Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Zdá se že se Stiller vybil už na Zoolanderovi a Vybíjené. Tady jsem se doslova lámal smíchy zhruba prvních 15-20 minut (úvodní trailery k filmům jednotlivých herců jsou fakt k pochcání), jenže pak se z toho stane jen další průměrná komedie občas zaperlivší vymazleným vtípkem, ty jsou ale k těm suchým, nudným a nevtipným vtípkům v poměru tak 1 ku 8 a to je na Stillera dost slabota. Světe div se, jak Jacka Blacka nesnáším, tady mě konečně i bavil (možná proto, že zde, jak tu zmiňuje pár lidí, nebyl plně využit jeho potenciál - tedy že zde konečně nehrál infantilního, ztřeštěného a dětinského debílka). A samozřejmě, po Magnólii druhý nejlepší herecký výstup Toma Cruise co jsem kdy viděl - kurva, on když chce, tak prostě hrát umí, proč to ale do prdele nedělá častěji???? Jeho hip hopové tanečky film vracely do třeskuté srandy ze začátku, naneštěstí jenom ony. Škoda. Abych to shrnul, vyjma pár skvělých (na celý film žalostně málo) vtípků je to jen další průměrná komedie, sice "hvězdně" obsazená, ale průměrná. ()

Ivoshek

Aby si tenhle film člověk užil, musí splňovat dva základní požadavky: 1 mít nakoukané hlavní klasiky válečného filmu, primárně z Vietnamu (Četa, Lovec jelenů, Full metal Jacket atd.) 2 mít rád fily typu Zoolander nebo Vybíjená. Pokud tyhle parametry splňujete, pak vás asi pobaví věci jako: Robert Downey Jr. coby Australan předělaný na jižanského černocha (pro mne nejlepší figura filmu), Nick Nolte jako bezruký válečný hrdina, Ben Stiller jako herec z filmového propadáku "Simple Jack" o mentálně retardovaném klukovi ze středozápadu, Tom Cruise jako neskutečně (ale fakt neskutečně!) vulgární producent atp. O kvalitách filmu vypovídá mj. i celá řada demonstrací amerických asociací mentálně postižených, kterým vadilo nadužívání termínu "retard" a některé scény - zejména ze Stillerova zajetí, kde je domorodci nucen předvádět simple Jacka každý večer. ()

Thomick

Nemastné, neslané, zato skoro až překořeněné. Stiller se celou dobu hledá, utopený Black přesto řádí, Cruise se před kamerou pohybuje víc než za celou svou kariéru a Downey, kupodivu jako jediný, doopravdy baví. Zkrátka a dobře, mezi parodující skvosty se Tropická bouře, alespoň v mých očích, rozhodně neřadí. ()

Sofia

Trapné a přisprostlé scény se střídají s vtipnými a ještě sprostějšími scénami a hláškami. Na tenhle film musí být uživatel ve správné náladě – a to já jsem zrovna byla. Zvláště parodie mé oblíbené Čety mě pobavila a Robert Downey Jr. neměl chybu. Jenže napodruhé už se v salvách smíchu pravděpodobně válet nebudu a proto je mé hodnocení jen průměrné. Ze Stillerových fimů u mě vede pořád ještě Zoolander. ()

Ilicka

Ostrá satira na všechna myslitelná i nemyslitelná Hollywoodská témata, od zaručených oscarových receptů až po manýry hvězd a jejich agentů, šéfů studií a jejich asistentů a trojice fake trailerů. Parodie na válečné filmy, která se parodovanému plně vyrovná, výbuchy, kulky svištící vzduchem, malá vesnička výrobců heroinu, úderná hudba a skupinka těch nejšílenějších podivínů, které Hollywood produkuje. Smích přes celou stopáž, potom je snadné odpustit klesající tempo v mezičasí dvou válečných inferen, herci neuvěřitelně uvěřitelně přehrávajícímu. Tom Cruise v nejlepší roli za posledních pár let, Matthew McConnaughey na první pohled nepoznatelný. Prostě pravá bouře. ()

Necrotongue

Nic úžasného jsem od filmu nečekal, nic úžasného jsem taky nedostal, ale velice dobře jsem se bavil. Herecké obsazení bylo skvělé, nepočítám samozřejmě Jacka Blacka, kterého opravdu dlouhodobě nemusím, nejvíc pro mě vyčníval Robert Downey Jr. jako Kirk Lazarus/ seržant Osiris a překvapivě i Tom Cruise, jehož huňatý Les Grossman s dřevorubeckýma prackama byl asi nejzábavnější postavou, kterou jsem kdy Cruise viděl předvést. Příběh měl spád, byl vtipný, což u komedií nebývá pravidlem, a obsahoval spoustu hlášek, takže jsem neměl důvod k nespokojenosti. ()

ARI50

Válečné komediální podívání které fakt nemusím, na pár dobrých momentu a scén je to úplně zkažené téma. ()

