Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

smolicek04

Igor, ked som začul natov tohto filmu musel som si ho zohnať. na moje očakavanie je to celkom mili filmík no niečo mu chýba. Asi troch aviac emocií lebo to čo som videl balancuje na priepasti. No Igor ma aj svoje dobré stránky a jedna je dobry koniec ako u každých animákoch no u tohto som to vobec neočakaval, milo ma prekvapilo ako dokáže aj ničoho spraviť for ako jerho priateľoch. Celkove hodnotenie sa opiera o celkovy dojem a záver. ()

made1

Absolutně bizarní nesmysl, která ale pobaví, když neočekáváte rozjuchanou animinu. John Cusack jako hvězdný hlas Igorův. ()

rozbris

Skvělý nápad špatně proveden. Animace se mi vůbec nelíbily a co teprv děti:-) Hvězdičku dávám jen za skvělého nesmrtelného zajíčka. ()

DavidS.

Postavička Igora mi připomněla všechny Igory "bhána" Pratchetta :) Animace pak zase Burtona. Slušný rozjezd, slabá prostřední část a očekávaný konec. Hvězdičku navíc za Scamperovu touhu a odhodlání zemřít... ()

Herráček

Já vím... Já vím... Zase Honza ke štěstí přišel... Ale když já ty ponurý animáky fakt miluju... A takhle výborný zesměšní lidské touhy po nesmrtelnosti? Uf... klidně si mě kamenujte, ale tohle je vynikající... Ne celý, ale některé pasáže za ten zbytek prostě stojí... ()

Han22

Zpočátku vydařený animák, který se veze na Frankensteinovském příběhu. Ocitáme se v temné Malárii, kde šílení géniové soutěží v ďábelských vynálezech a každý má svého hrbatého sluhu Igora, který se hodí jen na zapínání páčky. Jeden z Igorů je ale potají také vynálezce a když jeho pán umře, vymyslí monstrum Evu. Jenže Eva je hodná milá bytost a navíc chce být herečkou. Nápad k nezaplacení, skvělé vtípky a nesmrtelný králík se sebvražednými sklony jsou super, bohužel vše dojíždí na druhou polovinu, kdy zlé postavy zjihnou, začnou páchat dobro a vše končí sluncem prozářeným happyendem, který se k tomuto filmu vůbec nehodil. To je jak kdyby se z Adamsovy rodiny stala slušná spořádaná americká rodinka. Jo a ta animace se mi taky moc nelíbila... chápu že to měla být karikatura, ale prostě mě přišla hnusná. ()

Wally

Rozhodně lepší než pokračování nejrůznějších Madagaskarů, Loveckých sezón, Ranga apod. I když originalitou tento film nehýří...postavy nesmrtelného kocoura a Mozku byly nadprůměrně vtipné a film pobaví i malé děti. ()

iXtr3m3

Slabučké, pre deti minimálne určené, na Burtona ani zďaleka nedosahujúce, ani len na Coralinu a novším podobným počinom. Slabé. ()

Balu...

..Věřím, že nebudu jedinej, komu se při shlédnutí připomněl Burton a jeho Mrtvá nevěsta. Leondis (jeho první film, pokud nebudu počítat spolurežii na druhém dílu videoanimáku Lilo & Stitch) Igorovi propůjčil ale narozdíl víc roztomilosti a naivity; pro kindroše hit a pro ostatní cukání v koutku úst při citu pro detail (pro mě za originalitu a nesmrtelného králíka).. ()

Hanys_

Příjemný animák, který mi svou atmosférou zpočátku připomínal Burtonovy animované příběhy. Hlavně skvělé vedlejší postavy (mozek Brian a hláškující nesmrtelný králík toužící po smrti v podání Steva Buscemiho) tahaly tenhle film do vyšší ligy. Boužel, když už tam měli nakročeno, sjel snímek na tu typicky dětskou cestu (jsme přece animák) a ke všelijakému moralizování, které sice extrémně nevadilo, ale na druhou stranu trošičku zamrzelo, vzhledem k možnostem, které tady byly. 6/10 ()

