kenkaku

Hned na začátek si neodpustím komentář o biblicky idiotském “kurýrním” překladu názvu filmu. Jak retardovaný někdo může být tohle odklepnout. Druhý pokus o překlad taky nebyl nic extra, ale beru to jako jistou sebereflexi. K samotnému filmu. Beru ho jako dva v jednom. První hodina je nudná, debilní (asi proto, že se striktně drží reálné loupeže). Ta idiocie ohledně vysílaček byla nebetyčná. Pak následuje hodina druhá (afterparty po loupeži), která je z velké části vymyšlená, ale má reálné pilíře (militantního rasistu nebo kompromitující fotografie nejen člena královské rodiny). Ta působí fantasticky. Je hodně dynamická, nápaditá a dává smysl. ()

Kanibal

Tak jistě, Bank Job je variací na klasické téma zlodějíčka, který všechny přečůrá, ale zároveň dodává novinky do mnohokrát opakované šablony. Statham se ani nemusí porvat a je cool and sexy (tak úplně bez rvačky to není, ale jestli jdete na dalšího Kurýra, musím vás zklamat). Bank Job je velmi příjemné odreagování a jeden z nejlepších britských filmů posledních let. ()

joora1

Čekal jsem klasickou "tuctovou" vykrádačku banky, ale musím říct, že film měl spád, navíc atmosféra 70.let, drsní týpci s anglickým přízvukem a hlavně J.Statham, ktrerý se pro podobné role narodil. ()

rozbris

Tak a máme zde další film co mě za poslední dobu uchvátil. Bankovní loupež co se v 70 letech odehrála ve velké Británii a k tomu podle skutečné události, akorát jiná jména samozdřejmě:-) Jason Statham je dobrej herec a to jde vidět, že jeho poslední filmy se dostávají na CSFD i jinde do červeného hodnocení. Věta jako "Poslyšte pane, Vogel, nebo jak vám kurva říkají. Klidně si ho zabíjte, nám je to fuk..." a náhle se změní v drsného týpka co nezná slitování a má všechno pod kontrolou a dotáhne svou práci do zdárneho konce. Nemohu jinak než 5*:-) ()

Tjaden

Skvělý krimi-thriller, který může vzniknout snad pouze ve Velké Británii. Kromě finále se zde nevyskytuje snad žádná akce, přesto jsem byl po celý film napnutý jak primerák :-D. Příběh sledujeme očima několika stran, které mezi sebou hrají nelítostnou hru kdo s koho. Dalším význačným plusem je, že se jedná o spracování skutečné události. ()

Benedygtus

No mam takove filmy opravdu rad...ikdyz "pitvani Dave" jsem az tak moc videt nemusel..., hodne me potesilo ze jsem se ted na konci dozvedel ze to je podle pravdy. No byl to slusnej masakr 3,5* ()

Wally

Rozhodně velice zábavná věc z prostředí 70. let. Vždycky u mne film dostane větší náboj, když člověk ví (případně si zjistí jinde), že se něco takového mohlo ve skutečnosti opravdu stát. Takový film mne pak o to více pohltí a hlavním hrdinům (nemusí být vždy kladní) o to více fandím. Stejně tak to bylo i u tohoto filmu, kdy jsem bandě kolem J. Stathama přál úspěšné provedení bankovní loupeže, kousal si nehty když jim hořela koudel u zadku a mačkal palce, když jim šlo o krk. Film ubíhal velice plynně a celá stopáž uběla jako voda při povodních. Určitě doporučuji ke shlédnutí všem fanouškům. ()

Nemik96

Dobrý film z britského podsvětí podobný filmům zbal prachy a vypadni,podfuck atd. Partička zloděju vykrade bezpečnostní schránky a co čert nechtěl zrovna v bance kde si uschovávají cenosti,dosvědšující fotky,a spisy o podmázlych policajtech šefové podsvětí,šéfové policie a samozřejmě politici.Začína hon na žívot a na smrt a kdo nakonec vyhraje?Mrkněte na film a uvidíte. ()

korndaddy

Zpočátku obyčejná vloupačka typu Ocean´s eleven nebo Snatch. Prostě taková ta klasika, na které není většinou co zkazit, většinou to i pobaví, ale přece jen takových filmů je hafo. Druhá polovina filmu celkem přibere na obrátkách a rázem film vkročí na uplně jiný level, kde se ukáže, že ze začátku jednoduchá a vydařená práce není tak uplně v pohodě. Statham ale umí a ví jak se se svojí partičkou z podobných patálií vysekat a vše zmákne levou zadní. Asi jako u většiny filmů podobného typu. Takže to shrneme. I když od začátku filmu tušíte, že to pravděpodobně přes všechny problémy dopadne dobře, tak i přes svojí okatost film celkem baví a rozhodně neurazí. O to lépe se na film kouká, když je údajně podle skutečných událostí. Poctivý 4 hvězdy.**** ()

Mistickzz

Rutinné bankové krimi sa v závere pekne zmenilo na svižný thriller plný podrazov. Až na pár klišé to bolo celkom slušné a zábavné. Dosť sa mi páčila zaujímavá kamera. 78% ()

Lukoboss

Tomu říkám oldschool kriminálka jak má být. Pěkně poctivě si zloději vykopou tunel a už to sviští. V druhé polovině filmu se ale odehrává teprve to správný drama, protože vyhrožování, výkupný a rukojmí tady berou otěže do svých rukou. Naprostým překvapením je pak role J. Stathama s anglickým přízvukem. Přiznám se, že jsem ho v takovým filmu ještě neviděl a nikde jinde asi takhle nehrál. ()

Chipsonator

Hodně slušná žánrovka, navíc v hlavní roli s mým oblíbeným Jasonem, ikdyž je pravda že tady zahrál roli dost netypickou pro něj. Nehrál tady žádného nabuchaného típka který během dne dokáže vymydlit čínské triády, a večer si potom skočí s helikoptéry bez padáku a přežijeto. Ne ve filmu Čistá práce si zahrál malého zlodějíčka který provedl velkou loupež, a nutno říct že Jason má vážně charisma na to aby utáhl i jiní typ filmů než většinou točí. Vlastně celá jeho partička byla dosti sympatická, a to je dost důležité u tohohle typu filmu no ne? Přece by jste nefandily nějakým nesympatickým usmrkancům. Film je, jak se hrdě pochlubil na začátku natočen podle skutečných událostí o kterých jsem nikdy neslyšel. Po filmu mě však tyto události začali zajímat a možná si i najdu nějaké to podrobnější info. První polovina filmu je taková pohodička sledujeme přípravy na vyloupení banky, a pak i následnou loupeš a všechno jde poměrně dobře. Pak přichází druhá půle filmu ve které se začíná hrát o životy hlavních protagonistů, a najednou je z bezstarostného filmu drama naživot a nasmrt. Vlastně by se dalo říct že je to film dvou tváří. Což není vůbec naškodu, a dost se mi ta proměna v polovině filmu líbila. Jak už jsem napsal na začátku, Čistá práce je hodně povedená žánrovka a já ji hodnotím 75%. ()

honzii

Čistá práce je celkem výživnou přímočarou zábavou s konspirační příchutí. Jejím problémem, nebo spíš problém, který s tímto filmem mám, je pendlování mezi rádoby autenticitou a prostou filmovou loupežní jízdou. Jakoby se někdo nemohl rozhodnout, jestli chce točit trochu naivní odlehčený zábavný film o jedné bankovní loupeži a jejích následcích, nebo plnokrevné špionážní krimidrama. Celou dobu, přestože jsem se slušně bavil, jsem nedokázal ten film uchopit. Některé scény byly velmi dobré, jiné zase naivní. Jedna část filmu působí jako nevinná zábava, druhá zase chce být závažným dramatem. Za jistých okolností to mohl být perfektní film, ale musel by se brát o padesát procent vážněji nebo naopak. Na bijáky s Jasonem Stathamem je to ale velikánský nadprůměr a těší mě, že Statham zvládá i filmy s pouhou jednou krátkou pěstní bitkou. A to měl oponent ještě rozbité brýle a ledvinový kámen. ()

Loki_Six

I love me and you, love at first sight. I remember that night, you were with your mate Audrey at that disco. I saw this gorgeous little bum in a pencil skirt and I thought: "Oh, I've gotta have that." But Audrey surely already had blows, so I pulled you. ()

baXter

Výborný anglický počin plný napínavých scén s výbornou hudbou a celkem slušnými hereckými výkony. Nemám snad ani žádnou výtku, prostě parádní věc, kterou jsem určitě neviděl naposledy a nikdy se nebudu bránit jejímu opětovnému shlédnutí. ()

Rssa

Velice zábavná variace na Dannyho parťáky, jež převyšuje. Komedie se tu opravdu místy nechává nahradit thrillerem, do konce nevíte jak to dopadne. Herci jsou vesměs neznámí, ale typově dobře obsazení. 80 % ()