První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

UncleG

No kýho výra! Co to jako mělo bejt? Většinou nesleduju seriály na pokračování. Ani ty legendární nebo profláklé. Průserem nekonečných sérií bývá skutečnost, že se ani v miliontém třetím dílu vlastně nic nestalo. Dobří honí zlé, zlí intrikují proti dobrým. A tak furt dokola, dokud máme sledovanost. Proto jsem ignoroval i Death Note series. Když potom přijde film, který by snad mohl ve dvou hodinách shrnout a rekapitulovat vše podstatné z oné animované rozvláčnosti a přinést nějaké rozumné zakončení, ... vyklube se z něj ... další seriál. A člověku nezbývá než mlátit hlavou do stolu a brečet nad zbytečnou ztrátou času. Ano, je to nehorázné, ale eskapády padoucha Kiry a jeho pronásledovatele "L" nadále neberou konce. A to je podvod! To je ničemnost! Hanebnost! Zvrácenost. Nuda... ()

kaylin

Film je celkem dobře stylizovaný, ale jinak se na něm ukazuje akorát to, jak je manga "Zápisník smrti" dobře napsaná. V podstatě přesně to, co je v manze, se přeneslo na filmové plátno. Přidaná hodnota je tak především v tom, že tu jsou skuteční herci. Naprosto geniální je Rjúk, který v téhle podobě vypadá úchvatně. Ale to už v manze. Opravdu skvělá postava, která by si zasloužila i jinou, než komediální polohu. Jeho nástup je úchvatný. Hraná manga, to je pojem, který tuhle adaptaci vystihuje nejlépe. ()

stration

Perfektní námět, solidní zpracování. Dobrá je i vizuální stránka, hlavně celkem šikovný Posel smrti. Herecky se mi to líbilo také. Možná stopáž je trochu přemrštěná a ne všechno do sebe zapadlo jak mělo, ale čert (teda Posel smrti) to vem. ()

mandelbrot

Filmové zpracování Death Note nelze hodnotit po částech, ale jen jako celek, a proto hodnotím první film stejně jako ten druhý, i když se mi líbil o trochu méně a jeho koncem příběh vlastně teprve pořádně začne. ()

runner85

V jednom nemenovanom filme ktorému nemienim robiť reklamu :D (Evee by ma zmrzačil), jeden múdri človek povedal "s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť" a je tomu tak. Ak keď bol prvotný úmysel chvályhodný (s určitou nadsázkou), tak veľmi rýchlo sa mu to vymklo kontrole. Boh ochraňuj od ľudí ako bol Kira. ()

maverick10

Originalitu upriti nejde - stejne tak osobitou stylizaci s prvky nadprirozena, ktere ja vzdy vitam. Death Note je dilem zrucnym, kde se dialogy netoci kolem klise kde se hrdina lituje, kde si na konci saha do svedomi a vsechno se to jedinym mavnutim proutku zmoralizuje. Tohle je daleko dal a ac se najdou jiste nelogicnosti, nezabrani mi to ve velmi kladnem hodnoceni, ktere jak pevne doufam zaruci, ze se me jmeno v death note neobjevi . . . ()

cubajz

trochu mi vadila taková ta televizní kamera (ostatně i animace byla celkem odfláklá), ale na druhou stranu film disponuje poměrně zajímavým příbehem a jeho jednoznačně největším plusem jsou inteligentní charaktery Lighta a L, jejichž duel mě přikoval k obrazovce celkem bez obtíží. ()

TomikZlesa

Seriál absolutně neznám. Napřed se to tvářilo jako černá rádoby komedie, ale pak se nám to jaksi zatemňuje a od scény v metru, kdy se i mě lehce zastavilo srdce :) páč sem opravdu nečekal že se to stane, je to čím dál napínavější. ()

DruidKarel

870. hodnocený film: Ať už se díváte na první či druhý díl, musíte být nadšeni z toho, co se před vámi odehrává. Dokonalá zápletka, skvělá kombinace animovaných postav a živých herů. Vynikající hra s divákem a slovíčkaření o smrti. Tohle je jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Sice nesahá animovanému seriálu ani po kotníky, ale přesto musím ocenit nápad s převedením Death note do filmové verze. Možná bych sice uvítal raději jeden díl a nebo dva díly, které by obsáhly více celý seriál, ale i tak jsem byl spokojen. 5* a spíše bych doporučil ostatním zájemcům shlédnout nejprve animovaný seriál a pak až oba filmové díly. Abyste pak nebyli na rozpacích. 5* ()

JohnRambo

Velmi dobré filmové spracovanie. Hodnotím pozitívne až na hercov hlavných hrdinov ktorí mi boli maximálne nesympatickí. Suma sumárov, anime seriál ostáva stále na vrchole. ()

zette

Neznam predlohu a film se ke mne dostal spise nahodou. O to vice jsem byl potesen, i pres to, ze film je urcen spise mladsim divakum:-). Vyborny namet, taky bych nekdy podobny zapisnik potreboval:-). Dobre natoceno a slusne zahrano, skvela oddychovka, kterou mohu doporucit. Tesim se na pokracovani! ()

Deverant

Jen tak pro pořádek, kdekdo tu tvrdí, že film vychází z anime, případně že anime předchází filmu. To ale pochopitelně není pravda. První epizoda seriálu byla odvysílána 3. října 2006, film měl premiéru 17. června 2006. Aniž bych po tom nějak víc pátral, odhaduji že prostě anime i film vznikaly paralelně, adaptujíc stejnou látku. ()

animaxis

Původní anime seriál zbožnuji a chvíli jsem se tomuto filmu vyhýbal,protože jsem si myslel,že to bude mnohem horší.Nakonec to bylo jakoby to byla první půlka anime shrnuta do jednoho dvouhodinového filmu.Byl jsem velice mile překvapen a mimochodem ten závěr byl skvělý! ()

A.Fish

Pro fanoušky anime se zde vlastně nic překvapivého neděje, sice je to trochu jinak ale rozhodně ne špatně... ()

misulka03

Tento film zřejmě těží hlavně na základním faktu příběhu, teda samotném nápadu se zápisníkem. Příběh mě maximálně zaujal a vyvolal tolik emocí, že to snad ani není možné - od obdivu k hlavnímu hrdinovi až po nenávist, lítost i pocit zadostiučinění. Fakt neuvěřitelné, nedovedu si představit, že v Evropě nebo USA by to natočili lépe - Japonští herci jsou k tomuto jako stvoření, a teď to nemyslím jako nějakou narážku, ale spíše obdiv. Doufám, že budu mít tu možnost, to někdy porovnat ve zdejších komentářích s často zmiňovaným animovaným seriálem. ()

Prometheus69

Upřímně anime verzi jsem nějak na chuť nepřišel. DN pokládám za nejnudnější anime vůbec. Ale tahle filmová podoba mě neskutečně chytla až překvapila. Stručné shrnutí anime děje bez zbytečných protahovaček. Tomu nelze opravdu nic vytknout... ani i vcelku slabé triky mi nevadili. Vzhledem k rozpočtu. Téměř překonává svůj originál. Nádhera. :) ()

A.Beech

Skvela adaptácia seriálu. Hlavne teda herecké výkony predstaviteľov Lighta a obzvlášť “L“ mi ukázali, že aj Japonci majú skvelých hercov. Aj keď napätie a hudba nie sú až tak dobré ako v seriáli aj tak nemôžem dať menej ako 5*. Naozaj herci úžasný to musím ešte raz vyzdvihnúť a podčiarknuť. Možno sa zdá druhá časť zaujímavejšia ale určite by nemohla existovať bez tejto úvodnej, takže oba filmy hodnotím rovnako. Každopádne odporúčam pozrieť až po vzhliadnutí seriálu lebo 37 dielov seriálu, kde v každom sa stane niečo dôležité a významné pre dej, ťažko premietnuť do filmu (dvoch). ()

Remivsremi

Osekanější verze skvělého anime. Ale film se povedl, podařilo se převést napětí seriálu u do filmu. Občas mi vadili ty přehnaný kreacie herců při jejich smrti po napsání do deníku, ale nechme to tak. Takže 4 hvězdy. ()