Ač lze konstatovat: "Ano, Ivan Trojan je vynikající a všestranný herec"... jeho part byl na úrovni... ostatně, jak jsem si již za poslední roky automaticky zvykl (bacha na to)... Víc, než Trojan, mě ale zaujala civilnost hereckého projevu (Jirkovi Vejdělkovi 3x vivat, sláva, hurá a tak všelijak podobně) ostatních... Vesnických taškařic vzniklo mnoho, ale civilnost zejména slovenských hereček (Norisová-Vašáryová-Kronerová) a plejádou našich... to už je na pováženou... Takže... shrnuto... JIRKA VEJDĚLEK MĚ O SVÉM POTENCIÁLU PŘESVĚDČIL... myslím, že má velký potenciál... ač absolutní ateista a ortodoxní bzvěrec (díky bohu), chce se mně modlit za něj a za budoucnost CS filmu... Ohodnocení nepatří ani tak filmu, ale "panu režisérovi" a Soně Norisové a oběma zbylým SK "PANÍM" herečkám....(3.10.2008)

Chápu, že někomu už se ty český tragikomedie přejídaj a proto asi dávaj málo hvězd. Mě taky mrzí, že už asi nic jinýho neumíme, ale Václav mě příjemně překvapil. Má to štávu, dobrý herecký výkony a sílu tomu dodává, že je to na reálnym podkladě. Trojan si toho lva určitě zaslouží, zaujal mě i Budař a Martin Pechlát. Řekl bych skoro jistě film roku, ta nejistota pramení z toho, že jsem neviděl lahváče...(13.12.2007)

" Vsechno bude...neboj,neni problem !!! :))) " U mna plnohodnotna 4ka:),...nazdar(18.3.2008)

• Petroff

Viděl jsem ve stejném období jako Venkovského učitele a opravdu se nemůžu rozhodnout, který z těch filmů je horší. Špatné jsou oba.(14.10.2008)

Hlavně za Trojana.(11.12.2008)

Slabé, velmi slabé 3 hvězdy. Ke konci se to totálně rozpadlo jak co se týče tempa, tak vyprávění příběhu.(12.12.2008)

Václav se mi vcelku líbil. Oceňuji Trojanovo úsilí vžít se do složité role slabomyslného, oceňuji neotřelý scénář, oceňuji vynikající hudbu Jana Muchowa... co mi ale vadilo bylo to, že Václav se mě snažil citově vydírat. Za každou cenu jsem s tím magorem musel soucítit. A ne vždycky to šlo a občas se to dokonce dokonale minulo účinkem. Verdikt: Tři hvězdy za Trojana a muziku.(22.12.2008)

• ilemas

Jeden z dalších českých nudných filmů.(2.1.2009)

Trojan hraje skvěle. Díky němu dávám alespoň ten průměr. Koho baví filmy o dementech, určitě to ocení. Má to srdíčko, je to lidské, nepochopení odlišnosti bla bla bla. Nebýt osoby Trojana (a trošku Lábuse), blíží se hodnocení limitně k nule.(18.6.2013)

zisk v čr : $? návštěvnost : 160,197(10.12.2007)

Dobrý den, pane Trojane. Víte, docela se nudím. Mohl bych vás o něco požádat? Můžete pro mě tak hodku a půl exhibovat? Ne, nevadí, že nemáte dobrý téma exhibice, stačí použít něco, co tu už milionkrát bylo. (Trojan má dalšíhho Lva a česká filmová scéna dalšího Hřebejka).(20.6.2008)

Rozpoluplnost, to je podle mého soudu správné označení pro tento film. Na jedné straně dobré herecké výkony, na straně druhé "chladná snaha kamarádit se" s divákem. Film s touto tématikou by měl mít určité poslání, to Václavovo jsem tedy neodhalila...(8.12.2008)

