Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Fiftis

Film plný akcie a kvalitných trikov, síce hrá trochu na city, ale inak veľmi vydarený snímok s Arnoldom Schwarzeneggerom v hlavnej úlohe. Arnie síce v inej úlohe ako ho poznáme, ale stále akčnej, skvelé sú efekty aj práca kamery stojí za zmienku. Špeciálne efekty sú na celkom slušnej úrovni. Neviem čo by som k tomuto filmu dodal viac, asi len to, že je to veľmi dobrý film a na Arnolda Schwarzenegra sa fakt tento žáner veľmi hodí. ()

Shakers

Aj keď Schwarzenegger už nieje ten pravý borec a dosť zostarol stále vie ešte niečo ukázať. Je to dobrodružno-napínavo-thrilerovsky-akčne, ale chýbajú tomu nejaké lepšie scény, kde by sa šponovalo napätie. Andrew Davis je dobrý režisér, no tu mi prišlo ako keby sa nevedel rozhodnúť, či to bude akčný film alebo dráma. Nakoniec je to s každého trošku a aj keď to nefunguje tak ako by mohlo, nenudil som sa a na druhu stranu, stále je to film, ktorí ma čím zaujať. 75% - 4* ()

Boogeyman

Komando se starým Arniem, bez vtipných hlášek a nadhledu. Dlouho jsem s Arnoldem neviděl takhle suchý film, cesta za pomstou je naprosto nezáživná, scénáristicky úplně vypuštěná, berliček, oslích můstků a podivných náhod jsou zde takové tuny, že scénář Komanda je proti tomu propracované veledílo. Hasič nemusí vyvinout skoro žádné úsilí, aby se dostal k hlavnímu záporákovi přímo do domu, stačí hned po příjezdu poodstrčit ze silnice neznámé dítě aby ho nesrazila motorka, seznámit se s jeho matkou a pak se nechat zatknout za neoprávněný pobyt. V cele potkáte jednak člověka, kterého potřebujete a ten vám dá zalaminátovanou průkazku, jednak tam potkáte i toho parchanta kvůli kterému jste tady, teď už víte přesně kdo to je. Potom počkáte, až někdo na vězení zaútočí a jste na svobodě, sednete na loď a díky průkazce se dostanene na pečlivě střežené území mafie. Tam se vydáváte za machanika, ale místo opravy generátoru se věnujete přípravě bomb. Pak si vlezete pod auto a necháte se odvézt k záporákovi do baráku, nastražíte mu tam bombu, ale než stačí vybuchnout, zase se tam objeví matka s tím dítětem ze začátku, zachráníte jí před výbuchem vaší bomby, která ale nezabije ani záporáka. Zjistíte, že matka je záporákova manželka, záporák vás chce zabít, ale ona mu to rozmluví. Jste vězněn, ale matka s dítětem vás vysvobodí, a chtějí s vámi prchnout, protože záporákův styl teroristického života se neslučuje s výchovou dítěte. V tu chvíli na celou mafiánskou osadu zaútočí američané, přežijete jen vy, matka a dítě a američani. Ti vás všechny vezmou do států, protože záporák tam někde nastražil další bombu..... Amercký hasič s německým přízvukem to má strašně jednoduché. Od Protiúderu se nemůže očekávat byť jen rozumný děj, ale tohle je příliš i na mé nízké nároky. Navíc všechno se bere moc vážně, akční scény jsou extrémně nudné a Arnie se několikrát pokouší o herectví. 2* jen díky Arniemu jako takovému z nostalgie. ()

Indiana

Teď jsem to viděl podruhé a musim podotknout, že stejně jako v případě Ramba III se mi to líbilo více než předtim. Když to tak vezmu, tak jsem se u toho nenudil, Arnold je tu furt hora svalů a celkem si to dává a v menších rolích mě moc potěšili John Leguizamo a John Turturro. Akce je natočená slušně a prostě to rychle odsejpá. Zase ale jak na to tak koukám, tak se o Protiúderu vyjadřuju jak kdyby to byl super nářez, což rozhodně neni. O scénáři nemá snad ani cenu diskutovat a ten konec stojí celkem za ...... (a to i po vizuální stránce). Z filmů s Arniem, co jsem viděl, je tohle sice asi nejslabší, ale neni to prostě taková nuda. 50% ()

Ruut

No tak je to lepší a akčnější než Junior nebo Policajt ze školky, ale už dlouho se mi nestalo že bych zaspal před finále filmu, což je případ tohoto levného a nezvládnutého akčňáku. Navíc Protiúder šest let od premiery hodne zestárl a po boku nového Bonda, nebo Bourna ale i třeba stathamovek je chudým a nechtěným příbuzným. Ještě že se božský Arnold rozloučil o rok pozdeji mnohem stylověji. ()

HAL

On to vlastně ani není takový ten "jeden z blbějších Arnoldových akčňáků" - protože Arnold je tady tragicky neakční, prostě jen taťka od rodiny který se sice tváří drsně, ale zbraň do ruky nevezme, místo toho si jen párkrát trochu hraje na McGyvera, a těch pár unylých přestřelek a letmé vykydlení tábora v povstalců v džungli berou do rukou jinak zcela zapomenutelné vedlejší postavy. Atributy brakové zábavnosti tak umírají na úbytě, nablblé je to přitom ale pořád jako ty nejhloupější akční braky, takže na drama se dá taky zapomenout. Co zbyde? Vlastně jen výborný štěk Johna Turturro, jinak nic co by stálo za řeč. ()

mzss1

Mě se film líbil, jednoznačně vydařený akční thriller od skvělého režiséra. Hudba velmi dobrá. Schwarzenegger hrál opravdu dobře, klasický příběh o pomstě. Akčních scén tu není úplně nejvíc, ale stojí za to. Film je napínavej, ke konci filmu nečekaný zvrat jedné postavy o které jsem si myslel, že je na kladné straně. Není co dodat. 85% = **** ()

kingik

Slušná porce akce, stárnoucí Schwarzenegger a nepříliš nápaditý režisér Andrew Davis, namíchali akční snímek, který zase až tak moc v ničem nevyniká. Dočkáme se Johna Torturra, finálního zvratu a jedné pomsty, která se v dějinách akčního žánru zapsala mírně nadprůměrným písmem. ()

Jordan odpad!

no teda . . . chcel by som sa osobne stretnúť s niekým, kto tento film dopozeral dokonca (ak niekto taký existuje) - aby som mu mohol poblahoželať za statočnosť a spýtať sa ho, či môj tip, že arnie porazí celú kolumbijskú teroristickú organizáciu úplne sám, opraví dieslový motor a ešte silou vôle vzkriesi svojho syna a manželku a stane sa kráľom sveta, vyšiel ()

Anderton

Arnold príde o rodinu a o pár záberov na to hrá ako keby ani o tom nevedel. Možno točil viac filmov naraz a zrovna sa nevedel rozpamätať v ktorom akurát je. Curtisovi naopak jeho obsesiu veríme, zrejme je tento Novozélanďan lepší herec. Téma motivácie teroru má potenciál, ale mala byť využitá v tejto podobe v ambicióznejšom filme. V tomto akčňáku aj ten záverečný zvrat je iba z dramaturgických príčin, pričom mohlo ísť o pekne psychologicky zmotivovaný moment. Čo ale film skutočne potápa, je absencia akejkoľvek atmosféry. Davis je proste v podstate one hit wonder a je mu súdené im aj zostať. ()

nash.

Konzumní akční Arnold, od kterého jsem nečekal nic světoborného, jen nenáročnou zábavu plnou akce, explozí a sveřepého šakala Arnolda, který je sice vyloženě rodinný typ, ale stejně to všem natře. No a přesně to jsem taky dostal. Konec trošku víc přitažený za vlasy než to ostatní, ale nijak výrazně to v rámci filmu nevadilo. Prostě filmová zábava na jedno použití. ()

Slarque

Zcela průměrný akční thriller (zasloužil by si 50%), který nepřekvapí zápletkou, scénářem, hereckými výkony ani režií (Andrew Davis sice v jedné scéně citoval vlastního Uprchlíka, ale jinak to vypadá, že se tentokrát moc nesnažil), ale na druhou stranu jsem se u něj ani nenudil. ()

klerik

Realistický pohľad na terorizmus, hrdina s dobre vykreslenou psychológiou vo skvelom podaní Arnolda Schwarzeneggera. Z filmu len tak sršia režisérske nápady a dychberúca akcia.A teraz vážne Arnoldovka na úrovni telenoviel, ktorá nepostrehla, že v dátume sa už píše 2 ako druhe tisícročie... ()

SeBig

Nedivim se, že tohle je jeden z nejmíň známejch Arnieho filmů. Arnie není drsnej, nebaví mě tu, záporák nuda, příběh o ničem. Tohle se prostě nepovedlo. ()

korbitch22

opravdu veliké zklamání,film postráda logiku,režisér uprchlíka si s toporným arnoldem naprosto neví rady,dialogy sou slaboduché a naivní,výprava a kostýmy,vlastně i herci prostředí i režisér smrdí televizní produkcí.ve výsledku je z toho podprůměrný film s velice podprůměrým výkonem arnieho. ()