poster

Neuvěřitelný život rockera Coxe

 • USA

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Slovensko

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Irsko

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Kanada

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Nový Zéland

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Velká Británie

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

 • Austrálie

  Walk Hard: The Dewey Cox Story

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2007, 92 min (Director's cut: 120 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  V poslední době jsou stále populárnější biografické snímky o slavných hudebnících. Ani by mě nenapadlo, že někdo dokáže natočit parodii i na toto téma ale stalo se. Bohužel dalo by se říci jelikož se jedná o jednu z těch slabších parodií. Film nejvíce paroduje film Walk the line, který mapoval život Johnnyho Cashe a k tomu ještě přidává další jako třeba novinku I´am not there o Bobu Dylanovi. Je pravda, že snažit se parodovat hudební filmy není tak lehké jako např. horory nebo akční filmy ale i tak se film určitě mohl podařit více. John C. Reilly je ve své roli dobrý ale věřím tomu, že by role více sedla komediálně zkušenějšímu Willu Ferellovi, kterému byla role určitě nabídnuta také. Největší problém je však v nezkušeném režisérovi, který vůbec nemá cit na načasování nějakého vydařeného gagu a zachránit to nedokáže ani fakt, že scénář dělal čím dál populárnější Judd Appatow. Ve výsledku se na film dá koukat a občas se divák pousměje ale i tak se nedá říct, že je to dobrý film a i neustále natahované Scary Movie je podle mě vtipnější.(24.9.2008)

 • Beky
  ****

  I když je ve filmu jedna 20ti minutovka, kde jsem totálně vypnul a čekal až skončí, protože disco minulých let mě vůbec nezajímá, pořád je zde dostatek inteligentního:) humoru na to, abych se bavil nadstandartně!! Navíc John C. Reilly hraje a zpívá opravdu výborně a přitom je obklopen borcema kalibru devítky, kteří doplňujou střeštěnost filmu na 100%, film má tu výhodu, že nemůžete očekávat, ani to nejde, jakým směrem se bude ubírat, proto budete několikrát mile překvapeni, možná se zasmějete i ochvilku později, než byste měli!! Jednou větou: Produkce Judda Apatowa nezklamala, i když to neni taková palba, jakou všichni budete čekat!!(17.10.2008)

 • Cushing
  ****

  Ha ha ha ha ha ha. Jak trefné! Některé momenty jako vystřižené i z jiných tvůrčích profesí. Třeba ty hádky z partnerkou, při nichž dostáváte ty nejlepší nápady a musíte si je běžet zapsat, hádka nehádka. Mýtus umělce a jeho zrodu je tady karikován ad absurdum, jasně, je to doslovné až hanba a neumí to včas skončit, ale stejně -- tohle je jedna z nejchechtavějších komedií mého diváckého života (konzumovaná droga při koukání: pouze pár sklenic vína a šňupací tabák //šidítko za kokain, hi hi//).(8.10.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Je to Ďáblova hudba." Hudba hvězdného Deweyho Coxe zabíjí, nejbližší ho nemají rádi, ale on stále věří, že vězení a detox ho změní. Ač Dewey Cox nikdy neexistoval, tak životopisný film o něm obsahuje moc fajn muziku a jeho největší výhodou je, že se, na rozdíl od seriózních počinů, ani na chvíli nebere vážně. John C. Reilly, se svou dvaačtyřicetiletou vizáží, neváhá tvrdit, že je mu 14 či 71 let, pěje vše od akustických protestsongů po punk, a když má čas, tak si zamedituje s prapodivnou kapelou zvanou Beatles. Já se přitom zkrátka bavil a tak mohu tento snímek doporučit každému, kdo dokáže unést skutečnost, že ani při hudebníkových depresích nedostane drama šanci konkurovat slzám smíchu.(15.7.2012)

 • dezorz
  ***

  Apatow naozaj dokaze natocit inteligetne zbuchnute suber zle fekalne komedie. Po pravde, suche, akademicke, zivotopisne hudobne filmy si parodiu zasluzia. Hudobne zivotopisy sa tocia inac, taky B. Tavernier by okolo polnoci o tom vedel niecopovedat. Podstata zivota neskvie v polodokumentarnom zacyhteni celej jeho dlzky a krakych okamzikoch podstaty. Takze vdaka tomu nepochopeniu ma Apatow a spol kopu materialu pre svoj degradujuci obdiv americkej muzike.(18.5.2008)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Tvůrci a producenti od filmu čekali hodně velkou pecku a před premiérou filmu uspořádali hlavnímu představiteli John C. Reillymu několik koncertů, kde vystupoval jako Dewey Cox. Bohužel, ty se nijak významně neuchytily a ani návštěvnosti nijak nepřidaly. (Rodriguez)

 • - Slavní muzikanti z kterých si Dewey Cox děla legraci: Johnny Cash, Bob Dylan, Ray Charles, David Bowie, Queen, Meatloaf, David Crosby, Jim Morrison, Don McLean, Elvis Presley, The Cars, The Ramones, Nelly, Tim McGraw, Brian Wilson z Beach Boys a Stevie Wonder. (Baffer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace