Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

barteca

Nekonzistentní, nelogické - zkátka pejskův dort: a dáme tam ještě to, a to by bylo tež dobré, jéé a to by byl nářez !........., jediný profi výkon podala hlavní hrdinka, zbytek se kolem ní ochotnicky motá. Stačil krok a mohla to být dobrá parodie. Souhlas AngelAngie, POMO,Shadwell,T2. ()

Pidzey

Mě se film buď líbí a nebo ne.Film mě musí bavit,ať je to akční béčko či inteligentní komedie.Co se týče Soudného dne,tak ten mě nebavil.Prostě sem se u něj nudil. Scénář s otřepaným tématem s ne příliš smysluplnými dialogy. Přesto dávám dvě hvězdičky,protože tu je několik kvalitních faktorů. Jedna hvězda za pěknou vizuální stránku a druhou hvězdu za velmi půvabnou hlavní hrdinku která vcelku bez problému táhne celý film.Chtěl jsem dát i třetí hvězdu,ale marně jsem hledal něco kvůli čemuž bych ji udělil,především akční scénu.Žádnou pořádnou akční scénu jsem tu nenašel.Hold zlatý Resident Evil. ()

KOZEL84 odpad!

Ani se mi nechce věřit,že tenhle člověk natočil Centuriona.Pro boha živého,tohle je lejno!Pejsek a Kočička spatlali všechno se vším a výsledek je nic s ničím!Takovou všehonechut' sem ještě neviděl.No a samozřejmě další drsná pipina nakope všem prdel.To víš že jo vole. ()

Tred2

Vlastně je to docela hloupé. Zápletka je úplně jednoduchá a neoriginální, pořádné hlášky se tak nějak nevyskytují a použití hudby bylo často až tragické. Přes to všechno jsem se docela dobře bavil. Možná proto, že není úplně zřejmé jestli jde o parodii nebo ne a tak ty bizárnosti, s nimiž film vyrukuje mě vlastně nijak neurazili, ba naopak. Každopádně snad první film, kde mi byla Rhona Mitra sympatická. ()

Bozvav

Těžká vykrádačka Resident Evil, nicméně svým způsobem působivější a svižnější. Děj ujetý, ale koukatelný, akce velmi dobrá, muzika taky. Za mne 65%. ()

vojo

Totálne šialený mix, ktorý som asi nepochopil lebo som sa dosť často v duchu uchechtával, tak toto je asi nová odnož tradičného britského humoru:) ()

PDcz

1* hvězdička O.... můj..... bože..... Promiňte, ale tenhle film se nedá hodnotit. Mám tu napsat, že ten začátek byl napínavý. Šílený Max v dámském provedení.. což oto, to se dá rozdejchat, ale co tam dělal ten středověk? Začátek byl opravdu relativně napínavý, ale od příchodu za "zeď" jsem se chtěl už smát.. kdybych teda neměl křeč. Obrátíme hodnocení. [X] Plus 1* hvězdička A za to nemohl flm, ale fakt, že jsme film shlédli v kvalitě DTS. A v tomto formátu byla povedena hlavně část středověké "Kobry 11" a úžasný výbuch prázdného autobusu po průletu černé limuzíny. [X] Prosíme producenty a režiséry, aby měli slitování a podobné věci už nedělali. Děkujeme ()

Romeo5

Nemůžu se ubránit dojmu že se někteří uživatelé svými komentáři dost ovlivňují aniž by si to možná uvědomovali ale budiž. Podle mě má film hodně omšelé téma a právě díky němu jsem se po docela poutavém úvodním vyprávění začal docela dost nudit.Hned první akční scéna s nahotinkou ve vaně mi naznačila, jakým směrem se bude dál film ubírat a nespletl se... Já se někdy i u béčkových filmů pobavím ale musí mít v sobě aspoň něco atraktivního. Tohle byl děs. Jinými slovy "nic mi to neřeklo" . Dávám 2 body za tu nahotinu a člověka pod pásem tanku. :):) ()

JohnSorrow

Mám dojem, že scénář k Doomsday se psal až po jeho natočení. V mnoha ohledech je sice film nápaditý, ale tolik naprostých blbostí a nereálností už jsem dlouho neviděl. Začátek slibuje zajímavou akční podívanou, ve které vás bude provázet neohrožená parta speciálů. Jenže ouvej. Směr filmu (jeho základní dějová linie) se co čtvrt hodiny mění a myslím, že ani scénárista (a režisér) pořádně neví, co vlastně chtěl divákovi říci, pokud vůbec chtěl. (V titulku je napsáno Akční/Drama/Sci-Fi/Thriller - jediné, co je ve filmu opravdu zastoupeno, je ona Akce. Ostatní jaksi chybí.) Ovšem tato akce film zachraňuje. Akční scény a triky jsou hodně povedené, stejně tak hudební doprovod. A ještě pro fanoušky Jirky Kulhánka - myslím, že není pochyb odkud se vzala ta OTčka. Byl to jednoznačně typ Saladin z Cesty krve:-D. A úplně poslední záležitost - dohánět více než 500 koňové Bentley v takové pomačkané popelnici je prostě moc. ()

gumbo

ó béčko, ó béčko, jak si krvavé, ó béčko, ó béčko, jak si hloupé, ó béčko, ó béčko, jak si "logické"..... tohle snad ani není britská produkce...vypadá to jako typický produkt made in Hollywood s trochou krve navíc..... ale koukat se na to dalo a místy jsem se i zasmál...scéna králíček vs. kulomet nemá chybu. jen ten ochraptělý pan Cannabis byl trochu přes míru... 50% ()

Amplifier

Soudný den je slabší film s chabým dějem s jasně čitelnou a předvídatelnou zápletkou mu předurčuje místo v kategorii filmů s titulkem nuda až za roh. ()

Lobotomas

Úvod Vás nadchne-začínáme zobrazováním situace po vypuknutí viru. Je zde celkem přesně vylíčena "karanténí pevnost", ale škoda, že nebyla popsána situace o zbytku světa. Mluví se jen o tom, že by zbytěk světa byl proti plánovaným krokům Británie. Zbytek filmu mě jako milovníka snímků o zombie neuspokojil. Necítil jsem žádnou pořádnou atmosféru. Všude se jen střílelo a střílelo. A ta trapná "silová" hrdinka na to se nedalo snad ani koukat, mohli jí napsat lepší scénář-takový ve kterém by využila svůj potenciál. Shrnutí: Film o zombie bez zombie. ()

sadlokan

Sem béčkař,ale tohle je parta B,několik v jednom!Otázka:Kolik lidí je potřeba na oběd pro cca 400 pankáčů,ať nežeru.Postrádal sem kulatý stůl,ovšem podzemní skrýš luxusních vozů mi to vykompenzovala!A,promiňte,mám problém s hrdinkama typu Xena a jeho parta. ()

Radek.SCH

Nevím, jestli to Marshall myslel vážně, nebo jestli to byla mírná parodie na béčka (ta nelogičnost s tou holkou v tanku byla až příliš... nelogická), ale i tak jsem se bavil. Nesměl jsem to ale brát vážně. ()

agassi68

Mad Max, Resident Evil, James Bond, Bourne Identity a este zopár filmov, ktoré ma momentálne nenapadnú zamiešať a pridať Van Dammeho a máme koktail, ktorý sa na moje prekvapenie dá s určitým nadhľadom pozerať. Ale len raz.. ()

strikeman

Dlouho jsem uvažoval, jestli mám něčím takovým zabít 105 minut svého času... neměl. Britská karikatura Mad Maxe se spoustou do očí bijících nelogismů. Snad jen těch prvních dvacet minut se povedlo - za ně dávám tu jednu hvězdu... ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)