Komentáře uživatelů k filmu (727)

 • tron
  ***

  „Žádný problém. Všecko bude, mami. Neboj se. Všecko bude.“ Ivan Trojan sa predstavuje ako neovládateľný Václav: starnúci muž, ktorý sa v dedinskom prostredí vymyká kvôli duševnej poruche spod kontroly. Je ako bomba, u ktorej je len otázkou času, kedy vybuchne. Bomba, ktorá mala byť dávno zatvorená medzi štyrmi stenami, ale pre hlúpu dobrosrdečnosť okolia behá po slobode. Toto nie je žiadny FORREST GUMP, toto je skôr druhý SMRTIACI BUMERANG. Avšak napriek dobrým hereckým výkonom (Trojan, Budař, Norisová, Vášaryová) zostáva VÁCLAV nerozhodne stáť uprostred cesty.(2.1.2009)

 • janek85
  *****

  Smích a zase smích, tak charakterizuji tenhle velice povedený český snímek. Ivan Trojan, znám ho spíše z vážnějších filmů, ne z komediálních. Tady dokázal, že umí zahrát i naprostého magora jako byl Václav, klasický vidlák. Samozřejmě, že i další herci hráli výtečně. Jiří Lábus je už klasika. Strašně směšná scéna byla, jak maloval :D, u toho jsem nemohl. Ale většina scén byla humorná, bez toho by to bylo oničem. Ale opravdu se jim to povedlo 90%(12.1.2008)

 • Duotone28
  ****

  " Vsechno bude...neboj,neni problem !!! :))) " U mna plnohodnotna 4ka:),...nazdar(18.3.2008)

 • Petroff
  **

  Viděl jsem ve stejném období jako Venkovského učitele a opravdu se nemůžu rozhodnout, který z těch filmů je horší. Špatné jsou oba.(14.10.2008)

 • stration
  ***

  Hlavně za Trojana.(11.12.2008)

 • halogenka
  ***

  Slabé, velmi slabé 3 hvězdy. Ke konci se to totálně rozpadlo jak co se týče tempa, tak vyprávění příběhu.(12.12.2008)

 • Carlossss
  ***

  Václav se mi vcelku líbil. Oceňuji Trojanovo úsilí vžít se do složité role slabomyslného, oceňuji neotřelý scénář, oceňuji vynikající hudbu Jana Muchowa... co mi ale vadilo bylo to, že Václav se mě snažil citově vydírat. Za každou cenu jsem s tím magorem musel soucítit. A ne vždycky to šlo a občas se to dokonce dokonale minulo účinkem. Verdikt: Tři hvězdy za Trojana a muziku.(22.12.2008)

 • ilemas
  *

  Jeden z dalších českých nudných filmů.(2.1.2009)

 • Flaxik
  ***

  Trojan hraje skvěle. Díky němu dávám alespoň ten průměr. Koho baví filmy o dementech, určitě to ocení. Má to srdíčko, je to lidské, nepochopení odlišnosti bla bla bla. Nebýt osoby Trojana (a trošku Lábuse), blíží se hodnocení limitně k nule.(18.6.2013)

 • topi
  **

  Václav není špatnej film, ale něco mě v něm schází. A některé scény nejsou vyloženě důvěryhodné. Například Václavův otec, který se mu zjevuje, to je jako pěst na oko. A vůbec celkově je to takové příliš naumělkované, jak už to bohužel režisér Vejdělek dělá.(15.4.2014)

 • Rafik
  ****

  zisk v čr : $? návštěvnost : 160,197(10.12.2007)

 • MartinNDL
  ***

  Dobrý den, pane Trojane. Víte, docela se nudím. Mohl bych vás o něco požádat? Můžete pro mě tak hodku a půl exhibovat? Ne, nevadí, že nemáte dobrý téma exhibice, stačí použít něco, co tu už milionkrát bylo. (Trojan má dalšíhho Lva a česká filmová scéna dalšího Hřebejka).(20.6.2008)

 • ifa
  ***

  Rozpoluplnost, to je podle mého soudu správné označení pro tento film. Na jedné straně dobré herecké výkony, na straně druhé "chladná snaha kamarádit se" s divákem. Film s touto tématikou by měl mít určité poslání, to Václavovo jsem tedy neodhalila...(8.12.2008)

 • HappySmile
  ***

  "Všechno bude, všechno bude!" Bohužel všechno nebylo, ano sice to bylo místy vtipné a místy smutné a Ivan Trojan zahrál roli prosťáčka velmi dobře, ale dohromady to bohužel až tak dobře nefungovalo a divák byl spíš znuděn.(3.2.2009)

 • kaylin
  ***

  Některé filmy se natáčí proto, aby zaujaly celým svým obsahem, některé proto, že dají vyniknout skvělým hereckým výkonem, i když příběh vlastně za moc nestojí. Příběh "Václava" by mohl být jedním z těch, o kterých by se dalo mluvit jako o velkých, ale nakonec skončilo u toho, že dal jenom vyniknout mistrovství jednoho člověka. Ivan Trojan opět dokázal, jak velkým hercem je, a zahrál roli mírně retardovaného Václava takovým způsobem, že sledujete jen jeho. Dobře, možná ještě ňadra Soni Norisové, ale ty jen proto, že se na ně dívá i Václav. Ivan Trojan je tak uvěřitelný, tak dobrý a vlastně i tak vtipný, stejně jako je tragický, že prostě nedává prostor jiným. A to i přesto, že jak Budař, tak i Emília Vášáryová podávají dobré výkony. Myslím si však, že scénář zde trochu vázne. Jsou zde zlomy, které posouvají příběh, ale není zde žádné zásadní vyústění. Chápu, je to podle skutečné události, a to možná nejdůležitější je zde prezentováno jen závěrečným titulkem, ale proč se pořád musíme soustředit na tu drobnokresbu, která je nám tak vlastní? Proč to nedokážeme spojit s něčím větším? Film totiž v konečném důsledku vyznívá celkem mírumilovně a Václav je prezentován vlastně jenom jako pomalejší chlapík, který sem tam ujede, ale jinak je s ním sranda, pokud něco neprovádí zrovna vám. Za Trojana hodně, ale za film jako celek zase tolik ne. Jenže nemůžu dát prostě filmu 100 % za to, že byl představitel hlavní role dokonalý. Více:(4.3.2013)

 • Crawler-D
  *****

  Krásné. Český film roku.(26.11.2007)

 • milka
  ****

  Já už jsem Vejdělka po strašlivém ROMingu odepsal. O to víc mě s Václavem překvapil. V jistých místech správně dojemné, v některých vtipné a konec výborný. Vejdělek sice má v režii místy docela rezervy, ale tam kde to nestíhá Vejdělek, tak tam nastupují herci. Trojan je standartně vynikající, Budař exceluje a Vašáryová s Lábusem jsou také výborní. Navíc ještě Muchowa krásná hudba. Neříkám, že se jedná o nějaké české zjevení, ale v tom dnešním českém bahně je to rozhodně slušný nadprůměr.70%(5.4.2008)

 • kajas
  ****

  Nádhera, nádhera, nádhera! Ivan Trojan je výborný herec, ovšem nebýt jeho osoby, neměl by film takové grády.(9.4.2008)

 • Maddlis
  ****

  Jeden z těch lepších filmů, které vznikly pod taktovkou českého režiséra. Příběh je podle mě povedený, herci v hlavních rolích obstáli - mimochodem jsem doteď nevěděl, kdo to je Soňa Norisová, teď už vím, že je to moc pěkná herečka :) Taky bych vyzdvihl precizní výběr hudby, protože takhle dobrý hudební doprovod už jsem celkem dlouho neslyšel (u českých filmů).(24.5.2008)

 • Trainspotter
  **

  Tak kampak se nám poděla zápletka? O čem to pořádně vůbec bylo a kdy se to jako vůbec odehrávalo? Jednou to vypadalo, že se odehrává v době, kdy se to mělo odehrávat, podruhé zase někdy hluboko v totalitě (samozřejmě nepočítám ty pseudoretrospektivy), napotřetí zase jako výjev ze současnosti či blízké budoucnosti. Výkon Trojana byl standardní, ačkoliv bych neřekl, že jej k dobrému výkonu vybičoval režisér, spíš se režíroval sám. Budař mě opět nepřesvědčil o svých kvalitách, ačkoliv jemu to bude nejspíš jedno, co si o něm myslí nějaký DrZoidy. Pak nějaké to nutné moralizování a šup s tím na celuloid místo do tv. Závěrem bych řekl to, že já bych tu petici taky nepodepsal (pro zasvěcené viz Chodbař:), ale taky bych nesouhlasil s umístěním takového člověka do vězení. AR: 1,76:1 - Spherical(?)(1.1.2009)

 • zette
  ***

  Film to urcite neni uplne spatny, jak uz ale mnozi psali, tak me take dej nijak nevtahl a chvilema jsem se dost nudil. Takoveto jednoduche pribehy hodne toci skandinavske zeme a kdo je trosku zna, musi uznat, ze jim to jde lepe... Vaclav skutecne moc sympaticky chlapik neni a fakt nechapu, kde Lida dala rozum?! Herecke vykony byly slusne, Trojan ma asi onu sanci Lva ziskat ( nevim, zda nekdo jiny v roce 2007 mel tolik stesti a dostal ve filmu takovy prostor ). Co bych ale na filmu ocenil nejvice byla kamera, ta byla vynikajici! Po pro me nevkusnem Romingu si Vejdelek polepsil.(8.12.2007)

1 7 8 9 10 11 12 13 19 28 37
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace