Můj vztah k homosexuální komunitě je poněkud ambivalentní. Gay má mou naprostou lásku a obdiv především proto, že se dobrovolně vyřadil ze soutěže o vaginální výplach, tudíž občas zbyde nějaká odvážná, soucitná, slepá nebo drsných experimentů chtivá i na exemplář mého formátu. Ovšem hošíci jsou začasté mravů volných a po dvaceti piňa coládách vykropí kdejakou prdel aniž by si ověřili, nemá-li dotyčný subjekt náhodou poctivý čtyřky. A ajda pak útočí z nečekaných směrů. Sašenka si dal pár dalších tabu. A tak to má být, kurva, ať se kola točí.(1.7.2012)

No ano, dej v podstate chybi a jde o serii skecu, umne poskladanych za sebou. A je faktem, ze jsem si v kine chvilemi zakryval skoro oci, abych ty silenosti snad radsi nevidel :) Nicmene pohorsovat se nad uchylnosti ci pokleslou zabavou mi prijde tak trochu elitarske. Sasha Baron Cohen je proste vyjimecny v tom, co si dovoli a ve svete politicke korektnosti, kde uz ani neni korektni termin, "politicka korektnost (!!), bori tyto nesmyslne umele lidske bariery a proste nam dava tvrdou facku - promenaduje se na prehlidkovem mole, ovesen nahodne nalepenymi saty, krouti se jako modelka a je stejne androgynni, jako vsechny normalni modelky. Vzdyt modni navrhari si vybiraji modelky pdole toho, aby byly podobne chlapcum a pak je nuti byt hubene, jako 16leti kloucci. Proto mi tento skec prisel asi nejtrefnejsi a nejpovedenejsi. A vyborny paradox ukazal i na konci filmu - v ringu strhava z modelek saty a dav jasa. O neco pozdeji se liba s chlapem a dav je tak nepricetny, ze se divim, ze ho nekdo nezastrelil. Kdyby tam byly dve zeny, dopad by byl opacny. A to je presne jeden z tech mnoha nesmyslu, na ktere Cohen utoci... Mimo spousty analniho humoru beze smyslu :)(4.8.2009)

• Morien

Pořád si říkám, kdy lidem přestane stačit před ně náměty jenom bez ladu a skladu naházet. Co takhle nějaký opečovávání? Zalívat květinku, aby vyrostla? Přivazovat kmínek, aby se nezlámal? Obírat housenky, aby nesežraly lístečky? Prosit sluníčko, aby se kvítek vybarvil do červena? Ha? Že to baví Barona to chápu, rychle vydělaný peníze se asi hoděj, ale co my, diváci, jak dlouho si necháme strkat do zadku láhev šampaňskýho, aniž bychom se ji pokusili sami otevřít?(13.12.2009)

Říkal jsem si, že nejhorší problém téhle komedie by mohl být fakt, že by se v tom hrozně viděl Borat, jenže ono tomu tak vůbec není. Scénky jsou absolutně jiné než by člověk čekal, plno toho překvapí, plno toho znechutí, ale nutno dodat, že Sascha Baron Cohen se vším neskutečně zabruslí do autu, že to vlastně vyjde zábavně. Není to totiž ani sprosté, nechutné nebo úchylné. Tohle je, zdá se mi, totiž uplně nová dimenze humoru, jakou ještě neznáme a jakou nám může v současnosti skutečně nabídnout jenom Ali G, Borat nebo právě Bruno. Jde o zvyk a zvládnout se dá všecko. Když jsem nad tím vším přemýšlel, asi bych i teď Boratovi slevil o jednu hvězdičku na tři. Kvalitně si totiž mohou oba podat ruce, protože u tohodle se stopro zasmějete, a některé scénky se stanou legendárními, že na ně jen tak nezapomenete, ale furt je to jenom souhra různých scének, do kterých se ještě občas přimotá nějaká ta citově vypjatá vsuvka...jako v Boratovi, že mi to přišlo vlastně filmové, ale přitom je to jenom takový obal. Už to není ani tak o demenci Amerického národa jako spíš o ponížení jednotlivých lidí, protože jak se zachovat v daných situací, které si sám hlavní herec vytváří, si nedokážu ani sám představit a vtipné chvíli nenechají diváka dlouho čekat. Plno nápadů mi ale přišlo, že to všecko je trošičku moc nucené, ne ze strany Bruna, ale ze strany jeho okolí. Každopádně u tohohle jednou a dost i když je to vlastně nesmírně autentické, každopádně už ne přecijen tolik jako Borat. Sascha Baron Cohen ale stále zůstává komikem 21. století a zůstane už asi na furt.(19.8.2009)

Borat pobavil, ale určitě neposadil na zadek. Tentokrát se seznamme s Brünem, druhým nejslavnějším Rakušanem po Hitlerovi. Sacha tentokrát svůj tyátr tahá ještě snad do větších extrémů, jenže s vykřičníkem je fakt, že jeho postava už je spíš karikaturou. Ačkoliv má tenhle rakouský homosexuální egoista pořád i tak něco do sebe, vedle poměrně sympatického kazašského reportéra se neštítí ničeho a divákovi se tím možná až moc vzdaluje. Děj je částečně nahraný, částečně využívá reakcí nic netušících lidí, hlavně je znovu vrcholně nekorektní. Přes úspornou stopáž nabízí ale i třeba deset minut bez pořádného vtipu, leccos navíc není dohrané nebo vyzní vyloženě do ztracena. Klobouk dolů ale před samotnou hlavní hvězdou. Cohen je znovu maximálně nasazený a roli odevzdaný, což potěší dvojnásob. PS: Čekal bych, že se nějaká uvadající česká „selebrita“ ukáže na nějaké prominentní akci v podobném oblečku ze suchého zipu..(8.8.2012)

• - Ukrajina se stala prvou zemou na svete, ktorá film zakázala. Ukrajinské ministerstvo kultúry oznámilo filmovému distribútorovi, že zakazuje premietanie filmu Brüno na ukrajinskom území. Vraj ohrozuje morálku občanov. (Smok)

• - V říjnu roku 2006 prohlásil web defamer.com, že se film bude jmenovat „Bruno: Delicious Journeys Through America for the Purpose of Making Heterosexual Males Visibly Uncomfortable in the Presence of a Gay Foreigner in a Mesh T-Shirt“ (což se dá přeložit jako „Bruno: Nádherné zážitky na cestě Amerikou za účelem znepříjemnění života heterosexuálních mužů v přítomnosti homosexuálního cizince v síťovaném tričku“). Toho se chytlo mnoho stránek a dokonce imdb.com jej prohlásil za oficiální název filmu. (HellFire)

• - Studio od začátku vědělo, že se film nevyhne žalobám. V rozpočtu proto pro tuto položku vyčlenil 40 milionů amerických dolarů. (johhny007)