Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Najt

Podobné jako sirotek. Ten byl asi lepší, ale tohle mě bavilo a to díky té holce, ptž ta dokázala obrátit moje vnímání opravdu o 180 stupňů. Na začátku jsem si říkal, co to je za parchanty ty rodiče, holčička si mě obmotala kolem prstu, milá a roztomilá, bylo mě ji líto a pak se začaly dít věci a můj totální odpor ... Neskutečně vyvolané emoce při sledování, to jsem nečekal, proto 4* ()

DoubleJo

Tak horor s Renee Zellweger - to mi najskor nevonalo, pretoze ona sa mi skratka nehodi to takehoto zanru.Ale bol som milo prekvapeny, lebo to zvladla celkom v pohode. A to male dievcatko, tak z nej som mal obcas husiu kozu no na Esther z filmu Orphan sa ale nechytala..Isteze je to horor s neoriginalnou temou, ktora bola uz pouzita milion krat, no napriek tomu, podla mna stoji za pozretie, uz len kvoli tej atmosfere. ()

Solverino

Celkem průměr, spíš pod průměr. Pořád to samé dokola. Snadno předvídatelné..... A Renné vypadá jak alkoholička. ()

Dslike

Tych filmov so zlymi detmi bolo uz dost ,zacinam sa ich bat. A teraz vazne, bolo to celkom pozeratelne avsak nanestastie ako mnoho ludi som videl Orphan a to mi celkom kazilo zazitok pretoze bol podla mojho nazoru urcite lepsi uz len koli "realnejsiemu" pribehu a je celkom skoda ze nam film neposkytol viac informacii o dievcatku na ktore som cely film cakal. PS: ak sa vam na vasom dietati nieco nezda, balte racej rychlo kufre. ()

angel.CZ

Vynikajicí Horor s překvapivě chytlavou napětím gradujicí atmosférou kde jsem se nudil jen prvních 6 minut a to byly jen titulky ! Skvěle ! 92% ()

jafuska

pořádný drama jak má být, napětí od začátku do konce, ze začátku jsem malé holčičce uvěřila všechno, ale jaké překvapení se z ní vyklubalo, herečka Renee Zellweger to zahrála dobře, i když v komediích se jí hraje lépe, děsivé momenty, kdy člověk od začátku do konce neví, co bude dál, co si budeme povídat, holčina byla děsivá, její nevinný obličej, ten by si ji asi zamiloval každý.DOPORUČUJI ()

intro

Nejdřív sem měl obavy co tohle bude vůbec za horor. Myslel sem si něco na způsob Orphan. Naštěstí se nic z toho nenaplnilo a já uviděl jeden parádní horor. Dávám 80% a všem doporučuji. ()

Romeroo

Zvláštní film, hodně zvláštní film…pro mě dost rozporuplný…dobré momenty, které měla na svědomí převážně malá, sladká a v neposlední řadě démonická Lily, střídaly na můj vkus dost často výplňové části, které mě nudily…no a samozřejmě konec nebyl taky zrovna férovej…slušná podívaná, ale abych celý film musel vidět znova, tak to ne…pěkné 3* 69% ()

Soubi

René se hodí maximálně pro role zakomplexovaných obtloustlých tragikomických fiflen, její obsazení zde silně podkopává celý film, protože je tu hlavní hrdinkou. Malá démonická holčina je fajn, hraje svoji část celkem dobře. Celek působí rozporuplně a mám problém mu dát i ty 3*, přestože mám tuto tématiku rád. Zklamání. ()

bubu25

Neznášam horory, vôbec neviem prečo som to začal pozerať. A keď už som začal tak som skončil až pri záverečných titulkoch. Renée dobrá a malá Jodelle tiež. ()

Cavader

Ze začátku Případ číslo 39 působil jako báječný thriller. Během prvních minut byl divákovi naservírován nepříjemně zapáchající problém, týraná holčička hrála svou roli vskutku přesvědčivě a nechyběla ani partička záporáků, kteří podle všeho za vše mohli. Bohužel ve chvíli, kdy první oběť potkal její nepochopitelný osud, vše začalo jít z kopce. Z holčičky se vyklubala jakási příšera s magickými silami a chutí všechny zabít. Film je samozřejmě zakončen šťavnatým happyendem, jelikož když už si každý myslí, že je potvora po smrti, tak se stejně ještě jednou za doprovodu vřeštící hudby objeví a nechá se již definitivně dorazit. ()

Pitryx

No, téma poněkud obehrané už Damianem, jenže u toho jsem se nudil, kdežto u 39 se to říci nedá. Ne že by to byl vyslovený napínák, to ne, ale ani jednou jsem se nepodíval na čas jako u jiných snímků /kdy se říkám, jak dlouho bude ta hovadina ještě trvat/ a to je známka toho, že jsem film skutečně sledoval se zaujetím. Bohužel mi vadila představitelka hlavní role,měl jsem celý film pocit, že ji bolí zub. Na film se asi podruhé dívat nedá, nebo já po tom nijak netoužím, ale jistá zajímavost zde je. Takže nějaké procento za to, že jsem se nenudil a něco za příběh. Protože dle mého soudu jde o podprůměrný snímek, ale zase ne tak moc podprůměrný. CI 22102010 1004310456 ()

