TV/// Obsazení 9(7)/10 Děj 10(8)/10 Hudba 8/10 Efekty 10(6)/10/// +herci, i na dnešní dobu technické zpracování, napínavý a zajímavý děj, výborné zvuky a hudba -no dobře, stáří filmu je trošku znát a samozřejmě kdybych hodnotil na dnešní dobu, tak by to bylo o 1* méně, ale ve své době.../// Už když jsem viděl tenhle film někdy v 10, tak se mi velice líbil. Všeobecně ani dnes mě katastrofické filmy neopustili. Rozdíl je však v tom, že dříve se točilo více takových filmů a hlavně vznikaly lepší snímky. Asi si tedy řeknete, že film nadhodnocuji, ale já myslím, že si výsledné hodnocení zaslouží, právem totiž patří mezi to nejlepší v tomto žánru, i když současného diváka asi tolik neohromý./// Celkem 94%(74%)///(9.6.2007)

Nevím, jaká je druhá knížka, která byla předlohou pro film. Skleněné peklo však bylo perfektní a jako téměř vždy při předchozím přečtení knihy přichází zklamání. V knize byla hlavní postavou šelma, tedy živel sám. Spousta a spousta stránek s detailním popisem ohně a jak zpracovává tu kterou "potravu". Film bych rozhodně neoznačil jako špatný, ale působil na mne až příliš sedmdesátkově a nezamlouval se mi ani ústup ohně do pozadí; jeho role se omezila na pouhou kulisu. Ano, těžko si představit film s ohněm jako vypravěčem, ale to prostě nic nemění na tom, že kniha byla mnohem mnohem lepší... 60%(18.1.2014)

Ďalší z rady vynikajúcich katastrofických filmov, ktoré v tej dobe vznikali ako na bežiacom páse, s obľúbenou hereckou elitou McQueen a Newman, ktorá zrejme prispieva k vyzdvihnutiu práve tohto filmu nad tie iné rovnako vydarené. Mne sa však zdá, že predsa len The Poseidon Adventure na mňa zapôsobil napínavejšie.(21.2.2010)

Hlavní předností tohoto geniální filmu je v tom že napětí je po celou dobu stejné to jest nezastaví se po Dobrodružství Poseidonu(který v sobě nezapře režii Irwina Allena)můj nejoblíbenější katastrofický film.Dále obsazení:McQueen, Newman, Vaughn, Chamberlain, Astaire, Dunaway ad.Výborná je také píseň We May Never Love Like This Again.Já tenhle film miluji a moc mě mrzí že mi kdysi utekl. Mrzí mě pak také to že Skleněné peklo je jediný film podle románů Scortia/Robinson.Třeba takový Výbuch nebo Prometheus v plamenech to by se mi líbilo na plátně a jak.(21.10.2003)

Slušná klasika žánru se strhujícím hereckým duem, které hodnocení vyzdvihává ještě o třídu výše. Především pak Steve McQueen je naprosto geniální borec, kterému nelze nefandit. Ucházející triky (především pak velká maketa budovy byla kvalitně vytvořená), zdatná režie a jedna napínavá scéna za druhou. Tak to má vypadat. Ovšem s tím hořekováním o nepřekonatelné špičce ve svém žánru bych to zase nepřeháněl. Kvalitní ano, ale zároveň i první, tudíž značný bonus navrch.(3.10.2007)

• - Vyhlídkový výtah z filmu se ve skutečnosti nachází v hotelu Hyatt Regency v San Francisku (hotel má dva). Výtah z tohoto hotelu „hraje“ v řadě filmů, včetně např. Čas po čase (1979). (džanik)

• - Jedno z největších úskalí, na které film narazil, bylo, které z jmen obou hlavních představitelů bude v titulkách uvedeno jako první. Nakonec se herci po dlouhé době dohodli, že zařazení proběhne podle abecedy. (Kaučuk03)

• - Mladého hasiče, který se bál slanit z výtahu, hrál Scott Newman, syn Paula Newmana. Jedná se o jejich jedinou spolupráci před kamerou. (MahYa)