"Všechno bude, všechno bude!" Bohužel všechno nebylo, ano sice to bylo místy vtipné a místy smutné a Ivan Trojan zahrál roli prosťáčka velmi dobře, ale dohromady to bohužel až tak dobře nefungovalo a divák byl spíš znuděn.(3.2.2009)

• topi

Václav není špatnej film, ale něco mě v něm schází. A některé scény nejsou vyloženě důvěryhodné. Například Václavův otec, který se mu zjevuje, to je jako pěst na oko. A vůbec celkově je to takové příliš naumělkované, jak už to bohužel režisér Vejdělek dělá.(15.4.2014)

Krásné. Český film roku.(26.11.2007)

Já už jsem Vejdělka po strašlivém ROMingu odepsal. O to víc mě s Václavem překvapil. V jistých místech správně dojemné, v některých vtipné a konec výborný. Vejdělek sice má v režii místy docela rezervy, ale tam kde to nestíhá Vejdělek, tak tam nastupují herci. Trojan je standartně vynikající, Budař exceluje a Vašáryová s Lábusem jsou také výborní. Navíc ještě Muchowa krásná hudba. Neříkám, že se jedná o nějaké české zjevení, ale v tom dnešním českém bahně je to rozhodně slušný nadprůměr.70%(5.4.2008)

Nádhera, nádhera, nádhera! Ivan Trojan je výborný herec, ovšem nebýt jeho osoby, neměl by film takové grády.(9.4.2008)

Jeden z těch lepších filmů, které vznikly pod taktovkou českého režiséra. Příběh je podle mě povedený, herci v hlavních rolích obstáli - mimochodem jsem doteď nevěděl, kdo to je Soňa Norisová, teď už vím, že je to moc pěkná herečka :) Taky bych vyzdvihl precizní výběr hudby, protože takhle dobrý hudební doprovod už jsem celkem dlouho neslyšel (u českých filmů).(24.5.2008)

• Trainspotter

Tak kampak se nám poděla zápletka? O čem to pořádně vůbec bylo a kdy se to jako vůbec odehrávalo? Jednou to vypadalo, že se odehrává v době, kdy se to mělo odehrávat, podruhé zase někdy hluboko v totalitě (samozřejmě nepočítám ty pseudoretrospektivy), napotřetí zase jako výjev ze současnosti či blízké budoucnosti. Výkon Trojana byl standardní, ačkoliv bych neřekl, že jej k dobrému výkonu vybičoval režisér, spíš se režíroval sám. Budař mě opět nepřesvědčil o svých kvalitách, ačkoliv jemu to bude nejspíš jedno, co si o něm myslí nějaký DrZoidy. Pak nějaké to nutné moralizování a šup s tím na celuloid místo do tv. Závěrem bych řekl to, že já bych tu petici taky nepodepsal (pro zasvěcené viz Chodbař:), ale taky bych nesouhlasil s umístěním takového člověka do vězení. AR: 1,76:1 - Spherical(?)(1.1.2009)

Je vidět, že Vejdělek zraje jak víno, stále lepší a lepší režie. Byly by to standardní 3*, ale za senzační výkon Ivana Trojana přidávám ještě jeden navrch.(27.12.2007)

od začátku snímku jsem čekal na onu klíčovou vraždu, která se nakonec odehrála až v poslední čtvrthodině a vůbec nebyla klíčová... Příjemná komedie ze života s výbornými hereckými výkony (v čele s Ivanem Trojanem), plná Václavových skopičin a rozhovorů s mrtvým otcem. Celý film jsem nevěděl, na čí straně bych byl já - zda na straně pobouřených (a na konci hnusně lhostejných) vesničanů, kteří si z Václava utahují a zraňují ho, nebo zda bych se přidal k oněm čtyřem lidem, kteří podepsali petici za prezidentskou milost... a myslím, že právě o tohle zamyšlení tvůrcům šlo(4.4.2008)

1 7 8 9 10 11 12 13 19 28 37