Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiální text distributora)

Fiftis

Fantasy snímkov, kde hlavný hrdina putuje odtiaľ-niekam s nejakým doporvodom je nateraz dosť. Avšak snímka režiséra Gila Kenana City of Ember ponúkne o trochu viac. Mesto Ember má takmer všetko, čo človek môže chcieť od dobrodružného, ​​rodinného, ​​sci-fi filmu: sympatické postavy, atraktívne prostredie a rýchle tempo. Hlavne tretí bod výpočtu je dôležitý. Filmári si uvedomovali, že deti mávajú problém s udržaním pozornosti a tak sa snažili, aby to vo filme odsýpalo. Keď je potreba vysvetlenia, je podaná okamžite bez ďalších zbytočných informácií. Dialógy nevysvetľujú, skôr podnecujú zápletku. Takmer absolútna absencia prechodných scén vedie k niekedy kostrbatému priebehu. Avšak napriek všetkému Mesto Ember nájde svojich divákov, predovšetkým v starších deťoch a dospelých. Film sa odohráva v budúcnosti o 200 rokov neskôr. Hlavné postavy hrajú menej známi herci, ktorých kariéra bola na sľubnom začiatku. Saoirse Ronan bola nominovaná na Oscara za hlavnú herecký výkon v inom snímku. ()

Big Bear

Celkem příjemná sci-fi pohádka spíše pro ty menší. Jak to ve správné pohádce chodí vždy v nějaký zlomový okamžik náhodou či zásahem někoho třetího hrdiny zachrání nějaká maličkost a příběh pokračuje... Tu si někdo stoupne když v růze couvá na čudlík, tu někdo vyndá lepší šroubovák, tu někoho schlamstne krtek... To industriální prostředí bylo velmi zajímavé i vyžraný pan starosta se svým křesílkem ve špajzu .-). Bohužel někde i ty animace (zejména závěrečná jízda ve stylu Pyšné princezny) byly animované moc okatě (jistě, je to točeno v roce 2008) a působily uměle. No a jelikož jsem závěr čekal, dám za tři plechovky konzervovaného ananasu v mírně sladkém nálevu. * * * ()

Arkos

Průměrný fantasy film s průměrným příběhem a vcelku dobrým zpracováním. Film je dle mého určen hlavně mladší generaci, pro dospělé je zde dost hluchých a nudných míst, která film srážejí o dost dolů. Ale jako oddychový film proč ne. ()

Boogeyman

Svěží a zábavný rodinný film, který zhltnete jako malinu. Tak úplně nerozumím průměrnému hodnocení, snad byla vysoká očekávání? Já k Městu Ember přišel jako neposkvněný slepec, načež jsem si to parádně užil. Především podzemní město samotné je fascinující, ačkoliv měli filmaři očividně hubenější rozpočet. Ale právě ta špinavá papundeklovost vytváří tu dokonalou retro-gilliamovskou atmosféru alá podzemí v 12 opicích. Dětští herci jsou výborní, příběh napínavý, počítačový mega krtek povedený a až na trošku zbytečně horskodrážní závěr, který je jednak přehnaný a jedna trikově dost nehezký toho není moc co vytýkat. ()

playboxguest

Docela pěkná fantasy pohádka, která odsýpá a sem tam, hlavně ke konci, značně připomíná herní adventuru. Příjemná zábava po náročném dni. 70% ()

Madsbender

Výborne zvolená téma spolu s napínavým príbehom a skvelým, takmer steam-punkovým zasadením. Krásna kamera a efekty dávajú mestu Ember nezabudnuteľnú atmosféru. A keď sa v závere hrdinovia dostanú na povrch, po východe slnka vášmu oku ulahodí úchvatný obraz prírody. Škoda len nepríliš zaangažovaného Murrayho a Tobyho Jonesa. ()

Hromino

Před filmem jsem byl v rozpacích, jestli je Gil Kenan schopný natočit dobrý dobrodružný film, ale přesvědčil mě, že opravdu umí. Saoirse Ronan mě velmi překvapila svým hereckým talentem a příjeným vystupováním, zatímco Harry Treadaway působí znuděně a příliš dospěle. Velmi dobrým požitkem byla rovněž hudba, která filmu dodává pravý šmrnc. Rovněž musím ocenit scénář, který (narozdíl od Journey to the Center of the Earth 3D) není moc předvídatelný (pokud samozřejmě nepočítám dobrý konec) a působí dobrým dojmem. Líbila se mi také výprava (podzemní město vypadá opravdu stylově), akorát ty efekty a některé nelogičnosti (závěrečná plavba na povrch) sráží hodnocení na 3*. ()

Ruut

Velice příjemné fantasy. Dětští herci umí hrát a nejsou ani trochu otravní. Famozní je look 200 let staré špíny a zrezlosti celého města Ember a je tu i jedna dost děsivá scéna s přerostlým krtkem lidožroutem. Mínusem je trochu rozvleklý děj a absence pořádného záporáka. Bill Murray se tu jako nenažraný starosta spíš prezentuje jako neohrabaný ňouma. Jen se bojím, že film u nás zapadne, protože pro mrňata není a teenageři nad ním zase budou ohnovat nos. Spíš zaujme odrostlejší diváky, co si rádi zavzpomínají na vernerovku Ocelové město. 70%. ()

-OverLord-

Tohle je vážně rodinná fantasy, která se bude hlavně dětem určitě líbit, a tak svůj účel plní na jedničku. A ono to vlastně ani neni zase tak špatný. Jen to neni ani tak dobrý, aby to oslovilo náročnějšího diváka. Takže vypnout na chvíli mozek a je z toho hodně hezkej průměr. ()

Allien.9

Nízkorozpočtově vyhlížející fantasy, která neurazí. Trio Ronan-Murray-Robbins potěší, stejně tak útěk před hladovým krtkem či pohádkový závěr s padajícím vzkazem. Je sice možné, že si za dva týdny vůbec nevzpomenete, že byste nějaké "Město Ember" vůbec viděli, ale brečet nad zabitými jednadevadesáti minutami také nebudete. Jak říkám, příjemný průměr.;-) ()

Javert

Podobný případ jako Lovci pokladů s Cagem - do kina bych na to nešel, ale jako odpočinková zábava na hodinu a půl je to plně dostačující... Za zmínku stojí skvělé trio vedlejších rolí ztvárněné Murrayem, Landauem a Robbinsem. ()

kingik

Tenhle film nesklidil žádný komerční ohlas a nutno dodat, že plným právem. Na první pohled působí vysokorozpočtovým dojmem a je to dáno i účastí herců, jako jsou Bill Murray, Tim Robbins nebo Martin Landau, a i výprava, hudba a triky (kterých mohlo být klidně i víc) jsou velmi obstojné. A tím to hasne. O nějakém silném příběhu, který by diváka vtáhl, nemůže však být řeč. Místo toho sledujeme zmatené pobíhání dvou teenagerů, kteří zoufale hledají cestu ven z podivného města Ember, kterému vládne ještě podivnější starosta, a ze kterého nesmí nikdo ven ani dovnitř. Napětí nebo něco takového si vzalo dovolenou a místy jsem ani nevěděl, o co ve filmu jde, a mám pocit, že to ani nevěděli sami tvůrci, protože těch nesmyslů zde bylo hodně. Tohle se dalo dodívat jen s vypětím všech sil a hustě mě to nebavilo. Určitě jeden z nejslabších filmů, které jsem za poslední dobu viděl ()

Snorlax

Marně dumám nad tím, kdo je cílovou skupinou tohoto filmu, pro děti je příliš temný, pro dospělé bez napětí a vtipu. Navíc se přiznám, že bych se ráda dozvěděla, proč se lidstvo přesunulo pod zem. ()

HoneyBunny

Kvalitivní fantasy, na kterou můžete vzít svoje děti a v sále se nebudete nudit. Příběhově je Ember průměrný, ale vynahrazuje to příjemnou a nezvyklou atmosférou rozpadajícího se, zaprášeného podzemního města. Taky tu neuvidíte nadpřirozené bytosti a hlavní hrdinové nejsou předurčeni k velkým činům, ačkoli se jich nakonec dopustí. Potěší i mladí (tady už nemůžu říct dětští - Harry Treadaway je stejný ročník jako já :-) herci, předem upozorňuju, že Saoirse Ronan, která hraje Linu, je ta skvělá blonďatá holčička z Pokání. ()

Anderton

Žiadna spoločenská alegória budúcnosti v štýle Brazil, Blade Runner alebo 1984 sa nekoná. To nie je výčitka, pretože to nebol zámer. Cieľové publikum je inteligentnejšia časť teenagerov, ktorým pomaly tiahne na dvadsať a tento film môže byť pre nich mostíkom ku skutočne kvalitným a dospelým filmom žánru. O triedu vyššie ako ľubovolné detské mohutne propagované fantasy. ()

Carol Pifková

Ja som tomuto filmu akosi nikdy neprišla na chuť i po viacerých zhliadnutiach. Malá Poppy pre mňa najzaujímavejšia postava a to ani nemusela toľko bľabotať ako ostatní. ()

Frajer42

Město Ember je taková moc pěkná pohádka. Na to jaká doba už uplynula od mého zhlédnutí si z ní pamatuji skutečně hodně. Celé podzemní městečko je moc pěkně zmáknuté a fantaskní. Docela mě zaráží poměrně nízké hodnocení (64 %). Tady bych upřímně čekal více. Příběh je sice hloupý, ale docela zajímavý. Vše je pěkně ohudebněno a efekty stojí za to. Dávám takové poslabší 4*. ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007