david666

Nevím, nevím ale nějak mě to až tak nenadchlo. Vůbec jsem teda nepochopil proč prý byl tento psychopat oblíbený u lidí. Podle mě se jednalo o nebezpečného blázna, který za sebou nechal dost mrtvých. takové "hrdiny" fakt nemusím. ()

gpx

To je ale volovina. Zdá se mi to pojatý až moc dobrodružně a nad mnoha scénama člověk nestíhá kroutit hlavou. Ale je třeba uznat, že francouzská policie je slušná - když jdou sebrat ozbrojenýho zločince, tak nejdřív zaklepou a zeptaj se jestli smí dovnitř :) ()

sAreOn

Lepší jako jednička, díky o něco kompaktnějšímu ději. Více akce, ale i více psychologie postav, které jsou více charakterizovány. Vincent Cassel znovu předvádí excelentní výkon a dá se říci, že dvojka na něm staví ještě mnohem více než jednička. Ale k dokonalosti k tomu chybělo ještě hodně... ()

lehkoživka

První část mi přišla o fous lepší. Ale i ta druhá byla výborná. Casselovi zdatně sekundovali Samuel le Bihan a Mathieu Amalric. Za největší lahůdku opět považuji útěk z vězení, včetně té venkovsko-vodácké epizody. Mesrine-"revolucionář" už mi dost lezl na nervy, nicméně bylo určitě na místě ukázat i tuhle stránku jeho osobnosti - že to nebyl žádný mudrc. Konec byl možná paradoxně ještě napínavější díky tomu, že jsme věděli dopředu, jak to dopadne. ()

djerba

I když už v prvním díle hned na začátku víte, že to s Mesrinem dopadne zle, napínavost to neztratilo až do poslední minuty druhýho dílu. A já pořád doufala, že otevře oko, postřílí policajty a zase uteče:-). ()

aannemer

Totální nuda. Francouzské filmy se snaží být poslední dobou za každou cenu jiné než americké a ne vždy to dopadne tak, aby se divák neunudil do bezvědomí. ()

tombender

Druhá část se trochu vlekla, už to prost nebylo ono, ale pokud člověk vidí jedničku, neměl by vynechat ani rozuzlení, jakkoliv jasné se jeví už na začátku. ()

cubiczech

Tahle Mesrinova kamufláž s pupkem by asi moc nezabrala, film naštěstí na tomhle nestojí. Kdo chce akci, tak ji dostane, kdo chce gangsterku, tak ji taky dostane. Na konci je Mesrina skoro i škoda, tak dobře to Cassel zahrál :-) . ()

B3njamin

Cassel podává výkon nepředstavitelný výkon. Nikdo jsem ho neviděl ve filmu, kde by dostal tolik prostoru a možností předvést co v něm je. Mesrina zahrál prostě dokonale.... **** si to zaslouží ! ()

Kada80

Já jsem vždycky říkal,že frantíci zkrátka umí.Sledovat Cassela to už je samo o sobě zážitkem.Vincent Cassel - veřejný herec č.1. Hodnotím společně s jedničkou,která byla o něco slabší. Dohromady mi to dává 4* 85% ()

koudymen

V druhém díle došlo k naprosté dokonalosti ve filmu,přidáním akčnosti a tvrdosti Jacques Mesrine je film opravdu jedinečný. Málo kdy je druhý díl lepší než předchozí,ale v tom to případě to neplatí. ()

kolly13

Po syrovém prvním dílu tu máme mainstreamovější druhý, na oko znatelně líbivější, méně radikální a s americkým tempem. A prostě mě to sedlo jak prdel na hrnec. Zajímavé sledovat, jak zapůsobí prozrazení a připomínání "jasného" konce v první půli děje. Cassel o trošku lepší než skvělý v první části? Hmm, asi ne, prostě jen jinak napsaná role a sparingové. Bavil jsem. ()

zigy

Životopis gangstera pokračuje, a my sledujeme jeho vývoj a pokřivené myšlení. Akce střídá akci. Cassel je fakt hodně dobrý herec, tímhle dílem mě přesvědčil. ()

MrKrahujec

Vincent Cassel ve šlépějích svého otce... nebo možná spíš Jean-Paula Belmonda. Jeho lupič-gentleman sice nedosahuje takové lehkosti, šarmu a nadhledu, jako ti Belmondovi, ale zaplaťpámbu (aspoň) za ty dary... Zato se na závěr představí v poloze málem Che-Guevarovské a jen okolnost, že se jedná o námět podle skutečných událostí, poněkud omlouvá tu jistou ztrátu lehkosti a nadhledu, na které jsme jinak u francouzských kriminálek zvyklí. ()

Ace.A.T.L.

Já měl štěstí, že jsem viděl hnedka Epilog. A to byla opravdu paráda. Miluju filmy o reálných zločincích, který jsou natočený takhle surově. Vincent je super, věrohodně to hraje od A do Z a to je to, co dává filmu šťávu. Tvůrci si dali záležet a rozhodně odvedli skvělou práci. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu