Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

ostravak30

Dávám tři hvězdy, ale jsou to hodně slabé a nestálé tři hvězdy. Správně by to mělo být mezi dvěma a třema. Začnu příběhem. Ten ze začátku vypadá nápaditě. Vlastně celý hororový svět. Nicméně pak trochu ztrácí na zajímavosti. Na můj vkus zde je málo humoru. A já bych klidně, vzhledem k tématu, přitvrdil zejména u černého a morbidního humoru. Bohužel, vše je spíše úsměvné než směšné. Nakonec oceňuji grafiku a hudbu. Nemůžu říct, že by mě to vyloženě nudilo, ale bohužel mě snímek ani výrazně nenadchnul. Dávám tedy tři hvězdy. Ale jsou to hodně slabé a nestálé tři hvězdy. ()

xSxEx

Vydrzel jsem prvni pul hodinu a pak uz jsem to jen proklikal a lituji toho, ze jsem to tak neudelal uz od zacatku. Dobre napady misty, ale nedotazene. ()

djbarrel

Pro mě jeden z nejvtipnějších animáčů poslední doby. zápletka sice není nijak extra originální a možná bych našel nějaké chybičky na kráse animaci, ta mi po pravdě tak úplně nesedla, ale děj má rychlý spád a o vtipné scénky není nouze a to je to, o co mi v takovémto filmu jde především. 75 % ()

Pute

Morbidní humor, který asi není určen pro děti. Úžasnej králík s depkou ... skvěle jsem se pobavil. Ale dětem to nepouštějte! ()

tuxie

Prijemne prekvapeni :) Pribeh je originalni, az na nechutne predem citelny zaver. Pro me nejlepsi animak za rok 08. ()

Iswet

Roztomilý sluha, který chtěl ukázat celému světu, že hrbáči jsou vynalézaví a nejen hloupí. Igor mi nehorázně připomínal Quasimoda ze Zvoníka u matky boží. Ale podle mě je to typická rodinná pohádka, u které musí být malé děti neuvěřitelně povznešené:-) ()

lisma

Zřejmě sem se trochu namlsal včera shlídlou Coralinou, ale tohle komediální dílko mě zrovna moc nesedlo. A to jak docela průměrnou animací, tak i poměrně nesympatickými postavami. Za zmínku stojí snad jen králík Scamper, který byl schopen udělat trocha humoru a vyloudil občas na mé tváři drobný pokřivený úsměv. Zkrátka je to docela slabota, takže 2* :-( ()

david666

Podobných animáků nejen pro děti začíná být čím dál víc. Takže mi připadá, že trh je už vcelku nasycen a nic moc nového další filmy nepřináší. Igor určitě není špatný ale má smůlu, že dneska je již jedním z mnoha. ()

spawnxp

Pohodovej animák, vůbec ne tak temnej jak se tváří, jen si nejsem jistej cílovou skupinou - dětský to jako úplně neni a pro dospelý zas taky úplně ne... Vytvarně je to taky celkem nejasný, jakoby techno zjednodušenej Tim Burton, nebo co. Ale kouzelný hlášky nesmrtelnýho králíka (!) dost zachraňujou. ()

Dommie

Áno, tá burtonovská atmosféra z toho ide. Len celú ju zabil ten koniec, kde samozrejme dobro zvíťazilo nad zlom... čo ma až tak nepotešilo, pretože ma to zlo celkom bavilo. Ale najviac ma bavil nesmrteľný zajac a mozog Brian, tvorili tú vtipnú zložku filmu, na ktorú sa nezabúda. Každopádne odporúčam originálne znenie, to hlášky zachová najlepšie. ()

snupko13

Prekvapujúco veľmi jednoduchý, no zábavný animák. Super čierny, sem-tam absurdný humor dominoval celému filmu, inak by to pre mňa skončilo na priemere. Skvelá Scamperova postava by si možno zaslúžila vlastný animák. Cez tento film pozdravujem užívateľa Němiho :) ()

