Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

Hepy13

Igor není špatný film, animace moc pěkná, taková ta spravně potrhlá. Ale mě tenhle příběh, a šílené postavy stejně nedokázali zaujmout tak jako jiné animaky s přídavkem ''Strašidelné''. V tomhle směru se dá určitě vybrat lépe viz. Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Hotel Transylvánie, Koralína a svět za tajemnými dveřmi, Číslo 9 nebo Norman a Duchové. ()

THE_Joko

Karikaturisticky zdeformovane postavičky, pri ktorých som dakedy ani nevedel, čo je to za postavu a nudný nudný príbeh. Skvele rozbehnutý začiatok upadá takmer skôr ako sa začne niečo podstatnejšieho diať. Po dopozeraní tejto zívačky, som si musel napraviť chuť opätovnou projekciou Wall-Iho. ()

Grizzly

Igor je parádní animák s exkluzivní vizuální stránkou a to do každého detailu. Je škoda, že scénář je tak přiblble infantilní a pozitivní, ale naštěstí zábavnost zachraňuje výborný humor a perfektní postavy. Oba pomocníci jsou megavtipný, záporáci nápaditý, Igorové a vědci ulítlý, ale neviditelnej televizní moderátor bez gatí a divnej švábokrál rulez. Musim říct, že několikrát sem se fakt zasmál a hlavně jsem ocenil spoustu detailů ve zpracování světa. Happy-end čekáte od začátku, ale demence příběhu bohužel všechno trochu sráží. Každopádně pro mne jeden z nejlepších animáků poslední doby. 70% ()

PDcz

2** body Víc jak 2** body fakt nedáme. A to ještě za ty občasné písničky. [X] Minus 1* bod Kopie filmů Ukradené Vánoce Tima Burtona a Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Podobné postavy, jsou tam písničky nebo tomu mám říkat hudba? [X] Minus 1 *bod Máme krutá pravidla :-) Pokud někdo z nás usne, bod dolu. No a já jsem zase usnul :-) Ale tentokrát už v půlce :-) [X] Minus 1* bodík Prostě nás to nechytlo. Možná kdyby to bylo loutkové a ne tak oblíbené přes počítač... možná kdyby to bylo víc hudební... možná kdyby to živější a ne tak pomalé.. možná kdyby to.. a nebo kdyby... [X] Další animák v řadě. Patrně bude animované kreslit každý. Ale zase je šance, že se v tom množství najde nějaká perla. ()

Mary19

Nesmrtelný králík Scamper s hlasem Steva Buscemiho a pěkný písničkový soundtrack jsou určitě největším kladem tohoto jinak hodně průměrného animáku, který se v bezpočtu mnoha dalších brzy ztratí... 45% ()

CrazyLom

Film disponuje výborným začátek, který ale klesá a klesá, až ve finále klesne snad úplně nejníž. Ohromná škoda, že tvůrci nevymysleli lepší příběh - při troše štěstí nějaký, který by divák nedokázal přečíst po úvodní scéně s Evou. Veselý a šťastný konec mě naprosto znechutil a zkazil dojem, takže druhá hvězdička je za nesmrtelného králíka. ()

BeranSon

Zase a opět. Animovaný film bez menší šance na to prorazit, vlastně se divím že sem se o Igorovi dozvěděl a že jsem se na něj koukl. Pro většinu lidí tento film ani neexistuje. -3/10- ()

darkreider

Tak mne sa to rozhodne páčilo. Chcel som dať silné 4, ale pri takom slabom hodnotení tu, dám 5. Podarený animák, určený dospelejšiemu publiku, lemovaný čiernym humorom a sarkazmom. Nesmrteľný sarkastický zajac so sklonom k samovraždám je viac než dokonalý. Ja som sa teda zasmial a bavil, aj keď miestami to bolo možno až moc čierne.[...]"Tato karta teleportuje vašeho nepřítele přímo k vám, takže ho můžete osobně zničit." Klidně mi říkejte, že jsem staromódní, ale kam se poděly karty, které ti prostě odpálily hlavu?[...]Všichni tu umřeme! Až na tebe![...]Cítím se, jako bych své dítě posílal poprvé do školy. Vždyť víte, aby se naučilo jak vraždit.[...] ()

ZackSawyer

Ó to bylo super, skvělý dabing především S. Buscemiho, ale i ostatních. Bizarně originální animace postaviček, zejména pak Karel Křišťálový :-) a jeden vyjímečný Igor, který má dobré srdce...a k tomu všemu jeden popleta Brian - Brain :-) ()

VinnePrime

Vtipné, milé, i napínavé a trošku romantické. Připomíná filmy od T. Burtona. A nejlepší postava je jednoznačně nesmrtelný králíček! :) ()

RajCZitko

Hezká zlá pohádka :) s bandou vtipných scén o které se zasluhuje nesmrtelný králík. Jako v žádné pořádné pohádce nechybí bad guys, láska a nějakej ten pěknej song .) ()

Margerie

Příjemný animák, který má zajímavou tmavou atmosféru, ale na mistrovské kousky z dílny Burtona nebo Selicka zkrátka nemá. Škoda, námět je poměrně originální. Bohužel i v rámci krátké stopáže se člověk občas začne nudit, na druhou stranu některé vtípky a scény jsou skutečně podařené. Hvězdičku navíc za zajímavou hudby a texty k písním. The bigger the figure the better I like her The better I like her the better I feed her The better I feed her the bigger the figure The bigger the figure the more I can love :-D ()

papadoce

Ak idete robiť morbídny animák pre dospelých, nesmie Vám chýbať základná ingrediencia a tou je humor. Igorovi však chýba, je ho málo a od polovice absentuje prakticky úplne. A je to škoda, pretože jak animácia tak príbeh sú na veľmi slušnej úrovni. Nenaplnený potenciál sa trestá nízkym hodnotením. Škoda. ()

Bigwave

Animované filmy mám rád, zvláště když znich vyzařuje nějaké nové postřehy, zpracování, myšlenky. Igor je příkladem špatného pojetí digitální animace. Neříkám, že je te nějaký brak, ale hodně pod průměrem animovaných filmů. ()