Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

kingik

Nebudu pátrat, proč má tady tento perfektní remake z produkční dílny Michaela Baye, tak nízké hodnocení a rovnou ve své recenzi napíšu, že tohle není žádná tuctová břečka, ale pekelná jízda. Přejetým zajícem na silnici v úvodu dává režisér Dave Meyers jasně najevo, že se nehodlá s ničím mazlit. Následné seznámení se zamilovaným mladým párem, Zachary Knighton a Sophia Bush (to byla snad poslední scéna, co byli ještě v pohodě a smáli se), vydávajícím se autem na cestu proběhne v klidu, a kdyby hned na to zastavili v noci a v lijáku na kost promočenému a uprostřed silnice stopujícímu Seanu Beanovi, možná by jim poděkoval, na rozloučenou zamával šátečkem a nechal by je být. Jenže nezastavili a v nedalekém motorestu se s ním opětovně setkali. A už se ho vlastně až do konce nezbaví. Psychopat rozjel svou ďábelskou hru plnou brutality, krve, mrtvol a efektně zničených aut. Michael Bay je starý chlípník, a když už má ve filmu takovou krasotinku, jakou je Sophia Bush, tak by byl hřích neplácnout tam scénu, kdy před psychopatem bere roha jen ve spodním prádle. Dave Meyers režíruje zkušeně a velmi umně dokáže udržet napětí a spád až do konce. Rutger Hauer byl v původním filmu oproti Seanu Beanovi trapný šašek z manéže. Bean je mnohem děsivější psychopat a setkat se s ním bych opravdu nechtěl. Dynamický remake. ()

hladass

No jo, co taky od Baye čekat... Naprosto zbytečný a nudný remake, který originálu v žádném ohledu nesahá ani po kotníky... ()

Carol Pifková

Originál som síce nevidela takže to môžem hodnotiť objektívnejšie a nemusím zrovnávať a hľadať to čo v originále bolo inak. No aj tak to bol pre mňa obyčajný priemerný thriller kde ma presvedčil iba Sean Bean. Zachary je nesympatický herec a snažila som sa ho nevnímať a sústrediť sa na film. No po chvíli som si uvedomila, že nie je sa až tak na čo sústrediť. Vyvraždenie rodiny v aute bolo šokujúce a asi ma z celého filmu najviac zaujala táto scéna aj keď vlastne nič neukázali. ()

AppleCore odpad!

Další debilní remake, původní film je bomba, ale tohle je něco neuvěřitelnýho, hned po úvodní scéně je jasný, že se koukáte na kravinu, ani se nechce věřit, že to produkoval Bay, jediný co stojí za zmínku je první scéna s králíkem a Sean Bean. ()

Kothy

Hraje tam Sean Bean, tak hádejte, jak to asi dopadne. No samozřejmě, že umře. :D Jinak žádná sláva... ()

Kudly4

Já nevím ... původního stopaře jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale jak jsem tu četl, tak je to asi úplně stejný. Bean zahrál hodně slušně, na Sophii se celkem hezky kouká, je to kost, pár slušných scén a to je asi všechno. Od poloviny předvídatelné a konec byl tak nějak no .. trapný. Škoda, že zůstalo pár otázek, který film nevysvětlí. Bean + Sophie + pár slušných scén = 3*. ()

predators

No jo, zkuste říct "ne!". Až do té chvíle, kdy dojde na dělení Jima na dvě části šlo o celkem chytrou honičku stopaře a dvou vysokoškoláků. Až po tuto část jsem byl ochoten drobné logické nedostatky prominout, ale... Nebudu budoucím divákům kazit dojem tím, že vyslepičím tuto důležitou událost, ale chování těch poldů a té holky jsem trochu nechápal. Spolupodílení M. Beye je znát především v oněch honičkách, které jsou doprovázeny efektními nálety, přelety a salty...aut. Jo, skupinka sympatických herců, napínavý děj a krajina Nového Mexika za tu podívanou stály. 73% ()

PetrPan

Klasický remake ---- je to takové jako coolovitější, ale naprosto to samé, avšak bez Hauera, na kterého Sean Bean prostě nemá.... ()

Pedestrian

Ano, je to neuvěřitelně hloupé, ale rovněž neskutečně zábavné. A to od první do poslední minuty. Kupa mrtvých poldů, sexy hrdinka (podtrženě!), bizarní vraždy, policejní honičky, Michael Bay jako producent. 3,5*, a těším se na další projekce :) ()

iamek

Slušný remake staré klasiky. Sean Bean v roli psychopata zahrál asi lépe než v originálu Hauer. Jen škoda, že originál kopíruje scénu po scéně. Menší inovace by možná byla na místě. I přesto jsem se skvěle bavil a byl neustále v napětí i přesto, že jsem věděl jak snímek skoncí. Slušné 3*. ()

Chrustyn

No, musím uznat, že jsem celkem překvapen. Klasickou verzi Stopaře jsem viděl nedávno, takže si ji velice dobře pamatuji a tato "upgradovaná" verze mu rozhodně nedělá ostudu. Nedá se říct, že by remake šel svojí vlastní cestou a ve skutečnosti moc inovace nepřinese ale i tak se jedná o slušnou a dobře natočenou zábavu. A i když Bean (myslím Seana) není tak psychopatický jako Hauer, roli šílence zvládá s přehledem. ()

korbitch22

Rutger Hauer pro mě bude prostě navždycky Etienne Navarro a všechno co udělal jiného kolem, mě buď mírně oslovilo, nebo neoslovilo vůbec a Stopaře jsem tenkrát prozíval a naproklínal u toho do prdelí uživatelské nadhodnocovače, pač je to prostě mrtka ( ano, s T ).Remake je nekonečně krvavý nářez, který díky výtečný stopáži sviští jako kulka mozkem, Sean Bean je skvělej záporák vždycky a ti dva puberťáci mě sice srali neskutečně, ale díky bohu ten druhej si na konci filmu nemusí už nikdy kupovat boty, ani kalhoty....atd.Krvavá vybíjená, která si na nic nehraje a to večný shazování remaků už mě sere.65%. ()

VenDulin85

Oproti originálnímu snímku má tento Stopař jen jednu přidanou hodnotu, a sice správně vyšinutého Seana Beana. Jinak opravdu nevím, co tvůrci zamýšleli tím, že místo dvou protipólů- psychopatického stopaře a chudáčka vyděšeného řidiče navýšili děj o jednu postavu, řidičovu přítelkyni.. Tím absolutně rozhodili celou koncepci, v novém hávu navíc nesmyslnou a nebýt podřezaných hrdel, nazvala bych to takovou dětskou verzí. Za Seana jedna hvězda a za Beana druhá. ()

rollman1

Původní snímek jsem zatím neviděl, ale určitě se na něho taky dostane, tím pádem nemohu srovnávat a budu komentovat jen tento. Skvělé, famózní a nevím co ještě. Napínavé od začátku do konce. Bean je frajer a jako zmetek v tomto snímku byl vážně uvěřitelný. Neskutečný psychický i fyzický teror. Gore taky pěkné. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si do auta koupil tři brokovnice, jednu bazuku a tři romy do kufru, protože, jestli někdy někomu zastavím a on mě bude chtít zabít, tyhle tři věci se o něho postarají. Romové jen tehdy, když bude mít nůž ze železa. ()

honajz

Naprosto špatný remake puvodniho vynikajiciho thrilleru. Co v nem je logicke, vysvetlene a jedno souvisi s druhym, to zde jsou nelogicnosti prvniho radu. Nehlede na to, ze Sophia Bush mi nijak hezka neprijde, a kdyz si hraje na konci filmu na terminátorku kříženou Larou Croft, je to už celé k smíchu. --- Remake thrilleru z roku 1986, kde hrál hlavní roli Rutger Hauer - tentokrát však v "moderních" barvách a s mladými krásnými hrdiny. Jim a Grace si vyrazí za kamarády. Cestou po dálnici nezastaví v noci a dešti muži, kterému se porouchalo auto. Posléze jsou stejně nuceni ho vzít, avšak z muže se vyklube pěkný psychopat a vrah (Sean Bean), který neváhá zavraždit i děti. Podezřelými jsou však pro policii Jim a Grace. Naprosto zbytečný thriller, který originálu v tajuplnosti, logice a hereckých výkonech nesahá ani po kotníky, zato je plný filtrů a oba mladí lidé jako kdyby vypadli z reklamy na MTV - zvláště Grace, která vypadá jako kříženec terminátorky a Lary Croft (samozřejmě bez šrámů a se stále dobrým make-upem). ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 14.10.2009, Beana dabuje IVAN ROMANČÍK, McDonougha dabuje STANO KRÁL + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 17.10.2009 - rád by som do JOJ odkázal, že dvorným Beanovým dabérom je IVO GOGÁL a dvorným McDonoughovým dabérom je PAVOL VIŠŇOVSKÝ vy kreténi !!! ---------------------------------------- Nikdy nekomentujem filmy ktoré som nevidel, ale teraz musim vyjadriť znechutenie z toho, že diletant MICHAEL BAY si dovolil siahnuť na film, ktorý je absolútne dokonalý a urobiť z neho remake. Pôvodný STOPÁR nebol ani čistokrvným thrillerom, ani hororom, a už vôbec nepatrí k tuctovým vyvražďovačkám. Bohužiaľ ani tu na ČSFD sa nenašiel dostatok divákov, ktorí by v pôvodnom STOPÁRovi odhalili dokonalú meditatívnu alegóriu o nemožnosti úniku zo sveta založeného na konzume, komercii a úplnom prevrátení tzv. tradičných hodnôt. No a tipujem, že v tomto remaku sa podobné motívy neobjavia ani náhodou. Čo ma však "rmúti" najviac je to, že v súčasnosti neexistuje žiaden herec, schopný vygenerovať takú dávku charizmy akou disponoval RUTGER HAUER. A ak aj existuje, tak sa určite nevolá SEAN BEAN. (4.1.2007) - Tento týždeň sa film objavil na nete (z celého srdca ďakujem dobrodruhovi, ktorý riskoval a prepašoval do kina kameru) a aj keď sa mi hnusí pozerať filmy v kompe a navyše v dosť biednej kvalite, obetoval som sa. A verdikt ? Musím povedať, že rád by som odvolal svoj prognostický komentár (vyššie) a pokorne sa kajal, že nabudúce už nebudem prejudikovať subjektívne dohady a zachovám autorskú "prezumpciu neviny". Žiaľ novému STOPÁRovi v prvom rade naozaj chýba ATMOSFÉRA. Čo na tom, že niektoré zábery sú takmer doslovnou kópiou pôvodného filmu (scéna s "medveďom", prevoz, ...), keď hlavnou atrakciou filmu je explicitne zobrazené zabíjanie bez náznaku tajomstva. Rozprávanie pomocou dokonale komponovaných záberov, nahradila doslovná akčnosť a povrchné atrakcie. Slasher v jeho najprimitívnejšom význame slova. A SEAN BEAN ? Celý film sa tvári "hnusne" ale po charizme ani pamiatky. Napriek tomu všetkému nedám odpad!. Teenageri totiž budú slintať blahom, predpokladám. A ešte SPOILER: Tá sexica je hlavnou hrdinkou a záverečným (totálne trápnym) exekútorom. No a pri scéne s ťahačmi som začínal mať dojem, že sledujem nepodarenú paródiu pôvodného filmu, ktorou sa chcú ortodoxné feministky pomstiť všetkým chlapom. (25.1.2007) ()

GigaPudding

Není o nic horší než původní Hitcher a liší se to akorát v detailech jakože nenabere náhodou servírku někde ale jede s tou holkou hned od začátku :). Sean Bean je dobrej stopař, možná ne tak hustej jak Rutger Hauer, ale jinak je dobrej, ale co tenhle film hlavně má je nová policejní honička s Nine inch nails :). To se prostě musí vidět :). A ty obličeje co u toho Sean Bean hází jsou fakt pecka :). Jinak prostě normálka a produkce Michaela Baye se projevila především ve větším bourání a těžce zestupidnělé poslední scéně, takže tenhle film si určitě nezaslouží nějak výrazně horší kritiku oproti originálu, protože ten se taky zasekával a neměl tam Seana Beana v pontiacu a do toho NIN :). ()

Pítrs85

Von už ten voriginál nebyl žádná echt podívaná, ale přeci jen, bylo to tak blboučký, až to bylo dobrý... docela. Tenhle shit se však bere až moc vážně, vono by vlastně stačilo napsat, že jak před úvodníma titulkama naskočilo ono bájné logo Platinum Dunes a vobjevilo se tam jméno Michael blBay, tak jsem věděl, že jsu regulérně v prdeli. A vono jo. Kašlat na to, škoda keců, dvě hvězdy tomu plácnu za Seana Beana, páč von ty drsný držky házet fakt umí, pak taky za tu úchylnou písničku 'Closer' vod Najn Inč Nejls a samozřejmě taky za teho khůl Pontiaca. ()

SOLOM.

Jelikož původní Stopař patří mezi moje nejoblíbenější filmy, tak jsem samozřejmě celou dobu srovnával a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Děj byl sice obohacen o dvě hlavní postavy, které pronásleduje šílenec, ale tahle dvojka mi moc neseděla. Zatímco v původním snímku jsem si psychologickou hru kočky s myší užíval, tak tady mě rušila až zbytečně moc protlačovaná akčnost, která mi moc neseděla. Herečka pěkná, ale spíš se hodí do nějakých komedií, než psychothrilleru. A záporák neměl takové kouzlo jako Hauer, byl o třídu horší. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik