Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

Trailer

tron

Reťazová reakcia je zlý sen. Ešte ani v roku 2020 (kedy koment aktualizujem) nikto nie je schopný vysvetliť, ako je možné, že taký prúser stál 50 miliónov a že ho natočil režisér Utečenca a Prepadnutia v Pacifiku s Freemanom a Reevesom v hlavných rolách. Našťastie sa Andrew už rok nato zahojil výborným trilerom o Dokonalej vražde. No pachuť existencie Reťazovej reakcie už zostala. A pretrváva desaťročia od svojho vzniku. Je to fakt slabá a otrasne nefungujúca ekologická agitka ako zo základnej školy, oproti ktorej je aj Aljaška v plameňoch dychberúcim akčným trilerom s presahom o ochrane prírody. Najhoršie je, že nedostanete nielen šikovný ekotriler, ale ani zábavne hlúpy béčkarský akčný výplach. Nefunguje tu dokonca ani snaživý Morgan Freeman v prekvapivo zápornej úlohe, a to už je vážne čo povedať, lebo Morgan Freeman je typ herca, ktorý obvykle (česť výnimkám) funguje aj vo filmoch, ktoré nefungujú. Príšerný pohľad je aj na pár zlých snov v podaní Rachel Weisz a Keanu Reevesa (opätovné stretnutie po rokoch v Constantineovi dopadlo lepšie). Neviem prečo, ale celé mi to hrozne pripomína o rok mladšieho Svätého: taktiež strašne nevydarený a pritom ambiciózny, drahý a na prvý pohľad kvalitne obsadený hollywoodsky triler, ktorý je vo výsledku tak neskutočne matný a s prepáčením hnusný, že človek fakt len krúti hlavou a nechápe, čo sa preboha muselo stať, že to takto dopadlo. ()

Gilmour93

Co se přihodí s osmi bloky jižního Chicaga, když vědec Keanu objeví převratný způsob přeměny vody na energii, zatímco tajné spiklenecké organizace by se raději dále čachtaly v ropě? Ví Bůh… Davis chtěl tři roky po Uprchlíkovi vstoupit do téže řeky, ale chyběl mu inteligentní scénář a hlavně napětí, které by tady nenašel Samuel Gerard i s celým svým vyšetřovacím týmem ani po šesti týdnech intenzivního pátrání. Tak mě někdy při pohledu kolem sebe napadá, že kdyby byla zdrojem energie lidská blbost, tak by prehistorické rostliny a živočichové, s vědomím vlastní fosilní zbytečnosti v daleké budoucnosti, ztratili veškerou motivaci umřít.. ()

genetique

Ja sa rovnako ako pár indivíduí pridávam k názoru, že toto vôbec nie je zlý film. Je síce pravda, že ako skvelý thriller ho nazvať nemožno, no ono tak celým dejom ani nepôsobí. Je trošku smutné ako si počína s dosť vážnou existenčnou otázkou, no inak okrem pár nedotočených miest celkom ujde. 70%. ()

POMO

Všetci máme aspoň jeden film, ktorý sa páči iba nám a nikomu inému. Tým mojím je prepadák Chain Reaction. Nie že by v ňom herci odviedli svetoborné výkony alebo že by bol námet originálny, ale jeho prekombinovaná thrillerová zápletka, ovešaná brilantnými akčnými scénami, je inteligentne napísaná a svižne nakrútená - jej 106 minút odsýpa od prvej do poslednej minúty. Keanu Reevesovi to ako dlhovlasému, krivo obvinenému vedcovi na úteku sekne, Rachel Weisz je prirodzene krásna a sympatická a Morgan Freeman je ideálnym mocným, za nitky ťahajúcim mužom v pozadí. ()

T2

Rozpočet $55miliónovTržby USA $21,226,204Tržby Celosvetovo $60,209,334║ škoda že z toho vznikla len bezvýznamná naháňačka o ktorú sa snažil v štýle Utečenca režisér Andrew Davis, nuž nie vždy to vyjde, dobré a nevyužité obsadenie zamrzí, film na pól plynu /45%/ ()

• Natáčelo se od 8. ledna do 13. dubna 1996. (BMW12)
  • Natáčení bylo přerušeno hasiči z důvodu nebezpečně nízkých teplot. Mrazy dosáhly až -44°C. (oje)