Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

corpsy

Z tejto nenápadnej žánrovky sa pre mňa vykľulo naozaj príjemné prekvapenie. Snímok púta pozornosť už od samého začiatku, aj keď vlastne viete kto, čo a ako to vlastne bude prebiehať, no skvelá réžia urobila z tohoto predvídateľného snímku nadpriemerný kúsok. ()

liquido26

Slušný horor o spratkovi z pekel, kterých jsem poslední dobou (ne záměrně) viděl už několik. Svou děsivostí předčí tato holčička Damiena, i když na Orphana zdaleka nemá. ()

Marsik

HBO HD - Povedený thriller se zajímavou atmosférou a příběhem. Ta malá holčička byla fakt pěkná mrcha. Závěr podle mého trochu nepovedený, já bych zvolil jiný, ale i tak hodnotím 70%. ()

PauloZ

Rozhodně povedená mystery jízda, která se od poloviny přehupuju v solidní psycho! Renée je skvělá a Jodelle je ultra perfect xicht na takovéto prašivé, posedlé a nevím jaké zlé holčičky. Čekal jsem kdoví co, ale zlověstnou démoniku nou. S některým chováním postav bych lehce nesouhlasil, ale je to drženo na minimální úrovni a možná bych si i samotný konec představoval trošku jinak. Jinak velmi povedené 3,5* a táhne mě to i ke čtyřem :). ()

Astaroth12

Keď to začalo,tak som lapal po dychu,keď som si predstavil,že toto by som spravil svojmu dieťaťu,že by som ho upiekol ako kura.Mam rad filmy s tématikou The omen,a tento bol v niektorých fázach strašidelný.Tento film ma dve strany mince.Pozitívnu-Film buduje po celu dobu veľmi hutnú atmosféru,ktorá každou minútou graduje ale aj negatívnou- Otrepaný dej ktorý nemá už čím prekvapiť a zaujať ale hlavné ženské predstaviteľky vobec neohúrili.Napuchnutá R.Zellweger u ktorej som si zvykol,že moc hrať nevie a tu sa len trápila a mlada zmija J.Ferland nebola veľmi presvedčivá.Ale ako celok ma to bavilo,a keď bude príležitosť pozriem si to zas. ()

Krissty

Case 39 rozhodně patří k těm zdařilejším hororům, aspoň co se tohoto tisíciletí týče. Renée sice není na takovéhle role stavěná, ale myslím, že to zvládla hodně dobře, a popravdě mě ani nenapadlo, že by tam nepatřila. Jodelle je naopak pro takovéhle role jako stvořená a nedokážu si ji dost dobře představit v nějaké komediální roli. Po celou dobu jsem byla napjatá a především schovaná pod peřinou, to už se mi delší dobu nestalo. Na druhou stranu přiznávám, že jsem hrozný strašpytel, ale tohle bylo vážně psycho! No a teď k záporům, díky kterým bohužel nemůžu dát plné hodnocení, jsou dva. Tím prvním je fakt, že ačkoliv počas filmu jsem byla vyděšená, teď už se nebojím. A nebudu se bát, ani když se na Jodelle kouknu. Už jsem si na ni v hororech zvykla, a ačkoliv je hrůzostrašná a dokáže zahrát perfektní "monstra", beru ji už jako herečku, než jako svoji noční můru. Následuje SPOILER! Druhým minusem je závěr. Neměla přece zemřít, bylo to moc jednoduché! Renée měla zahynout, Jodelle měla přežít a po tomhle těžkém traumatu přijít do milující rodiny, kterou by zničila také. A takhle pořád dál a dál. Takovéhle "nešťastné" konce mám ráda. Škoda. Jak už jsem ale řekla, je to skvělý snímek a určitě stojí za shlédnutí. ()

Korbitch

Tak rozhodně mě to bavilo víc, než Pandorum. Celý film jsem měl velmi příjemně nepříjemné mrazení v podbřišku, což umocňovala ještě podmanivá hudba. Sice to hodně čerpá ze značné dávky všech možných hororů od Kruhu, přes Nenávist až po Orphan,ale stejně jsem si tu dusivou atmošku užíval. Takže nezapomeňte, army of angels walking. ()

mysiak

Alvart má talent a um dobre režírovať..ale keď dostane Zellweger a slabý scenár, ktorý je čitateľný po 10 minútach..tak žiadne zázraky nemôžme očakávať...je to remeselne dobré spracované, ale po ostatných stránkach čitateľné, nudné a natiahnuté... ()

