Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

Roman.Ticka

Doporučila bych zkrátit o 1/3 a vyšlo by to z jedné vody na čisto, fuckanců tam bylo i tak dost, takže známé rčení vlk a koza... Jako v každé komedii jsou scény dobré, slabší a na hovno, stejně tak to obsáhla tato Apitčovina, proto hodnotím tento jeden počin z mnoha jako lepší průměr. Obvzlášť mě bavily scény s Cops, kde měl Seth Rogen ohodně navíc než Seth Hill. Myslím, že po jejich zhlédnutí procitli i ti poslední nosiči iluzí, co se policejní práce a služby týče (až na výjimky pochopitelně). Na druhou stranu bych o tolik více rozšířila sama jejich řady, protože mít právo zmáčknout kdykoli beztrestně houkačku na křižovatce s červenou, chlastat zadara v baru, provádět policejní zásah naruby, zapalovat firemní auta, střílet do zákazových značek a jiné právní věci, bych dělala s chutí dnes a denně. Kdo řekne, že ne, at hodí kamenem! ()

TheEvilTwin

Tak ulítlá, dementní, sprostá a neskutečně vtipná komedie se skvělými herci, nechápu, jaktože jsem ji do teď neznal. Není to nic inteligentního, ale já jsem se tak šíleně nasmál. Víc k tomu moc napsat ani nejde, tohle musí každý vidět. Žánrově podobné Projektu X a Přizdisráčům, takže fandům by se to mělo líbit. ()

Ivoshek

Nepamatuju se, kdy mi naposledy něco vyvolalo dvouhodinový úsměv na tváři, proložený co pět minut záchvatem dusivého smíchu. Ten film je nejenom vtipný, a to dost, ale i ze života. Místy je k realitě hodně blízko (zvracení u prvního sexu), místy je to crazy jak komedie s Funesem (skoro všechny scény s poldama). Mně to každopádně sedlo víc než Knocked up/Zbouchnutá. Nejlepší komedie roku. Kdo neviděl, měl by. Už jen kvůli dárci orgánů z Honolulu s velmi neobvyklým příjmením. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 28.4.2012, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2011) = BOHUMIL MARTINÁK - Ďalšia zo súdobých behaviorálnych tínedžerských snímok ovplyvnená "apatowskou" poetikou. Tá chybným zaškatuľkovaním do žánru komédie zbytočne sľubuje bujarú zábavu, ktorá sa nakoniec nemusí konať. Ja som sa - až na nereálny happyend - bavil. A samozrejme najlepší bol McLovin. :-) (2.5.2012) ()

Pítrs85

Tenhle film mi ukázal tři věci: Michael Cera je debil. Christopher Mintz-Plasse je ještě větší debil. A Jonah Hill je debil největší... :) Jedna hvězdička je za Setha Rogena, kterýmu tyhle role dementů fakt sedí (nevím, nakolik to hraje a nakolik je to on sám, že by 50/50? :)). Zase si holt někdo hrál na Kevina Smithe a fakt mu to nevyšlo. Bullshit. ()

eraserhead666

Kdybych byl český distributor tohohle filmu, vypustil bych ho pod názvem Kokoti v akci. Protože všichni s pinďourama v tomhle filmu jsou prostě kokoti. Ale takoví ti sympatičtí, s nimiž byste chtěli i zapařit, ale asi ne se na ně moc spoléhat. V případě poldů naprostý úlet, as nejlepší role Setha Rogena, co jsem zatím viděl. Jonase Hilla mám hodně rád, tady svého pichem zaslepeného puberťáka vystřihl skvěle. ()

