Zápisník smrti

DEATH NOTE ~デスノート~

Death Note

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Japonsko, 2006, 126 min

70%. I keď anime seriál mi prijde pochopiteľne hlavne z hľadiska vykreslenia postáv oveľa precíznejší, tak na hranú verziu je to stále obstojná adaptácia komixu, ktorá mi miestami dokázala evokovať pocity napätia a zvedavosti podobné ako pri sledovaní anime verzie. Ovšem uznávam, že bez znalosti komixovej predlohy, či anime verzie je samotný film (hlavne prvá polovica) občas príliš skratkovitý na úkor zrozumiteľnosti. To ovšem vôbec neuberá na mojej zvedavosti vidieť druhý diel s podtitulom "Last Name".(2.1.2007)

Adaptace komiksu a "klasického" japonského anime seriálu. Film nabízí obstojné herecké výkony, zajímavý nápad -uznejte sami, zabíjeli bychom "zlé" lidi, kdyby si nám dostala do ruky taková věc? O to víc zajímavější, že zápisník dostal chlapec, který chtěl dobro (alespoň v jeho očích, ale o tom jiná). Jenže, kam se po čase užívání vytratí dobré úmysly? Dejte prostému smrtelníkovi božskou sílu... and watch the disaster.. Obzvlášť jeho lítající společník Ryuk, je velmi zajímavý charakter, který se drží stranou. A já pořád čekal s jakými postranními úmysly se na tomto listu vyvrbí.85%(16.3.2011)

Nenávidim asijskou kinematografii ale netknut žádným seriálem uznávam že to bylo docela fajn.. ale ten démon.. ježiši.. Vždy jsem myslel že japonci jsou v technice napřed ale takovouhle animovanou bídu jsem neviděl dlouho.. to si mohli vzít příklad ze Saxany.. už ta původní měla efekty na lepší úrovni. Myslím že ten démon by se v celym filmu nemusel objevit ani jednou a ničemu by to neškodilo. L mi taky docela štval, nějak jsem nechápal jak celá japonská policie i FBI pracuje pod taktovkou jednoho mastnýho teenagera.. ale budiž..(7.1.2012)

K tomuto snímku jsem byla zprvu skeptická už jen kvůli tomu, jak "zvláštně" je zde znázorněn anděl smrti.. Film mě ale opravdu hodně překvapil a nikdy bych neřekla, že budu schopná mu dát tak vysoké hodnocení! Celý příběh je fantasticky promyšlený a genialita hlavního hrdiny mě opravdu dostává.. Je tu krásně vidět, jak člověka dokáže změnit nespoutaná moc nad smrtí.. Nejvíc ze všech postav mě ale zaujal naprosto dokonalý a možná trošku šílený detektiv L. Ken'ichi Matsuyama byl opravdu vynikající a svoji zvláštní postavu zahrál na výbornou! Až jsem ke konci nevěděla, jestli mám tedy fandit dobru či zlu :) Moc dobrý film, už se těším, až shlédnu druhý díl..(21.1.2012)

• Redi

Téměř katastrofální... 2* (to jsem ještě hodný) za...ani nevím...snad za držení se předlohy anime serie a dobrého naporcování štangle na pár deka hodné filmu. Představitelé hlavních i vedlejších postav jsou naprosto otřesní (jediný kdo ušel byl Takeshi Kaga aka velitel Yagami)... Light naprosto trapný, L o něco méně trapný, ale také naprosto příšerný... u tohoto zfilmování se sešla parta herců amatérů a režie na prd. Chybí mi ta komiksová stylovost, jako třeba ve chvíli, když si Light dává kombo do deníku. Co se týče animace Ryuka, tak ta mohla být rozhodně lepší, na tom si záležet moc nedali, jako by to hodili za domácí ukol nějakým studentům 2. ročníku. Sečteno podrženo------ kdo si oblíbil anime serii či mangu(kterou jsem nečet), tak tomuto paskvilu nemůže dát víc jak 3*, ale jak je vidno, tak se s údivem pletu.(3.7.2010)

• - Mezi filmovým zpracováním a původním anime seriálem lze najít několik rozdílů. V seriálu se například Light (Tatsuya Fujiwara) zbaví Naomi Misory (Asaka Seto) tím, že z ní vyláká řidičský průkaz, a to ve chvíli, kdy jí řekne, že je z vyšetřovacího týmu zabývající se Kirovým případem a že by s ním rád spolupracoval, ale že potřebuje průkaz totožnosti. Ve filmu se dále agent, který pronásleduje Lighta (Tatsuya Fujiwara), jmenuje Raye Iwamatsu, ale v anime je o Raye Penber. Ryuk současně v seriálu nezapíral, co se stane s člověkem, který zápisník využil. (Shley)

• - Zápisník smrti byl prvním filmem v japonské filmové historii, ve kterém bylo k natočení scény použito metro. (Shley)

• - Jak je uvedeno v seriálu, pravý důvod, proč se chtěl Ryuk dostat do lidského světa, je ten, že se chtěl pobavit. (Shley)