Niesom síce fanúšik Star Wars, ale Fanboys ma pobavili v dobrom slova zmysle... zišla sa tu slušná skupina ľudí, ktorých prevedenie nie je až tak marné. Aj keď sa do popredia pletie tragická zápletka, ktorá asi má dojať diváka... bral som to skôr "tragikomicky". Bavil som sa a Road Trip mi to vážne nepripomenulo, myslím, že Fanboys sú minimálne o triedu lepší... 6/10(5.5.2009)

Komedie, která zůstala stát na půli cesty... Né, že bych se vůbec nebavil, pár dobrejch keců tam i bylo, ale celkově je to docela slabota, o to spíš, že ten námět by byl sám o sobě skvělej (sám se za fanboye tak trochu počítám :-)) a navíc je i ten fakt, že vedlejší postavy byly mnohem lepší než ty hlavní (především Seth Rogen ve dvouroli byl libovej a taky potěšila přítomnost "Jaye a Mlčenlivýho Boba"), docela na prd... Až na Kristen Bell přeobsadit všechny hlavní hrdiny a mohla to být jedna z nej komedií roku 2009.(28.9.2012)

Řečeno ústy jedné z postav "Tohle nebylo o Star Wars, ale o nás" by velice rádo platilo o celém filmu, bohužel obě strany ( osobní vztahy skvadry roztodivných postav/řada popkulturních odkazů a pohrávání si s SW klišé, formou atd.) zůstaly někde těsně za půlkou cesty a naplno tak nefunguje ani v jednom směru. Přijatelně zábavné, občasně trefné a originální, ale ani zdaleka tak kultovní a nezapomenutelní, jak se Fanboys celé ty roky tvářili. 7/10(2.6.2009)

"Dotkneš se mě a roztřílím ti celou hvězdnou flotilu...!" Teď si připadám hrozně silnej. Mám v uších Battle of Heroes z finální Pomsty Sithů a vzdáleně slyším něco jako: Jsem tvůj otec, Luku!. Ale protože u sousedů tančí zřejmě odzemek v dřevácích, je to neidentifikovatelné. Mé světelné meče se kříží a vyvolávají bouřlivou elektrickou změť a... no, to je jedno! Chci říct, že Fanoušci jsou o tomhle. O křiku, vloupání, zbožňování a především lásce k nečemu. Vím co říkám, já byl jako kluk závislej na Kačeru Donaldovi, takže nemluvím do větru. Star Wars mám rád, protože je to střelenej svět, plný střelených dialogů a vážnosti. Proto jsem si Fanoušky užil. Nebrali se vážně a mě zvedli náladu. Za tenhle fakt a závěrečnou scénu v kině velký hubanec na tvář! 80%(18.1.2010)

Na FANBOYS se jednak podepsalo přestříhání (načasování některých vtipů, návaznost scén...) a jednak to, že nejsou přĺiš dobře natočení (svým stylem se nijak neliší od zaměnitelných komedií mířících rovnou do půjčoven, přitom výsměšná nápodoba některých scén ze starwarsáckého universa si o to přímo říkala!). Výtky se ale ztrácejí v nekonečnu jako úvodní titulky ságy, protože film velice dobře komunikuje se všemi, kteří jsou geekové či mají nerdí já, a to prostřednictvím intertextuality, cameo rolí a dialogů i leitmotivu s vyjednáním mezi starwarsáckými a startrekovskými fanoušky. Příběh především o přátelství není tolik působivý jako sprosté, ale inteligentí Kkomedie Kevina Smithe, protože postavy jsou nositeli určitých předpokládaných vzorců chování i předsudků a protože nebyl stvořen vlastní soběstačný filmový fikční popkulturní svět, ale jedná se o dílo závislé na jiných fikčních světech a jiných filmech. Jako fanouškovské vyznání lásky efektivní, jako film o síle přátelství a dospívání nepříliš působivé, ale jako zkrácení času při čekání na STAR TREK naprosto ideální letní zábava. 7/10(1.5.2009)

• - Jednoho ze strážců v Lucasově sídle hraje Ray Park, který ztvárnil postavu Darth Maula ve filmu Lucasově scifi Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). (Mefistofelle)

• - Spoiler: V původním příběhu Linus bojoval s rakovinou a pravděpodobně by se nemusel dožít uvedení nového Star Wars filmu, proto se kamarádi rozhodli získat kopii filmu před premiérou. Producent Harvey Weinstein však tuto verzi odmítl a originál nechal sestříhat a odstranit z něj veškeré odkazy týkající se rakoviny. Fanoušci byli z tohoto zásahu natolik rozhořčeni, že vyhrožovali bojkotem dalšího projektu Weinstein Co. Superhero Movie. (Caszidy)

• - Okrem mnohých odkazov na pôvodnú sériu Star Wars sa vo filme objavuje odkaz aj na inú snímku Georga Lucasa, a to na THX 1138 (1971). Strážnici v Lucasovom dome boli práve z tohto filmu. (kacer4)