Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (více)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Epizody(37)

Fallen_One

Prozatím jsem u 26. dílu. Geniálně promyšlená záležitost. Fantazii a mozek tvůrců bych opravdu chtěl mít. Jasně, některé díly jsou příliš ukecané a méně akční, ale s odstupem času (dílu) si říkáte, že to tak vlastně muselo být. Doporučuji především těm, co nesledují anime, protože po shlédnutí se na něj totiž koukat začnou ;-) a rádi. Team Light! Jednoznačně. I když "L" má taky něco do sebe. Je opravdu zábavné a napínavé sledovat souboj těchhle dvou intelektů... ()

PainM8

Top anime. Nejvíce splňující podmínky thrilleru ze všech anime, co jsem doposud zhlédl. Trošku mindfuck při smrti Ryuuzakiho, osobně jsem cítil hněv a přislo mi, že jeho odstranění přišlo velice nelogicky. Jinak hodnotím velice kladně, má to dobré openingy a OST celkově. ()

Bane_Boss

KURVA TAK JSEM VÁM ZKUSIL ANIME. Ale s anglickým dabingem(very rare, ale dá se najít), protože když jsem si pustil pilotní díl s origo ťamanským, tak sem blul. Death Note je vskutku zajímavý úkaz. Byly díly, u kterých jsem seděl na hraně své židle a nedýchal a byly díly kdy jsem se díval, kdy už bude kurva konec, i když má jeden díl pouhých 20 minutis. Chybí mi do konce asi 12 dílu, ale skončil jsem tam, kde většina tvrdí, že konec je či měl by být(chápu proč). Zbylých 12 dílů mrdám. Pokud se Death Note chystá zpracovat a zrežírovat do filmové podoby opravdu Shane Black, věřím, že když to veme za správný konec, udělá z toho pekelný film, který se stane kultem a bude obdivován masami. Protože potenciál na to je FUCKIN ohromný. Doufám, že to neposere. Jen mě mrzí, že kurva pak z toho nebudu vyjeven, bo už vím, zač je toho loket. Ale aspoň budu nad věcí a budu všem říkat "Jooooooo kurva to sem znal, když tys ještě tahal kačera kokoccc". Tak snad za pár let v kině. Nech Ti nejebe Light Yagami brácho. Těžko se opět hodnotí, ale dávám slabší 4 hvězdy, asi 70 %, bo 3 hvězdis je málo, zaslouží si to kapku vjácero. P.S. : Má to úžasnou hudbu, podělím se o jednu pecku, kterou si pouštím a představuji si, že jsem na tajné misi a ujebávám tomu. https://www.youtube.com/watch?v=Hwjbs0FVTn0&list=PLC1E62EF878288EA2 ()

animaxis

Death Note je skvěle napsané krimi, které zároveň funguje jako temný thriller a místy v sobě má i menší prvky humoru. Už od začátku dokáže spolehlivě zaujmout a dá se říct, že ani nemá slabší rozjezd, prostě nasadí vysokou laťku už od začátku a jen málokdy povolí. Postavy jsou zde většinou sympatické a hlavně působí jako naprosto reální lidé (navíc musím pochválit i dabéry, kteří do toho dali opravdu hodně). Za dva titány tu ovšem považuji Lighta a Ryuzakiho (L-a), kteří tu mezi sebou rozehrají naprosto skvělou skládačkovou detektivní hru a sledovat je jak vzájemně rychle přichází na tahy toho druhého je místy vážně dokonalé. To vše navíc doplňuje kombinace post-rockové, klavírní nebo chorálové hudby, která se k tomuto seriálu opravdu hodí. Po několika dílech přijde okamžik, který ty zbylé díly dost změní. Prvních pár takových dílů považuji za slabší (ale stále dobré), ale poté nastala další zápletka, která mi opět přišla dost propracovaná a s novými zajímavými postavamy. Samotný konec ve mně opravdu vyvolal velkou smršť pocitů a úvah. Po detektivní stránce a jako vyvrcholení byl naprosto skvělý, ale spíš po něm vyvstala úvaha k zamyšlení. Dělal Light celou dobu špatnou věc? Nebo snad dobrou? A udělal bych na jeho místě to samé? A co když ano? Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. ()

okkac

Díly 1-17 - zatím za 5*, pěkná animace, výborná hudba a souboj dvou mozků, i když později už trochu překomplikované v intrikách a vyšetřovacích metodách na Kiru. Díly 18-25 - po zvratu, kdy hlavní hrdina už v podstatě není záporák a děj se zaměřuje na vyšetřování jisté společnosti, je celkem úpadek a trochu nuda, nicméně konec to vylepšuje, a kdyby se skončilo opravdu 25. dílem, bylo by to parádní. 4* Díly 26-37 - po rekapitulačním díle se děj odehrává o pět let později a nastupují nové postavy, které jsou ale už slabší kopie předešlých charakterů (hlavně N). Navíc ten, kdo se zpočátku jeví, jako hlavní, trochu zženštilý, záporák, ustupuje po pár dílech do pozadí a nastupuje zcela nová postava. Vyšetřování je ještě více zmatenější než předtím, a přiznávám, že jsem všechny intriky a vyšetřovací metody nepochopil. Závěr opět trochu dotahuje, ale už je slabší a celkově se nedá ubránit dojmu zbytečnosti po oném 25. díle. 3*. Uvidíme, co manga. ()

Pája=)

Prvních deset dílů nepřekonatelných...Pak už kvalita klesá ale pořád nejlepší anime seriál, který jsem viděl :) ()

URBAN

Prví polovina seriálu je prakticky dokonalá. Nápad tohoto seriálu mě naprosto ohromil a byl jsem do něho polcen. Takřka s každou postavou jsem přišel k sympatiím a díl od dílu byl inteligentnější a napnutý, ale kolem poloviny seriálu začala kvalita upadat. Ne moc markantním tempem, ale oproti rozjetým kolejím se to prakticky zastavilo. Určitě k tomuto seriálu zase někdy přičuchnu a díky tomuto seriálu mě zaujalo anime. Doted jsem ho přehlížel. ( 20.9.16 až 24.9.16/MAC ) ()

stOKYi

Sinusoidná krivka napínavosti. Prvá polovica bola neuveriteľná, také niečo som už veľmi dlho nevidel. Majstrovské dielo. Od určitého bodu to stratilo na tej počiatočnej kráse. Myslím, že ten bod je viditeľný pre každého, kto to videl celé. Následne to opäť išlo hore, avšak nadosiahlo to neskutočnému tempu, ktoré to malo na začiatku. Je to však jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl. ()

Cedr

Pravděpodobně to nejlepší anime co roky 06/07 nabídly. Souboj géniů. Plno nečekaných "zvratů". Báječný soundtrack. Skvělý dabing (myslím samozřejmě ten půvdní japonský!!!) Mimodchodem všimli jste si že Misa-Misa je namluvená stejnou herečkou jako taktéž stejně dokonalá Haruhi? :) Pokud stále váháte jestli se na to podívat nebo ne, tak asi nejste přílišní fandové anime (ti už to totiž všichni viděli ;) takže nebojte... i když vám třeba anime nesedí, tak tohle je prostě nářez. Pro ty co si pod pojmem "anime" představí jen dětské věci ala Pokémon nebo naopak hentai by Death Note mohlo být důkazem toho, že japonská animovaná tvorba má skutečně co nabídnout. ()

A.Beech

Ešte sa mi nestalo, že by ma nejaký seriál takto pripútal ku sebe alebo že by som pozeral 9 dielov po sebe bez prestávky s takým nadšením a napätím. A to POZOR! PRED TÝMTO SERIÁLOM SOM ŽIADNY JAPONSKÝ SERIÁL NEVIDEL LEBO SOM ICH VŠETKY ODSUDZOVAL A HÁDZAL DO JEDNÉHO VRECA. Tým chcem povedať, že k tomuto seriálu ma neviedlo absolútne žiadne očakávanie alebo náklonnosť, práveže naopak...Death Note je seriál s neskutočným napätím od dielu k dielu a nevšedne sympatickými postavami sprevádzaný naozaj neskutočnou hudobnou zložkou, ktorá ešte viac stupňuje to nemalé napätie. Od prvého dielu až po posledný som nenašiel asi ani jednu minútu ktorá by ma nudila. Na postavy ako Light, “L“, Amanová, Matsuda či starý Yagami sa len tak ľahko nezabúda...a konečný verdikt: u mňa to vidím asi tak na 99%. ()

Remivsremi

Sledujeme šachovou partii mezi dvěma génii, kde sebemenší chybička, ztráta pěšáka nebo neuvážený tah může znamenat prohru. Sledovat Lighta a L při jejich myšlenkových pochodech je vážně neskutečný zážitek. Bohužel druha půlka seriálu už byla moc překombinovaná a proto jen 4 hvězdy. ()

Saraph

Nehorázně krutá psychologická bitva dvou génií, která občas nutí člověka se trochu pozastavit a zamyslet. Jeden je extrémně motivovaný student, který se snaží změnit svět pomocí Death Note (zápisníku smrti), kam stačí napsat pravé jméno oběti a znát jeho tvář, druhý je nehorázně vypsychovaný mladý detektiv ve stejných letech, stojící naprosto na pokraji společnosti a s anonymitou tak brutální, že ho snad nikdo jiný nezná jinak, než pod pseudonymem. Strašně jsem to žral, ovšem poslední třetina epizod byla malinko slabší. I tak si ale myslím, že si 5 hvězd zaslouží. ()

