Kdyby to někdo prostříhal a tak o hodinu zkrátil, bylo by to o dost lepší. Takhle je to pořád dokola to samý a postupem času to hodně nudí. Já to musel sledovat na tři zátahy. Jinak se prostě nedalo. Na tu dobu se jedná určitě o kvalitní katastrofický film se skvělými herci, ale to mně nestačí. U filmu se musím bavit a to se v tomto případě moc nedalo... 70%(5.9.2011)

Skleněné peklo jsem prvně viděla již před dávnými časy, ještě jako zvídavé dospívající dítko a pamatovala jsem si z něj jediný kratinký výsek s lanovkou. Nyní po letech jsem jej zhlédla již celé. Ačkoliv jsem za celou dobu sledování nepocítila snad skoro žádné pocity napětí či neklidu nad probíhajícím dějem, jedná se pro mě o perfektně zpracovaný a natočený snímek. V době vzniku musel způsobit divákům značnou újmu na nervech:) A jak zneklidňující a prorocká jsou závěrečná slova filmu, jež pronese Steve McQueen. Kdyby tehdy jen tvůrci tušili, že o několik desítek let později se tyto "obyčejné" věty až s nápadnou podobou zhmotní do jedné z největších tragédií, jaké kdy (nejen) Ameriku postihly.(23.10.2011)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $116,000,000Tržby Celosvetovo $139,700,000║ Po technickej stránke dosť slušne zvládnutý projekt a hlavne na danú dobu v 70.rokoch, keď sa dosť často točili všelijaké možné katastrofické filmy. Samozrejme u takýchto tipov filmov dosť brzdí napredovanie deju samotný príbeh a náležitý spád, a v tomto prípade to miestamy rezonuje práve na akejsi pomyselnej hrane únosnosti ale vďaka hereckým hviezdam ako Paul Newman či Steve McQueen si to drží svoju nadpriemernú úroveň a ich hrdinstvo sa dá uveriť a nie je zbytočne preplácané. Neškodilo by určite prestrihať podaktoré scény aby to malo lepší spád ale to je už len taká polemika k vylepšeniu. Dosť je viditeľné že sa tu tlačí na počet mŕtvych a tým pádom prídu trošku fádne úmrtia, doslova sú tam dosť nasilu vtesnané úseky do deja, len aby sa stále niečo ohavné dialo. /70%/(1.7.2005)

TV/// Obsazení 9(7)/10 Děj 10(8)/10 Hudba 8/10 Efekty 10(6)/10/// +herci, i na dnešní dobu technické zpracování, napínavý a zajímavý děj, výborné zvuky a hudba -no dobře, stáří filmu je trošku znát a samozřejmě kdybych hodnotil na dnešní dobu, tak by to bylo o 1* méně, ale ve své době.../// Už když jsem viděl tenhle film někdy v 10, tak se mi velice líbil. Všeobecně ani dnes mě katastrofické filmy neopustili. Rozdíl je však v tom, že dříve se točilo více takových filmů a hlavně vznikaly lepší snímky. Asi si tedy řeknete, že film nadhodnocuji, ale já myslím, že si výsledné hodnocení zaslouží, právem totiž patří mezi to nejlepší v tomto žánru, i když současného diváka asi tolik neohromý./// Celkem 94%(74%)///(9.6.2007)

Před dávnými časy ten, kdo neviděl Skleněné peklo, byl naprosto mimo. Maminka mi ten film nechtěla dovolit, takže jsem si musel pár let počkat, ale nakonec ani co většímu mi tahle špička mezi katastrofickými filmy náramně zachutnala. Skvěle vystavěný příběh podle pravidel žánrů, výtečné herecké výkony a napětí do poslední minuty. Tak sa robí katastrofa! Lepší než knižní předloha a všechny katastrofické filmy, které znám. Dokonce ani efekty nepůsobí dnes nijak směšně...(26.1.2004)

• - V 80. a 90. letech 20. století byl film pravidelně vysílán švédskou televizí hned po půlnoci na Nový rok. (džanik)

• - Stevu McQueenovi byly nabídnuty za natočení pokračování 3 milióny amerických dolarů. McQueen však zabouchl producentům dveře před nosem, a to doslova. (Mikino00)

• - Ve snaze získat nefalšovanou reakci osazenstva režisér Irwin Allen vystřelil do stropu bez toho, aniž by herce varoval a ihned natáčel. Trik se povedl. (džanik)