mě to tady vůbec nepřekvapuje. Maminčin mazánek je tupá „komedie“ bez humoru, s nesympatickým hrdinou a vlastně smysl nedávajícími prvky v příběhu. Hrdina krom toho, že jeho herec absolutně nedokázal alespoň naznačit jakékoliv vnitřní myšlenky a myšlenkové pochody své postavy, se choval od začátku do konce jako idiot. Vlastně všichni se tam chovali jak idioti, bez racionality a většího důvodu. To bych řekl, že je vina i režie a vůbec scénáře. Dějově slabé, nenápadité. Že synáček posedlý svou matkou si bude dělat navzájem s podobně myšlenkově nevyzrálým „otčímem“ naschvály, do toho přijde z čistajasna holka, která se dokáže hned zamilovat do idiota s očividně těžkým aspergerovým syndromem, schopného jít přes čáru s kýmkoliv a nic si neuvědomovat (až samozřejmě ke konci, kdy je z něj najednou aspoň náznakově někdo, kdo přemýšlí), to považuju za sice v plytkém popisu atraktivní, ale nakonec velice trapný pokus o komediální námět. Celé to je jedna velká změť bez hloubky a vůbec pokusu být dobrou komedií, což je asi tou největší chybou. Ne, hnusí se mi to natolik, že nemohu dát ani tu hvězdu. 10% ()

uiu

Na filmu mi toho nepřišlo moc směšného, možná proto, že mám něco podobného doma v podobě starší sestry a vážně to není nic k smíchu, ani když to vidíte na televizní obrazovce, to je vám spíš do pláče, když to vidíte jako divák a ne jako zúčastněný. Skoro 30-ti letý syn nebezpečně vázaný na matku, nechodí nikam ven, nemá přátele ani holku. Jedna se ho snaží sbalit, ale on jí řekne, že už holku má, aby mohl být v klidu doma s maminkou. Žárlí na matčina nového přítele a chová se jako rozmazlené dítě. U celého filmu jsem se zasmála asi jen jednou, ale po několika hodinách si už nevzpomenu, co to bylo za scénu, takže takový je ten film :) ()

Master19

Nedotažená komedie s ultraprotivným Jonem Hederem a naopak dobrým Jeffem Danielsem. Zdálo se mi, že když se začalo zabředávat do moralizování, scénář hned couvl. To je dobře, ale výsledkem je málo vtipné nic moc. Potěšil a pobavil Howard (Simon Helberg) v malé roli bojovníka s jednou opravdu vtipnou hláškou. ()

blackJag

Všichni chtějí bábu Keatonovou. To určitě. Zábavná je na filmu jedině montáž fragmentů, ve kterých si Heder a Daniels dělají naschvály. 30% ()

Soweek

Ukázkový případ traileru na pět hvězdiček, který vás má nalákat na totální kravinu. Lituji, že moje zlatíčko Anna Faris se upsala do něčeho takového :-( ()

herr_carter

Jedinou vadou na "kráse" filmu je zjevení Jona Hedera, té zubaté neherecké držky, jinak se jedná o standardní romanticky-komediálně laděnou blbůstku na nedělní relax.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Michelle75

Tak do sbírky bych si asi tenhle malý úlet nedala, ale dalo se tam najít pár příjemných okamžiků. Trošku mě mrží, že Diane teď poslední dobou hraje často potrhlé matkobabky, ale uznávám, že i tohle jí jde. Milou postavou pro mně byla Anna Faris, kdy jsem si oddechla, že i mezi teenagery jsou v americe normální lidi. A Jon Heder je skvělý-jako poslední dobou pořád. ()

venom14

Přesně to,co nenávidím na amerických komediích,začátek ujde,ale potom to skouzne do trapného dramatu,kde se řeší vztahy-prvně se zamilujou,potom sej jeden naštvě a druhej si ho přijde udobřit(úspěšně).Nic víc,nic míň. ()

Dallas

Tak niektoré veci za to stály. Napríklad súperenie Heder vs. Daniels. Inak vcelku len priemer. Niektoré filmy nutno triezvy pozerať len raz. 60% ()

Yardie

50%. Vezmeme to popořádku. Příběh - 100x ohrané téma nového "tatínka" a boj mezi ním a synem a druhý nosný pilíř byl myšlenkový vývoj hlavního hrdiny.. Humor - téměř bez humoru = komedie to nebyla určitě. Mám takový pocit, že se možná tvůrce snažil udělat jakoby malý, nízkorozpočtový alternativní snímek - soudím tak hlavně kvůli vizuální stránce. Nicméně, aby to bylo nějaké drama o přeměně a uvědomění si sebe sama to je slabé. Potom to mohla být bláznivá komedie - ale nebylo tady nic k popukání. Řekl bych, že se tvůrci měli rozhodnout, jestli z toho bude bláznivá komedie a nebo rodinné drama, resp. psychologické drama. Téma je na to vhodné. Takhle to bylo takové nic. Nutno ale dodat, že to mělo jistou příjemnou atmosféru a jisté kouzlo. Ale nebylo ho zase mnoho. Howgh! ()

AndreyCSFD

Pro roli mamčina mazánka nemohla být lepší volba než Jon Heder - looserovsky působící hošík, který holduje geekovským zálibám by zapadl do Sheldonovy party jedna dvě. Příběh je sice prezentován jako komedie, ale v podstatě je to fikaně skryté drama o dospívání a osamostatnění se, čemuž nikdo neuteče. Ve filmu je spousta okamžiků, u který se jedna skupina diváků směje a druhá soucítí s Jeffreyem. Aby film opravdu nesklouzl k dramatu, vybaví scénář hrdinu milou průvodkyní do světa dospělých, která těžký úkol i přes pár zakopnutí zvládne. ()

Olík

Téměř třicetiletý „maminčin mazánek“ bojující o přízeň matky s jejím novým přítelem. Přišlo mi, že se obsazením známých hvězd (Diane Keaton, Jeff Daniels, Anna Faris) snaží režisér posunout Jona Hedera blýže k vyšší hollywoodské společnosti, bohužel mu zatím spíš sluší přiblblé kraviny stylu (J)elita ze střídačky. ()

Rado-KE

film vhodný pre diváka, bez veľkých očakávaní-priemerné herecké výkony a ľahko čitateľný dej,napriek tomu to však je komédia na ktorej sa dá dobre pobaviť a človek len nečaká kedy skončí. ()

sadlokan

Já sem dlouho čekal,až mě naši vyhodí a ta pohoda,i když duševní tedy vůbec,tam byla.Nakonec sem šel sám,rodiče vůbec nějak,když neprudíš,nenasereš.Ale tendle zoula by mě prudil,jen by se objevil ve dveřích!Parádní punk soundtrack,akorát že by to jel ten troubelín, je mi skoro divný.Jo,a v Austinu,je dle českých překladatelů výborná indická hudební scéna.Neni spíš indiánská?Nebo že by přeci jen indie? ()

merigieren

kluk který se tváří jako retard, ale přitom se chová jen přehnaně divně, až nerealisticky. Ono to je celý jako trochu špatnej přehnanenj vtip, i tak sem se párkrát zasmál. ()

Yancl

Jon Heder má hodně specifický způsob vystupování a celkový styl podávání humoru. Jistě si najde své přízvnivce a odpůrce, ja patřím někde mezi .. Je zábavný, ale na druhou stranu to hraničí místy s trapností .. už vzhledově vypadá komicky, ale občas se tváří jak trouba. Stejně jako celý tento film, má své nedodělky, ale přes to dokáže pobavit. Ostatní postavy patří ke známým tvářím, což podtrhuje kvalitu, ale opět to nic výrazného nedodává. 'Maminčin mazánek' je tedy veselá komedie plná naschválů, soubojů a také jednoduché romantiky v průměrném podání. [57%] ()