Brüno für österreich präsident! Natürlich! - No a teď na chvilku vážně, tedy pokud to s nějakým Cohenovým filmem vůbec jde: Ten chlap by měl dostat už teď Oscara (nebo nějakou jinou homosošku) za celoživotní dílo, protože to, co za sebou nechává tenhle nejvíce vydělávající Brit roku 2012 je už teď (u některých scének bohužel) nezapomenutelné a neopakovatelné! Pravda je, že po Alim a Boratovi se mi zdál Bruno trochu (ale fakt jen malinko) mdlejší, to ale mohlo být způsobeno tím, že jsem už přeci jen tušil, co je Sacha zač a čeho je schopen. Jinak finále se závěrečným songem je fakt povedené a mě osobně luxusně pobavil i hetero vtípek se zazděným zadním vchodem. :-D Je to skoro na 70%.(24.2.2013)

Člověku je až k neuvěření, na co se dají někteří lidé nachytat. Opravdu skvělá práce a uznání Cohenovi, že tuto postavu dokázal tak dobře zahrát. Tlemil jsem se několikrát naplno, takže pro zlepšení nálady je tohle jako stvořené. I ty nechutné pasáže jsem přežil s úsměvem. Na Borata ale rozhodně ztrácí.(1.8.2015)

Můj vztah k homosexuální komunitě je poněkud ambivalentní. Gay má mou naprostou lásku a obdiv především proto, že se dobrovolně vyřadil ze soutěže o vaginální výplach, tudíž občas zbyde nějaká odvážná, soucitná, slepá nebo drsných experimentů chtivá i na exemplář mého formátu. Ovšem hošíci jsou začasté mravů volných a po dvaceti piňa coládách vykropí kdejakou prdel aniž by si ověřili, nemá-li dotyčný subjekt náhodou poctivý čtyřky. A ajda pak útočí z nečekaných směrů. Sašenka si dal pár dalších tabu. A tak to má být, kurva, ať se kola točí.(1.7.2012)

Borat pobavil, ale určitě neposadil na zadek. Tentokrát se seznamme s Brünem, druhým nejslavnějším Rakušanem po Hitlerovi. Sacha tentokrát svůj tyátr tahá ještě snad do větších extrémů, jenže s vykřičníkem je fakt, že jeho postava už je spíš karikaturou. Ačkoliv má tenhle rakouský homosexuální egoista pořád i tak něco do sebe, vedle poměrně sympatického kazašského reportéra se neštítí ničeho a divákovi se tím možná až moc vzdaluje. Děj je částečně nahraný, částečně využívá reakcí nic netušících lidí, hlavně je znovu vrcholně nekorektní. Přes úspornou stopáž nabízí ale i třeba deset minut bez pořádného vtipu, leccos navíc není dohrané nebo vyzní vyloženě do ztracena. Klobouk dolů ale před samotnou hlavní hvězdou. Cohen je znovu maximálně nasazený a roli odevzdaný, což potěší dvojnásob. PS: Čekal bych, že se nějaká uvadající česká „selebrita“ ukáže na nějaké prominentní akci v podobném oblečku ze suchého zipu..(8.8.2012)

• Cappuccino

Brüno mi ukázal ako dokáže byť Amerika príšerne kontroverzná. Miestami je vám chudáka Sašu dokonca ľúto. Napríklad v scéne s afroamerickou komunitou, ktorá ho ihneď odsúdila. Ak nechcete ostať/stať sa homosexuálom, nepočúvajte Village People. Rada nad zlato! Oproti Boratovi nastalo šliapnutie do veľkého, smradľavého hovna. A v rámci žánru sa človek občas cíti ako pri sledovaní americkej teen komédie. Podobnosť z roku 2006 je nadovšetko jasná. Cudizinec+spoločník v USA, hádka/udobrenie. Miestami tak trápne, až som sa jednoducho musel zasmiať. Bohužiaľ, vážne len miestami. Obrovské sklamanie nevylepší ani záverečná pieseň v zostave - Bono, Chris Martin, Elton John, Snoop Dog, Slash.(15.4.2010)

• - Z mierového aktivistu Ajmana Abú Ajtu si Sacha Baron Cohen vo filme vystrelil a znázornil ho ako teroristu. Palestínčanovi sa odvtedy skutoční teroristi vyhrážajú smrťou, a preto si pýtal odškodné 77 miliónov eur za ublíženie na cti. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy Straight Dave (Sacha Baron Cohen) vchází do arény, doprovází jej dívky v růžových šatech. V jednom z dalších záběrů jsou však v bikinách, načež se objevují opět v šatech. (Investman)

• - Ukrajina se stala prvou zemou na svete, ktorá film zakázala. Ukrajinské ministerstvo kultúry oznámilo filmovému distribútorovi, že zakazuje premietanie filmu Brüno na ukrajinskom území. Vraj ohrozuje morálku občanov. (Smok)