Milan25

Animačně je to docela zajímavé, i když inspirace Burtonovýma animáčema je zřejmá. Příběhově je to ale slabé. Scénář je tak jasný, že jsem asi po 10 minutách filmu odhadl docela bezchybně závěr (ta věc s majákem musí být jasná každému hned). Ocenil bych, kdyby to bylo víc temné. Průměr. ()

MadChick

Ve skrze ohranný a tisíckrát viděný motiv je zabalen do zajímavého prostředí a animace, která je ovšem výrazně podobná Burtonovskému pojetí, což je na jednu stranu dobře (protože tento styl je velice zajímavý), na druhou stranu je to škoda, že se nepřišlo s něčím originálním a musí se používat styl někoho jiného. Základní příběh je opravdu velice prosťoučký a ač se mi film zdál svou mluvou a některými scénami spíše pro dospělého diváka, tak příběhem může potěšit opravdu jen dítě. Začátek filmu se vcelku svižně a zajímavě rozjíždí, střední pasáž je vysloveně vyvatovaná, aby se vůbec něco dělo a konec není o moc lepší, zde se sice něco děje, ale je to až žalostně předvídatelné. Když to shrnu na jeden řádek: naprosto průměrný animák se zajímavým vhledem, toť vše 55% ()

melkor323

Velmi slubný, zaujímavý, príjemne temný a neokoukaný námet z výborneho začiatku bohužial prerastie do priemrneho "save the world" konca. Škoda ho. ()

sona123

Místy geniální slovní hříčky a jemné vtípky, místy brutální hlášky, ale celkově docela příšerné "žvásty." Moc jsem nepochopila, proč se v kresleném filmu pro děti neustále mluví a to ještě tak, že tomu děti nemohou v žádném případě rozumět. Animace nebyla zlá, ale ani ničím nová a zajímavá. Téma bylo okoukané a omšelé a konec trapný, ale nad tím u animáků tradičně mhouřím oko. Možná ty songy to trochu zvedaly do snesitelných poloh, bohužel však byl pro mne Igor zklamáním. ()

Martin_W

Velice zajímavé dílo neznámého Anthonyho Leondise. Animace překvapila a vlastně děj celkem taky. Čekal jsem nudnou opakovačku, ve které se šeredný kluk / šeredná zrůda vydá do světa. Samozřejmě, že jsem si dříve přečetl popis, ale tohle bych si o filmu myslel, kdybych ho neviděl.. No a teď už k věci. Igor je příjemný charakter, který doprovází celý morbidní film. Jeho výtvory (Mozek a nesmrtelný králík) ho hezky doplňují a starají se o zábavu pro ty menší. No a zlá "Ev(ilk)a" zase obstarává hlavní děj. IGOR bezpochyby připomíná vymakanější Burtonův Corpse Bride , ale i tak se postará o dobře strávenou hodinu a něco u DVD/Blu-Ray. 84% ()

martalini

Zezačátku velice příjemný překvapení, dobrá animace, příběh zasazenej do bezvadnýho světa (i když ano, občas vykrádačky), dobrá myšlenka, celkově vtipný, skvělý postavy (všichni víme o koho jde především, Scamper je prostě nejkrutější) a super namluvený a místy vážně výborný momenty, krásný hříčky a geniální narážky...ale postupem času to upadá, ztrácí dech a zabředá do vod průměrnosti...je to škoda, mohlo to bejt vážně bezva ()

Illy

Scénárista četl knihy Terryho Pratchetta, animátoři se zase inspirovali u Tima Burtona. Vznikl příjemný animák, který neurazí, ani nenadchne. ()

Pavelos

Jednoznačně nejlepší postavička byl nemrtvý králík, to byl vynikající nápad.. Ale jinak mě to přišlo jako marnej pokus o vykrádání Tima Burtona.. Alespoň proběhlo pár trefných hlášek, občas hustě vypadající monstrum. Celkově to zapadá do průměru.. ()