Praxis

Upálit tu malou čubku asi nepůjde, tak jí možná utopíme. Svini jednu malou. Velmi nepříjemná holčička, která si svojí vypočítavou mrchu těžce užívá. Oteklá Zellweger, se tam tváří o řád hůř. Film má pár povedených gore efektů, ale ve výsledku je to takový hororový průměr. Nic extra. 55% ()

Sandiego

Mírný nadprůměr hlavně díky dobré gradaci a několika krajně odpudivým sécnám, jimž suverénně kraluje sršní útok. Ze souboje však vychází vítězně autentičtější a o to více mrazivější Sirota, která mi byla ve srovnání s touhle rozmazlenou fiflenou daleko sympatičtější a trochu jsem jí i fandil. ()

GodComplex

Prijemne prekvapeni, ktere sice s originalitou nema nic spolecneho a casting v cele s prisernou, obtloustlou, nesympatickou, blond Renée Zellweger s odpudivou pleti a neposlouchatelnym hlasem tomu take moc nepomaha, ale hororove prvky funguji skvele, hruza, lekaci sceny a z meho pohledu predevsim excelentni elektronicka hudba. Navic bzuceni srsne v uchu je jedna z mych top nocnich mur, takze tady tvurci trefili jackpot. 6/10 ()

Freemind

Projížďka na horské dráze cimrmanovské frustrační kompozice. Slibný námět, standardní modro-zelený filtr, který překryje všechny kiksy a přidá trochu bubu atmosféry, pěkně démonické děvčátko. Špatní herci, špatné masky, předvídatelný scénář. A to je všechno - průměrný (na kanadské podmínky nadprůměrný) horůrek s trapně zvrzaným koncem. ()

numi

Místy spooky, místy scary, Renée se snaží a nebýt moc hr začátku a přepáleného konce, tak by to bylo vlastně sakra fajn. Prostě atmosféra na jedničku a škoda, že se ve scénáři (asi) hodně škrtalo a přepisovalo. ()

Alementina

3,5*, na to, ze jsem prisla o pul jedne v noci domu a chtelo se mi spat a na tohle zrovna bezelo v TV a me to behem chvilky natolik zaujalo, ze jsem u toho vydrzela do dvou v noci, tak dobry. Renéé postava mi byla nesympaticka, takze pokud mela hrat nesympatickou predobrou dusi, tak ji hrala dobre, ale i tak ji naprosto prehravala predstavitelka Lillith. Konec slaby. SPOILER, ksakru, jak se mohla dostat z ohne, kdyz z blbyho auta se nedostala... ?! ()

Hadža

Nejak jsem si Renee nedovedl v horroru predsavit,tak jsem k filmu pristupoval skepticteji,ale hle ,celkem zdarili kousek!Na efektech se mohlo jeste kapku zapracovat,ale jako celek film nepusobi nudne a celkem rychle ubehne bez nejakych vaznych prekvapeni a napaditychzvratu,ktere zde stejne nesli ocekavat. ()

Thomassi

Případ číslo 39 je taková slabší variace na Orphan. Ďábelská holčička s tajemnou minulostí, která vypadá tak mile a krásně, že by jste jí věřili všechno, terorizuje sociální pracovnici v podání Renée Zellweger. Pokud bych srovnával se zmíněným Orphanem, tak je asi ve všech ohledech malinko horší právě tento film. Ten příběh a výstup Jodelle Ferland je to nejlepší z celého filmu. A jelikož se tyto dvě věci objevují po celých 100 minut, bylo to (alespoň pro mě) koukatelně a abych se přiznal, tak i překvapivě dobré. Takové děcko bych doma nechtěl ani za nic. Teď ale zápory. Chybělo mi tam jakékoliv vysvětlení minulosti té holky, jak přišla k takovým schopnostem apod. A pak ten konec, jakoby už nevěděli, jak to ukončit. Když to vezmu ale kolem a kolem, přikloním se ke 4* (70%), protože jsem se bavil, i přesto, že Renée mi mnohokrát pila krev. ()

beran-ek

Docela příjemné překvapení v podobě něčeho mezi Orphan a Omen. Škoda jen, že děj je docela průhledný, proto jsem tak nějak věděl co bude nadcházet. Přesto však dobře stravitelný snímek se sice už častějším tématem. ()

dawe04

Banální historka o americké sestřičce Samary nabízí pár zajímavých nápadů, zručnou režii a sem tam nějaký ten děsivý moment. Renée mi nevadila, Jodelle ďábelsky vypadala, herecky občas nezvládala a vyloženě béčkový konec nepotěšil. Ale jak se říká, mezi slepými jednooký králem. A mezi horory to platí dvojnásob. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...