Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

TheRaven

Obával jsem se, že remake tak výborného filmu bude naprostá blbost, ale tentokráte jsem byl přece jen trochu moc skeptický. Trochu pozměněný děj sice nijak výrazně nezaujme a nepřipraví ani žádná překvapení, jelikož hlavní dějové momenty zůstaly stejné, avšak i přesto jsem si některé části filmu náležitě užil. Bohužel tomuto snímku téměř schází ta vynikající, beznadějná atmosféra originálu. Postava stopaře také byla celkem dobrá, ale hned se nabízí srovnání s vynikajícím Rutgerem Hauerem, kterému nesahá ani po kotníky. Dalším negativem je i nevhodný a tuctový soundtrack, k tomu se přidává i několik filmových chyb, které se vyrojily především k závěru filmu, nechci je tu však popisovat, pač by to byl slušný spoiler. I přes tolika negativ, nemohu tento snímek uplně zavrhnout. Na druhou stranu, kdyby nebal natočen, rozhodně by filmový svět o mnoho, spíše o nic nepřišel. Pokud však někdo původní verzi nezná, věřím, že bude tímto kouskem obohacen. ()

Hitman_47

Další z řady remaků...ale tenhle dostal do rukou režisér videoklipů (hahaha), ale je to zatraceně dobře vidět. Má to drive, pořád se něco děje a Bayovská (mistr produkoval) automobilová honička (helikoptéra included) tomu jen nasazuje korunu. Palec nahoru......a za ony vychytané pyčovinky klidně přehlédnu ty hlouposti, které se tam "čas od času" odehrávají. ()

Le_Chuck

Solídna nobrain poľovačka stieľajúca rovnakú ligu ako napríklad nedávny Marine. Kto nečaká od akčného (!) béčkového remaku béčka psyhotrillerového olympijské myšlienkové pireuty a chce svižnú rychlohubku na hoďku 20, bude spokojný. Logické strat(k)y idú v prospech tempa, vizuál bez zaváhania a Bean určite charizmu má. Či zrovna vhodnú k postave stopára je už na debatu. Každopádne pruser sa určite nekoná 70% a to mám pôvodnú Hauerovku rád. ()

Kaka

Solidní thriller. Dostatečně dynamický, krvavý a nemilosrdný na to aby na těch cca 90 minut zaujal. Skvěle inscenované autonehody a luxusní Sean Bean. Roli vrahouna zahrál naprosto ukázkově. Dvojice mladistvých nepředvádí tradičně nic objevného, nicméně není to kupodivu ani tak moc rušivý element. Jako jednohubka docela ucházející. Nebýt silného originálu, jednalo by se snad o nadprůměr. Docela mne to bavilo a nečekal jsem moc, nicméně atmosféra funguje a technicky je film na vynikající úrovni. ()

akisha

Neštvalo mě to ani neohromilo stejně, jako většina těhle nízkorozpočtových thriller/horor předělávek. Jako obvykle je tu atraktivní mladý pár hezkých lidí (i když mužský part zas tak "fine" nebyl) a "cool" svižná hudba na počáteční rozjezd. Nedá se říct, že je to film vyloženě blbý, ale rozhodně není ničím nápaditý ani originální. Škoda, že jsem neviděla originál a dovedu si lehce představit, jak moc musela film pozvednout už jen účast Rudgera Hauera, neexistuje snad lepší herec pro roli úchylnýho psychopata. Teda nic proti Seanu Beanovi. Je asi to nejlepší v tomhle filmu a zřejmě trumfnul i svou roli v Black Death. Narozdíl od ní se mi tady bůh ví proč nezprotivil. Naštěstí je to celý dost krátký a ani to moc nenudí. 55% ()

castor

Musím uznat, že úvodní desítky minut jsou úchvatně mrazivé. Po vyprahlé poušti Nového Mexika se prohání nablýskaná kára s dvěma mladými milenci, soundtrack (Steve Jablonsky) si to svižně mete s ujetými kilometry a už brzy zase zazní ono známé „What do you want?“. Stopař John Ryder nadělá slušnou paseku, nicméně mladé dvojici (zvláště pak nepřehlédnutelná Sophia Bush) scénáristé příliš nepomáhají a s přibývajícími minutami naskakují provařená klišé (policie pochopitelně ničemu nevěří; zbytečné hádky, čí je to vina) i logické lapsy, kdy si říkáte, jak by to šlo udělat lépe a tvůrci tak začnou příběh postrkovat po čím dál předvídatelnější a schematičtější trase. Sean Bean byl na první pohled možná dobrou volbou, ale na plátně je jeho anonymní šílenec ryze průměrný a plusové body nemůže očekávat ani za fakt, že se nic nedozvíme o jeho vražedných motivech. Ale druhou stranu, neproklepnutý klipař Dave Meyers má v zádech Baye-producenta, takže to celé chytlo jeho typicky hravý vizuální look, má to svoje působivé momenty, jednoho digitálního králíka v úvodu a i samotná stopáž potěší!! O zklamání tu rozhodně nejde!! ()

