Škoda, že se Bruno rozhodl místo chytrého napadání americké vztahu k homosexualitě a všem těm nesmyslným paradoxům světa pod vlajkou s pruhy a hvězdičkami, raději věnoval co nejkontroverznější snaze "být hvězdou" a objevit sám sebe. Bruno totiž jako další z alter-eg Sacha Barona Cohena funguje výborně a pro mě je zajímavější i příjemnější než kazach Borat. I potenciál je o hodně větší, protože zmíněný vztah amerika-homosexualita je potenciálem nabité téma, které chvílemi Bruno skvěle kritizuje a předvádí všechnu tu stupiditu lidí, aby pak předvedl stupiditu vlastní. To ani nemluvím o prvních asi 15nácti minutách, v kterých předvede Bruno víc odvážných scén než kdejaká hvězda za celý svůj život nejen na tajných domácích nahrávkách... Podívat se na Bruna nebo ne? Nebo lépe ... ochutnat kontroverzi, který mohla být mnohem chytřejší a zábavnější než perverzní a zvrácená, nebo neochutnat, protože je hodně přehnaná a váš šálek kávy to není? Já se chvílemi smál až mě to samotného děsí a jediné, co si divák odnese je, že Cohen má víc odvahy než homosexuál s tričkem "I love dick" na wrestlingu... (právě tahle parodie a kritika ze strany Bruna na "mužský svět" a Ameriku jako "zemi svobody" tam má opravdu skvělé momenty).Více zde.(3.9.2009)

"Stanu se největší rakouskou hvězdou od dob Hitlera." Homosexuální anonymní ptákoholik Bruno se po domácím fiasku vydal okouzlit USA svým cool vzhledem, napěchovanou přední částí kalhot a dutým výrůstkem na krku. Cíl to nebyl nejjednodušší, ne vše se mu vydařilo podle představ a já jsem byl rozhodně přesvědčen o tom, že Bruno by mě dokázal pobavit víc. Sice to nedokázal, ale zásadní dovednost nezbytnou pro můj další život mi přinesl - již se umím ubránit útoku gaye vyzbrojeného třemi vibrátory.(11.5.2017)

Říkal jsem si, že nejhorší problém téhle komedie by mohl být fakt, že by se v tom hrozně viděl Borat, jenže ono tomu tak vůbec není. Scénky jsou absolutně jiné než by člověk čekal, plno toho překvapí, plno toho znechutí, ale nutno dodat, že Sascha Baron Cohen se vším neskutečně zabruslí do autu, že to vlastně vyjde zábavně. Není to totiž ani sprosté, nechutné nebo úchylné. Tohle je, zdá se mi, totiž uplně nová dimenze humoru, jakou ještě neznáme a jakou nám může v současnosti skutečně nabídnout jenom Ali G, Borat nebo právě Bruno. Jde o zvyk a zvládnout se dá všecko. Když jsem nad tím vším přemýšlel, asi bych i teď Boratovi slevil o jednu hvězdičku na tři. Kvalitně si totiž mohou oba podat ruce, protože u tohodle se stopro zasmějete, a některé scénky se stanou legendárními, že na ně jen tak nezapomenete, ale furt je to jenom souhra různých scének, do kterých se ještě občas přimotá nějaká ta citově vypjatá vsuvka...jako v Boratovi, že mi to přišlo vlastně filmové, ale přitom je to jenom takový obal. Už to není ani tak o demenci Amerického národa jako spíš o ponížení jednotlivých lidí, protože jak se zachovat v daných situací, které si sám hlavní herec vytváří, si nedokážu ani sám představit a vtipné chvíli nenechají diváka dlouho čekat. Plno nápadů mi ale přišlo, že to všecko je trošičku moc nucené, ne ze strany Bruna, ale ze strany jeho okolí. Každopádně u tohohle jednou a dost i když je to vlastně nesmírně autentické, každopádně už ne přecijen tolik jako Borat. Sascha Baron Cohen ale stále zůstává komikem 21. století a zůstane už asi na furt.(19.8.2009)

Jako film místy úžasné a místy nuda. Ještě více než "Borat" je "Bruno" sice odvážný, ale ne kontroverzní, protože stvrzuje předsudky své cílové skupiny, které se otevřeně podbízí. Jako projekt se z Bruna coby postavy stalo Frankensteinovo monstrum, které se obrátilo proti svému stvořiteli a stalo se miláčkem davů. Brunovy filmové i televizní eskapády přestaly být karikaturou či obžalobou povrchnosti světa módy, lifestylu a celebrit. Nyní představují výmluvný doklad toho, jak dominantní kultura asimiluje alternativní výstřelky. Z radikálního provokatéra se stala jen směšná a trochu soucitně přijímaná figurka ala Dan Nekonečný (viz finále filmu a sehraný výstup s Eminemem na MTV Movie Awards) a z provokativního projektu dílo s puncem bobříka odvahy pro rádoby liberály (viz klišovité žvásty recenzentů ve stylu "pokud nejste opravdu prudérní, nehrozí, že by vás Brünovy eskapády a lascivní dialogy nerozesmály").(6.8.2009)

Po Boratovi jsem si myslel, že už jsem viděl dost zvrhlostí, ale to jsem ještě neviděl Brüna. Už začátek, kde hraje písnička Nessaja od mé oblíbené skupiny Scooter, mě připravila na to, co bude následovat. Strefování se do hvězd (chudáci Salma Hayek a Harrison Ford :-)) gay sex, výměna dítěte za Ipod… :-) Ale přesto všechno musím říct, že Borat je o několik stupínku výše, co se týče zábavnosti. Při Boratovi jsem měl několik záchvatů smíchu, tady možná dva (jeden za píseň z Titanicu) a to je trochu málo. Většina fóru byla poněkud křečovitá (promítání nové show) a u mě ty vtipy prostě nefungovaly tak, jak měly. Chápu, co tím chtěl Cohen říct, ale pro příště by neuškodilo přidat více narážek. Jestli nějaké příště bude…(30.12.2009)

• - Sacha Baron Cohen se sám jednu dobu živil jako model. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Studio od začátku vědělo, že se film nevyhne žalobám. V rozpočtu proto pro tuto položku vyčlenil 40 milionů amerických dolarů. (johhny007)

• - Původně dostal film rating NC-17, tedy nejvyšší možný vůbec. Sacha Baron Cohen musel film přestříhat, aby dostal rating R. (Zdroj: ČSFD.cz)