Vynikající nápad. Star Wars a road movie. Vždycky jsem miloval všechny blbosti okolo Hvězdných válek. Figurky, převleky, plakáty, atrapy mečů atd.. Fanboys jich využívají až až a neustále jsem si přál mít něco ze sbírky hlavních postav doma. Na druhou stranu jsme za 90minut stihli vymést snad každou otřepanou scénu z typické road movie. Dobré a originální nápady zabíjí halda trapných vtipů. A největší mínus? Po první čtvrt hodině dokážete odhadnout celý příběh. Ale budiž, vím, že tady jde o to, vzdát hold Lucasově sérii a to se vcelku povedlo, přesto myslím, že myšlenka o Fanboys mohla stvořit daleko lepší snímek.(17.10.2009)

Nemôžem si pomôcť, ale bavil som sa výborne. Pritom ten film nie je veľmi dobre natočený a v okamihu, keď má rozprávať nejaký príbeh s postavami a vzťahmi, vôbec nefunguje. Lenže tá smršť "SW-geek" a "SW vs. ST" fórov, zábavných cameí (Seth Rogen vládne) a smrtiaca posledná veta to držia nad hladinou priemeru. Odporcom sci-fi vstup zakázaný!(7.5.2009)

• Xmilden

Sice nejsem skalní fanda Star Wars, ale za fandu se přecejen považuju. Nicméně tento film mi nepřišel nikterak vtipný a ani moc dobrý. Fanoušci se místy dost vlečou a nebýt menších roliček anebo vsuvek zkušených matadorů jakými jsou Kevin Smith, Jason Mewes, Danny Trejo anebo Seth Rogen, tak nevím nevím jak by to s Fanboys dopadlo.(3.6.2010)

Řečeno ústy jedné z postav "Tohle nebylo o Star Wars, ale o nás" by velice rádo platilo o celém filmu, bohužel obě strany ( osobní vztahy skvadry roztodivných postav/řada popkulturních odkazů a pohrávání si s SW klišé, formou atd.) zůstaly někde těsně za půlkou cesty a naplno tak nefunguje ani v jednom směru. Přijatelně zábavné, občasně trefné a originální, ale ani zdaleka tak kultovní a nezapomenutelní, jak se Fanboys celé ty roky tvářili. 7/10(2.6.2009)

Tak trochu zklamání. Star Wars mám celkem nakoukané, ale nepovažuji se za jejich fanouška a proto mi ta spousta narážek na Lucasovo universum k radosti nestačila. Popravdě řečeno jsem čekal větší smršť vtipů. Herci jsou sympatičtí, camea potěší, některé vtipy lepší, jiné nečekaně slabé, pokud se hraje na trochu vážnější notu, moc to nefunguje, ale co, mohlo to dopadnout ještě hůř. S takovýmto námětem mohl vzniknout malý popkulturní kultovní film, místo toho jsme se dočkali jen další nadprůměrné komedie, která na pecky z dílny Judda Apatowa dosáhne jen ve chvílích, kdy je na plátně Seth Rogen (právě Apatowův objev a chráněnec), jehož dvojrole jsou vrcholem celého snímku. 65%(16.8.2009)

• - Spoiler: V původním příběhu Linus bojoval s rakovinou a pravděpodobně by se nemusel dožít uvedení nového Star Wars filmu, proto se kamarádi rozhodli získat kopii filmu před premiérou. Producent Harvey Weinstein však tuto verzi odmítl a originál nechal sestříhat a odstranit z něj veškeré odkazy týkající se rakoviny. Fanoušci byli z tohoto zásahu natolik rozhořčeni, že vyhrožovali bojkotem dalšího projektu Weinstein Co. Superhero Movie. (Caszidy)

• - Na bočních dveřích dodávky je nápis fanboys vyvedený a zrcadlově převrácený ve Star Wars abecedě Aurebesh. (Caszidy)

• - Původně měl hrát Harryho Knowlese Jorge Garcia, ale natáčení mu kolidovalo s natáčením seriálu Ztraceni a tak se role vzdal. Poté byla role nabídnuta Kevinu Smithovi, pro kterého již bylo vše připraveno, avšak závěrečné úpravy filmu Clerks II ho také přiměly projekt opustit. (Caszidy)