První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

Faila

Bylo to trochu divné, co se týče scénáře nebo hereckých projevů, ale to připisuji zemi původu, nikoliv nedostatkům na straně tvůrců. Seriál neznám, takže nemohu porovnávat, ale za mě bylo ve filmu řečeno vše, co jsem potřebovala vědět, a námět mi připadá nesmírně originální, zajímavý a nabízející solidní množství podnětů k zamyšlení. ()

BOURQUE

Prvá časť filmovej adaptácii svetoznámej anime Death Note. Nebudem napínať, nedopadlo to zle, ale samozrejme sú tu značné rezervy. Na niekoľkých miestach dochádza k menším či väčším odklonom. Na jednotlivé rozhodnutie je potrebné pozrieť sa z pohľadu kompromisu. Počítačová animácia je pomerne jednoduchá –  hlavne v prípade zobrazenia Ryuka sú problémy. Z hľadiska hlavných postáv Ken'ichi Matsuyama  (predstaviteľ postavy L) niekoľkokrát prekonáva Tatsuyu Fujiwaru (predstaviteľa Lighta Yagamiho). Napriek „takmer nemožnej úlohy“ režisér Kaneko odviedol kus práce. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Skleni

Veľmi byzardný kúsok, ktorý stojí za pozretie. Nieje to revolúcia v japonských filmoch ani v oblasti príbehovej nevyniká. No zato je to film verný mange a klasickej japonskej kinematografii. To je niekedy plus a niekedy mínus. A tak nejak vyzerá a ja tento film. Film vám síce rozpráva super dej s množstvom tichých a skrytých myšlienok, ale herecké výkony vám prídu proste smiešne. Mne vadilo aj vymodelovanie 3D postáv. Prišlo mi to strašne detinské. Ale aj cez to všetko som to dopozeral s nadšením. U m%na film znamenal rázny postup k japonským filmom. No nemôžem si pomôcť pri jednej veci. A to je aj hlavná a obrovská chyba japonských tvorcov. Do hocijakej objemnej drámy vopchajú humor. Niekedy dobrý inokedy nasilu. Ale v základe humor nemá o robiť v dráme. Ale tak to je len môj názor zase raz. 69% ()

Sosak

Mno seriál je bezesporu lepší, ale film ještě celkem ujde. Škoda že vypustili řadu perfektních scén a některé docela i podstatné dějové situace, které v seriálu leccos vysvětlily. Na druhou stranu hlavně při konci se mi líbilo pár promyšlených triků ohledně vraždy přítelkyně Kiry. Takže se to celkem ještě vyvážilo. Horší už to ale bylo s postavami - vychvalovaný L nedosahuje ani zdaleka kvalit toho kresleného (není tak bledý, jeho pohyby mě nepřesvědčily, chbí kruhy pod očima, nemá takový charisma, sladkosti jí až moc často...) no a Kira zde taky není ztvárněn nejlíp, i když je dobře zahrán. Chybí nějaká zmínka o tom, že je to genius a ten herec nevypadá jako on...je to jenom nějakej japonskej šampón. ()

jakkal

Môj problém je v tom, že som len pár dní pred pozeraním filmu zhliadol seriál a teda som sa nemohol v žiadnom prípade vyhnúť zrovnávaniu. Ak by som seriál nevidel bol by som asi nadšený, ale takto som skôr v rozpakoch. Hlavne sa mi divne pozerá na L lebo zatiaľ čo v seriály mi pripadal ako sympatická a nesmierne inteligentná osoba, tu to je práve naopak. Miestami keď prevracia očami mi dokonca pripomína dajakého dementa. Lightov predstaviteľ je myslím vybraný veľmi dobre. No tak či onak pripadá mi to toporné a divné. Hodnotiť radšej nebudem lebo som moc ovplyvnený predlohou. Paradoxné je, že živí herci podla môjho ďaleko zaostávajú za tými animovanými. ()

Angelos

Vzhledem k tomu, že z mé oblíbené postavy udělali bezcharakterního řezníka nemůžu jinak... Film nedosahuje ani z poloviny takových kvalit jako anime, ovšem kdybych anime neviděl, solidně bych se ve filmu ztrácel. Bohužel jsem to byl nucen zkouknout v českém znění (dabing z animaxu :X), takže jsem celkem trpěl, ale koukat se na to dalo. Slabší *** ()

Nyan

Doporučuji pouze pro fanoušky anime/mangy, tvůrci se rozhodně nezdržují tím vysvětlovat reálie filmu nováčkům. Oproti seriálu se ve filmu naleznou jisté zkratky v dějí, ale to je kvůli zachování rozumné délky stopáže nutnost a hlavní dějová linka tím moc netrpí. ()

Claude Speed

Hledáte-li nejlepší detektivku všech dob, nemělo by vám uniknou universum Death Note. Film natočený po vzoru geniální mangy/ anime není sice tak excelentní, jako jeho předloha, přesto i zde jsem s napětím sledoval, jakým směrem se bude dál rozvíjet příběh, i když jsem ho už znal. Pro fanoušky Death Note povinnost, pro lajky jistě výborná detektivka, ovšem neznalost předlohy může ve špatném smyslu ovlivnit výsledné hodnocení. 100%. ()

Nix

Předlohu neznám a nečetl jsem ji. Ale tohle zpracování se mi líbilo, bylo to trochu zase jiný a takový zajímavý mix krimi a trochu nadpřirozena. Je pravda, že Kirou byl teda hrozně graficky zpracován, ale ta postava mi přišla zajímavá, komplexně je to hodně působivý snímek a i když trochu delší a hrozně ukecaný a člověk čeká, co vlastně bude dál, druhý díl mne určitě čeká, akorát si nejsem jistý, zda už se vše nevyčerpalo v tomhle díle a aby to nepůsobilo už moc okatě a nudně, zvláště množství dialogů a jejich délka. Třeba geniální detektiv mne opravdu nebavil a jeho "myšlenky" mne opravdu nepřišli geniální a působilo to na mne trochu trapně. Nad těch 70% je to akorát, víc bych tomu taky nedával. ()

Tanmut

Anime jsem neviděl, ale u tohoto filmu jsem se bavil královsky. Výraz hlavního hrdiny po druhém použití zápisníku mě hlasitě rozesmál. Děj má výtečné tempo - celé ty dvě hodiny v mžiku utečou; výborně graduje - Kira vraždí stále rafinovaněji; navíc ty dvě udičky do dalšího pokračování. Nejvíce mi učaroval charakter anděla smrti, zcela nestranný, nevměšující se, pouze komentující; zcela odlišný od západních (filmových) démonů. Zarazilo mě jen pár narážek na bibli, potažmo křesťanství, ale prý tam žijí až 3 milióny křesťanů. Možná dám těm japonským animovaným seriálům šanci. ()

Snathoras

Mno musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen :) jestli je seriál ještě lepší, než film tak se opravdu těším až se na něho začnu koukat :)...opravdu tu bylo tolik věcí, které jsem nečekal a které mě opravdu překvapily a navíc to všechno bylo velmi přirozené...povedené ;) ()

Amadeo

Čo by si robil, keby sa ti do rúk dostal nenápadný čierny zápisník s názvom Death note a s poznámkou " Ten, ktorého meno je napísané v zápisníiku zomrie " a mali by si sen o spravodlivosti ? Stal by si sa najznámejším masovým vrahom s menom KIRA. Po tvojom boku by poletoval rozkošný boh smrti Ryuk závislý na jablkách a po tvojom krku by išiel tajomný sladký detektív L. Čo ešte dodať ? Pútavá adaptácia japonskej mangy a anime stavaná na dialógu a hereckých výkonoch hlavných hrdinov , nie na bezduchej akcií. Bez problémov sa zaobíde bez bombastických špeciálnych efektov ala Hollywood či kung-fu sekačiek. Neostáva nič iné len si počkať na druhý diel a dozvedieť sa koho meno bude posledné v zápisníku. ()

Baki

Musim tomuto filmu dat tolik, kolik sem dal. Je to opravdu perfektni kousek, kterej sice vypada, ze se hodi spise jako neco, cim zaplnit misto v sobotu po obede, ale i tak se mi opravdu libil. ()

Cikinko

Jasné, že to nemá na Anime alebo Mangu , ale ako filmová verzia dostáva silné 4 HVIEZDY. Rozhodne sa vydarilo aj pokračovanie zápisníku a chválim scénar a oboch hlavných hercov. Bavil som sa :) ()

Avarga

Opravdý skvělý chytrý film, plný otázek a zajímavého rozřešení. Stojí to za shlédnutí a možná ne jedno :-) ()

maoc

Seriál jsem neviděl, proto nemohu porovnat, ale tento film mne velmi zaujal. Japonská odtažitost a naprosto odlišné vyprávěcí postupy se dají buď milovat nebo nenávidět. V tomhle filmu jsem je miloval a užíval si orgie zvratů, nových úrovní použití Deníku a podivného jednání podivných postav. Asi trochu nadhodnocuji, ale když porovnám tenhle film s jeho žánrovou šíří a hloubkou a spletitostí scénáře s konvenčními thrillery, pak je těch 5 kopretin zasloužených. ()