4sAd

Tento kousek má v sobě více narážek, než na první pohled dokážete rozlišit. A to je možná tak jediná věc, která ho dělá koukatelným. Teda pardon, málem bych zapomněl. Ďábelský králík je ďábelský králík. A moment, v kombinaci s Brianem? Pochopili jste? Pak si film rozhodně užijete. ××× What, like this is the first time I've gnawed my feet off. Za 3*. P.S. Schválně, koho vám připomíná jeden z ďábelských vynálezů na konci... ()

aluKa

Krásně vykreslené prostředí, kde je přímo přikázáno být zlý, a kde cokoliv dobrého je nenormální. Jaký to asi musí být šok pro chudáka začínajícího vědce Igora, který vytvoří dítka milující a neustále si prozpěvující "příšeru". Zajímavý příběh, řada vtipných scén a navíc ta nádherná hudba u mě filmu vysloužily 4 hvězdičky. ()

siki37

tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou. platí to rovnako pre tento animák aj pre reálny svet. je až neuveriteľné koľko myšlienok sa vošlo do tohto príbehu: krajina Malária si nechá od zvyšku sveta platiť za to, že nepoužije svoje teroristické monštrá, za čo ľud Malárie zbožňuje svojho kráľa, veď takýmto spôsobom zabezpečuje ich krajine blahobyt, pritom však netušia, že kráľ všetkých klame, len aby si udržal moc. paralelne sa tu odvíja príbeh súperiacich vedcov, ktorí sa snažia získať priazeň ľudu Malárie, aby sa mohli šplhať vyššie a vyšie až k samotnému trónu, idúc pri tom aj cez mŕtvoly, neštítiac sa kradnúť nápady konkurentom a napokon sa tu odvíja príbeh Igora, jedného z mnohých, zhrbených, nemysliacich a hlavne recyklovateľných Igorov, ktorí sú vhodní len na to, aby slúžili vedcom. napriek odpornosti politiky ju Igor podal s humorom, svojím rebelstvom si získal moje sympatie, jeho vynálezy v podobe geniálneho mozgu s IQ idiota a nesmerteľného zajaca so samovražednými sklonmi oživovali vtipnými hláškami dej od začitku až do konca a záverečná scéna, v ktorej slepé siroty spievajú song I can see clearly now bola zlatým klincom programu, až sa hanbím ako ma taká morbídnosť pobavila. bola to príjemná rozprávka, ktorá ma utvrdila v tom, že žiadnym politikom sa nedá veriť, ani tým kresleným ()

Epco

Jedná sa o príbeh v tej najkasickejšej podobe. On stretne ju, ona stretne jeho vzájomná chémia na seba nenechá dlho čakať atď. Akurát to chcel tvorca trošku okoreniť, tak ho najskôr nechal aby ju vyrobil. Je to kreslené, a kreslené tak že to vďaka svojej morbídnosti nechytí deti a pre dospelých to je príliš roztomilé a prvoplánové. Takže čo nám ostane klasický Igor pozošívaný z toho čo dom dal a to je škoda. ()

Jurcekk

dobre sa to rozbehlo, páčila sa mi maniera rozmaznanej hviezdy, finále slabšie, Musel by som to vidieť trikrát dabované aby som si užil hlášky igorových kamošov. ()

Majrek

Je v dnešní době velmi těžké stvořit cokoliv originálního, co svět ještě doopravdy neviděl... Proč tedy neplácat páté přes deváté, proč nepoužít motivy z mnoha filmů, počínaje Frankensteinem, přes Padoucha až po Sexmisi, proč to neukuchtit v ověřeném stylu Tima Burtona a neokořenit špetkou akce, intrik a lásky? O.K., nebráním se, přestože pointa je už od půlky filmu předvídatelná. Jen mi trochu vadí přehnané rysy postaviček a na můj vkus trochu odfláklá animace... ()