Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

V tomhle filmu se objevilo tolik mých oblíbených herců, že bych hrozně rád dal více hvězdiček, ale bohůžel to i přes to všecko na víc jak tři hvězdičky nemá. Špatné to určitě není, jen vtipné také moc ne, ale za to se na to dobře kouká. Výborný nápad něco takového natočit, věřím, že George Lucase tenhle film musel potěšit. Herecké role se také vydařily. Hrozně jim tu roadstory žeru a těším se na ten závěr, jak to nakonec dopadne, přitom to dopadne tak nějak, nijak velice, žádné závěrečné velkolepé shrnutí, ale to tomuhle filmu určitě neuškodí. Chce být malý, chce být o partě fanoušků, kteří si jdou za štěstím, jen mě zaráží, že samotný George Lucas se ve filmu neobjevil, že zrovna on ne. Po tomhle filmu mi Kristen Bell začíná pomalu a jistě dokazovat, že ona bude paní herečkou číslo jedna co se týče blízké budoucnosti, alespoň tomu věřím. ()

imf

Viz co řekl Duro... dokud se hlásí a odkazuje, je všechno fajn. Jakmile se začnou řešit vztahy, smrtelné postele a vůbec základní kostra děje, jde to celé do kopru. Za podobné zkonění by si film měl vysloužit trest nejpřísnější, ale na zázračné tři hvězdičky ho tahá právě nekonečné řetězení čestných roliček, zábavných situací a slušného timingu. Zabité gagy byste sice počítali dlouho (Ray Park), těch přeživších je ale trojnásobek. A Kristen Bell je po Kopáčkách zas jednou sympatická, narozdíl (pro mě překvapivě) nevýrazného Chrise Marquettea. Ve výsledku polovičaté, ale přesto celkem příjemné. Nostalgie a geekovské geny pracují proti nám. ()

Blizzard

Místy dost zábavný, avšak nevyrovnaný mix SW vs. ST, který nedopadl tak, jak by fanoušek těchto dvou protilehlých a často nenáviděných světů čekal. Fanboys mi připomněli nedávný Sex Drive, který byl také o jedné strastiplné cestě za svou vysněnou "láskou", v tomhle případě jsou ale hlavní představitelé ztělesňující ochránce světa SW ve značném časovém presu. Co se týče vtipů či spíše narážek a hlášek na oba světy, nebylo to špatné, ale stejně tak mě pobavila i scéna z úplně jiného snímku - The International, kde během přestřelky zazvoní telefon a hlas Yody říká: "I call from the dark side.", což byl jen bonus, neboť v tomto filmu jsem to alespoň nečekal. Nebýt tak té populární sci-fi tématiky, kterou nejeden z nás obdivuje, byla by to hodně průměrná road movie a i když je tento snímek žánrově hlavně komedie, na pořádnou geekovskou jízdu mu chybí koule a jak sami poznáte, nepostrádá je jen film samotný… (6/10) ()

Djkoma

Fanouškové SW podle mnohých musí šílet nadšením, ale já osobně nešílím. Je tam pár dobrých vtípků, celé to je propojeno velmi jednoduše (sakra, to dneska nejde vymyslet něco zajímavějšího než cesta tří kamarádů?), ale výsledek je rozpačitý. Ať je Kristen Bell sebekrásnější, tak tohle nezachrání a bohužel je i smutný fakt, že ve velké míře jsou opravdu zábavná jen camea a všechno ostatní je jaksi mimo. Proto takový Seth Rogen, ať ho nemám jakkoliv v lásce, se předvedl a celé to korunuje William Shatner, který přeci sežene cokoliv... Ray Park si své vteřiny bez masky moc neužil a je to velká škoda. Kvůli té "idealizaci" trekkies by teďka mohli přijít Federationboys:-). Po pár dnes od shlédnutí si nevzpomínám na nic pořádného, kvůli čemu si svou cestu na ranč George Lucase zopakovat. ()

Cervenak

Nemôžem si pomôcť, ale bavil som sa výborne. Pritom ten film nie je veľmi dobre natočený a v okamihu, keď má rozprávať nejaký príbeh s postavami a vzťahmi, vôbec nefunguje. Lenže tá smršť "SW-geek" a "SW vs. ST" fórov, zábavných cameí (Seth Rogen vládne) a smrtiaca posledná veta to držia nad hladinou priemeru. Odporcom sci-fi vstup zakázaný! ()

• Původně měl hrát Harryho Knowlese Jorge Garcia, ale natáčení mu kolidovalo s natáčením seriálu Ztraceni a tak se role vzdal. Poté byla role nabídnuta Kevinu Smithovi, pro kterého již bylo vše připraveno, avšak závěrečné úpravy filmu Clerks II ho také přiměly projekt opustit. (Caszidy)
  • Dodatečně natočené záběry a scény z listopadu a prosince 2007 již nebyly režírovány původním režisérem Kylem Newmanem, ale Stevenem Brillem. (Caszidy)