První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

svist10

Původním anime seriálem jsem naprosto nezasažen. Příběh není špatný, triky jsou ucházející a japonští herci překvapivě nepřehrávají tak tragicky, jak je v jap. filmech obvyklé. Pointa je celkem nečekaná. Hlavní hrdina je strašnej... jak to vyjádřit slušně? Parchant. Přesto jsem mu asi do poloviny snímku fandil. PAk začal přecházet na temnou stranu síly a pozitivní emoce ustoupily. Slova, kterými jsem dění ve filmu komentoval jsou nepublikovatelná. Na plný počet to není, a ani vlastně nevím proč. Jinak slušné. ()

stooper

Slušný úvod ke druhé části, i když po prvních cca 15 minutách jsem se bál, že to dopadne katastrofálně. Příběh se ovšem drží solidně a dochází zde k úpravám oproti seriálu tak, abychom se vešli do filmové stopáže. Jako celek jsou tyto 2 filmy jasnou pětihvězdičkovou záležitostí, první díl však berte jako pouhý úvod s trochou napětí. Ten pravej, srdcervoucí death note přijde s druhým dílem ()

Ajfist

Znovu se potvrzuje,že japonci dobrý horor natočit umí.Tento je navíc dost originální.Příběh o zápisníku jehož majitel má vlastně vládu nad životem kohokoliv jehož jméno i tvář zná,nebo si je může prostřednictvím jiného zjistit a pak libovolně určit způsob jakým člověk zemře,tím,že vše napíše do zápisníku anděla Smrti,je naprosto geniální nápad.Film nenudí,děj má spád a není tak snadno převídatelný.Nevadí ani delší stopáž.Podobnost s jiným filmem na dané téma vůbec nevadí. ()

Shadowtear

Jako fanynku klasické anime podoby tohohle skvělého seriálu mě totálně zabíjela neschopnost japonského obsazení hrát. Nikdy sem nečekal že uvidím film kde 99% postav je na zabití jenom kvůli tomu, že jim člověk vůbec nevěří. Skutečně jediný kdo tam hraje řekněme obstojně je představitel L a to také ne vždy a všude. Kdo viděl pouze tuhle příšernost a ne originál seriál může být řekněme celkem zaujat, pro mě to bylo šílené utrpení u kterého jsme měla chuť si vyškrábat oči a utrhnout hlavu. Asi jediné plus můžu přiřknout scénáři, který aspoň slepě nekopíruje seriál, ale snaží se o něco nového, nepříliš dobrého, ale aspoň nového. ()

Unrealik

Nedávno jsem viděl sérii Přání smrti. Samozřejmě, že filmy k sobě mají hodně daleko. Ale jeden pojící prvek tu je - umírající zločinci. Jenže oba filmy se k těmto činům staví zcela odlišně. V PS policie kryje jejich vraha, kdežto v Zápisníku po něm velice tvrdě jde, aniž by k tomu byl vlastně nějaký speciální důvod, tedy samozřejmě jen ze začátku, pak už k tomu důvod je, když je z něj čím dál větší psychopat. ()

La_Valette

Trochu jsem váhal, zda si mám film pustit, neboť zfilmované anime, či manga většinou skončilo blbě (viz Avatar, nebo Attack on Titan). Ale vzhledem k tomu, že moje zvědavost byla silnější než obava a také proto, že má tento film docela dobré hodnocení, tak jsem se rozhodl, že se na něj podívám a musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Většina herců věrně ztvárnila role svých kreslených předchůdců, obzvlášť L. Většina věcí šla podle předlohy a ty které tvůrci trochu pozměnili, mne naopak velice zaujali, hlavně když se Light 'zbavil' Naomi spolu se svojí přítelkyní, aby zakryl podezření. Jednak mne to připadalo jako dobrý nápad a hlavně tím Light získal další body anti-hrdiny, což jsem na něm měl nejraději. ()

maneki_neko

Hraná adaptace na motivy vynikající mangy a anime se celkem povedla. Tvůrci se rozhodli natočit hraný film po svém, tzn. trochu pozměnili detaily okolností děje a jednání některých postav, což v tomto případě vůbec nebylo na škodu. Zklamala mě však volba herce pro postavu Lighta... ten byl v anime temperamentní hezoun, a zde nic moc. Řekněme, příliš průhledný na to, aby mohl přede všemi skrývat, že je Kira. Trojrozměrný Ryuk naštěstí nezklamal a bylo mu zde poskytnuto ještě více prostoru k jeho vtipným průpovídkám. Postava L už lépe ztvárněna být nemohla a stejně tak i ostatní postavy. Je to tedy velice zdařilý snímek, který ale naneštěstí postrádá kouzlo původního anime. ()

doginko

Hodnotené po videnom seriáli...V podstate vycucnutý seriál,skrátené,trošku pozmenené,ale stále veľmi dobre pozeraľné ()

Puslanka

Spíš hodně horší 3*, možná bych dala i jen dvě, ale říkám si, že jsem snad hodně ovlivněná hrozným českým dabingem. Téma mi jinak přijde hodně zajímavé. Film si zasloužil lepší zpracování. ()

sara93

Na to jak je film dlouhý , tak je opravdu kvalitně zpracován a hlavně se tam pořád něco děje . Zajímavý nápad . Chci taky takovýho ducha jako má kira :D . ()

maestrum

Kdo neviděl animovaný seriál, ten musí při spoustě věcí tápat, ptž nejsou vysvětlené. Grafika slabá, výkon Lighta rovněž. Seriál vynikající, tohle je jen slabý odvar. ()

caesargj

Natěšený na film jsem dostal co jsem chtěl, od seriálu se moc neliší ale i tak jsem si to užil. Pravda že zpracování a efekty jsou trochu slabé ale na atmosféře to neubírá, hlavně ta myšlenka co by člověk udělal kdyby měl moc a hlavně co je spravedlnost? Musím říct, že jsem spíš na straně Kiry. ()