• Xmilden

Sice nejsem skalní fanda Star Wars, ale za fandu se přecejen považuju. Nicméně tento film mi nepřišel nikterak vtipný a ani moc dobrý. Fanoušci se místy dost vlečou a nebýt menších roliček anebo vsuvek zkušených matadorů jakými jsou Kevin Smith, Jason Mewes, Danny Trejo anebo Seth Rogen, tak nevím nevím jak by to s Fanboys dopadlo.(3.6.2010)

Na FANBOYS se jednak podepsalo přestříhání (načasování některých vtipů, návaznost scén...) a jednak to, že nejsou přĺiš dobře natočení (svým stylem se nijak neliší od zaměnitelných komedií mířících rovnou do půjčoven, přitom výsměšná nápodoba některých scén ze starwarsáckého universa si o to přímo říkala!). Výtky se ale ztrácejí v nekonečnu jako úvodní titulky ságy, protože film velice dobře komunikuje se všemi, kteří jsou geekové či mají nerdí já, a to prostřednictvím intertextuality, cameo rolí a dialogů i leitmotivu s vyjednáním mezi starwarsáckými a startrekovskými fanoušky. Příběh především o přátelství není tolik působivý jako sprosté, ale inteligentí Kkomedie Kevina Smithe, protože postavy jsou nositeli určitých předpokládaných vzorců chování i předsudků a protože nebyl stvořen vlastní soběstačný filmový fikční popkulturní svět, ale jedná se o dílo závislé na jiných fikčních světech a jiných filmech. Jako fanouškovské vyznání lásky efektivní, jako film o síle přátelství a dospívání nepříliš působivé, ale jako zkrácení času při čekání na STAR TREK naprosto ideální letní zábava. 7/10(1.5.2009)

V tomhle filmu se objevilo tolik mých oblíbených herců, že bych hrozně rád dal více hvězdiček, ale bohůžel to i přes to všecko na víc jak tři hvězdičky nemá. Špatné to určitě není, jen vtipné také moc ne, ale za to se na to dobře kouká. Výborný nápad něco takového natočit, věřím, že George Lucase tenhle film musel potěšit. Herecké role se také vydařily. Hrozně jim tu roadstory žeru a těším se na ten závěr, jak to nakonec dopadne, přitom to dopadne tak nějak, nijak velice, žádné závěrečné velkolepé shrnutí, ale to tomuhle filmu určitě neuškodí. Chce být malý, chce být o partě fanoušků, kteří si jdou za štěstím, jen mě zaráží, že samotný George Lucas se ve filmu neobjevil, že zrovna on ne. Po tomhle filmu mi Kristen Bell začíná pomalu a jistě dokazovat, že ona bude paní herečkou číslo jedna co se týče blízké budoucnosti, alespoň tomu věřím.(3.6.2009)

Sympatický film, který si užijete o to víc, pokud Star Wars i Star Trek máte rádi, ale nejste do nich blázni. Oněch devadesát minut vůbec nebolelo, děj je ovšem tak nevýrazný, že vám v paměti utkví jen několik skutečně mistrných montypythonovských gagů, které si ale příště stejně najdete na You Tube.(6.6.2009)

4 kámoši (looseři) se vypraví na ranč George Lucase, aby mohli zhlédnout 1. epizodu Star Wars ještě před uvedením do kin, protože jeden z nich umírá a premiéru nestihne. Je to průměr. Nejvíc mě překvapila a ve filmu vyniká Kristen Bell, kterou bych v podobné roli nečekal, a i díky ní dám 3*, byť to je 50%.(1.6.2009)

• - Spoiler: V původním příběhu Linus bojoval s rakovinou a pravděpodobně by se nemusel dožít uvedení nového Star Wars filmu, proto se kamarádi rozhodli získat kopii filmu před premiérou. Producent Harvey Weinstein však tuto verzi odmítl a originál nechal sestříhat a odstranit z něj veškeré odkazy týkající se rakoviny. Fanoušci byli z tohoto zásahu natolik rozhořčeni, že vyhrožovali bojkotem dalšího projektu Weinstein Co. Superhero Movie. (Caszidy)

• - Hnutí reagující na zásahy producenta Harveyho Weinsteina do filmu mělo název "Stop Darth Weinstein campaign". (Caszidy)

• - Okrem mnohých odkazov na pôvodnú sériu Star Wars sa vo filme objavuje odkaz aj na inú snímku Georga Lucasa, a to na THX 1138 (1971). Strážnici v Lucasovom dome boli práve z tohto filmu. (kacer4)