Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

sobol1

Je jen málo filmů při kterých člověk má v sobě hrozně moc emocí tady ty emoce jsou,. Je to nádhera sledovat něco tak dobrého jako je tento film. hanks a všichni herci byly výborní hudba skvěla , ke konci jsem musel utřít slzu a to se mě nestává. JASNÝCH 5! ()

jan152

Na Shawshank to nemá ani zdaleka. Zbytečný důchodcovský prolog a epilog natahuje stopáž na 3 hodiny. Všechny charaktery jsou černobíle schematické. Ano, je to profi práce, ale vypočítaná na efekt. Děj snadno předvídatelný, zázračné uzdravení ředitelovy manželky bylo zřejmé už po prvním léčitelském zásahu. Mohl bych zmínit i klady, ale o těch jsou tu všechny komentáře. ()

Padam

Jako milovník knih Stephena Kinga musím uznat, že film tentokrát kazí knihu opravdu málo. Ale přece se něco najde. Takže kdo knihu četl, klidně ať si film odpustí. Ale nevěřím, že by někdo odolal. Strhující děj vás chytne a nepustí. Protože jsem film viděl dříve než jsem četl knihu, můžu dát 5*. Kdyby pořadí bylo opačné, asi bych od filmu čekal víc. ()

truver

Skvely film postaveny zejmena na dokonalem herectvi Toma Hankse. Vymyka se, krome mysteriozniho prvku, i z tvorby Stephena Kinga. I vyber hudebniho podkladu se podili na tom, ze divak se necha prenest o nekolik desitek let zpatky a uveri i tomu, ze lze ozivit mysku se zlomenou pateri.... ()

darunka

Překvapivý film. Chvilkami jsem myslela, že už to vypnu, protože to bylo brutální, pak mě to začalo bavit. Myslela jsem si že se nedodívám, ale i přes to jsem ho shlédla až do konce. Doufala jsem, že Jacka nechají žít pro to že to neudělal i pro to, že měl léčivé schopnosti. Trochu hororové, brutální ale občas i vtipné. ()

KrsoPeter

Famozny Tom Hanks len ukázal čo vlastne je .Krásny a dojemný film,ktorý nadchne skoro každého.Veľké emocie idu z tohto filmu,úžasne zamotávky.Ďakujem že som mal čest tento film videiť v kine,ešte famóznejšie emócie som tam zažíval,klobúk dole. ()

mpet

Velice silný zážitek, který rozhodně stojí za zopakování. Trvalo mi hrozně dlouhou dobu, než jsem se přinutil podívat na Zelenou míli, neboť jsem to vždy pokládal za naprostou blbost. Jo ale mýlil jsem se. A JAK!!!! Nebudu tvrdit, že je to nejlepší film, ale rozhodně mezi ty nejlepší patří a to naprostým právem. Úžasná atmosféra plná emocí, doplňovaná příjemnou hudbou diváka navnadí a postupem času plně vtáhne do příběhu, který je absolutně strhující. Úžasní herci, skvělí režisér, scénář a výborná předloha dala vzniknout tomuto veledílu, po jehož zhlédnutí nejednomu divákovy naskočí husí kůže. ()

Gringo.Vike

Geniálny film, geniálne obsadenie, hlavne [ Kofí ]-(neviem napisať :D ), neviem si ani len predstavit niekoho, kto by to zahral lepšie... rolu Toma Hanksa sa neoplatí komentovať, u neho je 100% normálnych a opat niet čo vytknut :) ()

Archangel_P

Naprosto úžasný film, nic skvělejšího jsem hodně dlouho neviděl. Frank Darabont odvedl po Shawshanku další perfektní práci s vězeňským prostředím. Neskutečný herecký výkon Toma Hankse a hlavně Michaela Clarka Duncana v roli obrovského vězně se jménem John Coffey. M.C. Duncan má ve skutečnosti "pouze" 196 cm, to je jen o tři centimetry více než David Morse (Brutus Howell), ale ve filmu vypadal jako o dvě hlavy vyšší, úžasná práce! Velice silný film s hodně dojemným koncem, po kterém mi bylo i smutno. Neuvěřitelný zážitek, podle mě je to ten nejúžasnější film na světě. Kdybych mohl, dávám deset hvězd z deseti, takhle ale hodnotím jen pěti, 100+ %. Něco úžasného. ()

BranuliQ

Po druhom pozretí sa moje dojmy z filmu zvýšili. Tak nádherný, výborne zahraný (Tom Hanks a M. C. Duncan vládnu) a hlavne dobre zrežírovaný film nie je možné vídať veľmi často. Chytilo ma to za srdce a preto nemôžem dať menej ako 100%. ()

Babbsi

Už léta jsem tomuto filmu nedávala příliš velké naděje, co se úspěchu v mém osobním kinematografickém nebi týče. Teď už vím, jak jsem byla hloupá a jízlivá... a to vše docela zbytečně. Kladně zaujmout dokázal film už od prvních minut. Je vtipný, je smutný... je zkrátka vším, co si od něj žádá i náročný "konzument". Budu doufat, že až si přečtu knihu, tak že se mé dojmy nezmění (k horšímu). ()

Mishaa

Dechberoucí film na, který se dá koukat s chutí pořád a pořád dokola. Mám ráda malou Jingles .Tom Hanks na jedničku a ta hudba bez chyby XOXO Míshaa ()

OokamiCZ

Zde asi píchám do sršního hnízda, ale troufám si říct, že jde o jeden z nejvíce přeceňovaných filmů vůbec. Tím samozřejmě nechci říct, že jde o špatný film, to vůbec. Obsazení v podobě Toma Hankse nebo M. C. Dunkana bylo určitě dobrým krokem, motiv příběhu je zajímavý, prostředí a dialogy jsou poutavé, a... a to je ale asi tak vše. Nevylučuji, že jsem od Zelené Míle čekal něco víc a mluví ze mě zklamání, ale upřímně - jaká je motivace kouknout se na film znovu? Nemohlo nám nic uniknout, nic nového při dalším zhlédnutí neobjevíme, tak maximálně si můžeme zapamatovat dialogy nazpaměť, ale o tom to přeci nemá být... Jak jsem řekl, nejspíše píchám do sršního hnízda, ale navzdory všem doporučením mne film zklamal, i přesto mu mohu za sebe udělit krásných 70% a vřele doporučit dál, jen ho nebudu asi nikdy tolik vychvalovat. ()

jakub.bystra

Životní role Toma Hankse, skvělá režie Franka Darabonta a silná hudba Thomase Newmana. Ikdyž mi závěr nepřišel zdaleka tak dojemný, jako u Shawshanku, rozhodně na mě zapůsobil. Jen si myslím, že stopaž mohla být o nějakých 25 minut kratší, některé scény byly poměrně nudné a Zelená Míle by se bez nich rozhodně obešla. Nebýt tohoto zaváhání, byl by u mě tento Darabontův kousek o něco výš. Nicméně, po drtivou většinu filmu jsem se skvěle bavil, a tak dám 5*. Stále se jedná o film do TOP 10, ale nebýt těch pár minut nudy, možná by se u mě vešel i do TOP 5. ()

Milonak

Jo, bavilo mě to, takový film se málokdy vidí. Skvěle zvolení herci, ojedinělý příběh, ale přehnaně dlouhá stopáž a až moc velký (možná větší, než opticky zvětšený M.C. Duncan v roli obrovského černocha jménem John Coffey) příběh, vyladěný téměř do až moc velké dokonalosti. U jiného Darabontova filmu - Vykoupení z věznice Shawshank - jsem napsal toto: "Když jsem film dokoukal, tak jsem přemýšlel, zda není až moc dokonalý a zda už nebalancuje na hranici skvělého filmu a díla cíleně točeného " pro diváka", neboli líbivého filmu. Ale musím konstatovat, že ačkoliv se k této hranici dost často blíží, tak ji nikdy nepřekročí a v tom je snad právě to umění (nejen režiséra)." U Zelené míle mám podobný pocit, ačkoliv mě nedostal tak jako "Vykoupení". Nicméně pořád opravdu dost dobré. 85% ()

Mil_haus

Kingova předloha se mi líbila trochu víc, ale to není měřítko kvality. Knížky to u mně vyhrajou většinou. Jinak je to ale hódně dobře zpracovaný. Tom Hanks je excelentní a tomu malýmu křivákovi zakomplexovanýmu jsem to přál od začátku. Dočkal jsem se, takže spokojenost. ()

CoolJerry

Na pohrebe vlastného otca som neplakal, ale pri scéne, keď išli popraviť Johna Coffeyho mi vyhrkla slzička... veľmi silný film. ()

bettyragy

Jeden pro mě z nejoblíbenějších. Výborné herecké výkony. I když má bohužel tento film smutný konec a je celkem dlouhý, je strhující od začátku až do konce. Viděla jsem ho již několikrát a pokaždé mě znovu a znovu upoutá. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem