Zápisník smrti: Poslední jméno

• Japonsko Desu nôto: The last name (více)

Pokračování minisérie podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízklosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Podaří se L zabránit jejich setkání nebo už je pozdě a musí přijít na jiný způsob jak oba dopadnout? (Genryuusai)

BMAJTZ

Uplne totozne jako prvni dil, tim myslim uplne totozne. Dej se porad toci o dopadeni Kiry a zvrat strida zvrat. V pribehu by problem nebyl Problem opet nastava ve zfilmovani to je na neuveritelne nizke urovni. Co u tohohle filmu je ale neskutecne horsi nez v prvnim dile je zaver, tak spatny zaver jsem uz fakt dlouho nevidel. Prehravani hercu mi vylozene vadilo. Kdyby to dostalo trochu vaznejsi a temnejsi vyraz dalo by se z toho vytriskat opravdu hodne. A jeste neco cesky dubbing japonskych filmu fakt suxx. ()

kenkaku

Plynulé pokrčování #1 které rozvíjí děj přesně tam kde to posledně ukončilo. Děj se lehce "zamotává" (aby se dostavil pocit promakanosti děje), ale nejsem si jist, jestli je to ono. Už je to lehce přes závit... Občas mi přišlo, že postavy přehrávají čím dál víc. I tak si film drží pozornost a jako celek působí velmi dobře. ()

BuddyO

Tato krimi pohádka mě opravdu zaujala svým napínavým dějem, originalitou, prostě vším. Jenže... K mé obrovské smůle jsem předchozí příběhy neviděl, a tak jsem se velice často nechytal. Proto pouze 3*. Pokud na tom někdo budete stejně jako já, pohledejte si nejdříve prerekvizity. Rozhodně to stojí za to! ()

Darik

Sice jinej děj než v seriálu, ale zato byl tak napínavej a zajímavej, že to rád scénáristům odpustím. Tenhle díl je mnohem lepší než první a to hlavně díky zápletce, která dodala na Kiru úplně jinej pohled. A mimochodem - kolik z vás si všimlo chybky ke konci? Nebudu prozrazovat ale je celkem zásadní ;) ()

Marys

Určite trochu lepšie, než prvý diel, aj samotné vypointovanie oproti anime je lepšie, no zvyšné veci, ktoré sa podľa mňa až tak nepodarili, zostali. ()

BOURQUE

Druhá časť filmovej adaptácii svetoznámej anime Death Note. Z hľadiska celkovej koncepcii je to na podobnej úrovni ako prvá časť – obidve filmy tvoria jeden veľký príbeh (je to jeden film, rozdelený na dva časti). Tvorcovia sa snažili všetky časti pôvodnej anime dať do jedného veľkého filmového príbehu. Z pohľadu finálneho výsledku sú tu pochopiteľne značné rozdiely, ale každopádne oceňujem snahu tvorcov a výkon všetkých hercov/herečiek. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Skleni

Tak oproti jednotke je to chabé. Už som cítil velký tlak na scenáristov a producentov aby film bol prekvapujúci koncom a strhujúci akciou. Film už nepredstavoval tú drámu ako v jednotke. Proste šlo o čisto pomstu a všetko s ňou späté. Aplikácia boha zápisnika bola hlúposť. A vlastne aj koniec. 60% ()

LyBerion

I přes zásadní rozdíly mezi anime předlohou je svým způsobem konec sympatyčtější, je to snímek spíš pro fandy seriálu a lidi co ho neviděli zřejmě moc neosloví. Pokud se ale s nadhledem podívam na seriál a film musím uznat, že má hodnocení zasloužené. ()

NiaWolf

Mnohem lepší konec než byl v seriálu. "L" byl zahrán vážně skvěle a stejně tak i ztvárnění Shinigami bylo perfektní. ()

Nyan

To, jak skončilo převyprávění příběhu Death Note ve filmu, mi přišlo přijatelnější než v seriálu, kde jistá finální událost proběhla jinak a seriál se v důsledku toho natáhl o dalších deset dílů s novými postavami, což mi přišlo jako natahování (předlohu jsem nečetl, takže nevím, která verze je věrohodnější, dvojfilm na mě působí celistvějším dojmem). Jediné, co mi trochu chybělo, byly vnitřní monology Lighta a L. Avšak klobouk dolů před scénáristy, že se jim povedlo nahustit příběh seriálu do dvou filmů a přitom zachovat parádní napínavou atmosféru! ()

Claude Speed

Pokračování filmového zpracování stejnojmenné mangy nabízí ještě více napětí, intrik a strhujícíh zvratů. Pro mě už není pokračování tak vynikající, jako první díl, ale i tak jde o skvělou podívanou v podobě geniálního detektiva L nebo rádoby nového boha světa Kiry. Hudba je vcelku dobře vybraná, ale na seriálové zpracování nemá. Společně s prvním dílem tvoří tento celek naprosto dokonalou detektivku. 99%. ()

kukkik

Death note je srdeční a filozofická záležitost.. finální morální verdikt zůstává nevyřčený a je to tak dobře. Zakončení příběhu je v předloze samozřejmě lepší a propracovanější ale to je dáno časem. Oba dva tyto filmy jsou mistrovská díla a pátou hvězdu nedávám pouze díky porovnání s předlohou. ()

Brusinka

O něco lepší, než jednička. Hvězdou snímku je samozřejmě L. L je takový Jack Sparrow animovaných seriálů. Ken´ichi Matsuyama sice hereckými schopnostmi Johnnyho Deppa neoplývá, nicméně se rolí evidentně baví a jeho L je takový, jakého jsem ho vnímala v anime: Na svůj post příliš mladý kluk(velmi hezký kluk...:), střídající momenty dětské hravosti a suverénní vážnosti. Génius s columbovsky nenápadným detektivováním a zálibou ve sladkém, která v cukrovkářích musí vzbuzovat hlubokou depresi.... Záporů jsem moc nenašla, jedním z těch výraznějších je především to, že je vidět, jak se šetřilo, kde se dalo. Patrné je to hlavně na animaci Shinigami, zejména Rem, která byla prostě... divná. A pak na určitých interiérech(například na interiérech Sakura TV, které mi připadaly jak ze scénky Petra Novotného). Příběh byl, stejně jako u předchozího dílu, poněkud osekán, i když šlo povětšinou o škrty, které filmu nijak neublížily, spíše naopak. Za prvé mě potěšila absence pánů z firmy Yotsuba, kteří v seriálu figurovali asi šest dílů a já jsem ani po těch šesti dílech úplně nepochopila, proč tam vlastně byli, natož, abych si je zapamatovala. A za druhé konec. Na japonské dějové zvraty jsem si už tak nějak zvykla a budu-li mluvit za sebe: Takhle to mělo skončit! Závěr Last name byl skutečně geniální(když pominu ten poslední výlet do Yagamiho rodiny, ten si opravdu mohli odpustit) ()