Murphy123

René, René , René....víš, to že jsi byla příšerná v "Bridžit"...to bylo v pořadku...tam si měla být příšerná...ale potom už ne...pak už stačí...potom je potřeba být herečkou....víš....oni ti to neřekli ??....Ale k filmu, ano nejde nesrovnávat s Orphanem, ten byl o poznání lepší,...tam šlo o skutčného člověka, zde o nadpřirozeno...přesto, i tak byla tato parafráze na tísíc a jedno stejné provedení celkem dobrá a položení 3* my nedovoluje jenom ta René....) ()

Davis I

Hodně slušný. I to hodnocení odpovídá. Každopádně Zellweger tohle trošku nedala. Nevím, kterej dobrák jí tu roli dal. Tím myslím, odrovnal veškerý potenciál, který tento film určitě měl. Na druhou stranu Jodelle Ferland odehrála na svůj věk famózní part a proto jsou komentáře, názory a hodnocení tolik rozpoluplné. Tři hvězdy si film určitě zaslouží!! ()

srncek

Ako je možné,že mi tento film 4 roky unikal?!Samozrejme,narozdiel od Orphan,kde mi hlavná "hrdinka" vyrazila svojim odhalením dych,tu je na oko jasné voč kráčí,ale je to prvotriedne natočené od prvej minúty,film má gule,skvelú kameru a Bridget Jonesová je tu presne taká,aká má byť a aj tá malá suka to zahrala tak dobre,až mi bolo úzko a sám som premýšlal,ako sa jej vôbec zbaviť :) 83%,ale úprimne-kam sa podelo 26 000 000$ ?Veď taký Cloverfield bol natočený za 25 a trikovo je úplne niekde inde. ()

Nikki48

Ach dokelu. Vážne, vážne som sa snažila nájsť v tom niečo dobré. Kým po úvodných minútach som sa modlila, aby to nebola podpriemerná hlúposť o sfanatizovaných rodičoch, ktorí sa vplyvom vlastného výkladu Biblie snažia zbaviť svojho nevinného dieťaťa, postupom času som dúfala, že to tak bude. Stalo sa totiž niečo horšie. Rozvíjal sa predo mnou príbeh o dievčati, ktoré vlastne nebolo dievčaťom, ale diablom, ktorý nikdy nespí, snaží sa pekelným spôsobom odstrániť všetkých ľudí zo svojho okolia (úspešne), tvári sa pritom ale stále nevinne (menej úspešne) a jediné, čo pri tom chce, je vraj trochu materinskej lásky. Nedokážem sa ale ubrániť tomu zvláštnemu pocitu déja vu, akoby som podobný scenár už niekde videla. Asi zrejme v minimálne troch lepšie spracovaných filmoch a to som sa nad tým ani hlbšie nezamyslela. Najviac sa mi páči posledná veta obsahu filmu "Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení." Myslím, že k nej mám zopár výhrad. V prvom rade to nebolo desivé. O definícii slova horor by sa tiež dalo polemizovať. Výrazu "prekvapivý zvrat" v tomto kontexte nerozumiem, lebo nielenže nebol prekvapivý, ja som tam nenašla ani ten zvrat. O šokujúcom a zlovestnom rozuzlení pomlčím. Zlovestná bola iba moja nálada, keď v polovici filmu zabili jediný dôvod, prečo som sa z niektorých scén tešila- psychiatra, ktorého hral Bradley Cooper a jeho úsmev. Nuž čo povedať na záver... Niežeby bol ten film až taký zlý. Iba nie je dobrý. ()

nnikynka3

jako večerní film zaujal, ale postava i herečka mi přijdou celkově podobné s hororovým filmem "Orphan"... :-) Hodnotím kladně, na film se opět ráda podívám :-) **** ()

borohub

Nesnáším horory, kde jsou lekací scény, různý patvoři a "nelidské" hlasy (ono celkově horory nepatří mezi mé oblíbené žánry) a v tomhle filmu bylo prostě všechno. Dlouhou dobu to připomínalo sirotka, ovšem ten prostě byl takový uvěřitelnější . 3/4 filmu se mě líbila, ovšem poté nastal takový ten zvrat a z mysteriózního filmu byl náhle horor.. Od té doby jsem to už moc nesledoval..Ale myslím, že jako nějaký film pro večerní zábavu s kamarády tak proč ne, ale čumět na to každý den fakt ne.. 50% ()

Brano

Príbeh bol celkom originálny a zaujímavý, herecké výkony výborne a malo to tiež celkom rýchli spád. Akurát mi chýbala lepšia, temnejšia atmosféra. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...