Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

gogos

Předposlední velká role Arnieho mě mile překvapila. čekal jsem stupiditu a dočkal jsem se docela dobrého akčního dobrodružství. Má to solidní příběh i scénář, ale je už vidět, že na Arnieho sahá stáří. Scény jsou takové kostrbaté a jeho pohyby svědčí o všem. pokud ho ale budu brát jako msty chtivého padesátníka, vypadá dobře. Průměr.... ()

MATADOR

Protiúder jednoho naštvaného hasiče, proti nebezpečné, teroristické skupině, kde typicky toho hasiče hraje Arnold Schwarzenegger. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, kdyby už za sebou neměl Pravdivé lži, které jsou o deset tříd výše, než tento novodobý rádoby akční thriller. Prostě už to není ono, postavit slabý a bezduchý film na této herecké hvězdě, která to prostě nezvládá. I když ta jedna hvězdička je právě za něj, za nic jiného Protiúder ani nestojí. Laciné střílení, slabí herci a k tomu všemu ubozí teroristi. Schwarzenegger opět bojuje proti teroristům, teď v podstatě hůře, než-li v Pravdivých lžích. ()

CageDepp

Arnolda herecký výkon žádný zázrak, ale dá se říct, že tam skoro všichni hráli špatně. Akční scény nebyly špatný a docela se film dá dokoukat. ()

dyfur

To,že na začiatku príde Schwarzo o blízkých je ešte ok - v rámci "klišé",ale to,že sa tam povaľuje ako ozaj bambulo ,kterého skoro stále otĺkajú je ozaj nezodpovedné-a ozaj čo sa tým vlastne chcelo povedať....Schwarzenegger je ten čo rany rozdáva - to je jeho herný prejav /+ nejaká tá hláška even.jednoduché vety/ ,ale takto ste ho pán režisér s malým "r"( píšem zámerne) - no takto ste ho úplne vymazali.Slabota antischwarzeneggerovka. ()

ilemas

Velmi slabá „Arnoldovka", kterou jsem shlédnul jednou a dodnes neviděl a ani nemám potřebu znovu vidět. Velká škoda, jelikož Arnieho mám velmi rád. ()

Joe321

Je to průměrný akční film a každý takový tady má víc jak 50%. Navíc hraje Arnold, takže pro mě nadprůměr, ale ostatní za to musí strhnout. Jednu hvězdičku si všichni strčte do zadku, protože to je hodnocení pro x-tý díl natahovaných céčkových sérií a to Protiúder zdaleka není. ()

lekr

Arnold se zde evidentně snažil o comeback ( pro mě jeho comebeckem byly stoprocentně filmy Konec světa a 6. Den ) ve stylu slavného Komanda ale nijak zvlášť se mu to nepovedlo. Pár dobrých momentů se určitě najde ( například jak Arnie jednomu vzbouřenci ukousne ucho ) ale jinak to moc nebylo. Na Arnieho zoufale málo mrtvých a příběh se houpe na pomezí akčního filmu a sociálního dramatu. Jediné štěstí, že ten závěr, ve kterém je konečně pořádná kopa špičkové akce, to vylepšil. ()

rakovnik

Arnolda považuji za jednoho z posledních akčních hrdinů. Role tvrďáků mu sedí, mnohem lépe než v infantilních komediích. Ale tento film, přestože je natočen podle klasického schématu, se střídáním atraktivních prostředí a celkem slušných protivníků naprosto promrhal svůj potenciál. Nevím, jestli se už Arnold nechtěl moc namáhat, ale potom neměl tuto roli ani brát. Čekal jsem, kdy TO přijde a ono pořád nic...veliké klišé, kecy, kecy, kecy, trapná akce, spousta nelogičností, zase kecy, kecy a kecy...prostě nuda, kde je akce bohužel poskrovnu. Škoda. ()

SallyZen

Jistě, po hodně směrech je to průměrné, ale jelikož mě to bavilo, tak bych řekl zase, že do bodu podprůměrnosti nespadá snad vůbec. Drží si to fakt ten průměr a občas jde i trochu výše. Třeba konec mi přišel docela dobrý a Arnold pořád válí, takže na nějaké to nudné odpoledné či pozdě večer se to hodí, ale nic víc. 60% ()

peto12

Gordy Brewer ako hasič, ktorému zabijú ženu a dieťa pri bombovom útoku na americké veľvyslanectvo. Pred Terminátor 3 výborný akčňák, kde Arnie v tomto filme je skvelý. ()

Martin741

Prva polka Collateral Damage bola slusne naslapnutym filmom s nadupanym scenarom. Druha polka filmu stratila tempo, reziser Andrew Davis /Under Siege, Nico: above the law/ akokeby ani nevedel, co z robustneho Arnolda vytrieskat, tak aspon ze tam dal par zaujimavych akcnych scen. Celkovo prva polka filmu je nadupana, druha slaba, tak to zas vyzera len na dalsi priemerny film : 65 % ()

kaposlav

Film hodnotím pozitívne, ale malo to aj svoje nedostatky. Arnold vyčítal zabitie nevinných civilistov, ale pri tých jeho výbuchoch tiež zomrelo množstvo ľudí, zrejme aj žien a detí, ale nad tým sa už on a nikto iný nezamýšľal. To je také americké zmýšľanie. Všetci sú teroristi len my sme lietadlo. Aký bol rozdiel medzi Kolumbijčanmi a Američanmi? Jediný objektívny ma napadá ten, že Američania to začali, ale "teroristi" boli tí, ktorí sa začali prvý mstiť. Američania sa už až paranoidne boja teroristov a hrozby zo zahraničia, ale keby majú čisté svedomie, tak by sa nebáli. Na to ako sa hrajú na kresťanov, tak nepoznajú „Oko za oko, zub za zub“ a oni to nazývajú terorizmus. ()

Jino

Docela slušný filmek Arnoldovi upadající herecké kariéry. Námět filmu je dobrý... Ale možná tomu chybělo trošku víc akce a zlomených vazů. Před deseti rokama kdyby někdo vyvraždil ve filmu Arniemu rodinu, tak to budou jatka, v tomto případě jde jen o vesnickou zabiječku. Konec byl dobře promyšlený. Celkově solidní 3*. ()

Elyssea

A já myslela že je to ze začátku 90. let. Ale rok 2002? Arnie zjevně zastydnul kvalitou filmu v době, ve které mu to šlo nejlíp a Protiúderem se na ni pokusil navázat. A šlo mu to. ()

Silverluv

Stárnoucí Arnold Schwarzenegger v roli nemilosrdného amerického hasiče - mstitele. Laciné počítačové výbuchy, kterých je opravdu plný film z toho dělají menší šaškárnu a nezachrání to ani rádoby překvapivé zakončení. ()

Adaamos21

Kdoví, jak by Protiúder dopadl, nebýt podělaného 11. září. Takhle dopadl dost bídně, natočen ve špatnou dobu a na "nevhodné" téma, předělán a sestříhán. Škoda, věřím, že nebýt těchto okolnotí, tak by režisér Davis byl schopen stvořit dobrý počin. A vůbec, co je to za film, kde Árnie ani jednou nevystřelí?!? ()