Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

J.Mayen

Kdyz jsem videl poprve rozhodne bych bez vahani dal plnej pocet, s odstupem a po druhe videno uz tak uplne nadseny nejsem, spis to nadseni opadlo. Jedna se opravdu o akcni film podobny Mad Maxovi, hudba v pozadi ukradena z 28 days later. Nesmrtelna teta v hlavni roli, ktera mi vlastne ani uz sympaticka nebyla. No suma sumarum lepsi nadprumer. ()

ForzaJuve

Sice vykrádačka se vším všudy, ale daleko lepší než zástupy akčmích kravin s daleko větším rozpočtem a věhlasnějším obsazením. Koho nebaví sledovat Gladiátora, Vikingy, Útěk z NY nebo Mad Maxe od začátku do konce, tohle je ideální alternativa. ()

Trinculo

Masíčko k pohledání!!! Králiček rozšmelcovaný protipanceřovým automatickým kanónem. "Taste a piece of your friend!" A ve finále vřeštící uťatá hlava pankáče Sola. K tomu lidožrouti v kiltech a kungfu-punk jako postapokalyptické náboženství. NO FUTURE !!! ()

Eridan

Vhodte do kotliku 28 dni pote, Sileneho Maxe a Útěk z L.A. a Artusuv hrad, podlijte hektolitry krve, pridejte vydloubnute oko a peknej bourak. Zamychejte, poduste a na zaver ozdobte Rhonou Mitrou ve slusivem oblecku. Preji dobrou chut! [3/5] ()

Hrus

Trochu sem tento film nepochopil. Mám rád akční postapokalyptické sci-fi, zkousnu i parodie na ně, ale tady sem nevěděl, jestli se dívám na první nebo na druhé. Některé scény mě dostaly svojí odvážnou originalitou (punk koncert), některé předvídatelnou stupiditou (řidič transportéru se ujímá přeživší dívky...). Škoda, že akční/bojové scény nebyly trochu lepší, hned bych měl z filmu trochu lepší pocit. Takhle pořád nevím, co si o téhle směsici žánrů mám myslet. No, přinejmenším sem tam měl sexy Rhonu ;) ()

padress

Takéto filmy patria ku akčným klasikám, ktoré sa dajú pozerať kedykoľvek a kdekoľvek a hlavne koľkokoľvek:D veľa koľviek ja viem:P Je to naozaj cool...uložim si ho určite na záložný disk:) ()

Pepe1783

Hm. To asi dalo práci něco takového poslátat dohromady. Čekal sem odpočinkové béčko, ale co sem viděl mě docela dostalo. Chvílema sem nevěděl, jestli to ten samý film, který sem sledovat začal. Po docela dobrém rozjezdu přišel podivným koncertem pád na dno. Pak docela dobrý útěk a pád znovu na dno ve středověkém hradu. Ze dna se se už film nezvedl.Mám rád hodně odpočinkové filmy, ale co je moc je moc. Slabá jedna hvězda. ()

stimpy

Vetřelci, 28 dní poté, Útěk z New Yorku, Mad Max. Dejte všechny tyto filmy dohromady, protřepejte a výsledek bude vypadat jako Soudný den. ()

E.T.Martin

Ano, je to šílenost, ano, nemá to hlavu patu, ano, scénář je opravdu nic moc, ale bylo něco z toho účelem? Předchozí Marshallův film Pád do tmy se dobře rozjel v dosti klaustrofobní drama, ale od půlky se zvrhl v průměrnou vyvražďovačku. Nad Soudným dnem jsem za začátku pochyboval, jestli má smysl na to vůbec dívat, ale od chvíle, kdy na scénu nastoupil kanibalský pankáčský kankán, mně film totálně dostal. Tvůrci se zřejmě nebrali příliš vážně a šlo jim o to, aby se pobavili nejen oni, ale i divák. Jeden z nejlepších "béčkových" filmů posledních let. ()

gpx

"Drsný" holky mě mimo postel moc nerajcujou, takže mi hlavní kouzlo tohohle akčňáku uniká. Pro ty co na tom jsou opačně, bude film orgasmem. Hlavní hrdinka je totiž málem stejně tvrdá jako servírka v jedné nejmenované restauraci kam chodím na oběd. NIKDY SE NESMĚJE, ani když ji dám dýžko jako prase (5kč a více). Ale zpátky k filmu - akční scény jsou hloupé (nicméně krve je dostatek) a děj je do 30. minuty hodně přímočarý (po 30. minutě jsem to vypnul). Za zmínku stojí i to, že se ve filmu kutálí oko na dálkový ovládání. Jako velkej fanda legendární pařby "Jump & Bump" dávám 1 hvězdičku za rozprsklýho králíčka. ()

Innos

hm som sa dosť tešil, keďže the Descent bola pecka a čo som dostal? Hovno na striebornom podnose s anarchistickými indiánmi na čele s posledným mohykánom + navrát do stredoveku, ale úplna nuda to zase nebola. dokonca som sa aj dva krát zasmial :-). btw ja mam fakt rad filmy, kde sa môžem zabaviť a kde je fakt dobrá akcia, aj keď je na úkor scenáru, ba dokonca aj deju, lenže stále som mal pocit, ako keby som sa pozeral z nesprávneho uhlu pohladu. Cival to vystihol. ()

Grázl83

První půlka filmu vynikající, druhá pro něco slabší. Přesto výborná akční podívaná jakých se moc netočí. Velké překvapení ()

aannemer

Ze všech filmů o zhoubných virusech z poslední doby (Já legenda, 28 dní...) suverénně nejslabší. Pohádková slátanina pro zhulené naivní teenagery ve stylu Šílený Max II po dvaceti letech. Stačí se trochu zamyslet nad jakýmkoli detailem nebo souvislostí a secsakra to zaskřípe. Spíše mi to celé připadlo jako stopětiminutový videoplip... ()

sAreOn

Po shlednutí jsem si připadal jakoby kdybych viděl několik filmů smotaných dohromady... Na úvod něco ve stylu 28 dní poté, potom nějaký koncert šílené punkové skupiny, pak to zase vystřídal Král Artuš a završeno to bylo Šileným Maxem, abychom se pak znovu zpátky vrátili do stylu 28 dní poté... Tolik vykrádaček to už tu dlouho nebylo :D Prostě pan Marshall si asi splnil sen natočit něco opravdu megalomanského... Je to místy opravdu zábavné, avšak zcela bez atmosféry... Sám za sebe musím říct, že mi vadila i hudba, která byla často rušivým elementem při sledování snímku. ()

Alfonso198

Neskutečná jízda s jen malou špetkou dobrého anglického humoru, zato ostatní srandy je tam habaděj. Nedoporučuju používat nadměrně mozek, jen si tim zkazíte tu potenciální zábavu. Nejednou sem si vzpoměl na Braindead. Rhona je neskutečně krásná hérečka... Podtrženo a sečteno - 75%. ()

fujarik

Do poloviny filmy dechberoucí příběh - na 5*, poté se ztrácí veškerá logičnost: rytíři bojují s rockery atp. Celou dobu se mluví o nefungující elektřině a vzápětí koukáte na rockový koncert :-S ()

jjjerry

čekal sem od toho něco kolem 60% jaký bylo hodnocení, víc jsem před shlédnutím nevěděl. Obrovské zklamání, to má tak 40% a to je ještě maximum, je to béčkovej akčňák. Začátek byl dobrej "aspon trochu realistickej", ale to co následovalo když se ocitli za zdí... zběsilej střih, punk styl v rádoby středověku, a pak ta "reklama" na Bentley už bylo vážně moc ..jen sem to prolít jak to dopadne. I když je to sci-fy vadila mě tam jako u většiny podobných amerických filmů ta nereálnost, ale režisér tam některý scény asi mít musel, tak je z toho paskvil. ()

Mezonito

Ot toho fimu jsem necekal nic a on mi dal (skoro) vsechno. Obcas se ukaze, ze vyroba filmoveho scenare ve stylu povestneho dortu od pejska a kocicky cas od casu doopravdy funguje. Ano, byly tam jiste nelogicnosti ve stylu rozbiti neprustrelneho skla palcatem, neschopnosti premotorovaneho Bentleye ujet shnilemu Roveru, pripadne ultrarychleho hledani vybaveni v atomovem krytu. Ale koho, kdo se vubec rozhodne jit na tenhle film to prekvapi? Akce byla "citlive nadavkovana" :-D od zacatku do konce, dobre zvoleny hudebni doprovod a povedene napady mi jen trochu kazila prace strihace, ale i tak to byla kralovska porce zabavy srovnatelna snad jen s Hot Fuzz. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)