Řetězová reakce

Reťazová reakcia

Akční / Thriller / Drama

USA, 1996, 102 min

• tron

Tento film je zlý sen. Otrasná ekologická agitka ako zo základnej školy, oproti ktorej je aj ALJAŠKA V PLAMEŇOCH dychberúcim akčným trilerom s presahom o ochrane prírody. Andrew Davis dokázal svojho času poskytnúť kvalitný akčný priestor Harrisonovi Fordovi (UTEČENEC) i Seagalovi (NICO, PREPADNUTIE V PACIFIKU), takže divák čaká ďalší relatívne vydarený kúsok. V horšom prípade hlúpy, ale aspoň po akčnej stránke zábavný oddychový výplach. Nič také však nedostane. Dokonca ani snaživý Morgan Freeman nestíha, nieto ešte nefunkčný pár Rachel Weisz + Keanu Reeves (opätovné stretnutie po rokoch dopadlo lepšie - CONSTANTINE).(9.10.2005)

• Roman.Ticka

Přenudné školní instruktážní video z chemické laboratoře o tom, jak v ní (ne)dělat experimenty, jinak hrozí riziko výbuchu. Buď za to může roztržitý pan učitel nebo nezbedný nepozorný žák, ale když to udělá bum a vyletí celá škola do luftu, tak je viník vlastně jedno, kým je. V krajním případě za to může pan inspektor, protože zrovna přišel na inspekci a zjistil, že se ve školním prostředí děje něco nekalého, co vybočuje ze zavedených tradic školního řádu a to se prostě nesmí. Tečka.(3.8.2013)

Davis si nevšimol, že už netočí Utečenca a narval sem toľko útekov pred políciou/zabijakmi, až sa divím ako je možné aby Keanu nemal problém s dychom. A tak hoci naháňačky sú spracované na úrovni a všetky sa odohrávajú v originálnych kulisách (dvíhajúci sa most, model lietadla, zamrznuté jazero...) tak dej na ich pozadí nestojí za starú belu. Čachre Freemana s Coxom sú skrátka zívačka, čo sa v ničom nevymykajú thrillerovej rutine. Reevesovi navyše chýba zdatný protivník, akým bol Fordovi Tommy Lee Jones. Film tak napokon môže byť rád aj za priemernú známku. 5+/10(26.1.2015)

Ačkoliv jde o snůšku nejklasičtějších žánrových klišé a tak trochu variaci na Uprchlíka a filmy jemu podobné, mě se tenhle film opravdu líbil. Keanu Reeves jako štvaný hrdina, Rachel Weisz jako sympatický doprovod, Morgan Freeman jako výstavní záporák a k tomu samozřejmě banda hláškujících federálů. Jo, takhle nějak vypadá zábavná a poctivá akční jednohubka. 70%(13.2.2008)

Co se přihodí s osmi bloky jižního Chicaga, když vědec Keanu objeví převratný způsob přeměny vody na energii, zatímco tajné spiklenecké organizace by se raději dále čachtaly v ropě? Ví Bůh… Davis chtěl tři roky po Uprchlíkovi vstoupit do téže řeky, ale chyběl mu inteligentní scénář a hlavně napětí, které by tady nenašel Samuel Gerard i s celým svým vyšetřovacím týmem ani po šesti týdnech intenzivního pátrání. Tak mě někdy při pohledu kolem sebe napadá, že kdyby byla zdrojem energie lidská blbost, tak by prehistorické rostliny a živočichové, s vědomím vlastní fosilní zbytečnosti v daleké budoucnosti, ztratili veškerou motivaci umřít..(1.11.2010)

• - Natáčení bylo přerušeno hasiči z důvodu nebezpečně nízkých teplot. Mrazy dosáhly až -44°C. (oje)