Komprimus

I přesto, že poslední třetina seriálu značně zaostává za zbytkem (i když finále bylo velice vydařené), kvůli geniálním prvním dvěma třetinám nemohu jinak než 5 hvězd. ()

karlik4801

Fantasy krimi seriál jak se sluší a patří. I přes to, že se zde vyskytují fantasy postavy, nejde vůbec o kravinu a na Death Note se dokáže koukat snad každý. Genialita dvou hlavních postav, mozek versus mozek. Hudba poskytuje mnohem větší vžití se do děje. Hodně zvratů, zajímavostí a někdy i akce. Hlavně všechny díly mají co odvyprávět a žádný z nich není laciný. Tohle je jeden z těch seriálů, kvůli kterým se nechodí spát a jen se čumí a čumí na další díl. ()

skrblik007

Death Note je brilantní anime počin plný napětí, propracovaných charakterů a překvapivých zvratů. Na dobrém motivu je vybudován propracovaný thriller se super-inteligentním, trochu podivínským detektivem snažícím se dopadnout fanatického, super-ingeligentního padoucha (kterému vlastně tak trochu fandíme). Bohužel se to celé zhruba v polovině zvrtne. !POZOR, SPOILER! Po smrti L to jde hodně z kopce - zvraty už nejsou tak překvapivé, myšlenkové pochody hrdinů už zdaleka ne tak logické, tvůrci si často vypomáhají nepravděpodobnými náhodami a objeví se zde několik nevýrazných a více méně zbytečných postav. !KONEC SPOILERU! Druhou polovinu tak už nezachraňuje ani poslední díl, který má sakra dobrou atmosféru. Je škoda, že během seriálu nastal takový kvalitativní zlom, nicméně první polovina je bezesporu geniální! ()

BROKEN_

Moje první anime, a je to naprosto úžasný. První půlka je dokonalá a zamiloval jsem si to. Pak se ale tempo zpomalý a kvalita trochu klesá. Jenže tohle všechno potom zmizí a dostáváme dechberoucí finále. Bylo to grandiózní, epicky, emocionální až mi slza ukápla. Nejlepší postavy: Light Yagami( kira), L a samozřejmě nesmí chybět Ryuk, jeho hlášky s jablky mě vždy dostávaly. Také soundtrack je parádní. ()

Elementál

Tak nevím, jestli budu schopen přispět ještě nějakým názorem: Death note je skutečně výjimečné anime o soubojích bez násilí a o vraždění bez nenávisti (samozřejmě s výjimkami). Oba hlavní protagonisté mi byli velmi sympatičtí (myslím Ryiuzakiho a Lighta), v druhé sezóně se objevivší Near a Mello už méně.___________Seriál je poměrně pěkně vykreslen, všude spousta stínů a tmy, do toho nabušená hudba - zkrátka dobré anime. Ale co z něj činí anime výborné a neopakovatelné? Atmosféra a plány v plánech jiných plánů - nezřídka se mi stávalo, že jsem si musel něco pustit dvakrát či třikrát. Ale vůbec mi to nevadilo, spíš naopak.__________I když vím, že už by to byla nastavovaná kaše, třetí sezónou bych vůbec nepohrdnul a to i přesto, že druhá byla podstatně chaotičtější a s menším spádem než první a třetí by byla jistě ještě slabší. Ale přesto! Chci se dívat dááál! :D ()

BS

Opravdu nevím co si o Death Note mám myslet, do 17 dílu to byla ukrutná jízda plná zvratů podkreslených vynikající hudbou, která dělala v tomhle případě opravdu hodně :)) Často jsem musel koukat s otevřenými ústy na Kira vs L, bohužel další díly nedokázaly udržet vysoko nastavenou laťku kvality a děj se stal tak trochu tuctovým, nemluvě o tom, že geniální postava L (ve smyslu námětu a provedení ne jeho myšlení) byla zabita (s čímž se dalo počítat) a byla nahrazena nesympatickým N což seriálu hodne ublížilo... Závěr seriálu přináší velké NIC, nechápu proč se neobjevil nějaký dovětek, který by ukazoval co se stalo se světem, protože ač Light aka Kira zemřel společnost prostě po jeho zásahu nemohla zůstat stejná... Po technické stránce je seriál na výtečné úrovni hudbu už sem zmiňoval ta je vážně vynikající ("Hey hey ningen sucker ah ningen ningen fucker, what's up people?") a animace je prvotřídní sice je hodně statická, ale vše je hodně detailní, v tomhle ohledu jsou dobré hlavně postavy, které vypadají vážně skvěle.,,, Do sedmnáctého dílu jasných 5 výš 3 až 4 a mírné zklamání... ()