Othello

S více než desetiletým odstupem se daří Superbad stát se důležitým zlomem na poli skomírajícího žánru teenagerských komedií na jejichž cílovku pak začaly mířit velkolepé Young Adults produkce, které stále více revidovaly dialog (tedy základní kámen teen komedií) na tezi, která měla možnost lépe oslovit náctileté, zmatené ze své úlohy v obrovském a ambivalentním světě, jež před nimi otevřel internet a zejména posléze sociální sítě. Teenagerské komedie se sice dělají dále, ale ne pro teenagery, nýbrž pro ty, jež na nich vyrůstali v první dekádě nového milénia a nadále odmítli dospět, viz Ted, Observe &Report, 22 Jump Street, Pineapple Express apod. Poslední scéna Superbad je pak v zásadě symbolickým rozloučením s dekádou komedií o věčném svitu neposkvrněného zásunu a síle středoškolského přátelství. Společně s prvním dílem American Pie pak tvoří zeitgeist světa amerických teenagerů té doby, kde zatímco v Prcičkách sledujeme post-MTV společnost teprve si navykající na existenci internetu, leč nadále se uchylující k fyzickým improvizačním stimulům v podobě pornočasopisů či teplého jablkového koláče, Superbad zaznamenává dospívání těsně před nástupem sociálních sítí. Aktéři si zde v jednom kuse telefonují, je na tom postavených několik vtipů (zkusili jste v současné době telefonovat někomu mladšímu 25 let?) a nemají možnost vyřešit nakonec situaci jinak než osobně. Nasimulovat pro to ideální podmínky bude tedy vyžadovat hodně přetvářky a alkoholu, ergo se slušným scénáristou spousta zábavy a Goldberg s Rogenem byly v tu dobu hodně ve formě.__________Jinak osobně my, co jsme dospívali kolem roku 2005, po škole se dělili na lavičkách o cigáro, zjišťovali komu odjedou na víkend rodiče a kdo má prachy na chlast, aby pak stejně nepřišly žádný holky, takže jsme celej víkend hráli Dračák nebo Quake III, my máme obecně tendenci tomu filmu více věřit. _______Jo a takový ty objektivní klady: Jonah Hill je neskutečnej, některé prasácké dialogy prosím do rámu ( "You know when you hear girls say 'Ah man, I was so shit-faced last night, I shouldn't have fucked that guy?' We could be that mistake!", "You don't want girls thinking you suck a dick at fucking pussy.") a za Emmou Stone bych na světa kraj šel. ()

Janek

Skvělé obsazení ústřední trojice "paniců" - z nichž Christopher Mintz-Plasse alias "McLovin" je jasně nejlepší a naprosto odzbrojující. Tah na bránu to svým způsobem má, ale je zde stále stejná modelová teenage struktura, do které přibylo pár nových prvků - takový prcičkovský upgrade. Takže solidní jednohubka, která ale nedosahuje "skutečných" kvalit. ()

Bauer

Tak čekal jsem další komedii ve stylu American Pie. Jistým způsobem jsem něco podobného dostal, ale bez řádky nechutných scén a bez happy-endu pro ty teenagery, že nepostoupili na „ poslední metu“. Ti tři týpci byli super borci. Jonah Hill byl vtipný už v Knocked Up a tady je taky vtipný a hází jednu hlášku za druhou. Michael Cera je sympaťak, který se furt blbě tváří. A rádoby gangster Christopher Mintz-Plasse jako Foggel a nebo McLovin byl největší borec z této trojky. Jo je to vtipné ale jen do určitého času, protože zhruba po hodině a půl to ztratí rapidně rychle tempo. Vůbec nechápu, proč to muselo být tak dlouhé. Vždyť by se to dalo udělat maximálně na 100 minut a ne téměř dvě hodiny. Tohle je jediné, co musím vytknout, ale bohužel je to to nejpodstatnější. Nebýt té délky, tak bych dal i 5*! ()

MáŠa

Ale jó, tohle se povedlo. Příběh je mezi těmi všedními trošku nevšední, protože když už nic jiného, tak tu jsou správně jetí poldové, a i obsazení je na teenagerovskou komedii nádherné. I přes různá žánrová klišé, s kterými se zde setkáme, jsem s výsledkem dost spokojený. Jsem rád, že jsem se odreagovával zrovna s tímhle filmem. Jediným zásadním sklamáním pro mě je snad, že jsem neviděl potencionální přítelkyni hlavního hrdiny bez porprdy ;-):-D ()

luka4615

Přiznejme si jednu věc - kdo z nás by nechtěl za kamaráda McLovina? „McLovin? What kind of a stupid name is that, Fogell? What, are you trying to be an Irish R&B singer?“ ()

Tatannka

I love you, man. Why don't we say that every day? Why can't we say it more often? High school humor amerických white boys at its best. Stupid, but true to life. ()

6thSun

Je potřeba si uvědomit, že konec, který měl "ospravedlnit" a zjemnit předešlý ultrasprostý děj (který mně nevadí), je ze sféry sci-fi. Bylo by krásný žít ve světě, kdy pěkný holky v sexuálně nejaktivnějším věku prozřou, stanou se z nich těžké pragmatičky a dojde jim, že nezáleží na kráse, ale na tom, kdo jaký opravdu je. Film je skutečný, když holky chtěj využít kluky pro nakoupení chlastu, druhej den by po nich ale neštěkl ani pes (lépe řečeno nemňoukla ani kočka), natož aby s nima někdo šel na rande. Zázraky se sice občas dějí, problém ale je, že v tomhle filmu je to podaný jako věc normální a běžná. A navíc je to ještě taková berlička k tomu, aby tvůrci mohli nějak vyjádřit nutnost dospění obou hlavních hrdinů a odlepení se od závislosti na nejlepším kámošovi. To jsou ale všechno jen podružné kaňky na kráse, které celkový dojem zásadně nezakalují. 85%. ()

rawen

Opravdu nečekejte nic zvláštního, od rozumnějších tennage-komedií se to moc neliší, opravdu jsem si ale užil scény s policajtama (a že je jich tam hafo) --- ty jsou povedené až z toho všeho docela trčí :) takže fajn lehčí pokoukání, nic zásadního 7/10 ()

BoPo

Stredoškolák je úžasný živočíšny druh. Stále plný myšlienok a chlastu. Neustále ochotný urobiť čokoľvek, len aby zabodoval. A že týto traja č****i majú skutočne veľkú motiváciu a hubu plnú kecov, zistíte prakticky okamžite. Sexuálne narážky lietajú jedna báseň. Len na ploche takmer dvoch hodín im proste musel dôjsť dych. A to tak zhruba pol hodinu pred koncom. Škoda, lebo dovtedy som sa naozaj bavil. ()

Silence

Superbad. Nekorektní, drsný, bez servítek - to jsou slova, která se často používají k popisu kladů některých snímků. I v případě Superbad často lidé oceňují právě tyto vlastnosti. Ne vždy je to tak ale dobře. Ona nekorektnost musí být něčím ospravedlnitelná. Nesmí prostředí tvořit, ale vycházet z něj. Chápu, že je jednoduší jednoho kluka nechat neskutečně nadávat a jeho komplex vysvětlit dětskou kreslící úchylkou. Vtipné, přesto prázdné. A druhého představit, jako citlivého a hodného inteligentního budoucího studenta prestižní školy. Protiklady se přitahují, ne? Nikoliv bezdůvodně. Ano, za tím vším se nám skrývá ta laskavá pravda. Skutečně? Nebo si to jen namlouváme. Upřímný konec nestačí. Režim, do kterého přepnuli autoři v Superbad teprve s blížícím se závěrem, ve Zbouchnuté funguje téměř od začátku. Za větami či dialogy v Knocked Up člověk tak nějak slyší základ nejen lidskosti, ale i charakteru dané postavy. Ten se v průběhu filmu nemění, v podstatě se projevuje stále stejně, jen si postupně uvědomuje, že musí své chování přizpůsobit prostředí a tomu, s kým je právě ve styku. Není jednou zlý a potom hodný. Je to prostě buran s dobrým srdcem. V Superbad nejde o vulgarismy, ale o jejich prázdnotu, o umělost, kterou nám je film předkládá. Budu chvíli vážný a chvíli srandovní? Nebo budu přirozený. Superbad si vybral špatně. Alespoň pro mě. ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)