Ded@M@tes

Stopař Sean Bean v akčním hororu (velmi dobrý herec), a jen kvůli němu jsem se na tento film díval. Byl jsem dost dobře překvapen. A ode dneška si asi hodně rozmyslím, jestli až pojedu autem vezmu nějakého stopaře. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Originál jsem neviděl, takže nemohu porovnávat. Tohle ale nakonec bylo docela dobrý.Ta první půlka filmu byla sice dost velká nuda. Napětí žádný, akce taky ne a herci až na Beana děs. Pak se to ale nějak zlomilo a začalo to docela dobře odsejpat a dobrý tempo vydrželo až do konce. Stopáž je naštěstí krátká, na vyvražďovačku akorát. Naštěstí je ke konci čím dál více akce, která je dobře natočená. Sean Bean si tuhle roli užil a já ten film nakonec trochu taky. Taková malá jednohubka na večer. ()

Faustka

Žiješ na okraji zhrouceného snu. Žij abys přežil další den. The Hitcher má vražedné tempo, nadupanou stopáž a psychopatického záporáka. "Odkud jsi? …Odevšad." ()

petero

Michael Bay ma opäť potešil. Neočakávam od jeho filmov sofistikovaný scenár a netrápi ma ako vedia postavy ktorým smerom sa majú vydať aby sa dostali tam kam potrebujú. Páči sa mi tento popkorňák aj preto že to bolo akčné a hlavne keď jebačka ako Sophia Bush zoberie spravodlivosť a brokovnicu do vlastných rúk neodpustím si pridať hviezdičku navrch. ()

gogo76

Remakom som sa nikdy nebránil, ale veľmi často sme svedkami poriadnych prúserov. Česť výnimkám ako v poslednej dobe napr. Skutočná kuráž, ale kto videl remake Barbara Conana vie o čom hovorím. Sean Bean bol skvelá voľba, ale to je jediná pozitívna vec na filme. Mnohé scény sú doslova okopírované, mnoho dobrého tu však chýba, vrátane vražedných očí R. Hauera, aj keď sa S. Bean držal statočne. Najviac však chýba tá bezvýchodisková atmosféra originálu. Záver je oproti originálu dosť pozmenený, miesto chlapa prežije mladá kočka. Tá pekná modelka to v závere vyrieši brokovnicou! Nikdy ju nedržala v ruke, ale strieľa suverénne ako stará profesionálka...Záver riadne posrali, s originálom sa to nedá porovnať. Ten má i po rokoch mrazivú atmosféru, úžasný soundrack a R. Hauera, ktorému z očí neodčítate či vám chce kúpiť hamburger alebo podrezať krk...Načo taký remake? Keby som nevidel originál, možno by som hviezdu pridal, ale takto mi svedomie nedovolí. 40%. ()

Xmilden

Film začíná více než skvěle a já se těším jako malý kluk na pořádný horor, atmosféra houstne a vše vypadá tak jak má. Ovšem posléze se z filmu začíná vytrácet rozum. Hlavní hrdinka by asi jednou nechala zemřít i polovinu lidstva než by konečně stistkla kohoutek a hlavního zlosina odstřelila. Takhle už to místy vypadá, že se z nich postupem času vyklube zamilovaná dvojce a film sklouzne do road romantic movie. Ps: Těm policistům bych nesvěřil ani loupež v supermarketu. ()

-bad-mad-wolf-

Řemeslně velmi slušná práce. Kdyby k nejlepším momentům, které však pocházejí z originálu, přidali tvůrci aspoň jeden opravdu dobrý vlastní, byla by to výborná práce. Ostudu každopádně tenhle remake svému předchůdci nedělá. ()

darkrobyk

Pokud by nešlo o remake....Sean Bean prostě není Rutger Hauer. Nemá jeho démonickou uhrančivost. Snaží se hrát zlého, ale moc mu to nejde. Průměrný film s krásnými záběry krajiny, technicky dobře udělaný, ale ani opačně pojatý konec oproti originálu ho z průměru nevytáhne. ()

Hrabka

Neber stopaře a nestopuj! Chtelo by to druhé zhlédnutí, ale pochybuji že ho někdy uskutěčním. Prostě klasický road thriller. 45% ()

Ruut

Poslední slova filmu: "Je to fajn pocit, že jo?! ... "Já nic necejtím." ------- logika je disciplína, kterou tu fakt nikdo nikoho neučil. ()

S.Quentin QUALE

Výborný road thriller, který dokáže napnout jako struna. Tento remake je oproti originálu o chloupek horší, ale ve výsledku je docela jedno, který z nich si pustíte. Zábava zaručena. 75% ()

misterz

Vziať podozrivo vyzerajúceho týpka do auta, ktorý za daždivej noci uprostred cesty stojí a čaká, či niekto do neho narazí nie je práve najlepší nápad. Presvedčili sa o tom aj dve zaľúbené hrdličky Jim a Geace.... Dejovo slabé, napätím nevýrazné, naproti tomu však pár scénok dokázalo pobaviť. Ovšem záporák v podaní Seana Beana bol urobený veľmi dobre. Škoda, že záverečná scéna s kamiónom a mučením Jima bola ako vystrihnutá z Jazdy do pekiel (2001). 55/100 ()

2-Xtreme

Ked v Novom Mexiku nevraždia zmutovaní ludia z jadrových výbuchov tak zase stopári. Nevidel som originál a tak to bolo všetko poprvý krát :) a nevedel som ako to skončí, alebo aspon som to nevedel na 100% predsa len istá predvídatelnost tu bola :) Ale dávam 3* resp. 3,5* Sean Bean tu bol kurevsky macher... Taký zloduch sa často nevidí.. Ja som spokojný... ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik