Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eddy178

Na jednej strane latexovi masochisti na druhej stredoveki rytieri a v strede ludia, ktorych chcu obidve strany zabit. Nechapem ! Preco by po odrezany od sveta sa mali z jednych stat ludia z dob Camelotu a druhy sadisticky ludozruti, ved aj bez elektriny a nabojov vela veci z moderneho sveta funguje tak preco to vracanie v case. Ale akcne pohoda . 65 % ()

Marllone

Doomsday není typ filmu, který bychom měli brát doslova a dopísmene vážně. Dalo by se říci, že je to jen obyčejná parodie, nebo satira na ty nejkýčovitější motivy, smíchané neskutečným způsobem dohromady tak, že vznikne naprosto originální záležitost. Zpočátku filmu jsem se děsil - já, takový slušný člověk jsem šel do kina na film, kde se grilují nad ohýnkem lidi? Někde ve druhé třetině filmu jsem se ale začal bavit tak, jako u žádné komedie. Film se tak sice vůbec nesnaží působit, alevůbec to není naškodu. Největší záchvaty jsem dostal u "boromirského" skonu jedné z vedlejších postav (to byla prostě geniální parodie) a u šílené honičky kanibalských pankáčů s hlavní hrdinkou. U tohoto filmu prostě vypněte, a bavte se nad hloupostmi. Život nemá být pořád tak vážný. ()

Neel

Bojovnice s dokonalou push-upkou, perfektním make-upem a dokonalou postavou, která snad za celý film nevyfasuje jediné škrábnutí. První polovina filmu byla neuvěřitelně nudná, až to bylo skoro k pláči. Pak se tam začalo dít cosi, co už možná mělo jakž takž nějaký smysl, ale stejně to bylo všechno pohřbeno příšerným střihem ( např. honička v autě). Tam mi skoro úplně ušlo, co se tam děje... ()

Jarosh66

(Pod)Průměrný film, který nenabízí nic převratného. Ze začátku to nebylo tak hrozné, ale postupně se z toho stala dobrá "capina" :-) ()

Fubong

Atmosféra postkatastrofického Glasgow je na tento druh filmů vylíčena poměrně zdařile (à la Mad Max), na druhé straně banda highlandských lonťáků pobíhajících v kulisách bývalé turistické atrakce v kutnách se zbraněmi jako z pohádky o neposlušném zbojníkovi už tak efektní není. Za tuto obrazovou kakofonii a mrtě chyb při honičce Bentley (alespoň doufám) s tlupou pankáčů z Glasgow dvě hvězdičky dolů. ()

kolby

Taaak som sa bavil...105 minut krasnej, bezduchej ale skvelej zabavy. Nadherne postkatastroficky Glasgow s tlejucimi mrtvolkami, popraskanymi ulicami, polorozpadnutymi obrastenymi domami a kravami premnozenym predmestim...Ako cersnicka na torte prudko sexy Rhona, ktora stoji za povsimnutie v kazdom filmiku, na ktorom sa zucastnuje. Zaverecna nahanacka medzi dychavicnym Bentleyom a rozheganymi veteranmi ma fakt rozveselila. Pan Marshall natocil velmi zabavne story a som ochotny uverit, ze presne o to mu islo. VOBEC SOM SA NENUDIL. Vid komentar Isherwood. ()

Tomulka

Krásná Rhona Mitra nemůže spasit celý film. Její role byla super, ale to je tak všechno. Film je naprosto jednoduchý bez žádného překvapení a má velmi dobře předvídatelný děj. Scény které by mohli film oživit jsou fádní nepodložené dobrou hudbou a blbě natočené. Honička s autama na závěru filmu je katastrofální. Proč nedostal Malcolm McDonald. Větší prostor? Jeho první výstup naznačoval super závěr. Jenomže ho pak utli. Mohu doporučit jen těm co mají rádi bezmyšlenkovité filmy. ()

luckylittl

Jeden z mnoha slabých postapokalyptických příběhů o zombies. Použijte funkci "Hledej" a najděte si lepší kousek, tohle nestojí za to. ()

morbido

Zo začiatku to šlo ale ty punkáči a potom stredovek no strašný blábol keby to bolo kratšie možno aj ty 3* by som dal ale takto nič moc ()

Naby

Téma tohohle filmu už zdaleka není originální. Samotný film má pár zajimavých míst, stejně tak jako hluchých a někdy i zbytečně nechutných. ()

Gabriel_cz

Zacatek je zajimavy (asik 15minut), nez vsak mala holcicka dostane .50kalibrem kulometem (sestrelovaly se s nim letadla) a oko ji to "jen" vystreli...Pote hlavne soubojove sceny dvou zen (plne silenych strihu, kde jde poznat, ze ani jedna nevedela oc jde) jsou naprosto tupe a epileptikum bych je nedoporucoval ()

Henk

Nynější divák má v poslední době dost a dost příležitostí k udělání si obrázku o dalším vývoji "života" na naší malé planetce,protože katastrofických filmů běží teď opravdu přehršel. Ale toto dílko si myslím patří k tomu lepšímu,co bylo v poslední době natočeno. Jedinou drobnou výtku bych měl,že se tvůrci dále nezmínili o osudu dcery hlavní hrdinky,když jejich rozloučení proběhlo za poměrně pohnuté situace. Ale jinak vážně moc dobrý ! ()

miromir

Akci nabyte, vtipne, svizne plynouci a jedinecny padouch(ten pankac se mi fakt libil) u me urcite nadprumerna podivana. ()

veere

Rěžisér je totální magor - méně je někdy více, Marshall nezná míru a tak zpatlá všechny prvky co se mu na kdejakém filmu líbili - infekce, postapo punkoidní kanibalové, rytíři, "zombíci", honičky z MadMaxe, útěky z Útěků..., a fešná slečna ala Milla z Residentu - vykrádačky, a totálně Gore - jedno z nejlepších velkolepých béček poslední doby. ()

SirTomas

+ Slušná akce + Sem tam dobré hlášky + Pro milovníky béček jak stvořené - Místy zmatený střih - Pro nebéčkaře - těžká hovadina :) ()

saaaky

Jednotky, desítky, stovky, tisíce rozmetaných zombies. Snad ještě více " záchranných jednotek " a ... co z toho? Dojem na diváka nulový, popř. pouze epileptický. Chválím snad jen kvalitní vyústění (filmu, samozřejmě) - jen nevím, jestli kvůli němu, či spíše právě tomu, že to už končilo. ()

zekon

Slušný náběh který po 30ti minutách nástupem punkerů začal pokulhávat. Směs Resident evil a Madmaxe je sice na dobré úrovni, ale takový jakože to už tady bylo. Honička na konci otřesná, nelogické pochody, no škoda. Ale Mitra je kus :) ()

Martens14

Úchvatná šílenost, masakr jak má být, drsné až odporné a přece hóóódně koukatelné. Neil Marschal je borec. A takto natočený, zvrhlý postapokalyptický svět nedokáže natočit každý. GRRRRR, šíleně jsem se bavil. Vynikající film.... ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)