Zápisník smrti

DEATH NOTE ~デスノート~

Death Note

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Japonsko, 2006, 126 min

Byla to blbost. Bylo to japonske. A hlavne to bylo podle anime. Jinak receno co jsme mohli cekat. Pro lidi co zerou anime to nemusi byt uplne spatne. Musim ovsem pripustit, ze namet nebyl uplne spatny. Bohuzel provedeni zase nebylo skoro vubec dobre. Ale tak pominme to. Film se nese v klasickem asijskem beckovem stylu. A kdyz rikam asijskem tak myslim opravdu novou pricku beckoveho stylu. Mno dobra pro nekoho to urcite bude naprosta bomba pro me prumer. Mno a co zminit na zaver? Snad jen to ze postava L je neskutecny uchyl a asi jedina ktera mi zde vadila uplne nejvic. Snad jeste varovani, jako pravy barbar jsem to videl s ceskym dubbingem a ten to teda srazi na kolena uplne nejvic, takze se mu na sto honu vyhnete.(26.6.2009)

V jednom nemenovanom filme ktorému nemienim robiť reklamu :D (Evee by ma zmrzačil), jeden múdri človek povedal "s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť" a je tomu tak. Ak keď bol prvotný úmysel chvályhodný (s určitou nadsázkou), tak veľmi rýchlo sa mu to vymklo kontrole. Boh ochraňuj od ľudí ako bol Kira.(17.4.2017)

Upřímně anime verzi jsem nějak na chuť nepřišel. DN pokládám za nejnudnější anime vůbec. Ale tahle filmová podoba mě neskutečně chytla až překvapila. Stručné shrnutí anime děje bez zbytečných protahovaček. Tomu nelze opravdu nic vytknout... ani i vcelku slabé triky mi nevadili. Vzhledem k rozpočtu. Téměř překonává svůj originál. Nádhera. :)(22.11.2013)

Námět je rozhodně zajímavej, ale počáteční nadšení chladlo dost rychle. Light si totiž svoji schopnost "užívá" přehnaně a zbytečně moc a to mi celkem vadilo. Další vadou na kráse bylo polopatický vysvětlování všeho, jak kdyby divák měl IQ60. Ale anděl smrti s xichtem Jokera byl výbornej a herci byli sympatický. Škoda, myslim, že z toho šlo vytřískat mnohem víc... ale na dvojku se mrknu.(26.4.2012)

Tento film ma zasadnu chybu a to to, ze vychadza zo serialu, ktory na ploche 37 dielov ponuka obrovsky detalnejsiu a prepracovanejsiu verziu toho isteho. To iste sa tyka aj vsetkych postav. Film oproti tomu posobi nielenze velmi skratkovite, ale celkovo odlisnu (a horsiu) atmosferu a chut. Takze film si zrejme uziju viac ti, co nevideli serial, no na druhu stranu je velmi pravdepodobne, ze sa vo filme budu malicko stracat. Jednoznacne preto JE lepsie si pozriet najprv serial. Z mojho pohladu je tento film preto (a tym padom aj jeho pokracovanie, ktore je vlastne druhou castou pribehu) tak trochu zbytocny. Ked uz nic ine, je to aspon moznost si pozriet filmovu verziu skveleho serialu. (6/10)(28.8.2008)

• - Jak je uvedeno v seriálu, pravý důvod, proč se chtěl Ryuk dostat do lidského světa, je ten, že se chtěl pobavit. (Shley)

• - Zápisník smrti byl prvním filmem v japonské filmové historii, ve kterém bylo k natočení scény použito metro. (Shley)

• - Mezi filmovým zpracováním a původním anime seriálem lze najít několik rozdílů. V seriálu se například Light (Tatsuya Fujiwara) zbaví Naomi Misory (Asaka Seto) tím, že z ní vyláká řidičský průkaz, a to ve chvíli, kdy jí řekne, že je z vyšetřovacího týmu zabývající se Kirovým případem a že by s ním rád spolupracoval, ale že potřebuje průkaz totožnosti. Ve filmu se dále agent, který pronásleduje Lighta (Tatsuya Fujiwara), jmenuje Raye Iwamatsu, ale v anime je o Raye Penber. Ryuk současně v seriálu nezapíral, co se stane s člověkem, který zápisník využil. (Shley)