První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

Fr

Všude dochází k záhadným událostem. Bez vysvětlení umírají lidé. Zástava srdce. Počet mrtvých stoupá…. Co stojí takový Zápisník smrti? Jaká je cena za to, mít budoucnost ve svých rukou? Jak by to fungovalo ve světě, kde se KAŽDÝ může stát obětí? Vcelku funguje psychologie ,,přeměny na OPRAVDOVÉHO dábla“. Musím uznat, že zde dochází k mnoha překvapivým zvratům, ale to bylo jediné, co mne udržovalo ve střehu. Jistě, ani hercům nemám co vytknout, ale přesto mám smíšené pocity. Možná jsem nečekal, že rozuzlení bude tak prostě lidské. Sobecké…. Pokračování ZDE…. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $29,630,359║ Veľmi zdarilá kópia animovaného seriálu, kde je všetko podstatné zachytené, príbeh je vo svojej podstate krásne hravo prešpikovaný do detailu a ani samotná dĺžka filmu nepríde nejak rozvláčna, lebo pre hútnosť deja má stále čo ponúknuť. Jediná škoda je že kvalitatívnou úrovňou spracovanie je to bližšie skôr k televíznej produkcii, než celovečerného filmu z nejakými vyššími ambíciami. U tohto filmu je neskutočná výhoda príbeh, ináč by som dal o niečo slabšie hodnotenie, taktiež počítačová animácia je len taká jednoduchšia čo sa týka temných anjelov ale časom sa dá na toto spracovanie zvyknúť bez toho aby to nejak kazilo zážitok s filmu. /75%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

EdaS

Skvělý ústřední nápad (co byste dělali vy, kdybyste mohli kohokoliv lehce a anonymně zabít?) připomíná sice trošku Ukolébavku od Chucka Palahniuka, ale ve filmu jsem nic podobného neviděl. Scénář je taky to nejzajímavější, co může Death Note nabídnout. Člověk si ale musí odmyslet jednu docela zásadní logickou botu, které se autoři dopustili (týká se porušení pravidla, že vrah musí znát pravé jméno oběti). Celkový vzhled filmu je taky spíš televizní a jedna animovaná příšera to nevytrhne. Postava "velkého detektiva" se opravdu hodí spíš do comicsu, takže bych si představoval nějakou zajímavou stylizaci. I přes spousty výtek však jde o docela chytrý a originální film, takže pokračování si asi seženu. 70% ()

Adrian

70%. I keď anime seriál mi prijde pochopiteľne hlavne z hľadiska vykreslenia postáv oveľa precíznejší, tak na hranú verziu je to stále obstojná adaptácia komixu, ktorá mi miestami dokázala evokovať pocity napätia a zvedavosti podobné ako pri sledovaní anime verzie. Ovšem uznávam, že bez znalosti komixovej predlohy, či anime verzie je samotný film (hlavne prvá polovica) občas príliš skratkovitý na úkor zrozumiteľnosti. To ovšem vôbec neuberá na mojej zvedavosti vidieť druhý diel s podtitulom "Last Name". ()

Viktooorka

Opět můžu děkovat osudu, že jsem měla možnost vidět film Death note dříve než seriál. Protože jak bývá zvykem, má seriál větší prostor nejen pro vykreslení hlavních postav. Proto jsem opět neměla možnost srovnání a kupodivu mi film zase nekazí požitek ze seriálu, i když vím, co mě čeká. Ale hlavní důvod mého oddaného sledování je má obrovská láska k Ryukovi :o) Mít tu možnost, aby mi každý den dělal společnost, zabiji pro něj každého! :o) No posuďte sami, že je to kus: http://pictureup.cz/picture/verejny/45584558250px-ryuk2.jpg Každopádně příběh, který rozehrává Light alias Kiro vs. L., je za poslední dobu nejlepší krimi podívaná, co jsem viděla. A znovu mě nutí k otázce: „Co byste udělali Vy, mít Zápisník smrti??“ ()

• Mezi filmovým zpracováním a původním anime seriálem lze najít několik rozdílů. V seriálu se například Light (Tatsuya Fujiwara) zbaví Naomi Misory (Asaka Seto) tím, že z ní vyláká řidičský průkaz, a to ve chvíli, kdy jí řekne, že je z vyšetřovacího týmu zabývající se Kirovým případem a že by s ním rád spolupracoval, ale že potřebuje průkaz totožnosti. Ve filmu se dále agent, který pronásleduje Lighta (Tatsuya Fujiwara), jmenuje Raye Iwamatsu, ale v anime je o Raye Penber. Ryuk současně v seriálu nezapíral, co se stane s člověkem, který zápisník využil. (Shley)
  • Jak je uvedeno v seriálu, pravý důvod, proč se chtěl Ryuk dostat do lidského světa, je ten, že se chtěl pobavit. (Shley)
  • Zápisník smrti byl prvním filmem v japonské filmové historii, ve kterém bylo k natočení scény použito metro. (Shley)