Ištván87

Ben Stiller prostě umí vzít za práci. Udělá si nehoráznou srandu z Hollywoodu a vyjde z toho takováhle šaškárna, která nabízí po dlouhé době zase dost dobrou roli pro Toma Cruise. A ten nám ukazuje, že je to přeci jen dobrý herec. ()

kajda.l

Modlím se a doufám, že v těchto "rádobycool" komediích (parodiích), nezpočívá budoucnost žánru. Obvykle mi vulgarismy (vtipně a efektivně) používané ve filmech nevadí, ale pokud je na slovech (fuck, pussy, dick) založený celý film a už po 15ti minutách se vám snímek zají, asi není vše v pořádku. Jen ze zvědavosti, jsem cca na dvě scény vyzkoušel český dabing a z toho hnusu, co jsem slyšel se mi navalilo ještě víc..ale zpět k filmu. Měl bych si zde obhájit proč dávám jen 2*, ale já spíš bohuju s tím, proč vůbec dávám 2* (za co)? Vidět film celý v dabingu, tak je to jasný odpad, ale za skvělý "černošský" přízvkuk a celkové pojetí role dávám jednu hvězdu za Downeyho a tu druhou?, no asi za dva solidní vtípky, kdy jsem se zasmál a za účast Nicka Nolteho. Ovšem, ze všeho nejvíc (jak by určitě řekli naši hrdinové) mám chuť pos*at tenhle film. Druhá osobní projekce tohoto snímku..NO, Thank you:) ()

JASON_X

Tleskám! Vynikající komedie s humorem, který mám rád - černým, cynickým a přitom inteligentním. Ben Stiller si bere na mušku velkou spoustu hollywoodských filmových klišé a činí tak přitom hollywoodsky velkolepým stylem. Hned na začátku filmu skvostná reklama s Alpa Chinem a několik tuze povedených filmových upoutávek, které jsou minimálně stejně dobré jako byl Machete v Grindhouse. No a potom se rozjede smršť tak skvělých momentů, že kdybych je tu měl všechny vyjmenovat, musel bych celý film převyprávět. Z herců zaujme určitě Robert Downey Jr. coby černý seržant a především excelentní Tom Cruise v malé, ale nezapomenutelné roli mimořádně sprostého a silně chlupatého židovského producenta. A na konci nám předvede sladký opičí hiphopový taneček. Poprvé se mi zdálo, že v druhé půli film trochu ztratil na tempu a vtipu, ale po další projekci už to tak nevidím, našlapané je to od začátku až do konce. Ne každému však tenhle druh humoru asi sedne. ()

MáŠa

Tak u tohohle filmu jsem musel po čase změnit hodnocení ze 4 hvězd na 5, protože to je jedna z věcí, ke které se po čase vždycky rád pro prdel vrátím. Zajímavé uchopení, dobré hlášky, takže i když tam nějaké ty mouchy jsou, rád je ignoruji ()

Bauer

Velké ambice. Velká očekávání. Měla to být velkolepá válečná akční komedie, která na finish je možná válečná, možná akční ale určitě ne nijak zvlášť vtipná komedie. Pár vtipných scén se najde i nějaké vtipné hlášky a některé dialogy mně vážně pobavili. Ale bylo toho velmi málo a já jsem čekal nějakou nehoráznou pecku, protože když vemu v potaz, že to režíroval Ben Stiller a ještě si v tom zahrál sám a že po jeho boku byl Jack Black, tak bych vážně čekal něco vtipnější. Třeba válení se smíchy na zemi. Ale kdepak!!! Akorát chabá a trapná parodie na některé velmi slavné válečné snímky. Ben Stiller by se měl živit jen jako herec a ne jako režisér. Jeho režijní počiny (až na Zoolandera) nestojí skoro za nic a lehce se na jeho filmy zapomíná. Jedna hvězdička je za pár vtipných scén. A druhá hvězdička je za Toma Cruise, jelikož ten neměl chybu. Jeho fuckování bylo parádní a hlavně jeho závěrečný taneček na hip hopový song byla absolutně nejlepší scéna z celého filmu. Nechápu, jak takovýto film může mít tak vysoké hodnocení. Asi jsem divný, ale Tropická Bouře mi moc nesedla! ()

becki_tu

Typický příklad, kdy nabušený trailer navnadí na nejlepší kousky a po zhlédnutí samotného filmu se pak divák cítí svým způsobem (a právem) ochuzen. Munici s humorem tvůrci vystříleli hned na začátku (včetně fiktivních trailerů ještě před začátkem) a pak už naši hlavní hrdinové jen těžkopádně paběrkovali na hranici mezi klasickým akčňákem a parodií a jen sporadicky se objevil nějaký ten dobrý nápad nebo vtipná scénka. Ikdyž na druhou stačí jen pohled na plešatého Toma Cruise, afroamerického Downeyho Jr., blonďatého Blackanebo Stillera se zubní protézou a nasazenou parukou a hned vám začnou cukat koutky. Přiznám se ale, že jsem od téhle party kolem Bena Stillera čekal přeci jen víc. Komedie roku se tak nakonec nekoná. ()

mm13

Dovolím si parafrázu, ktorá myslím charakterizuje tento film asi najlepšie - "sú to kokoti, ktorí hrajú kokotov prezlečených za iných kokotov". Myslené v dobrom. A koho to pohoršilo, ten nech si Tropic Thunder nepúšťa. ()

luka4615

Už jen kvůli tlustému rapujícímu producentovi s mimikrami Toma Cruise byste této šílenosti rozhodně měli dát šanci! „Man, I don't drop character 'till I done the DVD commentary.“ ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)