Ah, prostřiháno až na kost. Fanboys jsou plní odfláknutých dějových odboček, které jsou tu jenom proto, aby se mihla známá osobnost, hlavní zápletka to svým ležérním podáním taky moc nezachraňuje (nůžky jsou cítit) a většina fórů v první půlce je hrozně ohraná... ale čert to ven, celej závěr je hrozně fajn. Díky bohu za něj, protože Fanboys jako komedie neskonale trpí tím, že jsou cílení jen a pouze na hardcore fandy Star Wars a jejich humor je kvůli tomu dost průhledný. Jen se tu odříkává stokrát omleté namísto toho, aby se přišlo s vtipným a originálním úhlem pohledu, jak to ve svých filmech dokázal třeba Kevin Smith (jeho cameo je mimochodem jedno z mála dobrých). Proč se všechno točí kolem nenávisti k Trekkies a faktu, že musí být Star Wars fanda komiksy hltající a videohry pařící idiot? To má někoho těšit? Ve chvíli, kdy se tyhle věci dějí až v druhém plánu a do popředí se tlačí děj, je to přesně taková zábava, jakou bych čekal, ale těch momentů bohužel není zas tak moc. Ve výsledku je celý nápad vtipnější než jeho provedení, přesto Fanboys určitě nedělají Star Wars ostudu.(1.5.2009)

Fanoušci jsou celkem originální mix geekovského filmu a teenagerské komedie. Ač sám jsem sám spíše trekkie než fanoušek Star Wars, docela jsem těm třem outsiderům žijícím ve stínu Síly a Impéria fandil, problém ovšem je, že zhruba po hodině začne zvolený model nudit a s přibývajícím humorem v duchu teenagerských komedií i otravovat. Škoda, mimo poněkud trapného humoru nabízejí Fanoušci i dost podařených momentů. Jejich originalita pak ještě víc bledne při přímém srovnání s jinými televizními geeky - zvolme třeba podařenou čtyřku z Big Bang Theory a jejich úroveň humoru. Každopádně je tato trochu netradiční road movie lepší, než proklamované stálice žánru, jako třeba Road Trip a mnohé a mnohé další klony... Správně žánrově zařadit je pomáhají i v miniroličkách ,,duchovně" spřátelené účinkující hvězdy - Kevin Smith, Seth Rogen, William Shatner, ale i ikona trochu odjinud Danny Trejo. Příjemně nenáročný (i když chvílemi trochu blbý) film...(14.3.2010)

Na FANBOYS se jednak podepsalo přestříhání (načasování některých vtipů, návaznost scén...) a jednak to, že nejsou přĺiš dobře natočení (svým stylem se nijak neliší od zaměnitelných komedií mířících rovnou do půjčoven, přitom výsměšná nápodoba některých scén ze starwarsáckého universa si o to přímo říkala!). Výtky se ale ztrácejí v nekonečnu jako úvodní titulky ságy, protože film velice dobře komunikuje se všemi, kteří jsou geekové či mají nerdí já, a to prostřednictvím intertextuality, cameo rolí a dialogů i leitmotivu s vyjednáním mezi starwarsáckými a startrekovskými fanoušky. Příběh především o přátelství není tolik působivý jako sprosté, ale inteligentí Kkomedie Kevina Smithe, protože postavy jsou nositeli určitých předpokládaných vzorců chování i předsudků a protože nebyl stvořen vlastní soběstačný filmový fikční popkulturní svět, ale jedná se o dílo závislé na jiných fikčních světech a jiných filmech. Jako fanouškovské vyznání lásky efektivní, jako film o síle přátelství a dospívání nepříliš působivé, ale jako zkrácení času při čekání na STAR TREK naprosto ideální letní zábava. 7/10(1.5.2009)

Rychle ubíhající jednohubka, která však z paměti vyprchává ještě před závěrečnými titulky. Převážně proto, že vlastně o nic nejde a celý film je jen sled na sebe nepříliš dobře navazujících scénech se SW, ST či jiným odkazem. Zábavné to je, ale ne všechny vtipy míří do černého a u některých (nejen Ray Park) jsem dokonce nechápavě kroutil hlavou. Každopádně film, který začíná Chumbawambou, nelze jednoduše odstřelit. Slabších 7/10(19.5.2009)

Tak trochu zklamání. Star Wars mám celkem nakoukané, ale nepovažuji se za jejich fanouška a proto mi ta spousta narážek na Lucasovo universum k radosti nestačila. Popravdě řečeno jsem čekal větší smršť vtipů. Herci jsou sympatičtí, camea potěší, některé vtipy lepší, jiné nečekaně slabé, pokud se hraje na trochu vážnější notu, moc to nefunguje, ale co, mohlo to dopadnout ještě hůř. S takovýmto námětem mohl vzniknout malý popkulturní kultovní film, místo toho jsme se dočkali jen další nadprůměrné komedie, která na pecky z dílny Judda Apatowa dosáhne jen ve chvílích, kdy je na plátně Seth Rogen (právě Apatowův objev a chráněnec), jehož dvojrole jsou vrcholem celého snímku. 65%(16.8.2009)

• - Jeden z prvních promo plakátů na tento film oznamoval: "Coming To Our Galaxy in 2007". To samozřejmě nebylo dodrženo. (Caszidy)

• - Dodatečně natočené záběry a scény z listopadu a prosince 2007 již nebyly režírovány původním režisérem Kylem Newmanem, ale Stevenem Brillem. (Caszidy)

• - Hnutí reagující na zásahy producenta Harveyho Weinsteina do filmu mělo název "Stop Darth Weinstein campaign". (Caszidy)