Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Kostko

Ta malá holka měla v očích hvězdičky. Jednu takovou tady právě mačkám a zbytek si nechávám jako kompenzaci za 105 minut, který už mi nikdo nevrátí. ()

Sykon

Jedna věc je, že horory nijak nemusím. Ale jiná věc je, že když už se na jeden nevědomky podívám, měl bych se bát a ne zívat nudou. Kvůli špatným hereckým výkonům, předvídatelnému ději a nulové atmosféře mi ale nezbylo nic jiného. ()

simp23

Oceňuji výběr té malé holky, coby představitelky temna a zla. Ten satan z ní přímo sálal, jako teplo z dobře roztopeného krbu. Věcí druhou je vcelku vlažný výkon Renné Z., ta mě až tak extra nenadchla. ()

RajAthen

Na jednu stranu možná vtipná příprava mladých párů na výchovu budoucího potomka, zejména na jeho rašící pubertu (horší to být opravdu nemůže), případně několik preventivních výchovných tipů (ta trouba by mi dala za vyučenou); na druhou stranou si ale nemažme ústa a přiznejme si, že ve srovnání s hororovou produkcí poslední doby tohle prostě nemůže držet krok. Dovolil bych si mírný spoiler a předeslat, že oproti anotaci snímku se opravdu žádné překvapivé rozuzlení nekoná, vlastně ani nic překvapivého, natož nějaké rozuzlení. Motivy a pátrání? Pche, nic takového. Z hlediska hororu nelze se snímkem počítat, mysteriózní prvek pak přítomen v jinam z mého pohledu mdlém thrilleru. Sice oceňuji, o co se tvůrci pokoušeli, ale valná většina filmu prostě působí jako z Učebnice o pubertě Vaší holčičky. Hlavní eso v rukávu zůstalo hrubě nevyužito, film mohu doporučit pouze fanouškům žánru, co opravdu již viděli všechny předchozí a lepší snímky z podobné kategorie. ()

Hashirama

Opět čtvrtek, opět horor. Ale já horory rád. Na thriller je film dost prázdný, na drama zase dost plochý. A ke všemu na poli hororů se nejedná o nic moc originálního a "strašidelné" pasáže bych namátkou přiřadil spíš k Monty Pythonům. Ale sám jsem se divil, jak je tenhle nesmyslně druholigově obsazený film zábavný a nenudící, občas i napínavý, třebaže se za celou dobu vlastně nic moc nestane. Že dění občas postrádá logiku snad ani nemůžete tomuto žánru vyčítat, ale na jedno podívání není nejmenší problém. ()

Acrobat

Film zachraňuje prízemné poňatie bez veľkých krvavých orgií. Škoda, že som možno po druhý či tretíkrát vo filmovom živote odhalil pointu, avšak kto niekedy sťahoval nábytok pochopí. Na horor (ako debilný žáner) slušná vec, ktorá však miestami skĺza do televíznych scén a kamier, no niektoré momenty strachu naznačením sú civilné a príjemné. Všetci herci sú fajn ako rené, ktorá nemôže utiahnuť film ani ako vedľajšia postava vedľajšieho deja. (videné 19.02.2019, BDrip) ()

Grogan

Docela povedený horor, který nejvíc shazují obě hlavní hrdinky - Renée mi nikdy moc sympatická nepřišla a co se týče jejího hereckého talentu, tak se spíš hodí do pochybných komedií než hororu. Jodelle mi přijde lepší, ale stejně mi místy moc neseděla. Taky děj není nijak zvlášť vynalézavý, dítě-démon už tu mnohokrát bylo a konfrontace člověka se svými největšími strachy je taky oblíbené téma (ale to není námitka, tenhle motiv a jeho zpracování byly na filmu nejlepší). Povedený závěr, který mi oproti jiným věcem ve filmu nepřijde až tak nelogický (Lily ztratila svou sílu, protože se Emily přestala bát a tak neměla dost síly, aby se dostala ven z kufru, navíc asi plýtvala zbytky svých sil na pomstu místo na svou záchranu), kdy hlavní hrdinku asi čeká vězení nebo svěrací kazajka, taky mě překvapilo přežití tý mámy, upečení v troubě ji tedy přece jen nezabilo. Několik povedených hororových sekvencí, hlavně ti už zmiňovaní sršni - já být na místě Bradleyho Coopera, tak se v té koupelně snad poseru strachy, podobnou havěť taky nesnáším. Jo a černoch jako jedna z mála významnějších postav filmu přežil... ()

vojtik

Až na docela napínavou první třetinu velice klasický a předvídatelný děj. Děsuplné horrorové scény se tam najdou a některé jsou opravdu surové. Postavy se chovaly v mezích zákona logicky. Opět skvělá Jodelle Ferland (holčička ze Silent Hill). Bohužel jsem viděl podobný film a vím, že to jde udělat líp. Ale rozhodně bych doporučil tohle než podprůměrné horrorové remaky a tunu jejich pokračování. Nejděsivější okamžik: scéna s troubou. ()

chicab8

Jodelle Ferland je skutečně děsivá, tolik čisté hrůzy v tak malé osůbce.. Kromě husí kůži způsobující Jodelle je to více než průměrný horor, scény jsou nanicovaté a nedotažené, Renée její vyděšený výraz nějak nemůžu uvěřit, ale jinak svou rolí film zachraňuje z úplného zatracení.. ()

kenileja

Renée Zellweger mám hodně rád, natolik, že proti ní nemohu říci křivého slova, jenže, v tomhle případě se ta role pro ní vyloženě nehodila. Umí hrát skvěle přihlouplé kandidátky na nejpestřejší životní trable, ale když jde do tuhého a má podpořit "vážnost" celé situace, jako bychom jí to stále a stále nemohli uvěřit. Pro mně film naráží na jednu barikádu, kterou je zkratovité a nedomyšlené jednání osob a také docela zaškatulkovaný děj. Musím ale uznat, že film působí jako vynalézavá podívaná a něco do sebe má. ()

crjules

Ale ano, vsechny kritiky co jich tu je beru.Film je predvidatelny ,uz to tu bylo, Zellweger take nejak moc nemusim , ale film ve svem zanru horror/thrilller funguje tak jak by mel!! ()

Megynka

Po dlouhé době zase konečně film který mne zaujal. Je pravda, že Renée se sem moc nehodí, ale co, zvyknete si. Filmů, ve kterých nejde jen o vyndavání střev je opravdu hrozně málo, proto jsem ráda, že jsem opět na tu vyjímku narazila a určitě bych se na něj koukla kdykoli znovu. ()

Oudee33

Pecka film, vychytaná gradace.. Tedy až na pár uspěchaných kroků v začátku, ale to se dá pochopit, zvláště když nechcete na počin koukat 2 a půl hodiny.. Tady se toho do stopáže vešlo spousty a napětí fungovalo! Trochu podobnost s oblíbenými snímky jako je Kruh nebo Orphan, ale důležité je to, že mě to vytáhlo z depky líp než antidepresiva! Výborný herecký výkony snad všech zůčastněných. Neni toho moc co vytknout, 85%. ()

sWONDER

Výborný a dosť zaujímavý rozbeh, ktorý postupne ale upadá do šedého priemeru. Je to predvídateľné a mala Joddele mi statočne liezla na nervy ,či hraním alebo výzorom. Pozeralo sa to ale v pohode a určite je to lepší priemer. ()

DeathRock

Osobne bych nebyl tak skepticky, jak tady vetsina recenzentu pise, ale z konce jsem opravdu zklamany. Je slabsi, a proto 2 hvezdicky. Nebudu presne popisovat co me tam zklamalo, protoze by to byl spoiler. Pokud chcete nenarocny film a aspon trochu se u toho bat, tak doporucuji (moc lekavych scen tam neni ;-) ) ()

Toshio

SPOILER: Klon Kruhu, kde ale vůbec nebylo jasné, kde se Zlo v holčičce vzalo. Holčička (Zlo) sice přežila/o požár domu, ale nepřežila/o pád autem do vody. Proč? To si má asi divák domyslet. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...