Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

moviesfan

Z počátku jsem získal pocit, že se bude jednat o vydařený animovaný snímek. Po nedlouhé době jsem měl smíšené pocity. Příběh bohužel značně pokulhává. Je zde vidět snaha o vtip, který se vydaří jen v malé míře. O animaci ani tak nejde. Ta je poměrně vydařená, ale devízou je právě děj. Z druhého pohledu je možná dobře, že ,,Igor" není animák k popukání a zaměřuje se na příběh. Přesto je film pouze průměrem. ()

corpsy

Spojenie, ktoré mi sadlo. Od počiatkov mám rád animáky a príbehy o šialených a diabolských vedcoch a ich vynálezov. A ich Igorov. Hororový nádych ( samozrejme detsky odľahčený ), pripomína Burtonové kreslené šialenosti, čo je len plus. Humor nieje trápne infantilný, ale pomerne dospelácky, čo ocení aj iné, ako mladistvé obecenstvo. Mínus ale za animáciu. Nieje z rodu špičkových a pravdupovediac, tu by sa ( podobne ako pri už spomínaných Burtonových vecičkách ) skôr hodila stop-motion animácia. ()

F.man

Blah! Igor, i když se prvních dvacet minut tváří jako stylově-atmosférický mix Nightmare Before Christmas, Corpse Bride a možná i Dexter's Laboratory, je ve svém výsledku nakonec jen typickou a poměrně nudnou opakovačkou na téma jak chytrý šmudla vyškolil zkažený svět. Takže dvě hvězdy za pár dobrých nápadů a několik vážně skvělých hlášek. I know, right? And she's not even done, yet! ()

Kryton

Pro mě malé hrbaté překvapení. Moc jsem se bavil. Opravdu ztracený animák. A ta hláška Braindead mě uzemnila. Buscemiho kralík u mě nadobro převalcoval Bugse! ()

FFilipCZ

Musím v první řadě říci, že jméno Igor je pro hlavního hrdinu animovaného filmu celkem nevšední, avšak vzhledem k charakteru a vzezření celkem trefně sedí. Jsem rád, že jsem na tento animák narazil. Je to zase úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí u Pixarovek, Disneyovek nebo tvůrců od DreamWorks. Tohle je takové pochmurnější, burtonovské a obraz vůbec nezáří barvami. Ale přeci mě mnoho scének dokázalo opravdu rozesmát (především nesmrtelná králíkokočka se sebevražednými sklony nebo co to je za stvoření, solí jeden hlod za druhým a nehorázně mě baví!). Příběh je také povedený. Akorát si nejsem jistý, jestli tento formát ocení i nejmenší. ()

ivishka

Igor je nekreativně vytvořené cosi, co se tváří jako perfektní animák-alespoň se o to snaží...Jenže hlavní a vůbec veškeré postavy kromě Igora jsou děsně škaredé,vyzáblé,příšerně oháklé apod...Není to pastva pro oko a dokonce to nemá ani nějákou zajímavou myšlenku,které by se divák mohl chytit a podle ní pochopit příběh.Tato děsná snaha pobavit je příšerně očivdná a nevzhledná.2/5ti za snahu... ()

Lulu13

Je zjavné, že režisér bral inšpiráciu odkiaľ len mohol. Príbeh Frankensteina, Burtonovský štýl animácie, z ktorého je Igor samozrejme len slabý odvar, no stále dosť dobrý. Dej nenudí, na čom majú hlavnú zásluhu dobre vymyslené postavy, no nepostráda ani vtipné momenty. Mínusom je jeho predvídateľnosť, ktorá sa pri animákoch však dá tolerovať. Rozhodne sa nejedná o žiadne majstrovské dielo a chápem, že v dnešnej dobe bezchybných 3D animácii neosloví každého, mne ale tieto animáky z temnejšej dielne proste sedia. ()

Hanyou

Nezvyklá animace v sobě skrývá pořádnou dávku černého humoru, která tenhle animák řadí někam mezi ty, které bych dětem nejspíš nepouštěla. Každý jiný se ovšem ve správné náladě musí opravdu bavit nesmrtelným králíkem se sebevraždenými sklony a skupince slepých sirotků zpívajících o tom, co vidí. Na kvalitě přidávají i různé narážky na jiné horory. Škoda jen, že si film svůj sympatický cynismus neudrží po celou dobu a dokonce i nad městem, kde jsou všichni zlí opět vysvitne slunce. ()

Mickalle

Konečně zas ňákej animák, kde se nepohybujou žádný roztomiloučký zvířátka. Jináč typickej průběh, jedna blbá postava ,která dělá rádoby srandu, jeden pořádnej záporňák, jeden dobrák, ňáká ta láska a moudro a jeden nesmrtelnej králík se sebevražednýma sklonama a za toho musím dát o hvězdu víc prostě :)) ()

Gereth

Animace fajně temná, myšlenka ďábelských vynálezců celkem pěkná, nabízející spoustu možností seberealizace. Kámen úrazu je ale v tom, že Igor není moc vtipný. U moderních animáků už jsem si tak nějak zvyknul na to, že většina hlášek a komických kousků leží na vedlejších postavách a ze Scampera a Briana opravdu občas něco vypadne, ale není toho tolik, aby to aspoň z části vyvážilo k uzoufání nudnou hlavní linku s Igorem a jeho výtvorem. // 45% ()

matrosh

samotný příběh je kliše, animace sice za moc nestojí (a občas se tady vykrádájí ukradené vánoce), ale atmosféře slouží skvěle. ty 4* jsou za báječnou podvratnost, skvělého buscemiho (nesmrtelný zajíček se sebevražednými sklony), slepé sirotky a plakát oběšené kočky. ()

majo25

Slabší rozjazd, zato lepší finish. Témou sice neohúri, ale kvalitu tento komedionálny animák má, príbeh pekne graduje a nechýbajú komické scény ("múdry" mozog). Mierne nesympatické postavičky a tradičné čiernohumorné klišé nahradzajú pekne vyprofilované charaktery a samozrejme ich komedionálnosť. Hodnotenie: 70% ()

KatanaCZ

Tomuto filmu evidentně chybí reklama, kdyby se kolem něho udělal humbuk jako u filmů Ice Age, Madagascar apod., měl by jistě velký úspěch. Mě snímek rozhodně mile překvapil, fajn příběh, spousta vtipných momentů a originalita. ()

Mrkvič

Miloučká animace, která stvárňuje smrt, zabíjení, mučení a podobné věci. Jedna postava absurdnější než druhá a tu nejpříšernější si hlavní hrdina dokonce postaví. Příběh je zaběhnutá kostra obalená různými hnusy, ze kterých bude každé ujeté dospělé dítě nadšené. Místo hloupého ukecaného oslíka tu máme mozek v lahvi s velkou mechanickou rukou na kolečkách a místo kočky nesmrtelného hláškujícího králíka. A do toho všeho navíc několik mrazivě trefných písniček. Prostě kouzelný. Krásná pohádka pro ty odrostlejší. ()

Komprimus

Za "píseň" ze závěrečných titulků jsem musel srazit hvězdu. Jak mohl někdo vybrat tak neskutečně hnusnou a nehodící se věc? ()

VasaX

U nás nepříliš známý animák. A navzdory zdejším hodnocení je dobrý! Sice jednoduchý, graficky méně náročný, ale hýří lehko stravitelným vtipem, sarkasmem a ironií. Plus téměř půltucet hlasů věhlasných osobností (Cusack, Buscemi, Cleese, Leno,...). Bohužel není výrazný, ale je svým ošklivým Igorovským způsobem roztomilý. Přinejmenším neurazí a svou necelou hodinou a půl nikoho nemá šanci unudit. Navíc Igorovi pomocníci, nesmrtelný nihilitický králík Scamper a "geniální" mozkorobot Brain, jsou prostě úžasní. Pokud máte chuť na nenáročný, avšak zábavný animovaný příběh o klasickém dobru a zlu, nenechte se přemlouvat. ()