Paul Newman a Steve McQueen - tyhle dvě jména mi stačily k tomu, abych věděl, že Skleněné peklo bude neopakovatelný zážitek. A díky bohu jsem se nemýlil. V žánru katastrofických filmů se Skleněné peklo může zařadit na samý vrchol a dnešní tvůrci podobných snímků mohou jen s pláčem pozorovat, že něco tak úchvatného bylo možné natočit již v 70. letech. Irwin Allen, který spolupracoval i na akčních scénách u neméně slavného Dobrodružství Poseidonu, opět nezklamal a divákům naservírol pořádnou porci napětí. Právě napětí je vůbec doménou, neboť od 45 minuty, kdy se snímek pořádně rozjede, je ho nejen hodně, ale hlavně je stále, takže snímek nedá nachvilku vydechnout. Paul Newman zde odehrává další ze svých životních výkonů a jeho role architekta se v mém osobním žebříčku zařadila po bok Frajera Luka či Eddieho Felsona. Steve McQueen dostal méně prostoru, ale rozhodně v roli hasiče nezklamal (on vlastně nikdy nezklamal :). I ostatní herci jsou famozní a nezbývá než jim poděkovat za jejich výkony. Film, který musíte vidět, ať už jste či nejste příznivci katastrofických filmů, tohle je prostě kult a legenda.......(13.10.2008)

TV/// Obsazení 9(7)/10 Děj 10(8)/10 Hudba 8/10 Efekty 10(6)/10/// +herci, i na dnešní dobu technické zpracování, napínavý a zajímavý děj, výborné zvuky a hudba -no dobře, stáří filmu je trošku znát a samozřejmě kdybych hodnotil na dnešní dobu, tak by to bylo o 1* méně, ale ve své době.../// Už když jsem viděl tenhle film někdy v 10, tak se mi velice líbil. Všeobecně ani dnes mě katastrofické filmy neopustili. Rozdíl je však v tom, že dříve se točilo více takových filmů a hlavně vznikaly lepší snímky. Asi si tedy řeknete, že film nadhodnocuji, ale já myslím, že si výsledné hodnocení zaslouží, právem totiž patří mezi to nejlepší v tomto žánru, i když současného diváka asi tolik neohromý./// Celkem 94%(74%)///(9.6.2007)

Klasika žánru, která stále funguje na výbornou a neztratila nic ze své síly. Napětí, které si udrží po celou dobu (i přes na svou dobu extrémní délku), hutná atmosféra, prvky, které už se staly základními stavebními prvky katatrofických filmů, luxusní obsazení a vynikající herecké výkony, efekty které slouží příběhu a ne naopak, jako je tomu dnes, Jeden z filmů, kterým ani po 40 letech dnes nelze příliš co vytknout.(20.4.2014)

Slušná klasika žánru se strhujícím hereckým duem, které hodnocení vyzdvihává ještě o třídu výše. Především pak Steve McQueen je naprosto geniální borec, kterému nelze nefandit. Ucházející triky (především pak velká maketa budovy byla kvalitně vytvořená), zdatná režie a jedna napínavá scéna za druhou. Tak to má vypadat. Ovšem s tím hořekováním o nepřekonatelné špičce ve svém žánru bych to zase nepřeháněl. Kvalitní ano, ale zároveň i první, tudíž značný bonus navrch.(3.10.2007)

Tak určitě je to klasika, ale za nejlepší katastrofický film všech dob to určitě nepovažuji. Newman a McQueen určitě podali strhující výkony, co mi však vadilo bylo až moc vedlejších postav a přestřelená délka. Jako ne že bych se nudil, ale tak rovný 2 hodiny by bohatě stačili. 165 minut je fakt moc.70%(23.4.2014)

• - Oba romány byly inspirovány stavbou mrakodrapů World Trade Center z počátku 70. let. V románu Richarda Martina Sterna „Věž“ se fiktivní 140-patrová budova nachází hned vedle (bývalé) severní věže WTC. Děj vrcholí záchranou lidí právě cestou severní věže WTC. (džanik)

• - Během natáčení došlo na jedné scéně ke skutečnému požáru a Steve McQueen ho pomohl skutečnému hasiči zlikvidovat. Jeden z hasičů, který McQueena nepoznal, herci řekl: "Moje žena tomu neuvěří." McQueen na to odpověděl: "Ani moje.“ (džanik)

• - Podle pamětí Esther Williamsové ji osobně kontaktoval Irwin Allen a nabídl roli v tomto filmu i v Dobrodružství Poseidonu (1972). Obě odmítla. (džanik)