Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (více)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Epizody(37)

Maki89

podla mojho skromneho nazoru vyborne anime - hold niesom znalec na toto, ale mne sa to pacilo a velmi... serial mal stalu kvalitu, drzal ma v napati a kto by si nezamiloval nejakeho toho shiniganiho? :) 9/10 ()

Redi

Parádní anime serie, které mě chytlo, a i když má 37 episod, což je na mě moc a zatím nejdelší věc co jsem zkoukl, tak mi to vůbec nepřišlo...prostě to odsejpalo. Skvělé hlavní postavy, které hrály jakousi hru na život a na smrt pomocí důvtipu, psychologie ... Ryuku(Shinigami) toho moc nenakecá, ale když, tak ten jeho černý humor vždy pobavil... Ostatní prvky jako příběh, hudba, vizuál (místama to trochu drhlo) se mi moc líbily. ()

Monoxid

Tohle depresivní, inteligentní anime s charismatickým antihrdinou mě naplnilo prazvláštními pocity až k prasknutí. Nejzajímavější je, jak se vyhrocuje vztah mezi Lightem a Ryuzakim. Maso. Je tam tolik různých myšlenkových pochodů, napínavých situací - a vážně, napínavých, i když to většinou směřuje k nevyhnutelnému konci... Budu to muset chvíli vstřebávat... ......... Nedalo mi to, a musela jsem se podívat na konec v manze. Je vážně 'silnější' než v anime. Musím ale říct, že v obou případech je to ztvárněno tak, že mě to přimělo sympatizovat s naprostým šílencem. Kdyby se našel někdo, kdo by nepodlehl tomuhle seriálu, chtěla bych, aby mi řekl, jak se mu to povedlo. (Bohužel zpětně nedokážu posoudit, jak moc je moje vysoké hodnocení ovlivněno tím, že to byl teprve druhý anime seriál vůbec, co jsem viděla. Zůstaniž tedy ještě chvíli v mé topce...) ()

LittleJohnny

Nejlepší anime jaké jsem kdy viděl... Na anime už se nějaký pátek nedívám, ale tohle by mohlo klidně konkurovat polovině celovečerních filmů. Neuvěřitelně silný příběh, který mě vtáhl do dění, nejde to jinak než plná palba! ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Jakmile dojde k důležitému twistu v polovině, začne se všechno tak nějak moc natahovat a dalo by se klidně i deset dílů vystřihat, z nějakého důvodu jsou dvě důležité postavy dabované opačným pohlavím (Rem a Near), animace je řekněme spíše úsporná a dějové podfuky na třetí či na čtvrtou až na pátou jsou někdy až moc... ALE. Ale v nezapomenutelných epizodách jsem dostal ty nejlepší televizní zážitky ve svém životě, když se samozvanému soudci Lightovi postaví do cesty tajemný detektiv L, ten pocit naprosto epického souboje intelektu a geniálních myslí... Autoři nepotřebují obří armády či tanky k navození osudovosti, stačí jim zastavit čas a nechat dva hlavní protagonisty přemýšlet. Zvraty a cliffhangery snad nemohou být více učebnicové, ale působivé a rozhodně mě dokázaly natěšit k téměř nepřetržitému sledování. Už jsem dlouho nesjel celý seriál takhle rychle, skoro jako zamlada - navíc i napodruhé. Potřebujete snad lepšího doporučení? 80 % ()

MikyAff

Několik prvních dílů, kdy se začíná se zápisníkem lehce jen dovádět, to vypadá na velice slibnou sérii, kdy jsem se těšila, jaký různý intriky se budou vymýšlet a každou chvilku budeme někoho mordovat. Jenže to vydrželo opravdu chvilku. Potom se to zvrtlo v detektivní honění Kiry, kým byl každou chvilku někdo jiný a už to nebylo ono. Zápisník už se tolik neukazoval, primárním tématem se stalo honění padoucha. Hlavně odchod jisté postavy mi hrozně zasáhl a bez ní už to nebylo vůbec ono. I tak jsem ale dychtivě všechny díly viděla během jednoho týdne. Ono i když už se to netáhne v liniích, v jakých jsem si představovala, tak i přesto si to diváka opravdu hrozně získá. Ani nevím jak, ale k postavám jsem velmi rychle přilnula a to včetně Shinigamiho Ryuka, který se mi zezačátku absolutně nelíbil, ale po nějakém čase si jeho zlověstný smích jednoduše oblíbíte. Navíc jsem asi prostě úchyl, ale mám slabost i pro kreslený kluky. Ryuzakim jsem se okamžitě stala posedlá a i když to občas bylo na hraně, tak Raito taky dost bodoval. Death Note sliboval skvělý anime zážitek a v jistém směru to také splnil. ()

demented

Súboj dvoch geniálnych mozgov... nádhera.Seriál si drží tempo a nepoľavil zatiaľ ani v jednej doteraz odvysielanej epizóde. Navyše od 20.časti sa zmenila úvodná a záverečná znelka/skladba, ktoré dokázali prekonať aj naozaj geniálne pôvodné skladby ... (Update: Bohužial si Death Note neudržal nastavenú laťku kvality a s pokračujúcimi dielmi to ide dolu vodou, ach jaj. Po 34 dieloch sa hrozim, kam to az vo zvysnych troch dieloch zajde. Ale vlastne mi to uz je jedno) ()

skretik

Som na nejakej 12. časti a neviem sa vynačudovať, kde na tie nápady tí ľudia chodia... to je tak fantasticky prešpekulované a poprepájané... Krásne to do seba zapadá. Veľmi ma to nadchlo. Zatiaľ rozhodne 5*... Hm, po dopozeraní určite medzi top seriály. Koniec už nebol taký ako začiatok ale stále to bolo na vysokej kvalite (prvý L bol najlepší :) ). ()

immortalis

Atmosféra prvních 20 dílů se nedá slovy popsat. Prostě tohle musíte vidět. Death Note mě chytil a pustil až u posledního dílů. Koho si vyberete? L nebo Kiru? Nejvíce se mi líbí, že není čistě určena dobrá a špatná strana. Oba to dělají, protože si myslí že je to správné. Jedno z nejlepších anime co se týče atmosféry co jsem viděl. Hodnocení 100% ()

Midori_Mike

Zcela famózní seriál, kterému se v určitých věcech doposud u mě žádný nevyrovnal... Ovšem dokonalý bohužel není :( . Prvním 17 dílům nelze vytknout snad vůbec nic. Ovšem potom už se zdá, že si autoři ukrojili příliš velké sousto, seriál zbytečně natáhli a zamotali (což by až tak nevadilo) a už se z něj nedokázali smysluplně vymotat (což by vadilo). Naštěstí poslední díl vcelku situaci zachraňuje, ten je nasáklý napětím, že vám tuhne krev v žilách a po dodívání máte velice příjemné pocity. Takže já budu hodný a dám seriálu 5*, protože někdy byl na 4* a někdy zase tak na 6* :) ()

Ceres

Dechberoucí animé, které je ale v závěru hodně nevyrovnané. Do 26.dílu je to vše ok, ale zemře L, je to napytel, navíc okolnosti jeho umrtí a vztah Rem a Misy....hodně dobré. Konec je seriálu je velmi dobrý, s tím ja nemám problem ale těch 11 posledních dílů se Yagami Light chová jako blbec, což degraduje vše, co bylo vystavěno těch bombastických 26 dílů předtím. Prvních 26 kousků a závěr za plných pět, zbytek za průměr 50%. Celkově za 4 a 75%. ()

Petr23

Už dlouhou dobu jsem uvažoval nad tím že bych začal sledovat nějaké "japonské anime", protože už od slyšení a od shlédnutí pár anime filmů vím že jsou takového počiny velmi dobré. Tak jsem se rozhodl a díky CSFD jsem narazil právě na Death note. Už od prvního dílu jsem byl vtažen do vynikajícího příběhu plného napětí, intrik, dedukcí, lží a jen jsem sledoval jak se na mne vše zmiňované valí ze všech stran. Předností tohoto seriálu je, narozdíl od většiny anime co jsem viděl fakt "uveritelnosti", jistě, je tu Death note, ale jinak se tu obejdeme bez zvláštních schopností, bez gigantických monster a vzdálených zemí. Zkrátka na mne udělal seriál velký dojem a jsem rád že mi otevřel dveře do světa anime a manga. ()

VanTom

Trošku dost vykonstruované. Nedá se tomu upřít zajímavý nápad, ale zpracování mne už tolik nenadchlo. Animace je jen lehce nadprůměrná, velmi často se jedná o statické obrázky, které se pomalu posouvají po obrazovce, a k tomu hlavní postavy pronášejí své myšlenky, plány a podezření. A jaké plány a podezření! Light je schopen předvídat chování osob na desítky úkonů dopředu, to ale není nic proti L, který ze stovek možností dokáže vybrat vždy tu správnou, pak znovu, znovu a znovu. Bez důkazů, jen na základě předpokladů a domněnek. Záchranu tak znamenaly hlavně zajímavé a nečekané dějové zvraty po několika dílech (druhý Kira, vzdání se zápisníku...), které seriálu dodaly vždy nový směr a dech. ()

Emerelle

Zatím jsem viděla jen pár dílů, ale i tak uznávám, že seriál je to povedený, škoda jen, že mě osobně se více líbí zfilmovaná verze :) ()

venalce

Wow. Už bych měla být zvyklá, ale stejně mě vždycky překvapí, co všechno dokáží Japonci z původní zápletky vydolovat. Hoch se rozhodne vzít nápravu světa do vlastních rukou, to zní jednoduše, jenže vzápětí se z toho stane souboj dvou géniů, kdy chtě nechtě fandíte oběma stranám už jen proto, že kdyby jedna z nich vyhrála, seriál skončí. Sledujeme, jak se postupně mění celý svět a jeho smýšlení, jak vám ten seriál klade otázky přímo na tělo. Japonci se prostě nebojí nejednoznačných filozofických problémů. Bylo to skvostné, propracované a chytré (souboj géniů, víme?). Obzvlášť se mi líbil zvrat, kdy do hry vstoupil nový nečekaný hráč, v tomto případě upištěná a dětinská modelka. To jsou celí Japonci, najednou se vytasí s novým hru komplikujícím prvkem, kdo by to čekal? Právě pro tyhle zvraty je miluji, u nich je možné všechno, jejich fantazie je bezbřehá. Konečné šílenství, kdy se ukazuje, že diktatura i s původně dobrou myšlenkou je pořád jenom diktatura, byla silnějším poselstvím, než jsme v euroamerickém světě zvyklí. Manga má oproti seriálu zajímavou tečku navíc. ()

