poster

Soudný den

 • Velká Británie

  Doomsday

 • Německo

  Doomsday - Tag der Rache

 • Slovensko

  Súdny deň

Akční / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min (SE: 113 min)

Externí recenze k filmu (8)

 • Filmpub.cz (Jiří Šíma) ****

  "Soudný den je krutá zábava pro zkušeného diváka, který má již nakoukáno něco od Šílených Maxů počínaje, po Úsvit mrtvých konče. Na film je nutno nahlížet jako na totálně fiktivní výpověď jednoho srandisty - Marshalla, který se rozhodl parodovat vše, na co si vzpomněl. Jen se divím, že mu na to dal…"

 • Filmweb.cz (Filip Šula) odpad!

  "Kromě charismatických postav chybí snímku také propracovanější akce, zaujme maximálně závěrečná automobilová honička, v níž se čtyři lidé za jízdy perou na předních sedadlech bentleye. Film Soudný den je ve zkratce zbytečnou a neoriginální variací na známé téma, která postrádá vše, co akční sci-fi…" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) **

  "Prezradiť môžem to, že scenár Súdneho dňa nemá žiadne prehnané ambície a dôkladne pokrýva celú paletu žánrových klišé. V niekoľkých miestach, kde sa Marshall snaží o obmeny, sa ktovieako netrápi logikou či uveriteľnosťou deja, a tie zákonite trpia. Problematické sú najmä záverečné fázy príbehu, pri…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Soudný den je zkrátka problematický film. Jestliže přistoupíte na pravidla hry a smíříte se s tím, že Neil Marshall si natočil tuhle divočinu čistě pro radost z toho, že si může dělat co chce, užijete si ho se vší jeho úchylností a divokostí. Jestli se však váš nadhled a režisérova vize nesetkají,…" (více)

 • Playall.cz (Lubomír Hort) ****

  "Tento snímek už znova vidět nemusím, ale kdybych na něj nešel, tak bych toho setsakramentsky litoval. A to samé doporučuji i vám. Uvolněte se, jděte se pobavit. Jděte na Doomsday a podpořte režiséra, ať opět natočí další skvělé, akční béčko. Já se prostě chci bavit a doufám, že chcete i vy…"

 • Premiere.cz (Radim Bartík) **

  "Tvrďačka s atletickou postavu Rhony Mitry životu nebezpečné momenty většinou jen suše komentuje krátkými nadávkami: nepohne s ní ani brutální mučení. Její silácké pózy ale časem začnou být k smíchu, a stejně tak neobstojí ani zbytek filmu. Explodující či useknuté hlavy vypadají dobře, stejně jako…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Většina akčních scén v Soudném dni důstojně zapadá mezi střední kinematografický proud, souboje ani závěrečná honička nenudí. Marshall má cit pro napětí i obrazovou kompozici, vypůjčené nápady občas realizuje lépe než tvůrci originálu. Snímek jako celistvé dílo ale sotva obstojí. Postrádá to…"

 • Velkaepocha.sk (Petr Šváb)

  "Celkově je Soudný den spíše horší film. Co se týče konce světa, už jsme na plátně viděli ledacos, ale uvažte: Chladná, hrubá, necitelná žena zabíjí lidi jako mouchy při policejním zásahu v Londýně; dá si cigaretu; dostane za úkol zachránit svět; vlítne mezi tlupu krvežíznivých potetovaných kanibalů…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace