Táto katastrofická klasika si vysoké hodnotenie zaslúži. Napätie a panika žmýka diváka od začiatku do konca. Hystéria, odvaha i hrdinskí hasiči sú namixovaní takým spôsobom, že v porovnaní s nie nepodobnou realitou 11.9.2001 je film maximálne uveriteľný. A to o amerických katastrofovkách dá povedať veľmi zriedka. Určite by som nič podobné nechcela zažiť (keď už, tak radšej prežiť).(6.5.2005)

Jsem skoro v pokušení dát 5*, tohle je totiž film, který nelítostný zub času příliš nenahlodal a s dvojicí charismatických sympaťáků P. Newman + S. McQueen v hlavních rolích se na "Skleněné peklo" dá dívat opakovaně. Některé scény už sice vyvolají na rtech shovívavý úsměv, ale celkově jde o zábavnou, napínavou podívanou, jaké se většina pozdějších žánrových snímků nemůže vůbec rovnat. 85%(13.11.2009)

Po obrovském úspěchu LETIŠTĚ a DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU na začátku 70. let se s katastrofickými filmy roztrhl pytel a v roce 1974 vznikly hned dva klasické snímky, vynikající SKLENĚNÉ PEKLO a slabší ZEMĚTŘESENÍ, plus LETIŠTĚ 1975. SKLENĚNÉ PEKLO je hollywoodský velkofilm se vším všudy a jeden z nejlepších katastrofických filmů všech dob. Disponuje silným příběhem s dobře napsanými, hvězdně obsazenými a skvěle zahranými postavami, spektakulárními akčními scénami a melodramaticky fatální hudbou. Žádný div, když za kamerou stanuli hned dva specialisté na velkolepé podívané John Guillermin (MOST U REMAGENU, KING KONG, SHEENA) a Irwin Allen (DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU, ROJ, PO DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU) a scénář napsal další veterán katastrofických filmů Stirling Siliphant (DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU, KDYŽ SE ČAS NAPLNIL), Oscarem oceněný za scénář k V ŽÁRU NOCI, který pro scénář vyďobal to nejlepší ze dvou podobně zaměřených románů, "The Tower" a" The Glass Inferno". Jako dítě jsem to přes značnou délku sjížděl stále dokola, dnes je to na mě trochu rozvleklé a statické, holt 70. léta byla ve filmu trochu pomalejší, z toho důvodu pouze 4 hvězdy.(27.7.2006)

Skleněné peklo se už dnes takřka po více jak třiceti letech zařadilo ke klasice žánru "Katastrofický film" který se především v sedmdesátých letech rozmohl zvláště když nebylo co točit, tedy především v období politické nebo ekonomické krize. Společně s Dobrodružstvím Poseidonu, Zemětřesením nebo s Letištěm a Letištěm 1975 jej řadím ze všech jmenovaných filmů úplně nejvýše a to nejen za ty tři Oscary který tento snímek získal. Vůbec rok 1974 dal v Oscarech nečekanou příležitost hnedle dvěma filmům a vedle již zmíněného Skleněného pekla pak získal dvě ceny i snímek Zemětřesení. Základem úspěchu filmu, bylo v první řadě jeho jedinečné obsazení, především pak ve dvou hlavních úlohách. Architekt Paul Newman a modrooký sympaťák, šéf hasičů starý a zkušený mazák Steve McQueen společně zažívali své nejlepší časy (zvláště pak Steve McQuenn, pro kterého to byla vůbec jedna s posledních rolí), a coby jako známé filmové hvězdy společně patricipovali a prožívali jistou renesanci. Ale i další byli dobří jako např. William Holden, Faye Dunaway nebo původem zpěvák ve filmu sňatkového podvodník Fred Astaire ty všichni byli vynikající a skvěle se navzájem doplňovali. Snímek má neuvěřitelné silnou atmosféru v překonání sama sebe, v nasazování života za ostatní, v přátelství dokud krize i když se ztrátami není společnými silami zažehnána a problémy vyřešeny. Bez možnosti digitálních efektů avšak tehdy s výbornými vizuálními efekty, střihem, kamerou a s všemožnou technikou jsme naprosto vtažení do závažného morálně-technického dilematu při požáru smýšleného nejvyššího mrakodrapu (opravdu důvěryhodné exteriéry i interiéry 30 m. vysokého modelu), světa a nic není opravdu ponecháno náhodě. Opravdu skvělá filmařina a co se týče žánru tak prostě klasika. I ten starý (nevím jestli původní), Československý dabing ve kterém nám ČT film nabídla také ušel. Dočkáme se někdy v budoucnu zdařilého remaku..?(9.6.2007)

Tím, čím je Titanic J. Camerona pro současné publikum, bylo (je) pro mě osobně Skleněné peklo pánů J. Guillermina resp. I. Allena aneb „staré dobré časy“ se všemi klady a ano, i zápory. (Ne)stárnoucí (pro mě osobně doposud nepřekonaný) otec katastrofických snímků, kterým se v sedmdesátých letech nebývale dařilo, o skupině lidí uvězněných v mrakodrapu, na párty pořádající se k jeho slavnostnímu otevření aneb živel John McClane se „zde“ pokoušel dostat pod kontrolu partičku teroristů, to S. McQueen se pokoušel dostat pod kontrolu jiný živel- oheň, tj, pocta pro všechny ty, co denodenně nasazují krky za naše životy. Nebo třeba taky příběh o tom, že to nejlepší, ale zároveň i to nejhorší, se v nás lidech, probouzí res. obnažuje až na kost, v krizových situacích. Řemeslně zvládnuté po všech stránkách-triky, kamera, střih, hudba, režie.. (Rolande Emmerichu měl by sis tenhle snímek pouštět ve smyčce) a zejména snímek nepostrádá to nejdůležitější, tj, to, co současným snímkům podobného ražení tolik chybí a to sice silné herecké obsazení, schopné bezproblému utáhnout celý snímek na svých bedrech a vdechnout, i těm pár replikám, co „šustí papírem“ život, tj. dát jim (v mezích možností) punc jisté uvěřitelnosti. A nebudu zastírat, vidět (pro mě osobně) pohromadě duo S. McQueen- P. Newman, navíc doplněné o F. Dunaway, je (troufám si tvrdit) to, co pro Enšpígla duo resp. trio Bebel-A.Delon-R. Welch. Je potřeba ještě něco dodávat? Že vám to nestačí! Tedy dobrá, W. Holden! Stačí? 95%(3.6.2013)

• - Jedno z největších úskalí, na které film narazil, bylo, které z jmen obou hlavních představitelů bude v titulkách uvedeno jako první. Nakonec se herci po dlouhé době dohodli, že zařazení proběhne podle abecedy. (Kaučuk03)

• - Léta po uvedení filmu uvedl scénárista Silliphant v jednom interview, že od té doby si v budovách vždy sedá pod požární sprchové zařízení. Naučil se to prý od hasičů, když pracoval na tomto projektu. (džanik)

• - První film, na kterém se podíleli dvě společnosti Warner Bros. a 20th Century Fox. (Kulmon)