Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

Jordan

dojemné a sladké - no milé a miestami vtipné. všetci traja hrajú dobre v tomto poradí: najlepšie pes, potom jennifer a potom owen. psovi stačí, že je pes, jennifer, že je sexi a owenovi - že je owen. psíčkari to budú milovať, tí, ktorí nemajú radi psov možno tiež - pretože to môže byť pre nich vhodný argument ako nemať psa. každopádne - či už od dojatia, od smiechu alebo z alergie - nachystajte si na posledných 15 minút vreckovku. ()

Anderton

Koľko romantických (prefabrikovaných, prefiltrovaných, nerealistických, oblbujúcich, naivných, plochých atď) komédií/drám si môže o sebe hrdo povedať, že pôsobia ako zo života? Frankel je geniálny rozprávač. Dokázal natočiť fim s roztomilým psíkom, rodinkou, ktorá poväčšinu času rieši skôr tie radostné strasti života, ako deti a úspech v práci, tých negatívnych stránok sa iba zopár krát dotkne a následne ich aj uspokojivo vyrieši. Lenže ono to celé pôsobí tak prirodzene, že tomu podľahnete rovnako rýchlo, ako nevinnému psiemu úsmevu. Myslím, že najviac budú na koni plakať tí najväčší cynici. Takýto rodinný mainstream sa podarí málokedy. Momentálne ma vlastne žiaden iný nenapadá. ()

Frajer42

Nějak mi to úplně nesedlo. Vtipný je v tomto filmu pouze plešatý šéf. Owen Wilson je tedy pan mrdák. Kdybych byl gayem, tak bych se určitě nechal ukecat. Jennifer Aniston v tomhle filmu nebyla tolik šukézní, jako bývá její standart. Zahrané je to jistě fajne. Největší výtku sklidí příběh. Je zbytečně roztahaný do dvou hodin a hrozně se opakuje. Mají psa. Pes kouše. Mají dítě. Přestěhují se. Mají druhé dítě. Pes stále kouše. Změna zaměstnání. Další dítě. Změna bydliště. Pes opět kouše. Další změna zaměstnání. Pes umírá. Tento stereotyp se stává po hodince nepozorovatelným. A vůbec mi nepřišlo, že by byl vztah s psíkem obzvlášť dojemným, takže jeho smrt jsem přešel s naprosto klidním srdcem. Jednoduše mě to nebavilo. Hvězdičku za plešárda, protože jeho suchý humor mě několikrát dostal. ()

AppleCore

Jedinej film na světě kterej dokáže pobavit i rozbrečet zároveň a přitom zachovat realističnost běžnýho života. Po všech stránkách krásný dílo. ()

Filmmaniak

Vtipná nadprůměrná komedie se třemi hereckými esy (včetně psa) a s jedním z nejsmutnějších konců, jaké jsem kdy ve filmu viděl. ()

teutates

Už len preto, že to nie je klasická romantická kopa sračiek dávam 4*... Priznávam sa, že som s Marley-m súperil a snažil som sa mu oddolať, avšak jeho kúzlo bolo silnejšie a zlomil ma. Vôbec som sa nenudil a celý snímok na mňa pôsobil dobrým dojmom... ako vravím, snažil som sa nejak ironicky "zotrieť" toho psa, ale vyzera to tak, že pes "zotrel" mňa... 7/10 ()

swamp

Stačí se podívat na ústřední obsazení (Wilson x Aniston) a plakát k filmu a prakticky víte, co můžete očekávat. Od klasických romantických béček se vám však přeci jen dostane něco víc. Film není zaměřen jen na dovádění se psíkem, ale i na vztahy rodinné, pracovní i kamarádské. A dokonce můžete na konci čekat i patetické lákání na divákovu slzu. :P ()

Ant

Občas to na mě bylo až moc rozjařené a melodramatické, ale tak jako většinu si i mě Marley prostě získal. ()

predators

Tak já jsem prozměnu mírně zklamaný. Příběh psíka a vzkvétající rodiny mi nepřišel ničím zajímavý a nevybočující z průměrného života kterékoliv jiné rodiny se psem. :-) Za ty dvě hodiny mi nepřirostl k srdíčku jak pejsek, tak ani dvojice Wilson/Aniston, ačkoliv ze sebe chrlí jednu slzu za druhou(tedy v závěru filmu). Marley a já je průměrný rodinný příběh, z kterého vám v paměti mnoho neuvízne a ikdyž lehce pobaví, nerozesměje. 40% ()

PetrPan

Povinnost pro pejskaře, rodiče a manžele.. upřímný film téměř bez patosu s civilním Owenem Wilsonem, což se tak často nevidí. Je to obyčejný příběh a právě tím je velmi neobyčejně zajímavý. ()

Slarque

Tváří se to jako rodinná (romantická) komedie, ale málokteré psychologické drama působí tak ze života jako tenhle příběh o rodině s nezvladatelným labradorem. Režisér dokázal dojít tak daleko, že vykouzlil třeba i scénu, která na první pohled vypadá vesele, ale je smutná. O manželství a rodičovství toho bylo natočeno spousta, ale tenhle film to dokáže postihnout v celé té složité komplexnosti a ještě přitom (občas) působit zábavně. Dokonce i finále režisér natočil s citem a nepřepísknul a já tedy nevím o žádném důvodu k nižšímu hodnocení. Zřejmě překvapení roku! ()

LoLaa

Romantická komedie, které k dokonalosti nechybí snad vůbec nic. Donutila mě k hlasitému smíchu a očekávání smutného závěru, jenž byl ještě smutnější než jsem čekala a samozřejmě mě opakovaně při každém zhlédnutí dohání k slzám. Silný snadno čitelný příběh, který mě prostě dostal a mohla bych na něj koukat stále dokola.. Navíc na hereckých výkonech jedné z mých nejoblíbenějších hereček Jennifer Aniston a (k mému překvapení) i Owena Wilsona se nedá nic vytknout. Hlavní roli ale přeci jen ztvárnil Marley - opravdový herec! Výsledek: skvělá, vtipná a smutná komedie ze života za plný počet hvězdiček. :) ()

iamek

První hodinu jsem se smál, druhou hodinu jsem málem brečel. Pro milovníky psů povinnost, ale nedívejte se až do úplného konce. Mohla by vás popadnou deprese. Herecké výkony moc komentovat nebudu, protože od Wilsona a Aniston moc očekávat nemůžete, ale zvládli to oba slušně. ()

Chrustyn

Ze začátku veselá romantická komedie o novomanželském páru, který si místo plánovaného dítěte pořídí psa, jenž jim udělá ze života peklo. Je hezký, že tvůrci neudělali ze psího hrdiny žádného génia ale naopak běsnící neukázněné hovado a to doslova. Začíná to nevině rozkousaným nábytkem a jinými věcmi a pokračuje to útěky a napadáním všech lidí v okolí. V téhle části film baví a funguje jako skvělá oddechovka ale dvouhodinová stopáž nedává moc nadějí, že by to mohlo vydržet až do konce. Proto nastupuje druhá část měnící směr z komedie na drama. Hrdinům po prvotních nezdarech začnou až nepříjemně rychle přibývat děti a tvůrci jakoby začnou upozorňovat, že rodina není žádná sranda ale kazí všechny sny a radosti. Z veselých hrdinů se proto stávájí chodící trosky. Je překvapivé, že i tuto část zvládli herci na výbornou a jak Wilsonovi tak Aniston se dají věřit jejich hádky a manželské neshody. Jen je škoda, že po nástupu do stanice drama tvůrci vynechali komediální části a i čtyřnohého hrdinu odsunuli na vedlejší kolej. Po tomto zjištění už ani nepřekvapí natahovaný citově vydírací konec zavánějící posmrkanými kampesníky, (v případě sledovaní filmu se slečnou možná i oslintaným ramenem) který si tvůrci rozhodně mohli odpustit. Celkově vzato je film, kvůli svojí nevyváženosti na 3* ale díky hercům (myslím i toho chlupatého) si tu slabou čtvrtou hvězdu zaslouží. ()

Marze

Všechny stereotypy a faleš na jedné kupce. Kluk je modrý, holka růžová, pes může být jakýkoli - a pořád ten obrázek bude stejný kýč, který není jenom reklamou na film, ale spíš jakousi esencí celého světa slibujícího snadné štěstí. Podobným snímkům se prostě vyhne každý, jehož obzor není formovaný víkendy strávenými v nákupních centrech. Ani anotace neslibuje nic jiného než povinnou porci přízemně legračního rošťačení, kde se budou páníčkové vlídně zlobit a říkat "ty nezbedo, uličníku, lumpíku" a v nejhorším budou nosit hadr na hlavě a říkat "já se z toho psa zblázním". Nakonec vzrostlý čokl zachrání topící se dítě a budou mu odpuštěny rozkousané pantofle a počurané reprobedny. Západ slunce na pláži, písnička od Bee Gees, konec. ()

marhoul

Málokterý film o psech nebo majitelích psů mě dokáže oslovit. Vyplývá to zřejmě z toho, že příliš nemusím psy rozcapené, ani majitele takových psů. Sama psa mám, je děsně fajn a jeho kvality spočívají zrovna v tom, jaký je senzační, milující a milovaný, vychovaný parťák. Pro to, co se dělo v této komedii nemám valné pochopení. ()

heyda

Nevím. Ještě něz byl tento film vypuštěn na plátna se producenti vychvalovali tím, že půjde o nejlepší KOMEDII ROKU. Po zhlédnutí tohoto filmu musíte prostě uznat, že až na jednu maximálně dvě scény na tom nic VTIPNÉHO NEBYLO!!! Film se tím pádem stává jakýmsi rodinným hořkým filmem, který na konci až moc citově vydírá. Ono se zdá, že se vše točí kolem peripetií s Marleym, ale to je taky OMYL. Film je možná i víc zaměřený na to jak Owen Wilson shání práci. Já osobně nevím co si mám o takovým filmu myslet. Měl mě pobavit? To se nepovedlo. Měl mě zaujmout? To se nepovedlo. Měl mě rozplakat? To se povedlo - bohužel. A tak se slzama v očích dávám 2 hvězdičky. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)