Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

genetique

Neviem, či Arnie myslel, že oživí svoju akčnú slávu z obdobia osemdesiatych rokov napríklad v štýle Komanda, ale toto sa mu až tak nepodarilo. Akčné scénu síce obstojné, Arnie ešte čo-to obstojí, no celkovo s hrozným scenárom určite nie. Je len zaujímavé, koľko hviezd sadne na takúto blbosť. Ale ako zaspomínanie stačí bohate. 65%. ()

sniper18

Je to priemerný akčný thriller s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má výborný príbeh o požiarnikovi, ktorý pri teroristickom útoku príde o rodinu kvôli kolumbíjskym atentátnikom a ked´ sa dozvie, že vláda s tým nejde nič robiť, rozhodne sa ísť do Kolumbie sám. So spracovaním ale vôbec nie som spokojný, kedže tvorcovia si vybrali úplne iný štýl, aký by som ako fanúšik akčného žánru a Schwarzeneggra chcel. Miesto druhého Komanda, kde by mohol vyhladiť celú teroristickú organizáciu v prostredí pralesa je to prakticky uveriteľný film, kde hlavný hrdina takmer nič akčného nepredvádza. Aj na túto verziu sa dá bez problémov pozerať a cez slušné tempo nenudí, ale toho pocitu premárnenej šance sa zbaviť nedokážem. Akcie tu nie je málo, ale moc ma nezaujala. Je výborne natočená, pomerne veľkolepá, rozmanitá a s dostatkom výbuchov, pričom vysoký rozpočet je vidieť, ale ako zo spracovania vyplýva, je úplne iná ako by som chcel. Takmer všetkých akčných scén sa hlavný hrdina len zúčastní, ale nijak ich neovplyvní, kedže sa väčšinou jedná o boj dvoch iných strán a to minimum jeho akcie ani nestojí za zmienku. A už len to, že hlavný hrdina ani raz nevezme strelnú zbraň a priamo zabije len dvoch ľudí hovorí za všetko. Herecké obsadenie je výborné, Arnold Schwarzenegger v hlavnej úlohe, charizmatický hlavný záporák, ktorý trochu pripomenie Pravdivé lži a zaujímavé vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, z tohto scenáru vyťažili maximum. Toto je veľká škoda, mohol to byť prvotriedny akčný film a takto je to len priemerná jednohubka. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 56%. ()

ScreamJay

Když byla tenkrát po událostech 11ho září odložena premiéra tohohle filmu, měl jsem za to, že půjde patrně o lepší záležitost, než jak se mi teď jeví. Arnoldova předvolební kampaň protnutá jakýms takýms předvojem blížícího se konce herecké kariéry působí zprvu jako snaha natočit uvěřitelný film. Film o pocitech o hrozbě terorismu, která visí ve vzduchu a obyčejném americkém hasiči s tradičním nutkáním po pomstě. Jenže jak minutky ubíhaly, pořád se mi do mysli vkrádal pocit, že Arnold je tam pouhou chodící akvizicí, aby si divák jó mohl říct „tohle je film se Schwarzeneggerem.“ Ve střední pasáži už mi Arnoldova postava přišla jako hybridní klon Ramba, který v džungli likvidoval Vietnamce s MacGyverem a to celé zabaleno do sáčku s cedulkou „Já nic soudruzi, já jsem jen hasič.“ Výše zmíněný pokus o uvěřitelnost bere za své a to i přes potlačení terminátorovy nezničitelnosti. V závěru se pak ruka scénáristova pokusila zamazat předtím jasně čitelný rukopis pokusem o překvapení, který by jí vyšel, nebýt nikoliv zamazaného ale zmaštěného finále. Možná právě tady se snaha udržet laťku na hodnotě thriller zramplovala k tradiční akci. Navíc takový fuj hrátky s digitálně dosazeným plamenem, to už je trochu navíc chlapci. Andrew Davis natočil skvělého Uprchlíka, jenže Arnie není Ford a s jednou rukou kynouce voličům se těžko dají dělat divy. Protiúder je horší než jsem doufal, ale prakticky totožný s tím, co jsem čekal. Proto dávám 2 & 1/2 hvězdičky. ()

Kaka

Ohrané téma, nicméně pro Davise mam slabost kvůli Uprchlíkovi. Prostředí je exotické a Schwarzenegger obstojný. Navíc je znát, že se nešetřilo na technické stránce filmu, takže lze když už ne vnitřek filmu, docenit jeho zevnějšek. ()

sud

Nevím proč je tento film tak zatracován kritikou, když je to docela ucházející film. Arnold má na svém kontě i horší filmy. Žádné sklamání to pro mne nebylo, spíše jsem byl mile překvapen. Sice ten konec je trochu klišovitý, ale pověste mi, který Arnoldův film není. Film jako celek je pro mě za tři a půl hvězdičky. ()

Falko

Jeden z tych slabsich filmov s Arnoldom, ale stale ma to este bavilo, kedze tema terorizmu je zaujimavou temou, aj ked reziser Andrew Davis velmi tazko dobehne uspech svojho UPRCHLIKA (1993) s Harrisonom Fordom alebo suboj Stevena Seagala s teroristami na cele s Tommym Lee Jonesom PREPADNUTIE V PACIFIKU (1992). Jednoducho toto nie je film, ktorym by sa Arnold zapisal do historie ako jednym z jeho najlepsich filmov, ale na jedno pozretie stacilo. ________ Arnold Schwarzenegger - (Gordy Brewer) +++ Francesca Neri - (Selena Perrini) +++ Elias Koteas - (Peter Brandt) +++ Cliff Curtis - (Claudio Perrini) +++ John Leguizamo - (Felix Ramirez) +++ John Turturro - (Sean Armstrong) +++ Jsu Garcia - (Roman) +++ Tyler Posey - (Mauro) +++ ()

castor

Válka se kvůli krokům Američanů v Kolumbii přenesla na americkou půdu. Arnoldův syn a manželka to při teroristickém útoku schytají, Arniemu na čas zvlhnou oči, aby mu vzápětí zrudla tvář, když se dozví, že úřady s tím momentálně nehodlají nic dělat. Vyšetřování utichne a rozbolavělý otec a manžel bere spravedlnost do svých rukou. Tentokrát tenhle staromódní titán přestřelil. Vybrat si tak pitomou roli, to chce talent. Hodně nevyrovnaný režisér Andrew Davis místy vypadá, že své řemeslo úplně zapomněl. Zejména po bombovém útoku absolutně nezvládá dialogové sekvence, postrádá smysl pro rytmus a zabije i potencionálně silné scény. A ani po přesunu do Kolumbie se to moc nezlepší (hodně mizerně natočený úprk přes vodopád). Arnold se dostane všude, oklame drogové bosse i armádu teroristů a ani u toho nebude muset vystřelit jedinou kulku. Je to hloupé, je to bez přidané hodnoty a divák jen smutně vzpomíná na Davisovy pecky typu Uprchlík, Dokonalá vražda nebo (svým způsobem i) Přepadení v Pacifiku. Děravý scénář je pak jednou velkou kapitolou. Zdrcený hasič zlikviduje sám kolumbijské živly? Nejsme v osmdesátých letech, proboha. Mimochodem John Turturro se představí jen na pár minut, ale Arnolda a spol. spolehlivě přehrává. ()

ClintEastwood

První půlhodina nám zadělává na velice slušný thriller. Scény z Los Angeles, kde je spáchán teroristický útok, jsou velice vydařené a silné. Když se děj přesune do kolumbijské džungle, začíná spousta akce a Arnold se rozjíždí na plné otáčky, stejně jako ve svých klasických akčních filmech z osmdesátých let. Z pozdější tvorby rakouského svalovce se jedná o jeden z těch lepších snímků a když Protiúder vysílají v televizi, rád se na něj vždycky podívám. Lepší tři hvězdičky. ()

MM_Ramone

Rok pred tým ako bol Arnold Schwarzenegger zvolený do funkcie guvernéra štátu Kalifornia stvárnil hlavnú úlohu v snímku "Chladná pomsta". V tých časoch bola jeho herecká kariera v silnej kríze. Filmy v ktorých sa objavoval za moc nestáli. Boli to samé prepadáky: "Junior", "Likvidator", "Batman a Robin", "Koniec dní", "Všade samé zvončeky", "Šiesty deň". Akčný thriller "Chladná pomsta" tiež nie je bohviečo. Schwarzeneggerova misia pomsty do Kolumbie ma veru nenadchla. Bola to nuda. ** ()

ripo

Pokiaľ Schwarzenegger nič nevraví, dá sa to ešte prekúsnuť ( Terminator 2) . Ak však Arniemu dáte do huby aj nejaké slová, tak sa smiechu nezbavíte .... V Radošinej by z neho mali inzitní umelci radosť .... ()

Spooner

Další akční nuda od Arnolda.Arnold nás opět všechny přesvědčil že už na to jednoduše nemá.Scénář příšerný,napětí žádné a Arnold někdy při (asi) akčních scénách vypadal jako by to s ním mělo seknout.Je štěstí že už s tím doopravdy seknul a věnuje se plitice.Doufejme že tam nenapáchá tolik škody jako s tímto filmem ()

Wacoslav1

Sorry Arnie ale tohle se fakt nepovedlo film mne vubec nebavil ze se nekdy muj oblibenec upise do tak vymekly a propagandisticky sracky sem opravdu necekal ta hvezda je za nej jinak zaporak dost hroznej a celej film neslanej nemastnej ale vsichni vime proc! kdovi jak by film vypadal nebejt utoku 11 zari mohla to bejt naslaplejsi jizda takhla ocenzurovali a oklestili co se dalo aby se z toho tehdejsi vyklepany amici neposrali skoda preskoda mohl to bejt fakt dobrej film ()

Davies182

Tak tohle byl můj první Arnold v kině. A kupodivu jsem se moc nenudil a co si pamatuji, tak na konci jsem byl svědkem jedné velice povedené akční scény. ()

Xmilden

Kdysi jsem u tohohle trpěl, protože teroristických filmů bylo v určité době prostě hodně, ale dnes se jedná o solidní podívanou, kterou se s námi na nějaký čas pan budoucí guvernér rozloučil, Terminátora 3 nepočítám. Přestože je mu tady 54 let, tak se nebojí skolit protivníka sekerou do hrudníku a nakopat prdel i jeho manželce. Nad filmem není potřeba nějak extra uvažovat. Arnold po svých problémech se srdcem natočil 3 sice průměrné snímky, ale přesto se nejednalo o žádné totální průsery jako to ve stejném období předváděly jiné akční ikony JCVD nebo Seagal. Stallone se tou dobou raději uklidil úplně. 50% ()

sepp

No nebylo to nakonec zas tak udesne. Kusy prehnaneho americkeho patriotismu zde opravdu nenajdeme a i kdyz se vlastne nic moc behem prvnich tri ctvrtin nedeje, konec je docela dobre vygradovany. A uhlavni padousi ani nevstavaji tolikrat z mrtvych, jako v jinych slataninach. Presto podruhe se na Protiuder rozhodne nepodivate... ()

Divočák

Pozdní tvorba urostlého kalifornského guvernéra spíše než plnohodnotnou filmovou tvorbu připomíná vyvětrané pivo prolité rezavou trubkou. A "Protiúder" rozhodně není v tomto případě výjimkou. ()

-bad-mad-wolf-

Politicko-teroristická pseudoagitka, snažící se vykopnout Arnieho zpátky na akční nebe, a o to zoufaleji ve své neschopnosti vypadající. Chtěl bych něco napsat, ale... vždyť je to tak debilní! Otce a manžela obětí teroristického útoku poznávají lidi na ulici kdesi v Kolumbii, zatímco v centru všeho zločineckého dění ho nepozná nikdo a ještě mu bez váhání žerou kecy o zatčeném mechanikovi... cože? Arniemu respekt za působivou (nejen) filmovou kariéru, Andrewu Davisovi za uši i přes zadek a Protiúder zahrabat na dno filmové sbírky. Hodně slabá pocta osmdesátkovým béčkům. 3/10 ()

kinej odpad!

Film Protiúder je na to, že má celkem slušné herecké obsazení až pozoruhodně špatný. Když pominu Arnolda, který zde předvádí něco co místy i připomíná herecký výkon, obejvují se ve filmu herci jako Turturro, Koteas, Leguizamo, Curtis což rozhodně nejsou herci druhé kategorie. Přesto má Protiúder punc obyčejného béčkového televizního filmu. Díky unylé režii a minimálnímu výskytu akce se stává ze sledování tohoto filmu takřka utrpení a chvílemi jsem je dokonce už přetáčel, protože jinak už ot prostě nešlo a to se mi snad ještě nikdy nestalo. Takovému Commandu se dnes člověk alespoň zasměje, ale tady ani není čemu se smát. ()