Na rovnakú schému ako v Boratovi (podivný Európan ide robiť kariéru do Ameriky a sprevádza ho asistent, s ktorým sa najprv poháda a neskôr udobrí) natiahnutý odlišný a zároveň veľmi podobný typ humoru. Humor v Boratovi sa ale nemotal iba okolo ritných otvorov a malého adoptovaného černoška - a preto mi asi pripadal rozmanitejší, bližší a i nápaditejší. Čo ale nič nemení na tom, že Sacha Baron Cohen je jeden z najlepších žijúcich komikov. A trúfam si napísať, že má talent i na veľmi seriózne charakterné herectvo...(13.8.2009)

Odvážná komedie, která na rozdíl od Borata tolik netěží z dojmu autenticity (filmovost scén je zřejmá), ale přitom je ještě útočnější, když krom tupých celebrit a narcisistických bijců za lepší svět cení obnažený pyj také na všechny heterosexuály. Brüno brutálními metodami učí toleranci a jelikož sám jakoukoli sebereflexi postrádá, nechává vymezení mantinelů na nás. Nepříliš tolerantně musím podotknout, že být jím „testován“ na živo, asi po pár minutách zbaběle prchnu. Jeho hlavním přínosem ovšem není banální poselství o tom, že nenormální nejsou homosexuálové, nýbrž lidé, kteří je nedokáži akceptovat, ale silné emoce, jenž svou otevřeností vyvolává. Díky různým filmovým databázím mohou veřejnost se svými dojmy obeznámit jak ti, kteří film „nestrávili“, tak ti, které k chlapáckému smíchu ponoukala zejména přehřátost hlavního hrdiny. Film provokuje k odhalování skrývaných slabin - bílý Barack Obama nakonec skutečně něčeho dosáhnul. 85% Zajímavé komentáře: Psema, JFL(16.8.2009)

Borat pobavil, ale určitě neposadil na zadek. Tentokrát se seznamme s Brünem, druhým nejslavnějším Rakušanem po Hitlerovi. Sacha tentokrát svůj tyátr tahá ještě snad do větších extrémů, jenže s vykřičníkem je fakt, že jeho postava už je spíš karikaturou. Ačkoliv má tenhle rakouský homosexuální egoista pořád i tak něco do sebe, vedle poměrně sympatického kazašského reportéra se neštítí ničeho a divákovi se tím možná až moc vzdaluje. Děj je částečně nahraný, částečně využívá reakcí nic netušících lidí, hlavně je znovu vrcholně nekorektní. Přes úspornou stopáž nabízí ale i třeba deset minut bez pořádného vtipu, leccos navíc není dohrané nebo vyzní vyloženě do ztracena. Klobouk dolů ale před samotnou hlavní hvězdou. Cohen je znovu maximálně nasazený a roli odevzdaný, což potěší dvojnásob. PS: Čekal bych, že se nějaká uvadající česká „selebrita“ ukáže na nějaké prominentní akci v podobném oblečku ze suchého zipu..(8.8.2012)

Je to podobná šílenost jako Borat, ale smál jsem se snad ještě víc. Sacha Baron Cohen je sice úchylák a magor, ale jeho filmy jsou perfektní. Těžko vybrat nějakej vrchol filmu. Afroamerický dítě O.J. vyměněný za iPod, lov s buranama, vojenskej výcvik nebo exkluzivní interview s Harrisonem Fordem, všechno mě rozsekalo. A totálně mě dostal soundtrack (3 steps ahead, Showtek).(21.11.2009)

Borat se mi líbí víc... Ale Borat, jakkoliv schopný reportér je, zase nenatočil tak skvělé interview s Harrisonem Fordem. To se musí Brunovi nechat. Ze zbytku filmu pak za zapamatování stojí ještě dětský casting (dost možná nejlepší scéna vůbec), blízkovýchodní mírová mise, závěr ve wrestlingové aréně a ta parádní píseň. Jinak oceňuji hlavně Cohenovu odvahu a schopnost dělat ze sebe naprostého vola a docílit tak ztrapnění druhých.(16.2.2013)

• - Spoiler: V momentě, kdy Bruno (Sascha Baron Cohen) vytáhne z krabice dítě, byla skutečným překvapením téměř pro všechny účinkující. Jejich údiv je proto reálný. (johhny007)

• - Ve scéně kdy Bruno (Sacha Baron Cohen) jako Straight Dave strhává šaty z dívek, stojí vlevo blondýna a vpravo bruneta. V dalším záběru jsou však jejich pozice opačně. (Investman)

• - Přestože jako celovečerní film se Brüno představuje jako poslední, jde o nejstarší Cohenovo slavné alter-ego. (Zdroj: ČSFD.cz)