Ichabod

Nejzajimavejsi, nejnapinavejsi a nejchytrejsi anime co jsem kdy videl. Serial je temer veskere akce prosty a co vic, vetsina kazdeho dilu je prevazne nekolik statickych zaberu, kde postavy odrikavaji sve party, nicmene nuti divaka viset na kazdem slovu Lighta nebo L. Je to chytre a ma to takove zvraty, ze se o mne obcas pokousel infarkt :) Ano tak skvele to je! ()

smolicek04

Tak ak mám pravdu povedať, neveril by som že ma anime seriál dokáže tak fascinocvať. Pri zhliadnutí prvej časti ma to až tak nebralo, ale z nudy vykuklo na svet to že mám inšie chápanie na anime ako predtým. Je to asi jeden zo seriálov ktorý som stihol zhliadnuť za 5 dni. To som ale maňiak :D ()

Vironey

SPOILER*** Zábavná kriminálka s kouzelně vyšinutým duem Kira/L. V druhé části po smrti L to šlo sice trochu z kopce, ten malej blonďák byl napřeshubu, závěr trochu slabomyslnější, ale celkově fajn podívaná s dobře vybudovanou atmosférou. ()

vyfuk

Když nebudu započítávat Pokemony a podobné dětské kravinky, tak vlastně mohu mluvit o tom, že toto bylo mé první anime. Navíc jsem k němu přišel jako slepý k houslím. Nějak na mě vyskočilo, že vyšel hraný americký remake od Netflixu a nějak jsem si řekl, že ho musím vidět. Ale nechtěl jsem být ignorant a pozér, takže jsem se musel obětovat vidět i tyto kousky. S tím, že anime je pro mě španělská víska, do které jsem ani nikdy nechtěl vstoupit. O to více mi spadla čelist, když jsem po prvních asi pěti dílech zjistil, že mě Death Note neuvěřitelně baví. V podstatě nešlo o žádné nechuťárny a oplzlosti, ale o lehce fantastický, ale přesto skvěle faktický, propracovaný a co pro mě byla slabost, jako kriminální thriller příběh. Poté už to lehce jelo z kopce, protože to, na čem byl celý seriál postaven a bylo na něm to nejzajímavější, či-li konfrontace a anonymní boj mezi Kirou a L byla ta tam. Šlo už o handrkování s tím, že jeden vlastně toho druhého znal, jenom si to nemohli dokázat. Poté se do toho ještě zapletka naivní a otravná holka a šlo do kopru. V tom nejhorším ohledu, protože kopr fakt nenávidím. No a poté už jsou to nějaké Kirovi kličky, smyčky, frčky, pičky, že se v tom začnete ztrácet a přestane to dávat smysl. Jako jo, asi jsem méně důvtipný nebo jednoduše blbý, ale já Kirovi záměry a podobné kraviny nechápal a byly upřímně ukradené. No a poté se během jedné epizody všechno vyřeší a je zářný happy ending. Jak říkám skoro u každého seriálu. Vadou je zdlouhavá délka. Super je, že jde o dvaceti minutové kousky. Nic nemění však na tom, že kdyby seriál (anime, oukej hnidopiši) měl třeba dvanáct dílů a spoléhal se na to v čem byl dobrý cca prvních šest dílů, tak by šlo o jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl. Ale takto z toho bylo jenom několik hodin strávených u něčeho, co bylo dobré jen asi do půlky a pak to šlo dole vodou. Věčná škoda. Obrovský potenciál ztracený v nudě. Stále ale oceňuji napínavé a skvěle udělané epizody. A co víc, skvělou muziku, která mě opravdu skvěle překvapila. Po dopsání tohoto komentáře se autor dozvěděl, že epizod není 26, ale 37, takže se na zbytek bude muset podívat a rozhodující verdikt napíše zde poté: Jak jsem chápal tak menší teleport o pět let později. Nicméně bez nějakých zajímavostí. Opět je zde pár blbečků, kteří se můžou z Kiry po*rat a lidi co ho chtějí dostat. Celkově vzato jsem čekal, že už půjde o pravzácnou Kirovu budoucnost, kterou bude někdo sabotovat, ale ono nic. Docela škoda, ale nedá se s tím co dělat. Epizody mnohdy vypadají úplně bezmyšlenkovitě, jde neustále o jedno a to samé a některé postavy se chovají bez mozku. I tak konec je sám o sobě známkou satisfakce a dobře se na to konečně po tom všem kouká. Ale jak říkám věčná škoda. Hlavně titulní hudební podkres byl původně super, pak se to změnilo na japonský death black metal. ()